Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg sokba kerül az egészséges táplálkozás? fórum

Tényleg sokba kerül az egészséges táplálkozás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
183. ,zumba (válaszként erre: 181. - Liliom10)
jan. 25. 09:17
Igaz. Ma reggel voltam boltban, és láttam egy-két kis kosár tartalmát és csak néztem, hogy a gyerekek miket vesznek "reggelire". Hiányzik a családi minta, példa.
182. lolita2112 (válaszként erre: 181. - Liliom10)
jan. 25. 06:10
nagyon egyetertek veled!
jan. 24. 09:04

Szerintem nem. Mivel nem veszem meg azt a rengeteg egészségtelen árut, amit a boltokban találni, és nem is lehet élelmiszernek nevezni,pl. ultrafeldolgozott termékek, húskészítmények, üdítők, gyümölcslevek,szeszek, stb. ezek árát egészséges élelmiszerekre költöm.

Ha ránézek a boltban a vásárlók kosarára, látom, hogy a benne levő áru legalább fele,kétharmada egészségtelen, nem nevezhető tápláléknak, mert nem táplál, csak megtölti a gyomrot.

Nagyon sok fölösleges, értelmetlen dolgot vesznek az emberek, ezek árát is lehetne egészséges élelmiszerekre költeni.

jan. 24. 08:50
Szerintem annyira nem kerül többe, mint a nem egészséges.
179. attilap (válaszként erre: 177. - Szandra8676)
jan. 24. 08:08
Igen, ráadásul az egészséges ételekkel jóllaksz így kevesebb is elég belőlük, a szemét kaják (cukor, szénhidrát) viszont "etetik magukat", így végeredményben többet költesz majd rájuk. 🙂
178. 55Judit
jan. 24. 08:07

Attól függ eddig mit ettél. Ha fehér kenyér, tészta, krumpli, a legkárosabb zsiradék volt eddig az étkezés oszlopos tagja, akkor igen. Az egészséges élelmiszerek ennél drágábbak.


Ha figyelembe vesszük az élelmiszerek egészségre gyakorolt hatását, akkor egyértelműen a drágább az olcsóbb.

jan. 24. 07:50
Szerintem nem pláne ha figyelembe veszed mennyibe kerül egy zacskó csipsz vagy egy csoki. Most akkor ezt költheted normális kajára
176. attilap
jan. 24. 07:38

Az egészséges élelmiszerek valóban drágábbak és pluszban jönnek hozzájuk a táplálék-kiegészítők és vitaminok is.


Ez utóbbiak esetében a határ a csillagos ég, már abban esetben persze, ha a tested minden igényét szeretnéd kielégíteni.

jan. 24. 05:44
otthon lehet hogy igen,de nalunk nem hala.
174. srcrss
jan. 23. 13:02
Szerintem nem.
173. rockcica (válaszként erre: 160. - Mazsinka)
jan. 23. 12:57
Anyósoméknak amíg volt telkük ott is így volt.Nekünk kicsi kert van, de paprikát, paradicsomot így is mindig próbálunk termeszteni.. olyan finom frissen leszedve...
jan. 23. 12:55
Igen..mert a minőségi termékek eleve háromszorosa a mezeinek(lásd kenyér, a sima fehéret az albán pékségbe megveszed 500 forintért, a teljes kiörlésűt normális pékségbe 1500-ért.Fél kilót. a táplálékkiegészítők is nagyon húzósak, vitaminok szintén, a minőségi tejtermékek...
171. SandiS
2013. okt. 16. 16:47

Sziasztok!

Elsősorban budapestiekhez szólok.

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy egy kicsit is elgondolkoznátok e, ha egy széna térhez közeli helyszínen (Budapesten) jó áron, jó minőségű salátát lehetne kapni. Sokféle terv kavarog a fejemben a variációkat illetően. Az ötlet onnan jött, hogy boltokban egy maréknyi, 3 féle alapanyagból összeállított salátakeverék is kész vagyon az előállítására szükséges árhoz képest - amire viszont nem sok időnk van általában – ráadásul legtöbbször nem is igen friss. Én, mikor tehetem, mindig saját kezűleg készítem el a különféle tálakat, és sokak dícsérik 

A cél, hogy friss, jó minőségű, kifizethető étel kerüljön az asztalra, mégpedig olyan adagban, ami megállja a helyét akár egy-egy főétkezésnek is. (Pl csirkével, tonhallal, sajttal stb.) A paleo étrend is egyre nagyobb népszerűségnek örvend, ezért többeket érdekelhetne a dolog. Szénhidrátot több szempontból sem szívesen terveznék a kompocízióba (pl az hidegen már nem annyira jó, sokan érzékenyek rá, vagy egészségtelennek tartják stb). (Megjegyzem, személy szerint nem különösebben ellenzem, de célom egy könnyű, friss saláta kivitelezése, ami pl egy vacsora alkalmával, vagy uzsonnára kielégíti a gyomrot, mégsem nehezíti el).

Egyelőre ennyi, kíváncsi vagyok a véleményetekre, javaslataitokra.

170. dafke (válaszként erre: 59. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 19:05

Természetesen az nem merül fel benned, hogy a gyerek elől "nem szívja el"... maga elől igen.

Mondjuk azt sem értem, hogy a búsba lehet két doboz cigit elszívni (nekem ez asszem tinikoromban sikerült utoljára, amikor buliztunk), de azt sem, hogy te ezt honnan tudod, hogy ki hány szál cigit szív.

Én amúgy nem sokat, de ahogy kilépek a kapun, rágyújtok mindig. Így hát az utca népe azt gondolhatja, akik csonk nélkül megítélnek, anélkül, hogy egy "jó napot"-nál többet beszéltünk volna, hogy folyton bagózok. :D

169. dafke (válaszként erre: 56. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 23. 19:00

Nem értem, hogy jön ide a cigi.

Az ember persze dönt, viszont az ún. "szabad akarat" nagy-nagy része illúzió. Ebbe most nem akarok belemenni, ne rémüldözz. :)

Biztosan piszkosul gyorsan leszoknék, ha annyira a szegénység szélén lennék, hogy egyszerűen nem jutna rá. Egyébként nem egyszer, és nem is kétszer volt rá példa a közelmúltban.

Viszont minden olyan döntés, amit az ember (tudatosult) kényszerből hoz, előbb-utóbb visszaüt. (Ezt se fogom fejtegetni, aki érteni akarja, az érti.)

Egyébként megboldogult szingli (de sz.r szó)-koromban rendes kólafüggő voltam. Most már nem, de csak mert nem jutott rá, és azt el tudtam hagyni. A cigit eddig csak időről időre.

Mindenkinek megvan a maga hülyesége, más vagyonokat áldoz a kocsijára, a számítógépére, más a csokiról nem tud lemondani, a harmadik meg a chipsről. És még nincs a szegénység annak a fokán, hogy ezt az utolsó valamit is elhagyja.

Én nem nézem le, aki chipsezik, ő azt nem adja, amíg tudja... én a cigivel vagyok így. Viszont eskü nem emlékszem, mikor ettem utoljára chipset. Fújjolni könnyű, a más embert megérteni viszont korántsem az, nem minden fekete vagy fehér.

168. dafke (válaszként erre: 54. - Devonshire)
2013. ápr. 23. 18:49
A kérdés költői, de azért leírom: mert nem arról szól, hogy minket akarnak védeni, csak kellett egy kis plusz lóvé.
167. dafke (válaszként erre: 50. - Málnabogyó)
2013. ápr. 23. 18:48
Mindent leírtak helyettem. (y)
166. 21acd87fa3 (válaszként erre: 165. - Syria)
2013. ápr. 23. 14:34
Van ilyen, korábban én sem szerettem. Nem tudnám megmondani, mitől kattantam így rá. :)
165. syria (válaszként erre: 163. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 20. 15:13

Az biztos, hogy a saját termesztésű zöldségnek, gyümölcsnek nincs párja.

De a kertészkedést szeretni kell. Én sajnos ugyanúgy nem szeretek, mint főzni. :(

Régebben azért dolgozgattam a kertben, de valami hülye okból előbb kigazoltam a virágokat, mint a veteményest.

164. 21acd87fa3 (válaszként erre: 162. - Syria)
2013. ápr. 19. 21:20
Biztos a sok egészséges kajától van! :D
163. 21acd87fa3 (válaszként erre: 161. - Mosolyka1111)
2013. ápr. 19. 21:14
Úgy örülök, mikor olvasom, hogy mások is kertészkednek!!! Minket is sokan hülyének néznek, hogy minek csináljuk, a boltban megkapni mindent. Persze. De az nem olyan! És én élvezem is a kertészkedést, egyébként irodában dolgozom, székhez, asztalhoz, neonfényhez vagyok kötve. Alig várom, hogy hazaérve kint babrálhassak! Nincs nagy kertünk, mert arra tényleg nem lenne idő, de egy viszonylag kis kertben is nagyon sok dolgot meg lehet termelni. És a házi zöldségnek/gyümölcsnek párja nincs! Párom egyébként nem nagy zöldségevő, de érdekes módon a kertből bármit megeszik! :)
162. syria (válaszként erre: 153. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 19. 19:36
Huh. Irigylem az energiáidat. :)
161. mosolyka1111 (válaszként erre: 160. - Mazsinka)
2013. ápr. 19. 19:12

Így van:)

Férjem már tél óta itt nevelgeti a palántákat az előszobában egy beugró részben az ablak alatt. Sok ismerős megnézi, van, aki azt mondja, minek sz..arakodni vele. Erre mondom nekik, hogy 90 liter paradicsom italt teszek el minden nyáron, és plusz még igazi, napon érett, húsos, édes paradicsomot kajálunk egész nyáron. És milyen klassz dolog, amikor 8 féle paprikát hoz be a férjem, hogy válasszak a vacsorához.

Amúgy itt felénk egyre több helyen látom az eddig füvesített kerteket megművelve, veteményezve. Lehet, hogy rájöttek valamire.

2013. ápr. 19. 19:00
Mikor anyuéknál laktam, nyáron így nézett ki az ebédfőzés: fogtam egy tálat, kimentem a kertbe, szedtem fel répát, zöldséget, borsót, egy kis paradicsomot, ebből levest főztem, visszafelé jövet kanyarintottam egy tököt, azt megpároltuk a hús mellé, az udvaron lévő fákról leszedtük a meggyet, barackot, körtét, vagy a bokorról a málnát, szedret és így tovább, s megvolt az ebéd. Minden friss, zsenge, színes, egészséges. Jó dolog az, ha az embernek kertje van, és azt szed föl belőle, amit csak akar. Igaz, nem kis munka a rendezése.
159. kszb (válaszként erre: 158. - Alidamolnar)
2013. ápr. 19. 18:02
mert megcsömörlött :) illetve, nem a tilos kategória volt :) Mi magyarok amúgy sem iylen ebédre vagyunk szocializálva....
158. alidamolnar (válaszként erre: 157. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 19. 17:50

Ebben van valami. Unokaöcsém Londonban az ált. suliban menzás (volt), hát többféléből válogathattak: minden nap volt pizza, sült krumpli, és társai (meg indiai kaják tömkelege).

Pár hétig még tetszett is a gyereknek, de most már nem kajál ott, azt mondja, "szar". Anyja csomagol neki kajás dobozba minden nap teljeskiőrlésű kenyeret, vajjal, vékony szelet sonkával, pár szelet paprikával, meg pár szem almát. Meleget pedig otthon vacsizik, amit tesóm főz. (De érdekes, hogy 10 éves gyerek magától jutott el odáig, hogy nem tetszik neki a pizzaszelet és társai.)

157. 21acd87fa3 (válaszként erre: 155. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 19. 13:19
Igen, a menza sok országban nagy gond. Sose felejtem el, mikor egyszer láttam a tévében, hogy mikor Jamie Oliver kitalálta, hogy egészséges kaját főz a gyerekeknek, néhány szülő a szünetben vitte be a gyereknek a rántott csirkefalatokat, meg a sült krumplit, mer' a brokkoli az nem kaja. :( Tényleg hatalmas összefogás kellene, meg szemléletváltás...
156. 21acd87fa3 (válaszként erre: 154. - Banyaci)
2013. ápr. 19. 13:17
Ez a hozzáállás nagyon tetszik. Egyszer egy ismerősöm mondta, hogy a gyereket nem nevelni kell, hanem példát mutatni neki. Olyan szempontból igaz ez a szemlélet, hogy ha otthon megszokja ezeket az egészséges dolgokat, akkor nem gond, ha néha itt-ott eszik "szemetet", mert annyi nyilván belefér. De ha közben otthon tudja, hogy szomjoltásra a víz való, és nem lehet napi szinten chipset, csokit nassolni, és a jó szokások miatt nem is követel ilyesmit, akkor ez így nagyon szuper. Sok türelem kell hozzá, de ezek szerint kivitelezhető. Nagyon örülök, hogy vannak ilyen gondolkodású szülők!
155. 9d7907a17a (válaszként erre: 153. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 19. 13:09
A menzán is el lehetne érni, hogy egészséges dolog kerüljön a pocakba, csak oda kellene egy kis összefogás.
154. Banyaci (válaszként erre: 152. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 19. 13:07
Először is, nem tiltok semmit. Én nem veszem meg a kólát, sem a csipszet. Egyszerűen elmondom, hogy drága és ételre kell a pénz. Ha nincs akkor nem is kéri. Ha máshol kínálják, attót nem esem kétségbe, egyen belőle. Hiszen nem attól lesz beteg, ha egyszer-egyszer eszik belőle, hanem, attól, hogyha napi szinten tömi magát ilyesmivel. A vízivás meg szintén úgy van, hogyha nem kap mást, akkor szeretni fogja a vizet. Volt is a kórházban nézeteltérésem az egyik nővérkével. Ugyanis szörnyülködött, hogy az akkor másfél éves kislányom nem issza meg a teát. Nem ám, ha szomjas, akkor vizet iszik. Azt kéri, ahhoz van szokva. Megnyalja a teát, de ennyibe marad vele. Az egyik kisfiam eljutott oda, hogy locsolás után nem csak játékot akart venni, hanem meglepte magát egy kiló banánnal is.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook