Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha fehér, féregszerű nyomokat találtam a kutyám székletébe, adhatok neki féreghajtót? fórum

Ha fehér, féregszerű nyomokat találtam a kutyám székletébe, adhatok neki féreghajtót? (tudásbázis kérdés)


25. Adlene (válaszként erre: 24. - Noncsi18)
2013. ápr. 22. 11:35
Örülök, hogy megoldódott. Drága volt? Hát tudod... ezzel jár. De megérik, igaz? :)
2013. ápr. 19. 22:15
Na voltam a babyvel. Ugye irtam hogy szerdara volt idopontunk de fogadtak minket most, nem csak gyogyszert kapott. Szoval kapott tabit a masik felet ket het mulva kell adni meg kapott ket fele szurit, megvizsgaltak mindenet. Kedvesek voltak nagyon, jo klinika csak iszonyat draga volt :S
23. Noncsi18 (válaszként erre: 22. - Narzisse)
2013. ápr. 19. 22:09
Nelkenel is egy lany lett es ott nem en voltam az elso.
22. Narzisse (válaszként erre: 21. - Noncsi18)
2013. ápr. 19. 18:56
De Nelkénél is lett lány. Ő a legnagyobbikom alomtesója. :)
21. Noncsi18 (válaszként erre: 18. - Narzisse)
2013. ápr. 19. 17:54

En is onnan szerettem volna. Rebekatol foglaltam le mar tavaly. De csak egy kislany lett amit Kati megakart tartani. Tenyleg nagyon gyonyoruek!!

Boldog vagyok a kutyival. :) Nem felenk nagyon is iranyitani akar. Ugatos, akaratos :)

20. Noncsi18 (válaszként erre: 19. - Adlene)
2013. ápr. 19. 17:51
Megnezem ma amit irtal :)
19. Adlene (válaszként erre: 17. - Noncsi18)
2013. ápr. 19. 17:42
Frontline-t miért ne tudnál? Mikor ott éltem, simán ez volt ott is a legelterjedtebb. Legalábbis Miamiban biztosan.
18. Narzisse (válaszként erre: 16. - Noncsi18)
2013. ápr. 19. 17:41
Igen onnan vannak :). Imádni valóak,szépségesek,díjnyertesek. Hallottam már amerikai "tenyésztőkről",persze nem sok jót,de máshol is vannak ilyenek. Az a lényeg szeressétek nagyon és akkor feloldódik a félénksége is. Persze a higiéniára figyeljetek amíg nem kezelik ki a férgességből.
2013. ápr. 19. 17:33

Amerikaban elek szoval sajnos nem tudom megvenni amit irtal. Jah igen biztos vagyok benne hogy nem tenyeszto volt.

Viltam vele allatboltba ahol kozmetikus is dolgozik, ott vettem egy nagyon draga sampont neki azzalmegfurdettem es tenyleg az osszes meghalt, szoval biztos vagyok benne hogy egy ketto van itt ott es visszamegy bele. Tegnap furdettem meg megint es mar talaltam benne megint. Szerdan megyunk oltasra akkor kerek valamit bolhakra is. Mert az a baj hogy fel kilo es amik vannak szerek az mind 2-3 kilotol kezdodik.

16. Noncsi18 (válaszként erre: 14. - Narzisse)
2013. ápr. 19. 17:31

Silberlowetol van kuytid?

Amerikaban vettem. Nagyon szep pofija van, nem latszik betrgnek, okos, tanulekony, jatekos, szeretehes, tipikus uszkar :) Csak a szobatisztasagra neveles nem megy. Nem tudom hogy mi a legjobb. Mert azert ha 2 es fel honaposan veszel egy kutyat akkor mar a tenyeszto elkezdi szibatisztasagra vagy pelenkara szoktatni. Nala ez se volt. Olyan kis koszos budos volt osszeragadva a szore, bolhas.

2013. ápr. 19. 17:26

Amerikaban elek szoval sajnos nem tudom megvenni amit irtal. Jah igen biztos vagyok benne hogy nem tenyeszto volt.

Viltam vele allatboltba ahol kozmetikus is dolgozik, ott vettem egy nagyon draga sampont neki azzalmegfurdettem es tenyleg az osszes meghalt, szoval biztos vagyok benne hogy egy ketto van itt ott es visszamegy bele. Tegnap furdettem meg megint es mar talaltam benne megint. Szerdan megyunk oltasra akkor kerek valamit bolhakra is. Mert az a baj hogy fel kilo es amik vannak szerek az mind 2-3 kilotol kezdodik.

2013. ápr. 19. 17:24
Hello. Ti is elkaphatjátok,ne puszilgassátok,pedig annyira lehet őket. Nekem 3 uszim van,sose volt velük semmi baj. Nem betegesek,persze Mo.egyik legjobb TENYÉSZTŐjétől vannak.Kaptál törzskönyvet? Esetleg priviben leírnád honnan,kitől? Nem akarlak elkeseríteni,de az eladó (tenyésztőnek nem nevezném),ha így állt hozzátok akkor kèsőbb sem lesz jobb. Illetve lehet több,esetleg genetikai betegség is elő fog jönni a kutyinál. De azért,hátha nem ,sok szerencsét hozzá. Azért biztos cuki lehet.
13. Adlene
2013. ápr. 19. 17:18

Normálisan ember is elkaphatja, igen. Viszont gyakorlatilag a száraz kutyakakiban levő a veszélyesebb emberre. Én nem aggódnék emiatt. De a kutyának nagyon komoly gondokat okoz hosszútávon. Jó ötlet, hogy elmész ma venni. Mielőbb, annál jobb.

Ez meg akkor nem tenyésztő volt, hanem szaporító.

Bolhák ellen ilyen idős korban már alkalmazhatók a spot- on készítmények, pl Frontline, Exspot, Certifect.

Elsőre talán a Frontline Combot ajánlanám, mert az nem csak a kutyában lévő bolhát öli meg, és tartja távol az újakat, hanem a kutya környezetében levőket is. Mivel írtad, hogy kínlódtok a bolhákkal egy ideje, lehet, hogy a lakásban van itt- ott egy pár, ezért ezt vedd inkább. Ezt csak a kutya nyakára kell csepegtetni, és kész.

2013. ápr. 19. 17:10

Bocsi telefonrol irok es nem latom anit irok :S

Szoval nagyon nem foglalkoztak vele, tiszta bolha volt (amivel meg mindig kuszkodunk) Szeretethiany, kb csont es bor, mindenki azt hisze hogy teacup.

Teszek fel rola kepet ha tudok telefonrol.

Elmegyek ma a dokihoz kerni tabit nem varok szerdaig.

Emberre nezve lehet ebbol valami gond? Mert meg nem szobatiszta.

2013. ápr. 19. 17:07
Most neztem a konyvet, aprilis 2.an kapott fereghajtot es mi azt hiszem 10.-en vettuk. A "tenyeszto" nagyon undok volt semmit nem minditt semmi bem erdekelte csak odaadta a kutyat.
2013. ápr. 19. 17:03
Menj be egy állatpatikába és kérj neki féreghajtó tablettát.Add neki kúraszerűen.
2013. ápr. 19. 16:49

Később, mikor nagyobb lesz, akkor háromhavonta, tehát egy évben négyszer kell majd féreghajtót beadni neki. Ezt mindig külön meg kell venned az állatorvosnál, de nem egy nagy tétel.

Mivel még pici, figyelj oda, hogy kapjon túrót, joghurtot vagy sajtot, a csontfejlődés miatt most nagyon fontos.

Teszel majd fel képet róla?

2013. ápr. 19. 16:46
A tenyésztőnek kellett volna tájékoztatnia. Én 7 oldalas " használati útmutatóval" adom mindig a kiskutyákat. Semmi baj, vegyél neki most Pratelt, vagy Cestalt, vagy amit a te dokid ajánl, ezek ízesítettek, porítva bele tudod keverni a kajájába. Vagy pasztát kérj pár adagot, azt is adnak injekciós fecskendőben, és azt a szájába nyomod. Az is ízesített, el fogja nyalogatni. Általában kéthetente ismételjük ezt kölyökkutyánál. Az igazság az, hogy már az anyakutyát is kezelni kellett volna szoptatás idején is.
2013. ápr. 19. 16:39
Ket hete vettuk. Talan masnap elvittem dokihoz megmutatni hogy eddig mit kapott es idopontot kerni. jovohet szerdara kaptunk mert hogy akkor kell neki a kovetkezo. Nem tudtam hogy plusz meg kozte is kell mert nem mondtak semmit.
2013. ápr. 19. 16:28
Szerintem ha eddig nem volt neked, akkor szaladj el a dokihoz, és kérj féreghajtót. Pár száz forint, és kb. négyszerre elég lesz egy tabletta egy ilyen picúrnak. Negyedelni kell neki, pl. Cestal tablettát.
5. d878fb6317 (válaszként erre: 3. - Noncsi18)
2013. ápr. 19. 16:27
Vidd el, vagy vegyél neki és add be Te.
2013. ápr. 19. 16:26
Te nem féreghajtózod? Az elejénm gyakran kell, vagy pasztával vagy tablettával. Amit találtál, az féreg volt, igen.
2013. ápr. 19. 16:25
2 hete vettuk. 24.-en megyunk dokihoz a kovetkezo oltasert. Ma reggel talaltam a kakijaba feher gilisztaszeruseget. ( gondolom fereg? ) Az a kerdesem, hogy varhatok jovohet szerdaig, vagy vigyem el ma? Mennyire veszelyes? Es milyen az emberre nezve? Mert meg nem szobatiszta :S
2013. ápr. 19. 16:22
Cuki lehet!:))
2013. ápr. 19. 16:21
3 honapos toy uszkar!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook