Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül? fórum

Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül?

53. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 41. - Csvmarcsi)
2013. ápr. 19. 11:07
Ez a kisebb baj. Nagyobb, hogy minél később szül egy nő, annál inkább számolnia kell egészségügyi kockázatokkal.
52. Cippora (válaszként erre: 44. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 11:05
Valahogy úgy érzem,persze lehet tévedek,hogy te szépen bemagyaráztad magadnak,hogy egy gyerek az milyen rossz,és fárasztó munka,miközben egyedülállónak lenni mekkora szuper dolog.Ez pont olyan mintha én azt mondanám neked,hogy akkor a te életed céltalan...de tudod,a karrier,meg a munka nem fogja rád nyitni az ajtót,amikor majd öreg leszel,beteg vagy magányos...de te tudod persze...csak ne akarj ítéletet mondani egy olyan dolog miatt amit még meg sem tapasztaltál.Mert nem tudhatod.Én tudom milyen sokáig aludni,bulizni,és szórakozni,és tudom milyen gyerekkel élni.És a mostani sokkal jobb,és 2 éve boldogabb vagyok mint valaha.Mellesleg 12 órát alszunk egyhuzamba éjjel,és még csak nem is egy ricsajozós gyerek...:) ;)
51. 171925f409 (válaszként erre: 47. - Hottie)
2013. ápr. 19. 11:05

Mer anélkül nem élet az élet ugye?puszit kapok rokon gyerköctöl is ha hiányom lenne de nincs megvagyok én puszi adás,ölelés nélkül is:DD

Sajnos körülöttünk nem jó tapasztalat van gyerek vállalás kapcsán, és ez lehet körejátszik ahogy látjuk párommal ezt.Nemtudom.Én inkább akkor ez idő aaltt míg egy anyuka ezt csinálja elmegyek a barátnőkkel egyet sétálni:)

2013. ápr. 19. 11:05

Kedves niki 1!


Egyetértek veled!

Neked valóban még nagyon sokat kell "nőnöd" ahhoz, hogy anya lehess.

Reméljük, hogy el is éred és meg is éred. :S

49. csvmarcsi (válaszként erre: 46. - Fehérleander)
2013. ápr. 19. 11:03
Lájkolom! :) Olyan jó olvasni az ilyen szép példákat! :)
2013. ápr. 19. 11:03
Az én nagymamám anyukámat 22 évesen szülte, az anyukám engem is 22 évesen szült, talán régebben mások voltak a társadalmi viszonyok és elvárások, a nők emancipációja is közre játszik, hogy minél később vállalnak gyereket, de én úgy gondolom ez mindenkinek az egyéni döntése, hogy mikor szül. Az érettség nem korhoz kötött. Tény, hogy a mai világban sokkal nehezebben boldogul az aki "tanulás helyett gyereket szül", hiszen nagyon nehéz a megélhetés manapság. Mondjuk gyerek mellett is lehet érettségizni és egyetemre is járni. Fontos az is milyen társ van melletted. A lényeg, hogy valamit valamiért elvén, aki hamarabb vállal gyermeket, az mindenképp maga is hamarabb lesz "felnőtt". Hiszen egy gyermek óriási felelősség. Én ismerek olyan apát és anyát is, akik nem fiatalon szültek mégis felelőtlenek, és nem jó szülők. Bár tény, hogy kell hozzá mentális érettség és az hogy önellátó legyen valaki ( nem arra gondolok, hogy tudjon enni, és fürdeni egyedül, hanem hogy eltartsa magát) Én is már 22 évesen vágytam egy babára, de nekem sajnos 25 évesen jött össze és 26 évesen szültem az első gyerekem és azután még kettőt. 30 évesen már 3 gyermekes családanya voltam és sokan ezen meglepődtek. A diplomámat pont ebben az időszakban szereztem, szóval minden akarás kérdése. Mindazonáltal úgy gondolom, hogy 15 évesen az ember még gyermek, talán még a nemi élethez is, nem hogy gyereket szülni.És ténylegesen a legfőbb kérdés miből fogja eltartani. Egy gyerek éhes ruha és otthon kell neki, ez mind pénzbe kerül. A szeretet kevés ahhoz hogy felnevelje az ember. Mindennek meg van a maga ideje!!! Egy 18-20 éves lány már teljesen más, de ettől függetlenül, ha valaki ezt a döntést hozta nem ítélhető el, ha szépen és tisztességgel neveli a gyermekét.
47. hottie (válaszként erre: 44. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 11:01

Kinek a feltetlen szeretet, mosoly, puszik, mesek, jatekok...

:))

46. fehérleander (válaszként erre: 41. - Csvmarcsi)
2013. ápr. 19. 11:01
Na ezt így leírni nem mertem! DE TÖKÉLETESEN IGAZ! :-D Olyan jó fiatal szülőnek lenni! 32 leszek, fiam 10 lesz, lányom 6 és fél és buli velük az élet. Van szép házunk, hitelmentes autónk, dolgozunk! Mit is kellett volna megbánnom? Ja és tanultam! Igen! Diplomám is van, mert itt sokaknak az is számít! :-D
45. csvmarcsi (válaszként erre: 43. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 11:01

Egyetértek! Lehetnek kivételek, de mindennek meg van a maga ideje. :)

Még annyi a kései szüléshez, hogy ok hogy meg lehet szülni egy gyereket 40 év, sőt most már 50 év környékén is, de érdemes gondolni arra is, hogy mi lesz 10-15-20 év múlva, amikor a gyereket iskoláztatni kell. Ha 30 évesen nem megy, akkor 60 évesen majd menni fog ne adj Isten rokkant nyugdíjból...

44. 171925f409 (válaszként erre: 42. - Cippora)
2013. ápr. 19. 10:59
Igen ez igaz.Kinek mi a fontos másnak a ricsaj,gyerek sírás,gyreköcök húzása vonása oviba,isibe,éjszakai virrasztás,reggel a nő kel elsőnek és Ő fekszik utolsónak,vagy az ellenkezője.:)
43. 171925f409 (válaszként erre: 41. - Csvmarcsi)
2013. ápr. 19. 10:57
Aki 40 évesen akar szülni az se a "normális "de ne is 18 évesen:)
42. Cippora (válaszként erre: 40. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 10:56
Az a lényeg,hogy neked jó :)
2013. ápr. 19. 10:55
Aki most henceg, hogy ráér 38-40 évesen szülni az majd 60 évesen, majdnem öregasszonyként megy a gyereke ballagására! :)
40. 171925f409 (válaszként erre: 39. - Cippora)
2013. ápr. 19. 10:54
Lehet persze nem mondom.De nekem már jó így baba nélkül.Magam ura vagyok és szabad, és ez fontos.Akkor ha lenne baba ami idáig volt már máshogy lesz.180 fokot fordul az ember.És a jót kényelmet, nyugalmat könnyű megszokni.
39. Cippora (válaszként erre: 34. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 10:52

Nem az én dolgom ki mire szül,én sem szültem volna 16 évesen.24 évesen szültem,megvolt,és megvan minden ami kellett.

Azért későre sem érdemes tolni,nekem anyum 40 évesen már klimaxolt.Ha én is az ő tipusa vagyok,lehet 35 évesen már esélyem sem lenne...

38. 171925f409 (válaszként erre: 36. - Édes-mézes)
2013. ápr. 19. 10:51
16-22 év körül az még fiatal nekem.Fontos számomra,hogy legyen előtte lakásom,munkám és ne a nagy semmibe szüljek és tartozás tartozás hátán legyen.Én 30 vagyok és nem vagyok még öreg a szüléshez pár év múlva sem.
37. Cippora (válaszként erre: 26. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 10:49
Nem látom,hogy mit lehet ebben irigyelni...minden gyerek felforgatja az ember életét,és van olyan amit megnehezít,pl.nekem most,hogy ha tovább dolgozok,akkor a mamára kell bíznom 2-3 órára(ami valószínüleg csak nekem lesz probléma...) ennek ellenére nem cserélném el semmire,se bulira,se 12 órás alvásokra,mert azok semmik se,ahhoz képest amit egy gyerekem nyújt már csak azzal is,hogy létezik...
36. édes-mézes (válaszként erre: 31. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 10:49

Neked mi számít ez ügyben fiatalnak?

Több ismerősöm, kollégám akik 35 körül kezdtek el babában gondolkodni jelenleg járják az orvosokat ilyen vizsgálat,olyan lombik program stb...iszonyat pénzekért. Szerintem a késői vállalásnak meg ez a hátránya,veszélye, hogy akár elvesztheted az esélyt egy életre, vagy a kapcsolat megy rá vagy anyagilag padlóra tesz.

2013. ápr. 19. 10:47

Engem megszült anyukám, 5 perc múlva pedig betöltötte a 18-at. Akkor már egy éve házasok voltak apával - ma is azok. Tervezett gyerek voltam. 3 év múlva jött az öcsém. Senkinek nem kívánok jobb gyermekkort, mint az enyém volt! Mivel korban közel álltunk, sokkal jobban megértett, mint barátnőimet a szülei. Nem voltam teljesen szabadon engedve, de nem nyírták le teljesen a szárnyaimat.

Én 22 évesen szültem a fiamat. Bár 21 lettem volna, ha megmarad az első babám. Így is tök jó haverok vagyunk a kölykökkel! :-)

Szerintem aki 25 éves korára nem "nő fel" a feladathoz, sosem fog!

34. 171925f409 (válaszként erre: 32. - Cippora)
2013. ápr. 19. 10:46
16 évesen hova szül?van munkahelye,lakása?Nincs. Akkor miért nem tud várni.Más fa.zával könnyű verni a csalánt.Majd a szülők úgy is segítenek.Én biztos nem segítenék.Fiam Te akartad?Igen.Akkor állj meg a lábadon és lásd el a családod te ha már ilyen korban gyrek vállaláson járt az eszed.
33. Cippora (válaszként erre: 25. - Agis)
2013. ápr. 19. 10:45
Hidd el,akármennyi idős is az ember,hirtelen kell felnőnie a feladathoz,mert a többségünk a gyerekvállalást egy habos-babos rózsaszín vattacukros dolognak képzeli el,aztán azért ez egy kicsit összetettebb :)
2013. ápr. 19. 10:42
Azt butaságnak tartom,hogy egy 15-16 éves gyerek tervezetten gyereket akarjon.Mert nem ideális,bár 40 évesen szülni sem az....Sem a párkapcsolata nem lehet stabil (jó,mondjuk ma már melyik az...) sem anyagilag (mert ne a nagyszülők tartsák el az unokát) se a suli miatt...szóval azért szerintem a 20 éves kort érdemes megvárni.Ennek ellenére se nem ítélem el őket,se nem tartom rosszabb szülőknek őket.De nem is irigylem őket,mert sokkal keményebben kell megkűzdeniük mindenért,mint annak aki később vállal gyereket,van ideje tanulni,dolgozni,anyagi feltételeket megteremteni...bár igazság szerint van ismerősöm aki 16 évesen szült,és egész szépen elboldogul(t)...
31. 171925f409 (válaszként erre: 30. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 19. 10:42
Inkább hátránya van mint előnye úgy nézem:(
30. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 29. - Floracska)
2013. ápr. 19. 10:41

A kérdés itt most az volt hogy mi az előnye.

Természetesen hátrányai is vannak, sőt azok sok esetben meghaladják az előnyeit.

29. floracska (válaszként erre: 27. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 19. 10:38

Ez elég durva általánosítás. Nekem van ismerősöm, aki 18 évesen szült, és a gyerekét az anyja nevelte, mert ő még bulizni akart. Felnőtté válni nehéz gyerek ésszel...

Hamarabb szabadul? Főleg, ha még munkája sincs, és a szülőkre szorul.

2013. ápr. 19. 10:35
Én 25 évesen szültem,a mai világban fiatalnak számít. 42-43 éves koromra lesz egy felnőtt lányom.Még akkor is viszonylag fiatal leszek és ez nekem így jó.Az élet fontosabb eseményeit fiatalon élhetem át.
2013. ápr. 19. 10:35

1. Nem kallódik el, korán felelősen gondolkodó felnőtté válik

2. Hamarabb szabadul.

26. 171925f409 (válaszként erre: 25. - Agis)
2013. ápr. 19. 10:32
Na igen erre gondolok én is.Szerintem 18 évesen még nem kellene szülni még éljen ,tanuljon,dolgozzon,aztán már úgy sincs vissza út.Sok barátnőm szült fiatalon aztán most 30 évesen mennek bulizni barátokkal...Ez mire jó.Rájöttek,hogy elba.zták mert nem élték ki magukat eléggé.És hamar bele estek a kemény dolgokba.És irigykednek,hogy nekem milyen jó se kutyám se macskám akkor kelek fekszek mikor én akarok nem vagyok 24 órás anya...Hát ezért nem kell hamar szülni.)
25. agis
2013. ápr. 19. 10:29

En 30 eves vagyok, es egy percig nem bantam meg, hogy meg nincs gyerekem. Ahogy az a cikkben is le van irva, van elonye hatranya, bar en csak a hatranyat latom.

Sogornom 26 evesen szulte elso gyermeket, es azt lattam, meg neki is "hirtelen" kellett felnonie a feladathoz.

2013. ápr. 19. 10:08

Én is szültem volna már 18éves koromban is de nekem fontos volt hogy legyen előtte munkahelyem stb.De így is fiatalon szültem,sokan mondták ráérsz még stb...

21évesen szültem a kisfiam májusban 23évesen pedig a kislányom.

Mindez persze nem így alakult volna ha nincs mellettem egy biztos partner aki már a férjem,idén leszünk együtt 9éve.Nem bántam meg,hogy így döntöttünk.


Kérdésedre a válasz,felelőtlennek tartom ha valaki nem védekezik kellően és "becsúszik"a baba.

Szerintem ahhoz hogy valaki gyermeket vállaljon apuka is kell,nekem ez a normális na meg mégis miből tartja fent magát meg a picit ilyen fiatalon?


Mondom ha van rá keret,megfelelő pár akkor simán be lehet vállalni.De azért a 16-17évet korainak tartom.Legalább az iskolát végezze el.


Unokahúgom osztályba van aki már megszült van aki még terhes 3-4en.Jah 17évesek.



Nagyanyáink idejében már majdnem későnek mondták ha 18fölött szült az ember.Most meg már lenézik azokat akik 20,as években szülnek.A mai divat szerintem nagyon nem jó sokan 30fölött vállalják,vállalnák az első gyereket.Azt ha meg gond van kapkodnak,rohannak ide oda.


Én eleve azért is szerettem volna fiatalon mert minden vágyam ez volt,imádom a gyerekeket,na de mi van ha nem jön az olyan könnyen mi van ha valami gond van és orvos kell hozzá?

Bevallom jól tettem hogy nem vártam fiam sem jött sajnos könnyen...

Páromnak mindig azt mondom és lehet nagyképűen fog hangzani.

De nekünk már van gyerekünk mi ezt már elmondhatjuk.Lehet nem vagyunk milliomosak és nem élhetünk úgy mint más ennyi idősen de nem bánjuk.(igaz mi alapból nem az a bulizós,iszákos fiatalok vagyunk)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook