Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan, aki cukorbetegségből vagy más betegségből gyógyult meg a paleolit étrenddel vagy olyan, akinél nem vált be? fórum

Van itt olyan, aki cukorbetegségből vagy más betegségből gyógyult meg a paleolit étrenddel vagy olyan, akinél nem vált be? (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. life14
2013. ápr. 23. 00:47

Pedig próbáltam fokozatosan csinálni, és megfelelo idokozonként enni. És úgy csináltam, ahogy tobb helyen olvastam betegektol, és paleo dokiktol is.


Úgyhogy most ez az állapot nem nagyon gyozott meg arrol, hogy jó otlet elhagyni a gabonákat, és a szénhidrátbevitelt drasztikusan csokkenteni ir-nél.

Sot, felek, hogy meég ártottam is ezzel magamnak.

Eddig sem voltam jol, de ilyen rosszul még nem voltam az IR miatt, akkor sem, ha finomított, gyors ch-ju kajákat ettem. Sot, akkor voltak talán a legjobbak az Ir tunetei.

73. life14 (válaszként erre: 71. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 00:37

Nem fejfájáshoz hasonlítanám, inkább mintha azt érzem, hogy állandó nyomás van a koponyámban, és latásromlást is okoz.

Képtelen vagyok gondolkodni ilyenkor, és ájulásszeru rosszulléteim vannak.

Olyan mintha belulrol szét akarna robbanni az egész fejem.

És állandóan ki vagyok száradva, pedig állandóan vizet iszom.

É olyan érzésem van, mintha rám robtak volna egy rakat téglát, gyengének érzem magam


Ezt a durva rosszullétet a szénhidrátok drasztikus lecsokkentése okozta, ami a vércukorleeséseket gyakoribbá tette, és az amúgy is emelkedett inzulinszintet még tovább emelte.

Ugyhogy ezzel az egyhetes rengeteg halhús, még tobb zoldség, magvak, gyumolcsfogyasztás, gabonák nélkul nagyon rosszatt tett nekem.

Még most sem állt vissza a szokásos állapotom, és nagyon rosszul vagyok.

72. life14 (válaszként erre: 70. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 00:21

Ha csak a hyperinsulinemia tuneteit nézzuk,akkor: fáradtság, szedulés, nyomásérzés a fejben, látásromlás, izzadás,koncentrációs zavar,álmatlanság szomjuságérzet, rossz kozérzet, ingerultség.

Nálam ezeket okozza magaban is az ir, elég súlyos az ir-em, és a glukoz is magasabb.

És a magas inzulinszint miatt állandó gyulladás van a szervezetben, felborul a hormonháztartás egyensúlya, ami magaval vonzza sok betegség kialakulását, pl endometriózis, pcos, gyulladások, fájdalmak, szív- és érrendszeri betegségek, stb.

Ha nincs idoben felismerve hosszú ideig nem okoz tuneteket, aztán idovel sorra jonnek elo a betegségek, amiket mar nem biztos, hogy vissza lehet fordítani, krónikussá válik az állapot.

A cukoranyagcsere zavara, és a hormonális eltérések idovel nagyfokú egészségromlásba tolják át a szervezetet.

71. Mazsinka (válaszként erre: 68. - Life14)
2013. ápr. 22. 22:42
Meddig tart ez a fejfájós állapot? Barátnőm mesélte, ő is így volt, amíg be nem indult nála a ketózis, az pár nap. Bár nem hiszem, hogy gyümölcsök mellett beszélhetünk ketózisról, úgyhogy nálad másról lehet szó, mivel ettél gyümölcsöt is. Fura, hogy gabonamegvonásnál érezted ezt, én pl. akkor érzem, ha túl sok a finomított ch.
70. Mazsinka (válaszként erre: 68. - Life14)
2013. ápr. 22. 22:39
Milyen tünetei vannak az IR-nek?
69. life14 (válaszként erre: 65. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 21:54

Zab nem paleo.

Rengeteg zoldseget ettem,repat is.

Fejbol tudom a legtobb etel szenhidrattartalmat.

Zoldsegekbol keptelenseg annyit enni, hogy eleg ch-t vigyek be.

Pedig rengeteget eszem.

A gyors ch tartalmu etelek-gyumolcsok sem segitettek ezen a rosszulleten.

68. life14 (válaszként erre: 63. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 21:50

Nem alacsony a vernyomasom.

Azota van ez a durva szedules, nyomas a fejemben, miota kiiktattam a gabonat.Mar regebben is voltak ilyen tunetei az IR-nek.Mostanaban mindig.De ennyire nem durva.

Csokit nem eszem, sutotokot ettem-gyakran eszem.

Aszalt gyumolcsot is ettem, fahejas almat is sutottem.

Olyan fuszereket hasznaltam, amik fokozzak az inzulin erzekenyseget.

Es citromos vizet is ittam.

67. tuksy (válaszként erre: 62. - Life14)
2013. ápr. 22. 21:18
Aszalt gyümölcsöt egyél.
66. Mazsinka (válaszként erre: 65. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 20:44
A zab nem is hiszem, hogy paleo... na, mindegy. Egyél aszalt gyümölcsöket, attól nem lóg majd a szíved. :)
65. Mazsinka (válaszként erre: 62. - Life14)
2013. ápr. 22. 20:40
Azt írod, zöldséget és halat ettél, naná, hogy éhes voltál. A halon kívül más húst is kellene enned. Ch szempontjából meg a gyümölcsöket próbáld, a zabot, sütőtököt, répát... ezekben is van ch, nemcsak a csokiban.
64. Mazsinka (válaszként erre: 62. - Life14)
2013. ápr. 22. 20:38
Ami a ch bevitelt illeti: a ketogén diéta lényege is az, hogy megvonod a ch-t. Pár napig ájulás, nyomás, fejfájás, aztán beáll a ketózis, és a szervezet elkezdi a zsírtartalékokat felhasználni, és onnan veszi el a ch-t. Most lehet, hogy hülyeséget mondtam, de ketogén diétát folytató barátnőm így mesélte, és nála is megvoltak a tünetek, amik egy idő után teljesen elmúltak.
63. Mazsinka (válaszként erre: 62. - Life14)
2013. ápr. 22. 20:36
Az ájulás, szédülés alacsony vérnyomástól is lehet, egy kis kolbi, sonka biztos feljebb nyomná, hisz nem az alma, köles fogja megemelni azt.
62. life14
2013. ápr. 22. 20:16

Es az is megijesztett, hogy hiaba ettem sok halat,sok zoldseggel,keves almat es magvakat,megis olyan szintu volt a nyomas a fejemben, hogy gondolkodni nem birtam,es ugy szedultem, hogy folyton azt hittem elajulok.

A keves ch bevitel miatt.

Kb egy hetig birtam, vegul mar annyira rosszul voltam, hogy ma mar ettem kolest is.

Valamivel jobb, de meg most is az ajulas kerulget.

Nem tudom ez mennyire normalis, de nem erzem, hogy jot teszek magamnak azzal, hogy nem eszem szenhidratot.

Es csontsovanyra fogynek ettol.

Hiaba tomtem magamba a zoldseget es a halat, minden pillanatban ehes voltam.


Nem lenne gond lemondani barmilyen etelrol, ha kell, viszont ennel jobban lefogyni semmikeppen nem akarok.

61. life14 (válaszként erre: 59. - Tuksy)
2013. ápr. 22. 20:05

Koszi.Van par ismerosom, aki csinalta, volt, akinek bevallt volt,aki azt mondta, hogy nem.Utobbiak allitasuk szerint betartottak a szabalyokat.

Azert is vagyok kivancsi olyanok tapasztalatara is, akik azt mondjak, hogy nem vallt be, mert ha felmegyek egy paleos forumra, altalaban olyanok irnak, akilnek segitett.

Viszont attol, hogy valakinek bevalik valami, meg nem biztos, hogy mindenkinel mukodhet.

60. b486c9cf7d (válaszként erre: 50. - Tuksy)
2013. ápr. 22. 19:02
Köszi!
59. tuksy (válaszként erre: 58. - Life14)
2013. ápr. 22. 17:46

Az internet névtelensége sok mindent elbír. Sok olyan ember szól hozzá akik soha nem próbálták, vagy ha igen akkor nem volt kitartásuk. Így sok fals információt is kaphatsz.

Vannak paleo klubos rendezvények, ahol összejönnek a paleosok egy kis beszélgetésre tapasztalatcserére. Érdemes elmenni. Sok olyan emberrel tudsz személyesen találkozni akik már évek óta paleóznak.

Az én paleos törtnetemet az összes hozzászólással a kezdetektől, megtalálod a hoxas adatlapomon.

Ha további kérdésed van írj privátban vagy a paleos fórumon megtalálsz. Bárhogy is döntesz sok sikert.

58. life14 (válaszként erre: 53. - Tuksy)
2013. ápr. 22. 16:16

Nem eszem hidrogenezett novenyi olajokat.


Olvastam Szendi zold konyvet, es most kezdtem tanulmanyozni a netes cikkeket, blogokat, nemzetkozi oldalakat.

Vilagos szamomra a magyarazatuk, hogy miert hatasos a paleo.

De nem tudom, hogy ez a gyakorlatban is mukodik-e.

Olvasok olyanokrol, akiknek bevalt, es olyanokrol is, akiknek nem.

Ellentetesek a tapasztalatok.


A ketogen etren szamomra tul bizarrnak tunik.


Tisztaban vagyok a magyarazatokkal, ervekkel, es foleg tapasztalatokra vagyok kivancsi.


Egyenlore nem tudom, hogy szamomra melyik etrend lenne a legmegfelelobb.

Kiserletezem.

Viszont nem akarok tobbet artani magamnak, mint hasznalni.

Nem zarkozom el teljesen a paletol, de vannak fenntartasaim.

Na, mindegy, majd eldontom, hogy melyik a szamomra jarhato ut.


Koszi, hogy valaszoltal a kerdeseimre.

Jo olvasni ilyen sikereket.

Tovabbi jo egeszseget kivanok.

57. life14 (válaszként erre: 52. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 15:53

En is dolgozom, tanulok, megis jut idom arra, hogy megfozzek, es ne bekapjam, ami az utamba kerul.

A szenhidratszamlalas meg nem telik semennyi idobe.Es gesztenyelisztes sutit is ugyanaddig tart szerintem megsutni,mint egy feherlisztbol keszultet, bar meg nem sutottem gesztenyelisztbol.

Ugyhogy nem tudom, hogy ez hogyan nem fert volna bele nagyanyaink idejebe.


Egyebkent az edesanyam anyukajanak anyukaja es az apai dednagymamam is a cukorbetegseg szovodmenyeibe halt bele.

Nagymamam es nagypapam is cukorbetegek, es meg sokan a rokonsagban.

Ugyhogy volt akkor is IR, csak nem foglalkoztak vele.

Viszont apai dednagymamam is szamolta a szenhidratokat, bar akkor meg mashogy nezett ki a cukorbetegek dietaja.

56. life14 (válaszként erre: 52. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 15:43

Orulok, hogy vannak, akiknek nem kell megtapasztalniuk, hogy milyen fajdalmakkal vagy rosszulletekkel elni.

Aki viszont tudja, az megerti,hogy nem ido vagy kedv kerdese, hogy mennyire figyel oda magara.

Mert muszaly odafigyelnie.

55. life14 (válaszként erre: 52. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 15:35

Eddig nem feltem az etelektol, megis beteg lettem.

Azt ettem, mi jol esett, akkor, amikor jol esett, persze nem mertektelenul.

Igen, most mar felek toluk.

Ha nem figyek oda, akkor rosszabbul vagyok, hiaba veszem lazabban.

Nem vehetem lazabban.

Ha nem valtoztatok, kiserletezem magamon,az eletmodomon, es olyanokat eszem, ami tudom, erzem, hogy art, akkor nem leszek jobban, nem fog csoda tortenni, mar probaltam lazabban is.

Nem jo eredmennyel.

Ugyhogy muszaly odafigyelnem.

Vagy bejon, vagy nem. De legalabb megprobaltam, es nem a csodara vartam.

Allando fajdalmakkal az ember szerintem mindent megtesz a javulasert, es nem az a fo gondja, hogy van-e hozza energiaja,ideje,vagy kedve.

Ha valaki nem erzi jol magat, akkor arra totekszik, hogy jobban legyen.

Az idot meg be lehet osztani.Nem konnyu, de valamit valamiert.

Sok dologrol le kellett mondanom, es ha a beteg ember idovel megtanul alazatos lenni az allapotaval szemben.

Megfozok hajnalban, ejjel, kora reggel, es nem hordok magammal konhyai merleget.

Mar fejbol tudom, hogy mibol mennyit ehetek meg, es ha nem vagyok biztos benne, akkor lemerem mielott elkeszitem.Nem hiszem, hogy ez annyi idot elvenne.

Elrakom, es indulhatok is.

54. tuksy (válaszként erre: 47. - Life14)
2013. ápr. 22. 15:31

Egyébként sok mostani paleos ugyanígy kerülte azelőtt a sok húst és a zsírosabb ételeket. Elkezdték a paleot és szép lassan felfedezték azokat az ételeket amit addig el sem tudtak volna képzelni.

A nejem 51 kg. Egész életében "egészségesen táplálkozott" mégis állandóan gond volt az emésztésével, ha ránézett egy nehezebb ételre már attól epegörcsöt kapott. Állandóan sok volt a gyomorsava, "kilószám" ette a savlekötőket. Kivették az epehólyagját de a helyzet nem javult.

Látva az eredményeimet elkezdte a paleot. Szinte azonnal megszűnt minden emésztési gondja, nincs hasmenés, szorulás, epegörcs, semmi gyomorégés. Kedvence lett a tepertő és a szalonna, pedig ezekre azelőtt rá sem tudott volna nézni.

53. tuksy (válaszként erre: 41. - Life14)
2013. ápr. 22. 15:18
Én az említett orvosról nem vagyok túl jó véleménnyel. Nagyon a ketogén felé tolja a paleot. Sok olyan paleos van aki kevesebb húst eszik. Ha utána olvasol a nemzetközi irodalomban, vagy elolvasod a Szendi könyveit akkor tisztább képet kapsz. Abban igaza van TCS nek, hogy a paleo lényegesen javítja a 2.tip cukorbetegséget és a magas vérnyomást. Nálam megszüntette. Lecsökkenti a vérzsírszintet, a húgysavszintet, és a szervezet általános gyulladásszintjét. Ehhez azonban általában elég a normál paleo, súlyosabb esetekben lehet szükséges a ketogén.
52. Mazsinka (válaszként erre: 47. - Life14)
2013. ápr. 22. 15:09

Hú, de jó, hogy dédmamáink idejében nem volt pálmazsír, meg inzulinrezisztencia, mert biztos mind meghaltak volna 12 éves korukban, amikor már arra sem volt idejük, hogy aludjanak, mert egész nap a földön kapáltak, nem ch-t számoltak, meg gesztenyelisztes sütiket sütöttek.


Szerény véleményem az, hogy kicsit túl van misztifikálva ez a táplálkozás dolog. Én is bele vagyok kicsit bonyolódva, na de ennyire! Becsülöm, hogy így figyelsz magadra, de szerintem egy kicsit félsz is az ételektől. Lazíts!

51. tuksy (válaszként erre: 43. - Life14)
2013. ápr. 22. 15:07

A zsírfóbián túl kell lépned. Tudom ez nehéz mert az ellenkezőjét verik a fejünkbe. A növényi zsiradék és az abból hidrogénezéssel készült termékek (margarinok, sajtutánzatok...) sokkal egészségtelenebbek mint az állati zsiradék.

Félreértés ne essék nem eszem kanállal zsírt. Nagyobb zsírtartalmú húsokat eszem, iiletve a szalonna és tepertő. Ha te nem szereted a húst akkor egyél sok halat persze tengeri halat.

50. tuksy (válaszként erre: 40. - B486c9cf7d)
2013. ápr. 22. 15:01

Egyrészt éhségrohamokat (úgy ettem volna csokit, csipszet .....) Másrészről egy gyengeség érzés, olyan mintha össze akarna csuklani a lábam alattam.

Kb 3-4 hét után elmúlt sőt éppen az ellenkezőjére váltott. Olyan vitalitásom lett, ami még soha. Hála a paleonak ez a vitalitás a mai napig megvan.

49. life14 (válaszként erre: 46. - Fd338ca636)
2013. ápr. 22. 15:00

Lehet, hogy neked nem art a sok hus, lehet, hogy masnak vizsont igen.

Szemelyes velemenyem alapjan nem jelentem ki, hogy tevhit valami vagy sem.

Mindent meg lehet cafolni.

48. life14 (válaszként erre: 45. - Fd338ca636)
2013. ápr. 22. 14:49

Koszi a valaszt.


Szerintem mindenki maga tudja,erzi, hogy mi tesz jot a szervezetenek, es mindenki maga tapasztalja ki.

Aztan vagy bejon, vagy nem.

Csak a szemelyes velemenyem, hogy en karosnak tartom hus es tojas naponta valo fogyasztasat.

Lehet, hogy nem igy van.


Olvastam, sok helyen, hogy a vegetarianizmus nem egyeztetheto ossze a paleo taplalkozassal, es ezek kombinacioja a cukorbetegseg kezeleseben foleg nem.

Az emlitett orvos azt irta a honlapjan egy kerdesre, hogy meg karosnak is tartja.


Szoval mindenkinek maganak kell kitapasztalnia, hogy mitol erzi jol magat.

Es eldonteni, hogy milyen eletmodot folytat.

47. life14 (válaszként erre: 44. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 14:37

Nem eszem tesztat tesztaval.

Nen tartom egeszsegesenek a gyakori husfogyasztast, ockodom tole, es ugy erzem nem tesz jot nekem.Ahogy a tojas sem.

Halat viszont nagyon gyakran eszem.

Zoldsegekbol eszem a legtobbet, azokbol is van, amit nem fogyasztok, pl paradicsom, paprika, padlizsan, spenot, soska, articsoka, avokado, burgonya, gingzeng.

Nem eszem gombat, nem eszem csokoladet, lennagot.

Probalom kerulni a fitoosztrogen tartalmu novenyeket.

Szojat minden formaban kerulom.

A tejet, tejtermekeket, citrusfeleket(kiveve citrom izesitesnel),borsot, elesztot, margarint, mezet, feher- es barnacukrot,kavet,aromas teakat,uditoket,szensavas italokat,mesterseges izesitoanyagokat,allomanyjavitokat,etelszinezekeket,izfokozokat tartalmazo elelmiszereket,konzerv eteleket,glutent tartalmazo novenyeket eteleket,mirint,banant kerulom.

Magvakat,gyumolcsoket,kolest,barna rizst,quinoat,neha csicsokat, ujburgonyat, ritkan hajdinat eszem.Algakat isz fogyasztok.

Azuki babot,zoldbabot,sargaborsot es lencset is ettem, es nagyon ritkan kukoricabol keszult termekeket is, de ezeket nemreg elhagytam.

Rizslisztet es rizstejet, rizstejszint hasznaltam neha az etelekhez.

Olivaolajat hasznalok.Vettem piritott szezamolajat, de nagyon undorodtam az izetol, mikor megkostoltam, ugyhogy nem hasznalom.Es tokmagolajat salatakhoz.

Bors helyett borsikafuvet hasznalok, es csak nagyon ritkan hasznalok pirospaprikat.

Hasznaltam xilitet,steviat edesiteshez, de mar ezeket sem nagyon.

Eleg edesek a gyomocsok onmagukban, es a mazsola is edes izt ad a desszerteknek.

Most fogok venni gesztenyelisztet, mandulalisztet, gesztenyepuret, daralt mandulat csinalok, es lehet, hogy ezeket fogom felhasznalni desszertek keszitesehez., barna rizsliszt helyett.Bar abbol is ritkan sutok valamit.

Es biomustart is hasznalok, es gondolkodom a kokuszzsir vasarlasan.

Ennyi jutott hirtelen eszembe.


Nem tudom miert gondoljak nehanyan, hogy aki nem eszik hust, az tesztat-tesztaval eszik.

Zoldsegekbol is ugyanannyi fajta etelt lehet kesziteni, mint husokbol, es nagyon sokfelekeppen lehet izesiteni egeszsegesebb hozzavalokkal.

Ja, es ecetet sem hasznalok.

Kaposztat,uborkat,stb sos,hagymas vizben kovaszolok tejsavas erjesztessel.

Es savanyitasra citromot hasznalok.

Szamolom a szenhidratokat is.

A BMI-m szerint 53kg-nak kene lennem, 45kg vagyok,160 cm.

Aranyos a testalkatom, de jo lenne kicsit hizni, legalabbis nem fogyni.

A dokik szerint is hiznom kene.

Elvileg az MM-ben osszeallitott dieta alapjan 220g szenhidratot kell ennem 5-6 etkezesre lebontva, figyelni a lassu es gyors szenhidratok aranyat.

De abban az etrendben szinte mindent lehetne enni,nagyon egeszsegtelen,minden nap haromszor allati feherje, tejtermek minden nap, glutentartalmu teljes kiorlesu kajak, tartositott etelek, parizsi,felvagott,eleszto,stb.Ezek csak rontanak a betegsegeimen.

Igy is szamolom a szenhidratokat, de kevesebb gyomolcsot eszem, es nem iszom tejet, igy nincs meg mindig az eloirt gyors ch, lassan felszivodasu szenhidratot eszem fokent.

Makrobiotika tanacsadonal is voltam, nehany dologgal nem ertek egyet, pl szoja,barnarizs ecet,szirup,gluten tartalmu gabonak.

De sok dolgot atvettem onnan.

Nem olyan regen csinalom csak ezt a dietat,(bar elotte sem etkeztem egeszsegtelenul),mert mindig kozbeszolt, hogy orvoshoz,elsosegelyre kellett rohangalni,es korhazba kerultem az IR mellett mas egyeb betegsegek,gyulladasok miatt,es tobbszori gyogyszeres kezelesek.

De most mar betartok mindent.

Kiserletezem is az etrendekkel,hogy sokat gondolkodom rajta, hogy mi valna be nekem,pl most elhagytam a huvelyeseket,de es par napig csokkentettem a szenhidratokat nagyon,halat,rengeteg zoldseget ettem,magvakat,gyumolcsot-almat,es kihagytam a gabonakat,igy is szamoltam a szenhidratokat,de ezekbol lehetetlen megenni annyit,hogy meglegyen.

Iszonyu rosszul lettem,szedultem,a fejemben oriasi volt a nyomas,az ajulas kuszoben voltam,igy nem is tudom pontosan, egy het utan, ma ujra ettem kolest is.

Valahogy nem valik be nalam ez a szenhidratcsokkentes, lehet, hogy meg lassabban,fokozatosabban kellett volna leallni a gabonakrol, vagy ez nagyobb mennyisegu hus es zsir nelkul nem is mukodhet(amiket mas betegsegem miatt nem merek enni).

Es felek is, hogy artanek azzal, ha elhagynam a gabonakat es minimalis lenne a ch bevitel.

Raadasul, ha ennel vekonyabb lennek, akkor ugy neznek ki, mint egy anorexias.


Szoval, ezert is vagyok kivancsi arra, hogy sikerult-e valakinek renbetenni a cukrat,inzulinjat paleoval vagy esetleg nem valt be neki, rontott az allapotan az alacsony ch bevitel.

Es, hogy minden esetben fogyott-e az illeto.

Es, hogy nagymerteku hus es zsir fogyasztasa nelkul kivitelezheto-e ez egyaltalan.


Es a kerdesedre valaszolva meg annyit, hogy tobb helyen olvastam, hogy a husok lebontasanal prosztaglandinok szabadulnak fel a testben, amik fokozzak a gyulladasokat.

Nem tudom, mennyire igaz, ahany kutatas, annyi velemeny.

De valahogy ockodom tole, hogy hust egyek, es nem erzem, hogy jot tenne nekem.

46. fd338ca636 (válaszként erre: 45. - Fd338ca636)
2013. ápr. 22. 14:10
Amúgy sajnos,vagy inkább szerencsére acukorbetegségről nem tudok nyilatkozni,így elnézést,hogy csak úgy írta,a húsfogyasztás körüli tévhitekre akartam csal reagálni.
45. fd338ca636 (válaszként erre: 43. - Life14)
2013. ápr. 22. 14:02

Nálam alap a napi 3-4 tojás,30dkg hús és ezek mellé kolbász,tepertő,mikor mi.

Sok zöldséget eszem és kevesebb gyümölcsöt/most épp semmit/.Egyebet nem.Nincs magsüti,kenyérke,magvak,nasikák.

A laborom olyan tökéletes lett,hogy a háziorvosom rákérdezett a "titkomra",és elkérte a netes paleó oldalak elérhetősését.

Kinek mi a sok hús,én ennek dupláját is meg tudnám enni simán.

Vannak vega paleósok is,teljesen jól elvanna szerintem,erről nem tudok különösebben nyilatkozni,eszem ágában sincs felhyagyni a hús és zsírevéssel:-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook