Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül? fórum

Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
263. selena78 (válaszként erre: 246. - Manópofi)
2013. ápr. 20. 14:36

Nézd, ha te annyi gyereket vállalsz be, amennyit az Isten ad, a te dolgod. A te életed, neked kell helytállnod benne. És teljesen mindegy, hogy ezt segítséggel, avagy anélkül teszed.... mert a te életed. Te döntesz, milyen életet akarsz magadnak.


Viszont a magam életéről én döntök. És baromira nem bánom, ha a saját döntéseim következményeképp nincs fogalmam arról, mi a "kétségbeejtő", és "tényleg nehéz". És úgy nevelem a gyerekem, hogy ő se találkozzon ezzel a saját életében.


Igen, én is kényelmes vagyok. Mert ez az én életem, és úgy élem, ahogyan én akarom. Gondolom, te is úgy éled. Ahogy te akarod.


Önmegvalósítás mánia? Hiszen ez nálad is jelen van! Az is egyfajta önmegvalósítás, ha úgy döntesz, hogy sok gyereket szülsz, és nekik szenteled az életed.


Nálam meg mást jelent az önmegvalósítás. Amit bizony az anyám adott tovább nekem. Borzasztó! Pedig ő még a II. világháború elött született. Hmm..nagyanyád korosztálya volt.


De kiharcolta, hogy egyetemre járjon, orvosi diplomát szerezzen, aztán részt vegyen az oltási kampányokban Afrikában. És akármilyen szörnyű, miután hazajött, egyetlen gyereket szült 30 évesen...engem.

262. debóra
2013. ápr. 20. 13:30

Húsz éves voltam, amikor a nagyobbik lányom született. Most igy 37 évesen nagyon jó, életem legjobb döntése volt. Van egy 17 éves lányom, és egy fiatal anyukája. Mindig azt hiszik, hogy testvérek vagyunk, nem pedig a nagymamája vagyok.

Szinte vele nőttem fel, és vele lettem anya, érett nő.

A harmadik lányomat 33 évesen szültem, de vele végigaggódtam a 9 hónapot, sokkal jobban féltem, mindentől.

Most is jobban izgulok érte, és jobban féltem.

Fiatalon sokkal lazább az ember, idősebben pedig izgulósabb és persze érettebb.

Minden kornak megvan az előnye és a hátránya is.

A harmadiknál már idősebb leszek, ha felnő ez picit szomorúbbá tesz, de már addigra unokáim lesznek. :)

261. pzm3 (válaszként erre: 258. - Spinneli)
2013. ápr. 20. 11:46
Egyet értek...
2013. ápr. 20. 11:19
Sziasztok! Érdekes témát talált a cikk írója. :) Én személy szerint 22 éves vagyok egy 3,5 és egy 1,5 éves fiúval. Sok minden nem úgy alakult, ahogy elképzeltem, talán otthonról való menekülés hajtott idáig, de Tudom magamról, hogy felelősség teljesen nevelem a gyerekeim. 18 évesen leléptem otthonról, nem sokkal később a nem tervezett baba kiderült, még nem voltam 19 mikor megszületett. Az apját elhagytam, aki 34 évesen nem volt olyan felnőtt, mint én 19 évesen. Még ma sem az. Van egy másik párom, tőle a kis fiam. Minden ami a gyerekeknek szükséges meg van. Nem élünk palotában, nincs ezer darab játék, de esznek a gyerekek, van rendes cipőjük, ruhájuk. És némely gyerektől okosabb a nagyobbik fiam. szerintem nem kor függő a gyermek vállalás. Az én környezetemben is vannak korombeli vagy fiatalabb lány anyák, de legtöbbjüknek ott a család segítségnek. Ha beképzeltnek gondoltok ha nem, büszke vagyok rá, hogy nekem senki (se anyám, se anyósom) nem segített és mégis tudom nevelni a gyerekeim. Sok mindent megkérdeztem anyámtól, de nem volt mellettem sosem és ha el akarnék menni valahová sem vigyáz senki a gyerekeimre. Szeretnék azért tanulni, hogy minél jobb legyen nekem is és a gyerekeimnek is.
2013. ápr. 20. 10:44
De ha most nem haragusztok: lelépnék. Dolgom van. Sok. Hála Istennek....
258. spinneli (válaszként erre: 250. - Manópofi)
2013. ápr. 20. 10:42

Van akinél más a prioritás, én maximum két gyermeket szeretnék, többet valószínűleg nem tudnék olyan anyagi, és lelki szinten ellátni, ami szerintem megfelelő.

Igen, más az igényszint, én vállalom, hogy többre tartom, ha a két gyerekemmel majd el tudok menni nyaralni, vagy nem okoz gondot egy márkásabb, jobb minőségű cipő beszerzése, mint szüljek teszem azt négyet, és ezekre ne fussa.

2013. ápr. 20. 10:39
Értsétek már meg, hogy nem azért szültem, mert a magyarságért aggódom. Hiszem, hogy nem hiába ide születtem, és azt is, hogy az itt élő más népek sem véletlenül vannak itt. Csak egyeseknek az a legnagyobb gondja, hogy az országunk már nem MAGYAR ország. Hát akkor tessék elfogadni, tudomásul venni, és élni benne. És nem panaszkodni. (de azért se, hogy mi tartjuk el őket. ) Amúgy nincs bajom a más színű népekkel, ismerek egynéhányat, akik úgy élnek, hogy tanulhatna mindenki tőlük. Aki meg nem úgy él: segíteni kell neki, még akkor is, ha büdös ez a segítség....
2013. ápr. 20. 10:37
elcsépelt egy kérdés... mindenki akkor szül amikor akar, szerintem nem kiváltság és nem kell senkinek sem szobrot emelni azért mert vagy 15 évesen szült vagy 35. Ez az élet rendje. Nem az előnyöket kell nézni hanem a gyereket, és azt hogy az ember jó anya legyen. NEM KELL itt hencegni, ha majd a gyerek felnő és hálás lesz mindazért amit a szülők tettek érte, na az a jó érzés, NEM AZ HOGY rámutatunk a másikra hogy ha-haaa te 40 vagy és a gyereked csak 10 éves, én meg 30vagyok és 15 éves a lányom,meg 100 diplomám van :DDD! Ez egy olyan, kérdés amit nem érdemes véleményezni.
255. f7586d2534 (válaszként erre: 198. - Kittyna1990)
2013. ápr. 20. 10:28
Kérdeztem. És milyen jogon tudom hogy eljön az idő mikor valami úton módon rájössz hogy kimaradt valami.Írtam nálam mi volt, ez a jobbik eset, mintha egy másik kapcsolat lenne a hiányzó dolog.De írhatnám az idősebb, tapasztaltabb jogán 43 vagyok.És az életet , nem lehet megkerülni , sőt a világ még inkább afelé változott hogy előbb élj utána családosodj.....Gondolj rám úgy 5-10 év múlva:) igazam volt.
254. spinneli (válaszként erre: 234. - Mazsinka)
2013. ápr. 20. 10:26
Nállunk az elmúlt egy évben kezdtek születni a babák, már ami a volt főiskolai csoptársakat illeti-a baráti körünkből, ahol mindenki 30-as, mi vagyunk az elsők, akiknek gyereke lesz.
253. andi6020 (válaszként erre: 238. - Manópofi)
2013. ápr. 20. 10:04

Fogy a magyarság?

Pont lesz@rom. Ezért nem fogok tizenhat porontyot pottyantani.

Sőt, terveink szerint az idősebb gyerek, akit egyénként viszonylag fiatalon szültem, ami tényleg életem egyik legjobb döntése volt, elhúz ebből a kócerájból valami élhetőbb helyre. A kicsinek meg még bőven van ideje tervezni.

252. bd55e3f068 (válaszként erre: 250. - Manópofi)
2013. ápr. 20. 09:56

Nem kell helyetted csépelnem a szavakat, a lesajnáló hangvételed és a biológiai hadviselés stratégiád elmondott mindent.

assz, alkoss, gyarapíts, és a Haza fényre derül!

251. manópofi (válaszként erre: 249. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 20. 09:55
Köszönöm. Az lesz. De az áldást nem Te adod. Aki adja, Tőle jó szívvel elfogadom, és eszem ágában sincsen visszautasítani egyikőjüket sem. Örülök, hogy a BIbliából idéztél, s kívánom, hogy tudd meg hogy akkor ott ez mit jelentett, s mit jelenthet a Te életedben is...ha elfogadod. (Szívesen segítek.)Az érdemességről: erre senki sem lesz érdemes. EZ KEGYELEM!
250. manópofi (válaszként erre: 247. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 20. 09:50
A hőbörgéstől ez messze áll. Mit akarok én igazolni? Majd biztos elmondod. Csak, hogy világos legyen: mi senkitől nem irigyeljük a ,,kényelmét", inkább sajnáljuk, hogy nem tudják, hogy ezt a ,,kényelmességet" feladva milyen áldásokhoz juthatnak. Ahogyan azt is sajnáljuk, hogy bárkit felháboríthat a véleményünk.
249. bd55e3f068 (válaszként erre: 245. - Manópofi)
2013. ápr. 20. 09:47

Akkor harcra fel, áldott legyen a méhed gyümölcse!

Vannak, akik csak a darabszám gyarapítására érdemesek.

248. c6973617d3 (válaszként erre: 247. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 20. 09:45
Nekem is mindig visszás érzésem van, amikor valaki belém akarja magyarázni, hogy neki milyen jó.
247. bd55e3f068 (válaszként erre: 246. - Manópofi)
2013. ápr. 20. 09:40
A hőbörgés mások kényelme ellen is csak önigazolás.
2013. ápr. 20. 09:12

HOgy kinek is szül az ember:

Amikor egy beszélgetés alkalmával kifejtettem a szülésznőnek, hogy annyi gyermeket szeretnénk, amennyit a JÓ Isten megad, akkor a következő választ kaptam: ,,Nem csak megszülni kell, hanem fel is kell nevelni" MIből gondolja bárki, hogy mi nem tudjuk normálisan felnevelni? Apáink már nem élnek, anyáink pedig 150 km -rel odébb vannak. Semmilyen segítségünk nincs, csak egymásra számíthatunk. Aki azok után, hogy látja , hogy hogyan élünk és hogyan neveljük a gyerekeinket azt mondja , hogy ,, nem csak megszülni kell...stb" az a saját vállalt gyermektelenségét akarja megindokolni azzal, hogy a sok gyermek esetleg korán történő vállalása feltétlenül rossz, elítélendő, és szegény gyerekek.... AMúgy egy anyaotthonban vagyok gyakorlaton, és tudjátok mit gondolok? Hogy baromira el lettünk kényeztetve és fogalmunk sincs mi az a körülmény, ami tényleg ,,nehéz" és tényleg kétségbeejtő. Szerintem az emberek baromi kényelmesek, s ezt a kényelmet nehezen adják fel... nomeg ott van az a nagy önmegvalósítási -mánia.... és ezt adják át a gyerekeiknek... ez inkább okozója annak, hogy kevés a gyerek, mint a mindenféle válság, meg anyagi bizonytalanság. Nagyanyáink korában aztán baromi nagy létbiztonság volt...

245. manópofi (válaszként erre: 242. - 130454e42d)
2013. ápr. 20. 09:03
Ez nem indok a szülésre, hanem a magyarok által kedvelt panaszkodásra való reflektálás. ,,AZé az ország, aki teleszüli"- régi mondás, most különösen igaz és mégjobban az lesz. Sajnos.
2013. ápr. 20. 08:55
Anyukám mindig azt mondta gyereket csinálni a hülye is tud, fel is kell azt nevelni.Vitathatatlanul igaza van...Védekezni kell, a gumióvszer a nemi betegségek ellen is hatékony!Az abortuszt is elítélem megint a gumi nyer.Azt elítélem, aki a szülei vérét szívva képzeli a gyereke nevelését. Számomra a kor nem számít, csak mindenki értse meg, hogy magának szül, nem a szüleinek, vagy az államnak, alapozza meg mindenki előbb a jövőjét, legyen egy anyagi háttér.
243. eva215
2013. ápr. 20. 07:51

Egyáltalán nem ítélem el sem azokat, akik örökbe adják a babájukat, mert képtelennek érzik magukat az anyasággal járó nehézségek megoldására, és a kötöttségre sincsenek még felkészülve. És természetesen azokat sem, akik megtartják a babájukat. Hiszek abban, hogy "Nem kél olyan vágy benned, amihez ne kelne elég erő is benned, hogy megvalósítsd. Meglehet, hogy azért meg kell dolgoznod érte." :)

Ezt mindenki maga dönti el, a lényeg, hogy mind a baba mind a mama jól járjon. :) (Gondolom, ebből kiderül, hogy az abortuszra már húzom azért a szám, de az már egy másik téma.)

242. 130454e42d (válaszként erre: 238. - Manópofi)
2013. ápr. 20. 07:31

Fogy a magyar? Ennél hülyébb indok kevés van. A gyerekeimet magamnak szültem, nem a hazának, a politikusoknak, vagy a kaporszakállú mesehősnek.

Mindenki akkor szüljön, amikor úgy érzi, gyereket akar, ne akkor, mikor illik, szokás, vagy mások szerint kell.

241. 171925f409 (válaszként erre: 239. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 20. 07:29

Sokan sosem fogják elfogadni,hogy vannak nők és férfiak akik nem akarnak gyereket ennyi.Ritka de van ilyen, én is nem egy ilyen embert tudok.Idősebb nő semmi gondja baja azért mert nincs gyereke.még dolgozik,utazgat,barátnőkkel minden héten többször össze ülnek beszélgetni,van hogy több napig nem megy haza mert ott marad ismerősöknél.Nem szenved hiányt semmiben sem.Csak neki nem kellett gyerek.


DE van egy másik nő ismerősöm azt mondta ő a munkályát nem adja fel senkiért nincs is férfi nagyon csak alkalmi kapcsolata é,s Ő is úgy él mint ,az idősebb nő.Fura de el kell fogadni.

240. 171925f409 (válaszként erre: 239. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 20. 07:24
:))
239. bd55e3f068 (válaszként erre: 238. - Manópofi)
2013. ápr. 20. 07:04
Én inkább kussolok, (és kihalok) csak ne kelljen szülni.
2013. ápr. 20. 07:00
Sziasztok! Harmadik babámat várom, 24 éves vagyok. A ,,nagyot" 21 évesen szültem. KÖzben lassan elvégzem az egyetemet, most májusban abszolválok. Sokan ,,megvetnek", vagy hülyének néznek, vagy egyszerűen azt gondolják, hogy felelőtlenek vagyunk, mert csak besikerültek a gyerekek. MIndegyik tervezett volt, és nagyon nafy boldogság számunkra. Szerintem, ha egy nőnek megadja az Isten , hogy tud szülni és adja hozzá az ,,Igazit és Egyetlent", akkor a nő akármennyi idős is legyen: szüljön. Áldás a gyermek, kár, hogy oly sok ember lemond erről az áldásról. Vagy ,,halogatja" , mert a ,,karrier és a biztos egzisztencia" nah az baromira fontos. Pedig sosem lesz ,,biztos az egzisztencia" , s a karrier sem sokáig boldogít. S erre csak akkor jönnek rá, amikor a sok halogatás után már nem tudnak szülni. Egyre több a meddő nő, a környezetemben több az olyan kismama aki elvetélt, mint , aki megszülte a babáját. Vajon miért? A nők ma mindent megtesznek azért, hogy ne legyen gyerekük, s erre jó indokot is találnak. ( A ,,nem érzem magam felkészültnek" a legtutibb...sose fogod..) S erre a ,,nem kell a gyerek" mondatra az EGyetlen Illetékesnek válasza is van: ,,jó, akkor nem lesz". No egy szó mint száz: fiatalon szülni nagyon jó, és a legnagyobb áldás, amit el tudok képzelni. Egyébként meg fogy a magyarság: nem panaszkodni, hanem szülni kellene...
237. bd55e3f068 (válaszként erre: 221. - Maócska1981)
2013. ápr. 19. 23:58
A van köztük, aki dohányzik és az általános, hogy dohányoznak nagyon nem ugyanaz. A mai tinikről van fogalmam, és az a véleményem, messze nem olyan siralmas a helyhez, mint ahogy szeretik eltúlozni. Amúgy sem egészen a maiak találmánya a fiatalon dohányzás, nekem is volt olyan barátom, aki 13 évesen a társaságában nem egyedül már rendszeresen dohányzott, és bőven az apád lehetne.
2013. ápr. 19. 22:39

Az édesanyám épp csak 17 volt, amikor az első gyermekét, a nővéremet hozta a világra. Nem tervezett baba volt akkor, de csodálatos nő lett belőle. Engem - mint a testvérek közül a legkisebbet - már jóval később szült. Tesóm most tülti a 36-ot, és pár hete szülte a második gyermekét. Mindig fiatalon akartam szülni, de nálam ez a fiatalon szülés leginkább a huszonháromtól kezdődik. Természetesen azóta sok minden megérik az emberben: egzisztenciát kellene teremteni, biztos párkapcsolatot, érzelmi stabilitást, és önmagamban is egyfajta stabilitást kell elérni, mert onnantól kezdve, hogy vállalod, a gyerek lesz az első. Mindig úgy voltam vele, hogy inkább vigyázok, hogy ne legyen baba, de ha egyszer becsúszna, megtartanám. Addig is gyűjtögetek, meg elérek néhány kitűzött célt, megpróbálom megtalálni a "tökéletes" társat.


Van, akinél nem érzem, hogy megfelelő anya lenne az adott gyerek számára. Épp ezen botránkozom meg mostanság. Példa:

Szoktam látni egy fiatal, harminc körüli csajt, tetovált, vagány, mégis kicsit hülye picsás (nekem). A gyerek toporzékol az áruház közepén minden alkalommal, a csaj pedig a szőke cicababa barátnővel ücsörög és cseveg. A kisfiú pedig csak sóvárog minden alkalommal az anyja figyelméért, kiabál neki, próbálgatja a határait, hátha oda megy hozzá az anyuka. Vagy elment kaját rendelni a csaj, és a bevásárlókocsira rápakolta a babahordozót, és ott hagyta az egyik asztal mellett elég messze szerintem, és senki sem figyelt a kicsire. Nem akarok vészmadárkodni, de elég sok gyermek elrablásáról hallani, egy pillanatra sem hagynám magára a védtelen kisbabámat. Talán egy 20 éves fiatal anya jobban foglalkozna a gyerekével, mint ő. Ez teljesen emberfüggő és nem korfüggő. X életév sajnos nem egyenlő a kellő érettséggel.

235. 171925f409 (válaszként erre: 234. - Mazsinka)
2013. ápr. 19. 22:32
Én osztálytársaim közül meg csak 4 en:))Többiek közül sokan még csak most mentek ki külföldre dolgozni még " élnek" egy kicsit.
234. Mazsinka (válaszként erre: 233. - Pici Manócska)
2013. ápr. 19. 22:23
Én 27 vagyok, egyetemi kollégáim közül még csak ketten szültek.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook