Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül? fórum

Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. febr. 7. 16:11

Köszönöm a válaszokat. Kicsit árnyaltabb most már a kép. De azért én továbbra is úgy érzem, ha lehettek volna gyerekeim, akkor amellett semmit nem jelentett volna nekem a karrierlehetőség. Igaz, az a jó, hogy gyerekek helyett kaptam olyan hivatást, amiben másoknak segíthetek, önkéntes alapon - karriert itt sem építek, de nagy öröm látni, amikor valaki attól tud előrébb lépni, hogy én átadtam neki a tudásomat és segítettem neki.

De mondom, ez az én véleményem, az én érzéseim. Talán nem baj, ha leírtam, mert biztos van még olyan rajtam kívül, akinek ilyen szempontból semmit nem jelent a karrier, és esetleg azt hiszi, nem normális az ilyen érzés, amikor minden a karrierépítésről szól, pedig dehogynem! Itt a hoxán is sok ilyen véleményt olvastam, nagy örömmel.

412. manó2000 (válaszként erre: 411. - M0ncsa)
2014. febr. 4. 13:00

Ez nagyon szép, amit leírsz, de sajna a valóság inkább a taposómalom. Persze vannak nagyon szép valódban karriernek nevezhető életutak, de nem ezzel találkozik az ember gyakrabban.

Szerintem viszont igaza van abban, hogy egy nőnek a legszebb karrier a gyermekvállalás. Én is így gondolom, hogy a legjobban ebben lehet kiteljesedni. Mondom ezt úgy, hogy én alapvetően szeretem a munkámat, ahova hamarosan vissza is fogok menni.

411. M0ncsa (válaszként erre: 410. - Lila virág)
2014. febr. 4. 11:53

Kedves lila virag,

latom, nem verekedett ossze a jonep, hogy magyarazatot adjon :)

Szerintem a karriert, mint olyat, mindenki ugy magyarazza, amilyen tapasztalatokkal rendelkezik e teren. Megprobalom a sajat szempontombol:

Szamomra a karrier egyaltalan nem az, amit te leirtal. Egy jo munkahelyen nincs furkalodas, askalodas, es a fonok is normalis. Bizony, vannak ilyen helyek is :) Szamomra nagy elmeny volt, amikor olyan helyen dolgozhattam, ahol tovabbadvan a tudasomat es tapasztalataimat sikerult kiepitenem egy kituno csapatot, egyidejuleg megotszorozni a ceg bevetelet - es ezzel aranyosan nyilvan a fizetesek is nottek -, jol ossze tudtunk dolgozni fonok, beosztottak es jomagam. Ez is egyfajta novekedes, ha ugy vesszuk.

Lattam olyan karriert is a kornyezetemben, ahol szorgalmas munkaval, folyamatosan bovulo szaktudassal valaki szepen haladt felfele a szamarletran, eleinte sima programozokent, majd projektvezetokent, vegul az egesz osztaly vezetojekent dolgozott/dolgozik.

Ugyanigy lehet karriert epiteni szellemi teren - pl. pedagogia teren egy uj modszer felfedezesevel, gyakorlasaval, ami sokat segit mondjuk tanulasi nehezsegekkel kuzdo gyerekeknek. De ez lehet ugyanigy egyeb kreativ, mondjuk muveszi munka teren, ahol az ember fia/lanya a muveivel lassan hirnevet szerez, es elismert muvessze valik (itt most nem feltetlenul klasszikus muveszetekre gondolok, van olyan is, aki digitalis grafika teren lett sikeres, vagy epp ettermek, ovodak, egyeb intezmenyek falanak dekoralasaval szerzett hirnevet).

De olyanok is vannak, akik csak egyszeruen szeretik es elvezik a munkajukat, ebben teljesednek ki.


Amirol te irsz, furkalodasok, marakodasok, piszkalodo fonok, olyan helyzetek, munkahelyek, ahol nem is erdemes karrierrel probalkozni, mert csak konyokles aran, masokon attaposva lehet barmire menni. Nem eri meg.

2014. febr. 4. 09:26

Lenne egy kérdésem, de ne nézzetek hülyének miatta, teljesen komolyan kérdezem. Mi az a karrier? Becsszóra annyit gondolkodtam már rajta! Dolgoztam irodában, nagyvállalatnál, és az maradt meg bennem, hogy reggeltől estig hajtani kell a nyereség miatt, az embernek nincs magánélete, minél magasabb rangú vezető, annál kevésbé. Plusz a furkálások, marakodások, vagy ahol jók a kapcsolatok, ott a főnök piszkálódása... Engem ez sosem vonzott, bár szerettem a munkámat. Mert ha ez a karrier, el nem tudom képzelni, hogy valaki ezt válassza a gyerekvállalással és gyerekneveléssel szemben. Nekem mindig a sok gyerek volt az álmom, ami sajnos nem valósulhatott meg, és most már nem is fog egy betegség miatt, hacsak nem úgy,hogy sokat vagyok gyerekek között, foglalkozom velük, tanítom őket, stb. De pl. ha iskolában tanítanék, akkor is azt jelentené számomra a "karrier", hogy minél többet megpróbálok kihozni egy gyerekből, hogy minél jobban kiteljesedhessen. Szóval, ha valaki írna konkrét példákat arra, hogy mi az a karrier, megköszönném, mert tényleg jó ideje ezen töröm a fejem, mi azon olyan vonzó, hogy sokaknál még a gyerekvállalást is háttérbe szorítja, és úgy érzi, hogy "derékba törik" miatta a karrierje. Pedig szerintem a nők nagy része, ha a természetes ösztöneire hallgatna, azt érezni legnagyobb karriernek, hogy gyerekeket vállaljon és neveljen és biztonságot nyújtó otthont adjon nekik. Hiába próbálják ezt idejétmúltnak beállítani, szerintem ez a nő elsődleges feladata. Ha van neki még más is, és másban is kiteljesedik, vállalja nyugodtan, de ne érezze úgy - amit sajnos még nőktől is sokat hallok-olvasok, hogy "csak otthon ül a gyerekeivel és lógatja a lábát". Holott én is látom a családokban, ahova bejáratos vagyok, hogy egy lelkiismeretes anya mennyire nem a lábát lógatja, hanem legalább annyit dolgozik, mint aki állásban van.


Egy szó mint száz: légyszi, világosítsatok fel a karrier mibenlétéről!

409. zsocii08 (válaszként erre: 408. - KLucus)
2014. febr. 3. 20:33

Sziasztok!


Szerintem sincs meg a tökéletes kor a gyermek születéséhez.Az sem jó ha 15 az sem ha 25 évesen szülsz.Ha úgy érzi az ember hogy el tud egy gyereket vállalni,eltartani akkor vágjon bele!!

Én 21,5 éves Anya vagyok,van egy 5 éves Kislányom.Cseppet sem bántam meg hogy fiatalon szültem,nagyon nehéz az élet,most fogok szakmát szerezni.Sajos mi még albérletben lakunk,és csak a párom céges autójával rendelkezünk de próbálunk a legjobbat kihozni mindenből.

408. KLucus
2014. jan. 3. 19:56
szerintem ezt mindenki maga dönti el. a kisfiamat mikor szültem 20 éves voltam. soha de soha nem fogom megbánni,mert eddig mindent meg tudtam neki adni amire szüksége volt és ezután is meg fogom tudni. dolgozom és mellette egyetemre járok, és most várom a 2. gyermekem. van külön lakásunk, autónk,biztos munkánk... ha arra vártunk volna,h milliomosok legyünk sose lett volna gyerekünk. :)
2014. jan. 2. 13:45
Szerintetek mikor a legideálisabb gyereket szülni? Hogy ne túl korán és ne is későn legyen?
406. wewe
2014. jan. 2. 13:43

Ez annyira kétélű dolog egyébként. Ha korán szül, akkor hamar felnő, úgymond "túlvan" a babázáson elég hamar, utána már megszakítás nélkül lehet karriert építeni.

Sok embernek egy életbe derékba törik egy jól felépített karrier egy baba miatt. Ez a mai valóság sajnos.

A másik, hogy valakinek már megvan az egzisztenciája, biztos alapokat teremtett, és akkor gondolja elérkezettnek az időt egy babára. Az is egy lehetőség.

De mondom, én utóbbinál inkább azt érzem, hogy sokkal rosszabb feladni egy jó állást, minthogy a semmit kelljen feladni, nem?

Mindenki erről ír, beszél... hogy mennyi áldozat, és mi mindent kell feladnia egy fiatal anyukának... szerintem ez nem így van!

Egy érett nőnek a karrierjét derékba törni szerintem sokkal nagyobb probléma. Akkor minek küzdött 10-15 évet érte, ha egy csapásra otthagy mindent? Nem?

2013. okt. 17. 15:57
Ismerôs. Az özvegy nagymama 70 éves, a fia 33, a menye 40; az egyik unoka karácsonykor lesz 1 éves, a másik 2,5 :(
404. kicsigitta (válaszként erre: 403. - 388b941089)
2013. okt. 14. 13:13
S milyen igaz :-) Otthagytam én is a középsulit, mert dolgozni mentem (17 évesen), amiért gyereket szerettem volna. 18 évesen szültem az elsőt, 2 picur mellett érettségiztem le estin.... :-)
403. 388b941089 (válaszként erre: 381. - Bd55e3f068)
2013. okt. 14. 12:48
nekem meg erettsegim sem volt mikor szultem. mi koze van az erettseginek ahhoz h vk. mennyire felelossegteljes vagy sem. ?
2013. okt. 14. 10:27
A korai, ill. késői gyerekvállaláshoz nem utolsó dolog olyan szempontot meggondolni, amiről nem sokszor olvasok. A mai elfajult világban egyre több betegség fenyegeti a fiatal nőket is: korai (akár 30 éves kor előtti) klimax, mióma (ami nem egyszer a még eltávolítását vonja maga után), PCOS, stb. Minél többet vár az ember a gyerekvállalással, annál nagyobb esélye van, hogy belefut ilyenbe, és vagy csak hosszadalmas kezelés után lehet gyereke, vagy hirtelen még a lehetőségét is elveszti. Nekem is derült égből villámcsapás volt tavaly egy jókora mióma, ami miatt el kellett távolítani a méhemet. Mondjuk én nem halogattam a gyerekvállalást, hanem nem mentem férjhez, azért nem lett, de nagyon nagy trauma volt hirtelen elveszítenem a termékenységemet. Szóval, aki esetleg olvassa ezt a fórumot, gondoljon erre is, és vigyázzon a halogatással. Nem kívánom senkinek ezt az érzést.
2013. aug. 1. 13:04

A hozzászólásaim kedvesen indultak, de mivel kaptam hideget-meleget, engedd meg, hogy védjem magam. Minden esetre, nekem nem stílusom a trágár beszéd, mint ahogy Moncsa írja: "hogy a kedves mama hogyan éli meg a korai gyerekvállalást, pont leszarom..."-

Ez szerinted egy kedves hozzászólás, nem?

Amiket "összehordtam" /idézet tőled/, azt az élettapasztalatom vindikálta, már ha tudod, mit jelent ez a fogalom.

Amúgy mellesleg, ha a gyerekeiteket is ebben a lekezelő, flegma, majdénmegmondommiatuti stílusban nevelgetitek, hát csak sajnálni tudom őket.

400. bd55e3f068 (válaszként erre: 399. - Navarr12)
2013. aug. 1. 12:45

"Teljes a fogalomzavar a fejetekben."

"Olvass, ne csak nézz ki a fejedből!"

"Látom,mennyire nem érted az élet dolgait. "


Azt gondoltad, hogy ilyen kedves mondatokkal megalapozod a partneri hozzáállást?

2013. aug. 1. 12:39

Ha tárgyilagosan végigolvassátok a hozzászólásaimat, akkor azok másról sem szólnak, mint a gyermeket vállaók FELELŐSSÉGÉRŐL.Nem az én hibám, ha értelmezési problémáitok vannak.

Azt sem tudom Moncsa, honnan veszed az ÉN ÉN ÉN önzésű gondolatokat, mert hogy ilyíet sem írtam, az is tuti.

De mellesleg, honnan tudod, hogy a te gyereked minek örül /ne/, hogy anyukája hány évesen szülte, szüli?

Agostina! Dehogy vagyok meg nem értett lélek. Nagyon jól érzem magam a bőrömben, de amint látom, veletek vannak gondok, hogy ennyire ellenségesen álltok hozzá a más véleményekhez.

398. M0ncsa (válaszként erre: 393. - Navarr12)
2013. aug. 1. 12:09

Kedves Navarr12! Valoban, en egy ugyefogyott, naiv idiota vagyok nulla tapasztalattal. Bezzeg te.

Pont ez a gondom azzal is, amit irsz. Szo sincs benne a gyerek erdekeirol, csak az EN EN EN megy. Hogy a kedves mama hogyan eli meg a korai gyerekvallalast, pont leszarom. Engem az erdekel, mit szol hozza a csemete (nem kisgyerekkent, hanem mondjuk 25-30 eves fejjel).

397. bd55e3f068 (válaszként erre: 394. - Navarr12)
2013. aug. 1. 10:46
Szegény meg nem értett lélek...
396. bd55e3f068 (válaszként erre: 395. - Navarr12)
2013. aug. 1. 10:43

A cikk írója és az anyja is 15-16 évesen szült, erről is ír a cikkben. A te belépő hozzászólásodban pedig egyáltalán nem kalibráltad, hogy általánosságban kikre gondolsz, felelős gyerek vállalásról nem írtál, csak pár mondatot magadról, és lehúztad a "korosan" szülővé válókat.

Olvass figyelmesebben, és jegyezd meg, hogy mit hordtál össze!

395. Navarr12 (válaszként erre: 374. - Bd55e3f068)
2013. aug. 1. 09:51

Teljes a fogalomzavar a fejetekben. Felelős gyermekvállalásról beszélünk, amibe nem fér bele a 15 évesen szülés. Ki beszélt itt arról, hogy 15-16 éves gyerekek meggondoltan hoznak világra gyermeket????

Én a 20 év felettiekről beszélek, akiket ti fiatalnak tartotok családalapításra.

Olvass, ne csak nézz ki a fejedből!

394. Navarr12 (válaszként erre: 361. - Ce24db56a5)
2013. aug. 1. 09:47

Nem minden fiatal szülő szökken magba diszkóbalesetben.

Ezt a helyedben visszavonnám. Lehet, hogy ma ez a trendi, de az én gyermekem nem így fogant, hanem házasságkötés után, szerelemből, várt gyermekként.


Te, ti már másban nem is gondolkodtok, minthogy fiatalon csak véletlen esik valaki teherbe.

Tudod, vannak felelősen gondolkodók is, és lehet gintonic nélkül is nagyon jól szórakozni!

393. Navarr12 (válaszként erre: 360. - M0ncsa)
2013. aug. 1. 09:42

Kedves Moncsa! Látom,mennyire nem érted az élet dolgait.

Az, hogy valaki jó,avagy rossz anya, szülő, egyáltalán nem korfüggő.

Nem kell lenézni azokat, akik fiatalon felelősséggel vállalnak gyereket, mert van aki 20-24 évesen bölcsebb, mint egy 30-38 éves.

Fiatalként szült asszonyként lediplomáztam, s nem holmi gagyi egyetemen, ahol már jó 2-es átlaggal adnak diplomát! Dolgoztam, nagyon szép házasságban éltem és élek, remélem, még sokáig. És hidd el, semmiről sem maradtam le!

392. Miss Sárika (válaszként erre: 390. - Dc6552b986)
2013. júl. 31. 20:09

Miért ne lehetne boldog?!

Nem valószínű, hogy vette..

Hogy okos e valaki, vagy sem, azt a megnyilvánulásaiból tudjuk megállapítani..

Hát, szegény Hújber nem tartozott soha a lángelmék közé...:o)..ez már korábban is teljességgel nyilvánvaló volt..

391. f3000dc5ef (válaszként erre: 390. - Dc6552b986)
2013. júl. 31. 20:05

Ez az!!! Fő az optimizmus! Attól mert boldognak látszik, és még sikeres is miért lenne boldog???



Én inkább azt kérdezem: Miért ne?

Lehet, hogy fáj, de fogad el, hogy vannak boldog emberek. Akik ráadásul még sikeresek is.

Sőt olyanok is vannak, akik nem vették a diplomájukat, és még diplomamunkájuk is saját fejből fakadt :))) Fura mi????

390. dc6552b986 (válaszként erre: 389. - Miss Sárika)
2013. júl. 31. 19:54

lEHET hogy diplomás,de ne hidd azt hogy ha valaki reflektorfényben van az olyan boldog is,mert ez nem igy van.

És vásárolhatta is a diplomát,mint Hujber Ferenc.

389. Miss Sárika (válaszként erre: 388. - Dc6552b986)
2013. júl. 31. 19:51

Hm...Szklerózis?..:o)


..Hisz te írtad, hogy nem tud tanulni aki fiatalon vállal gyermeket!

388. dc6552b986 (válaszként erre: 387. - Miss Sárika)
2013. júl. 31. 19:49
Mi köze van a diplomának a boldogsághoz? Semmi
387. Miss Sárika (válaszként erre: 386. - Dc6552b986)
2013. júl. 31. 19:47
Semmiről... Van diplomája (nem is egy), fényes karriert futott be, kiegyensúlyozott és okos nő..Mért? Szerinted kell ennél több?
386. dc6552b986 (válaszként erre: 385. - Miss Sárika)
2013. júl. 31. 19:40
Miért megkérdezted tőle ,hogy miről maradt le az életben?
385. Miss Sárika (válaszként erre: 375. - Dc6552b986)
2013. júl. 31. 19:25

Nem minden esetben alakul így...

..például Jakupcsek is fiatalon szült, mégsem maradt le semmiről..:o)

2013. júl. 31. 19:11
Anyasági vágy : szerintem ez természetes női ösztön... Pl itt a fórumon niki 1 is csak elfolytja magában ( Meglestem a képeit a babaruhás cica az mindent elmond szerintem.Ilyet én 5-6 évesen csináltam szaladt szegény macska világgá...) Ismerősnél is van hogy 40 évesen még nincs gyereke ( és vszanű nem is lesz vagy fizikálisan se lehet)és szinte bemagyarázza vmi önigazolásként hogy milyen jó így neki. Pedig nem mert akkor tojna bele és nem érezné hogy neki ezt meg kell magyarázni...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook