Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül? fórum

Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
203. 117b1693d0 (válaszként erre: 181. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 19. 16:01

"Ez életszerűtlen és embertelen."

???


Habitus vagy hit kérdése, de bármi másé is lehet, hogy ki, mikor, mit csinál. Ne keverd össze a szexet a levegővétellel! :)))

202. 117b1693d0 (válaszként erre: 189. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 19. 15:55
Ja, meg olyan is van, aki mások életét rontja el, mert önzőségből szül olyankor is, amikor nagyon nem kellene; de legalább anya lehet, az ő vágya teljesült, a többi meg majd alakul valahogy. Én meg ezeket nem igazán értem...
201. pic74
2013. ápr. 19. 15:54
20 éves kora előtt szerintem semmiféle előnye sincs. :(. Sok oldalról lehet megközelíteni pro és kontra,de sokan még 25 évesen sem nőttek fel.Ha nyugodt hátteret tud biztosítani a gyereknek,akkor rendben van,DE sok mindenről kell lemondania 20 évesen vagy előtte.... De legalább lesz ideje egy testvérre is :) .
200. Krisz42
2013. ápr. 19. 15:53
Végigolvastam a hozzászólásokat és felmerült bennem egy-két gondolat.Valaki azzal jött,h ha valaki nem akar gyereket,arra szúròs szemmel néznek,de h ez majd biztos változik.Már mièrt változna?Ha senki nem akarna szülni,akkor kihalnánk és hâny életnek nem adnânk esêlyt.Egyébként mikor szül valaki,nem szâmít annyira a kor,tanulás,stb.mint ahogy sokan hangoztatják.Mindenki tudott tanulni gyerek mellett is,de egyébként se értem,h miért akar mindenki tanulni,mikor közölték,h mindenki túlképzett,viszont én azt veszem észre,h ettől függetlenül egyre butábbak az emberek.A tévében,rádióban látni,hallani,mindenhol tapasztalni,h az általános műveltség nagyon a béka feneke alatt van és sokan,ha buták,akkor is sokra viszik,mert a mai világban már nem a tudást honorálják,hanem az eladhatóságot.Én egyébként 3gyereket nevelek,de annak ellenére,h 18évesen nem ücsörögtem otthon,nem hiânyzik az elmászkálás,főleg a mai világban.Jó,h a férjem olyan típus,aki mev tud vèdeni-nem írom,h alfahím,mert sokan keverik az izomagyú macsóval vagy nem is tudják mit jelent,én se tudtam sokaig,de ez hosszú-,mert egyre durvább a világ is.Sokkal több a vadállat,mindenféle drog,mindenki ingerküszöbe a csillagoség.Pl.a 17éves fiam se mászkál el gyakran,pedig őt az oszt.társa is szívesen hìvja,mert mellette nem fél,h belekötnek,de fiam annyira nem vâgyik sehova.De persze ez típusfüggő is.Egyébként egy 16éves is lehet jó anya és elég szomorú,h a mai világban itt mindent az anyagiak határoznak meg,de idősebb korban igenis nem vunk annyira rugalmasak és ha vki 40évesen szül,még nem biztos,h 60évesen is olyan fitt lesz.Nekem anyukám mindig fiatalabbnak nézték,aztân 54évesen hirtelen beteg lett és 57évesen meghalt.Mindig energikus volt,fiatalos,egészséges.Most ha valakinek akkor 17-20éves gyereke van,akkor annak a gyereknek sokkal rosszabb.Írom ezt ûgy,h a legkisebb gyerekem 38évesen szültem,de most,5év után gondoltam belejobban,h főleg itt,ahol eléik,h ne legyen nyugdíjas társadalom,tényleg nem túl jò későn szülni.
199. Cippora (válaszként erre: 163. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 15:48
Ha ezt őszintén így gondolod,akkor szerintem teljesen rendben van.Hozzáállás kérdése kinek mi a fontosabb.Nekem a gyerek lenne.Ha engem választás elé állítanának akkor a gyereket választanám,meg amúgy szerintem a többség is.
198. Kittyna1990 (válaszként erre: 171. - F7586d2534)
2013. ápr. 19. 15:45
Ez..ez vagyok Én!!a ház közös,szerencsések vagyunk.A szakmámban még érhetek el sikereket vagy már 25 évesen kész kifújt majd??25 évesen nem kezdhetek el karriert??Fodrász vagyok és egy vendégkör kialakítása nehéz de ugyan ott vagy ha szülés előtt alakítod ki mintha így szülés után.Egyáltalán nem vagyok a szüleim kicsi lánya..nem értem ezt a feltételezésed,valószínűleg nem ismersz nem ismered a családi hátteremet semmit.mi jogon feltételezel??Én sem bocsátkozom feltételezésekbe rólad ugyan is nem ismerlek.Én szeretem az életem szeretm a családom férjem gyerekeim és iszonyatoan büszke is vagyok magamra hogy ennyi idősen itt tartunk és van egy okos értelmes 2 éves fiam aki a mi nevelsünk álltal lett olyan amilyen,nem a nagymama és egyéb rokonság segítségével.Ugyan úgy tudok fordítani időt magamra a férjemre csak megkel találni a középutat.Azért mert születik egy két gyerek nem kell feladni mindent a gyerek is ugyan úgy a család része lesz. Hatalmas felelősséggel jár ez tény és ezt mindenkinek nagyon át kell gondolnia nem egy két évre szol.Mi az első perctől kezdve ugyan úgy eltudunk utazni gyerekkel mint gyerek nélkül mert nem nyűg a nyakamon ha nem szeretjük hogy velünk van jó hogy ott van.Szerintem azért mert valaki fiatalon alapít családot az még nem azt jelenti hogy na mostantól csak előre mint a málhás szamár. Belekel tudni illeszteni a gyereket az életünkbe mindenkinek mindenkihez alkalmazkodni kell.Nekem sikerül úgy érzem.
197. bd55e3f068 (válaszként erre: 196. - Buboka85)
2013. ápr. 19. 15:40

Ha nem csak végletekben gondolkodnál, könnyebb lenne megérteni.

Amennyiben csak akkor létesítenének aktust a párok, amikor gyereket akarnak, akkor ha az átlagot vesszük 2 tervezett gyerekenek, egész életükben 3-4 év lenne, amikor teljes szexuális életet élnének. Ez szerinted mivel több egy utópiánál?

196. Buboka85 (válaszként erre: 181. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 19. 15:14
Szerinted akkor az a normális, hogy felelőtlen egyéjszakás kapcsolatokból (sokszor nagyon fiatalon) létrejön egy új kis élet, akit nem is kaartak, hát nekem meg ez a felfogás nem tetszik. Szerintem nagyon sokan élnek úgy nemi életet, hogy fel fogják, hogy bár életünk egyik legjobb dolga, de válhat mássá is egy együtlét, ha meggondolatlan valaki.
195. Evin86
2013. ápr. 19. 15:01
Talán az, hogy jobban bírja a gyerek miatt járó macerákat, még munka után is lesz energiája játszani vele, elmenni ide-oda. Persze egy idősebb korban szüő nő is ellátja ugyanezt, de lehet már neki megerőltetőbb. Ettől függetlenül én magamról tudva jobbnak látom, ha a szülés kitoldik, mert érzelmi szempontból nem feltétlenül lesz felnőtt valaki huszon évesen. Vagyis én biztosan nem. Felelőtlenség úgy szülni, hogy valakinek megoldatlan lelki problémái vannak, és a gyerek akaratlanul is ezt a mintát másolja le. Nekem még sokat kell változnom, tanulnom, és lehet harmincon is túl leszek, de dolgozom magamamon, és a gyerekem így mindeképp jobban fog járni
194. Vortexia (válaszként erre: 48. - Mouse1980)
2013. ápr. 19. 15:00
"minden akarás kérdése" Na ezzel azért nem értek egyet. Feltételezem, volt segítséged is, másképp nem ment volna. Akinek nincs segítsége, annak nem megy.
193. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 192. - Pzm3)
2013. ápr. 19. 15:00
Na mintha én írtam volna..
192. pzm3 (válaszként erre: 188. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 14:59

Hát tényleg nagyon szeretheted...De,hogy ő mennyire szeret téged engem elgondolkodtat...

Neki adod a fiatalságod egy idősödő embernek,és ő cserébe elvárja tőled,hogy lemondj a gyerekről.Nem tudom mit tud neked adni,hogy ennyire szereted,de ez egy önző ember,aki a te életedet esetleges vágyaidat nem sokba veszi.

191. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 188. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 14:58
Én ezt értem,csak arra nem válaszoltál,hogy ha ő is ennyire szeret téged,akkor,hogy mondhat olyat,hogy keress mást mert ő bele fáradt..fordított helyzetben én a soraidból azt vettem le,hogy te nem tudnál ilyet mondani neki,mert mindent megtennél azért,hogy apa legyen..javíts ki ha tévedek,ha meg nem akkor gondold át ezt a részét is dolognak..
2013. ápr. 19. 14:58

Elolvastam a történeted, sok boldogságot, megérdemled.


Mesélek negatív példát: 17 éves állami gondozott leányzó szándékosan teherbe esett, hogy megtarsa a fiúját, aki már ekkor is fűvel-fával csalta. Mindenki tiltakozott az ellen, hogy megtartsa a babát, de nem engedett a szép szónak, megszülte. Már a szülőágyon elátkozta a saját gyerekét, az orvossal se működött együtt, oxigénhiányos lett a baba. A csöppség most 5 hónapos és "anyuka" a héten bejelentette, hogy elköltözik és a gyereket a későbbiekben sem tervezi magával vinni... Ezen a világon csak ő akarta, hogy megszülessen a baba és csak ő tehet róla, hogy valószínű sérült marad egész életére. Sajnos tudnék még hasonló sztorikat írni pepitában...

189. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 185. - Valakivagyok1984)
2013. ápr. 19. 14:55
Mindenki úgy rontja el az életét, ahogy tudja.
188. 171925f409 (válaszként erre: 186. - Pzm3)
2013. ápr. 19. 14:52
11 éve vagyunk együtt nagyon szeretem ennyi ezt nem tudom,jobban elmondani.
187. 171925f409 (válaszként erre: 178. - Valakivagyok1984)
2013. ápr. 19. 14:52
Nem tudhatom erre nem tudom mit mondani azt sem,hogy igen vagy nem.
186. pzm3 (válaszként erre: 185. - Valakivagyok1984)
2013. ápr. 19. 14:48
Ennek tudatában egyáltalán nem tudom Nikit megérteni....
185. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 183. - Pzm3)
2013. ápr. 19. 14:47
Niki 30éves a párja pedig 30évvel idősebb nála..Ezért is gondolom,hogy ha nem is most de 10-15év múlva bánni fogja ezt a döntést..
2013. ápr. 19. 14:46

Bár nem leányként, 28 évesen szültem a fiamat, azért pár évvel jöhetett volna később... Voltak/ vannak még céljaim, amiket el akarok érni, és sajnos a gyerek nem előny. :(


De semmi esetere sem bántam meg, hogy megtartottuk!


Viszont a fiatal anyává válásnak (értsd 14-21) megvan az a hátránya, hogy kimarad az életedből sok minden! A bulizás, szórakozás, ismerkedés, főiskola, egyetem- utóbbiakat el lehet végezni levelező szakon, de a nappali és levelező szak csak a tantárgyakat illetően ugyanaz, az élmény két külön fogalom!


Ez az az időszak, amikor megismered magad, változik a személyiséged, a céljaid, az ízlésed. Általában aki tetszett 16 évesen, ma már furcsán nézek magamra, hogy mégis mit ettem benne! :D


A másik, hogy azért a tankötelezettség ma 18 évig tart, ergo így is, úgy is nagymama van vele otthon- már ha megteheti-, neked suli, azért nem árt, ha tanulsz is, és gyerek mellett nemhogy tanulni, de házimunkát elvégezni sem könnyű.


Mindenesetre sok boldogságot, és egészséget kívánok nektek!

183. pzm3 (válaszként erre: 178. - Valakivagyok1984)
2013. ápr. 19. 14:45
Ilyen idős párja van???
2013. ápr. 19. 14:44

Niki!


Az egyik hozzászólásodra még reagálnék.

Írtad,hogy milyen jó lesz,hogy azt csinálsz majd amit akarsz,oda mész ahova akarsz,nincs felelőség,lemondás..

Én 25évesen szültem a kislányom,addig heti 3x edzés,néha bulizás,ivászat,közben munka amit nagyon szerettem csinálni..reggel sokáig alvás.stb..

Most mi van?

Reggel ébresztő,készülődés hiszti,hiszti hátán,visszapofa,hétvégén lekötni,játszótér,játszóház,pénzköltés(persze nem magamra)este veszekedés mert alvás van..stb kb amit te írtál..mindent a gyerekért és sok lemondás..

és képzeld amikor ezek után azt mondja anyucika szeretlek,na most ahogy írom már könny szökik a szemembe..les.arom,a sok lemondást,a korán kelést és a nyugalom hiányát..ez a két szó mindennél többet ér,nincs az a férfi aki ezt pótolhatná....

181. bd55e3f068 (válaszként erre: 157. - Buboka85)
2013. ápr. 19. 14:42
Nem szeretem az ilyen álszent középkori gondolkodást, hogy csak az kezdjen szexelni, aki "vállalni tudja a felelősséget". Ezen az elven az, és csakis az szexeljen, aki épp szeretne gyereket. Ez életszerűtlen és embertelen.
180. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 179. - Vortexia)
2013. ápr. 19. 14:38
Én is így gondolom
179. Vortexia (válaszként erre: 178. - Valakivagyok1984)
2013. ápr. 19. 14:37
dehogynem.
178. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 175. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 14:33
Ha fontosabb lenne nem szólnál hozzá minden babás témához próbálva magad meggyőzni,hogy jól döntöttél..szerintem nagyon becsapod magad..Hidd el nem bántani akarlak,csak ezt érzem az írásaidból.Az értem,hogy te mennyire szereted a párod,képes vagy lemondani az anyaságról is,de ő miért nem szeret téged annyira,hogy elmegy kivizsgáltatni magát?Egyszerűbb azt mondania,hogy menj keress mást mert ő belefáradt?Nem vagy neki annyira fontos,hogy ezt megtegye érted?15év múlva ő 75éves lesz,a mai élet átlagot nézve sajnos van esély rá,hogy te egyedül maradsz.45évesen már nem szülhetsz..szerinted nem fogod megbánni a döntésed?
2013. ápr. 19. 14:31

Alapvetô különbség a nemzedékek között, hogy régebben a nôket arra nevelték kicsi koruktól fogva, hogyan legyenek feleségekké, anyákká.

Mire "eladósorba" került, volt hozománya (általában), eltudta látni a családot, a háztartást, a ház körüli munkákat, stb.

Most 30-on túl - diplomával, szakmával a kezében - nem tudja, hogy láz, fogzás, hasmenés esetén mit tegyen a kicsivel. (A kivétel erôsíti a szabályt).

176. pzm3 (válaszként erre: 175. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 14:30
Akkor kívánom,hogy te is megkapd tőle azt a szeretetet amit te adsz neki.Remélem nem fogod megbánni...
175. 171925f409 (válaszként erre: 172. - Valakivagyok1984)
2013. ápr. 19. 14:27
Ő nem fog dokihoz meni ez biztos.DE szeretem őt képtelen lennék elhagyni nekem fontosabb mint a gyerek.
174. édes-mézes (válaszként erre: 57. - 6b006fc769)
2013. ápr. 19. 14:23

Nem azt írtam,hogy tuti az az ok és akkor már nem jön ösze,hanem,hogy nagyobb kockázati tényezők adódhatnak és ha adódik akkor azon vagy segít az orvosi beavatkozás vagy nem.Mindenesetre mégiscsak feltűnő az összefüggés és a gyerekkori barátnőm,aki szülésznő,mondta hogy ebben van némi igazság.Gondolom sok esettel találkozott.

Neked gratula:-)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook