Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tabletta vagy spirál? fórum

Tabletta vagy spirál? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
220. 2ab728965c (válaszként erre: 219. - Dus)
2007. nov. 27. 09:12
Miért nem Mirenát tetetsz fel, az ebben lévő hormonok elvékonyítják a méhnyálkahártyát, sokan egyáltalán nem menstruálnak egy idő után. Az igaz, hogy vastagon meg kell fizetni eme kényelemért, olyan negyven rugó körül van a jelenlegi ára...
219. dus
2007. nov. 26. 10:24

Csajok!


Köszi a bíztatást, de akkor is félek a spiráltól! Amit Ti leírtataok, hogy erősebb lesz a mensi....! Hááát, így sem gyenge! Mi lesz utána....????? A görcsökről ne is beszéljünk! Nekem soha nem volt, leszámítva a szülési fájásokat!(de az nem tartós) Ez még jobban elbizonytalanít! Félek tőle!

De muszáj valami fogamzási módot alkalmazni, ami viszonylag "kényelmes" és megbízható!


Audrey, gratulálok a pocaklakó babához! Vigyázz magatokra és jó egészséget kívánok nektek!!!

218. 4b6a2525df (válaszként erre: 210. - Audrey40)
2007. nov. 25. 10:01

Bizony, hogy vannak, kalandozz el a neten. Nekem anno Nyugat-Németországból hoztak svájci gyártmányút. Ami alképesztő volt akkor ott drogériában is lehetett kapni. Amikor a dokinak megmutattam, mondta, hogy olvasott már róla az orvosi szaklapban. Amikor cseréltem, már ő ajánlotta, annak a továbbfejlesztett változatát (valami kütyű hosszabb volt lett, sőt azt is megsúgom, hogy akkor azt ingyen kaptam, mert kapott 10-et kipróbálásra) Azután más városba költöztünk, új nőgogyi, éves szűrés stb. és neki is nekem kellett szólni, hogy cseréljük le már újra, mert engem zavar, hogy azt írták, hogy 5 évente célszerű cserélni.

Szóval az első kisérletek után bejött.

Ezt az új szerkentyűt már nem ismerem, de valószínű jó ez is.

Azonban az sem elvetendő, hogy elköttesd magad, nagyon sok problémától (későbbiekben) megvéded magad.

2007. nov. 25. 08:58

Helyes, nagyon jól teszed hogy engeded kopogtatni a Drágát...:))))

Ha esetleg császárod lesz, akkor szóba jöhet sterilizálás, vagy ha "apu" belemegy, akkor a vazektomia Neki, így tuti nem lesz több meglepi "baba-fronton" Nálatok. :)

216. Audrey40 (válaszként erre: 214. - 2ab728965c)
2007. nov. 25. 08:55

kedves vagy, köszönöm...nem mondom, hogy auonnal egymás nyakába ugrottunk,inkább a kétségbeesésé volt az első pillanat, de azóta csak az örömé.

Én hiszek abban, hogy semmi nem történik véletlenül. Valaki még szeretne közöttünk élni, hát jöjjön, én nem csukom be az ajtót előtte.

De utána igen...:)))

215. Audrey40 (válaszként erre: 213. - 2ab728965c)
2007. nov. 25. 08:54
Igen, tényleg gyűrű!!!! Na, de jó, hogy jöttél!! :)))
214. 2ab728965c (válaszként erre: 207. - Audrey40)
2007. nov. 25. 08:52

GRATULÁLOK a babához,( én is szerettem volna negyediket, de nem jött össze az istennek sem.)

Le a kalappal Előttetek hogy bevállaltátok, jó egészséget Neked és Neki is!

213. 2ab728965c (válaszként erre: 210. - Audrey40)
2007. nov. 25. 08:50
Ez a Nuvaring, azaz a hülyelygyűrű, ami viszonylag új szer és sokan nagyon nagy sikerrel alkalmazzák!
212. 2ab728965c (válaszként erre: 205. - ZITA9770)
2007. nov. 25. 08:48

Nézz utána a neten, rengeteg info van róla. Az a neve hogy "depo-provera", én egyszer kipróbáltam de finoman szólva nem jött be, mert 3 hónapot végig véreztem tőle, majdnem megkapartak a végén.

Egyénileg változó hogy kinek hogy tolerálja a szervezete, van akinél semmi panaszt nem okoz. Annyi a szépséghibája,illetve "rizikója", hogy csak a beadás után tudod meg, Te melyik csoport vagy, és ha a "problémás", akkor 5-7 hónapig várhatsz, míg teljesen kiürül a szervezetedből a ló adag progeszteron, ugyanis ennek a szernek a hatását nem lehet felfüggeszteni, csak ki lehet várni amíg lecseng.

Ennek függvényében hozd meg a döntést!

2007. nov. 25. 07:21
tavletta=tabletta
210. Audrey40 (válaszként erre: 209. - 4b6a2525df)
2007. nov. 25. 07:20

Nagyon jólesik, amit írsz, köszönöm szépen!

Most egyébként valami hüvelysapkát, vagy mi a nyavalyát írt fel az orvos, csak meg kellett volna várnom, hogy megjöjjön a vérzésem...na, aztán csak vártam, vártam, vártam...és közben a vérzés helyett egy kisbaba jött :)))

A hüvelysapka( de lehet, hogy nem pont ez a neve...) olyasmi, mint a tavletta, csak nem kell naponta beveni, hanem a vézés uccsó napján feltenni magunknak, és 3 hét múlva levenni, hogy megjöjjön a következő vérzés. Kényelmesebb, mint a tabletta, de ugyanúgy hormonális készítmény :((


Ahogy nézem az adatlapodat és az életkorodat, neked is azok közül kellett tehát választanod valószínűleg, mint nekem, csak én nem tudtam erről a külföldiről. Tehát ma már másmilyenek vannak kis hazánkban is?

209. 4b6a2525df (válaszként erre: 207. - Audrey40)
2007. nov. 25. 07:00

szívből gratulálok:)

de gondolom, hogy itt megálltok.

Nekem az a véleményem, hogy "drágább" spirállal kell kísérletezni. 100 évvel (tényleg száz év:) ezelőtt én is ráfaragtam a spirálra majdnem (szerencsére hagyományosan is védekeztünk az első hónapokba, mert kiesett a spirál, mint kiderült), és ekkor tanácsolták, hogy hozassak "nyugatról" (ez még 1985-ben volt). Hoztak is, és 2 magyar felsült kisérlet után az viszont tökéletes volt. 7 év után vetettem le, mikor már nálunk is lehetett kapni annak a típusnak egy még modernebb változatát, igaz nem SZTK-ra.

Szóval ha, amikor a babaprojekted befejezettnek gondolod, akkor a spirállal próbálkozz, de járd körbe a témát.

Nagyon sok boldogságot, egészséget és örömöt kivánok neked és a gyönyörű gyermekeidnek:):)

208. Audrey40 (válaszként erre: 207. - Audrey40)
2007. nov. 25. 06:41
szerzetem=szervezetem
2007. nov. 25. 06:33

Az én szerzetem nem bírta a spirált, kilökte magából. A tabletta meg pszichésen nem tetszik: utálom a sok hormont, ráadásul direkt juttatom magamba.

Így aztán a 4. gyermekemet várom... :)))))))))

2007. nov. 25. 06:11
Nemek több évtizedig spirálom volt. Semmi problémát nem okozott, egyedül a menszes mennyisége a középső napon kicsit több volt. Roppant kényelmes a használata és hosszú távon olcsóbb, mint a gyógyszerek, arról nem beszélve, hogy kémiai szerek nem kerülnek az ember(lánya) szervezetébe. Én csak ajánlani tudom.
2007. nov. 25. 06:08
Sziasztok!A spiráltól én is nagyon félek.Én most tablettát szedek,de halottam olyan injekcióról is amit 3 havonta adnak be,de sajnos többet nem tudok róla.Van olyan aki ismeri,és mik a feltételei hogy felírja a doki?
204. Teráz
2007. nov. 25. 06:02
Egyik sem !
203. Kinga82 (válaszként erre: 200. - Dus)
2007. nov. 24. 23:47
Nekem nem volt kellemes, amikor felrakták, amikor meg levették, akkor nagyon nem.Én az arany-rezet cseréltem egy év után hormonosra, mert az előbbitől erős volt a mensim, meg görcsöltem is, amit előtte soha. De kibírható.
202. Kinga82 (válaszként erre: 194. - 2ab728965c)
2007. nov. 24. 23:44
Semmi baj, van abban vmi, amit mondasz.Most azonban marad minden a régiben, előléptettek, így most minimum 2 évig mégsem lesz tesó. :(
201. egypt (válaszként erre: 200. - Dus)
2007. nov. 24. 22:33
Nekem is volt. Szerintem orvostól függ, nekem nem fájt, mikor feltette. Utána kicsit görcsölt a hasam. Spirálja válogatja, hogy mikor kell cserélni, az enyém 10 évig lett volna jó. Állítólag ugyanolyan biztonságos, mint a tableta, tehát a teherbeesés esélye pont ugyanannyi. Nekem is arany-réz volt azért, mert ennél a fajtánál szinte nulla a gyulladás esélye, még annál is kisebb, mint spirál nélkül. Nekem egyedül az nem tetszett a spirálban, hogy a menstruációm hosszabb és erősebb lett, mint előtte.
200. dus
2007. nov. 24. 22:04

Sziasztok.


Nagy megnyugvás számomra, hogy találtam egy olyan fórumot, ahol olyan téma is van, mint a spirál használata és a felhelyezésével kapcsolatos kérdések.

Lassan 8 hónapos a második kisfiam és mi is a spirál alkalmazása mellett döntöttünk. Én allergiás vagyok az ezüstre, így a nődokim egy arany-réz kombinációs "eszközt írt fel, amit már ki is váltottam. Viszonylag jó árban: 7.000 Ft-ért hozzá is jutottam.

Pár hét, és itt lesz az ideje a felhelyezésnek, amitől nagyon félek és viszolygok! Milyen érzés? Van valakinek tapasztalata és meg is osztaná velem? Fog fájni? Mire számítsak? Mennyire biztonságos? Mennyi ideig van hatása? Mennyi időközönként kell "cserélni"?

Én gyógyszert nem szedhetek, mert hajlamom van bizonyos betegségek kialakulására, így az orvosom nem javasolta. Több babát már nem szeretnénk!

Szívesen fogadok minden hozzászólást és tanácsot!

Köszönöm!

2007. nov. 16. 16:17
:))))))))) Ma szerintem balfék vagyok ,mindent elírtam !:)) ♥♥♥
2007. nov. 16. 16:16
:))))Na ezt jól elírtam ! :)) Érdemes kékérni a nőgyógyászod véleményét!
2007. nov. 16. 16:15
Szerintem érdemes kikérni a nőgyógyászodat ,mert van akinek az egyik ,van akinek a másik jobb !Ez egyénileg változhat !
196. Linn (válaszként erre: 195. - 2ab728965c)
2007. szept. 4. 14:36

Szia! Köszi, hogy írtál. Elég ijesztő ez a kikaparás dolog, gondolom nem lehetett valami kellemes... :(

Értem ezt a kilökődés dolgot, viszont gyógyszert nem szeretnék szedni (régebben szedtem, de nincs róla jó véleményem).

Megírnád nekem, hogy Te a spirál sikertelensége után milyen fogamzásgátlási módszer alkalmaztál? Igazából nem is tudom, mi jöhetne még szóba, ami nem is túl macerás. Ha ide nem szeretnéd leírni, akkor légyszi írd meg priviben!

Nagyon megköszönném!

195. 2ab728965c (válaszként erre: 192. - Linn)
2007. szept. 3. 13:45

A dokid nem beszél hülyeséget, szia, én is így jártam, mind a kettő lecsúszott, ráadásul a második be is akadt a nyakcsatornába, és úgy kellett kikaparni belőlem. :(

Én nem tetetnék fel a helyedben másikat,ugyanis van akinek a méhe addig tiltakozik, míg ki nem löki magából a spirált. lehet hogy Te is ilyen vagy.

194. 2ab728965c (válaszként erre: 191. - Kinga82)
2007. szept. 3. 13:41
Bocsánat hogy beleugatok, de szerintem nem árt ha legalább 2-3 saját mensest mégis megvársz, ugyanis idő kell, mire az endometriumod vissza tud vastagodni annyira, hogy a megfogant petesejt rendesen be tudjon ágyazódni.
2007. szept. 3. 10:38
egyik sem
192. Linn (válaszként erre: 189. - 4b6a2525df)
2007. szept. 3. 10:30

Azért kérdeztem, mert nekem úgy néz ki, hogy lecsúszik, de a dokim azt mondta, hogy ha ez lecsúszik, felesleges egy másikkal próbálkozni, mert az is lecsúszna.

Tudsz valamit arról, amit másodszorra raktak fel neked? A dokimnál utánakérdeznék.

Köszi a válaszod.

191. Kinga82
2007. szept. 1. 16:19

A hormonnal kombinált spirál nem terheli a szervezetet hormonnal, mivel csak helyileg hat, a méhben, nem szívódik fel a véráramba. Nekem elmúlt tőle a vérzésem, de a PMS egyéb tünetei megvannak, pont a fent leírtak miatt. Azaz, minden hónapban érzem, hogy most jönne meg, de vérzésem nincs, mert a méhfalat vékonyítja el annyira, hogy nincs minek leválnia.

Amúgy éppen most érdeklődtem az orvosomnál, mert tervezzük a kistesót, és azt mondta, hogy nem kell várni a levétel után, mert ennél a módszernél a vérben nincs hormon, helyileg meg nincs hormonkibocsátás, ha nincs eszköz.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook