Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tabletta vagy spirál? fórum

Tabletta vagy spirál? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. máj. 13. 09:49
nehez dontes ez!ezt magadnak kell eldonteni.
2014. jan. 27. 16:32

Nem szoktam ilyen helyeken irkálni,de nekem is sokat segített a döntésben.

Szóval három kicsi gyerekem van.A harmadik születése után döntöttem a spirál mellett.

8 hetes volt a babám mikor feltették.Bementem a 6 hetes kontrollra és megbeszéltem a dokival pár nap múlva vissza mentem és megcsináltattam.10000 forint volt kb. 15 perces művelet öltözéssel együtt. Bevettem egy Algopyrint és egy Nospa Forte-t. Mondta a doki hogy nem szabad mozogni és tűzszúrást fogok érezni (az tényleg kellemetlen)és már kész is voltunk jobban féltem mint amennyire fájt:-)

Aztán másnap megjött a mensim erős görcseim voltak menszeszes fájások stb. szóval bevettem még egy Nospa Fortét (nem szoktam gyógyszert szedni)amire azt mondta doki hogy a spirál csinál ilyet,hogy meghozza a menstruációt.Harmadik nap már nem voltak fájások. Azt első hónapban sokat vérezgettem ilyen pecsételőst.Most megint megjött hát az tényleg igaz hogy nagyon erős vérzést csinál az tényleg ilyesztő,de nincsenek menszeszes görcseim ami mindig volt olyan mintha meg sem lenne.Eddig csak ajánlani tudom mindenkinek.

Az igaz hogy ha lehet azért mi használunk gumit azt ennélkül is használtunk volna csak biztos nem szeretnék most még egy gyereket és persze abortuszt sem.

2012. nov. 8. 13:12
Sziasztok! Olvastam itt a véleményeket a spirálról én csak annyit tudok hozzá tenni, hogy én 2009-ben ikreket szültem császárral rá hét hónapra az orvosom ajánlásával felrakatam spirált.Ez a Goldlily Silverlily típusu volt, két évig minden rendben volt csak mikor a mensesem megjött az első három nap iszonyatossan erős volt a vérzésem. Nyáron viszont jött a meglepetés állapotos lettem. A beágyazodás nem sikerült ezért elvetéltem. Most nagy dilemába vagyok, hogy ismét spirál legyen-e. Valaki járt már így?
367. K.D.
2012. júl. 23. 10:37
Sziasztok! Nekem szintén Gold Lili spirálom volt. Két évig bevált, aztán terhes lettem tőle. A spirál működéséről csak ennyit: "A spirál szinte egyáltalán nem befolyásolja a spermiumok vándorlását vagy a megtermékenyítést (fogamzást). Egyes egyedül úgy fejti ki születésszabályozó hatását, hogy megakadályozza az újonnan fogant emberi élet beágyazódását a méh nyálkahártyájába (endometriumba), így tehát abortív eszköz." A nőgyógyászom ezt ajánlotta mint a legbiztonságosabb eszközt, az ára sem volt valami kevés, és mégsem vált be... Sajnos azt kell hogy mondjam, a legbiztonságosabb védekezés, ha nem élsz nemi életet, ami egy egészséges ember számára viszont megoldhatatlan.
2011. júl. 28. 10:14
Sziasztok? Nekem 6 éve van spirálom és eddig semmi problémám nem volt vele.Igaz néha 1-2 hetet késik a de azon kívül nincs panaszom.Nekem LILI Gold van.Ez hat éve 7000-Ft volt.
365. sigeza
2011. jún. 11. 17:28

Sziasztok!

Mivel a téma feleségem eléggé megviselte, megírom én.

2007-ben született egy fiunk. Születése után feleségem feltetette a "MIRENA" spirált. 2009. május 18.-án terhességmegszakításra ment, spirálon keresztül terhes maradt. A feleségem nőgyógyásza gratulált az egészségünkhöz, amit 20 évesek is megirigyelnének. Ajánlotta a megközelítőleg 60.000.- forintot érő "Mirena" csoda spirált, ami biztos 1000-ből 1 marad állapotos. Rászántuk, ismét, feltetettük és nyugodtak voltunk 2011 május 17,.éig, amikor ismét terhes maradt. A lelki traumán kívül, a pénz sem elenyésző, még 60.000.-a megszakítás. A doktorunk ismét gratulált, majd közölte hogy mennyibe kerül a beavatkozása.

A "MIRENA" forgalmazójához fordultunk, akik visszahívásra sem méltattak.

Korunk 43 éves a feleségem , 58 éves vagyok én.

Szerintem egyszerű földönfutók vagyunk, semmi extra .

Gondolom hogy a MIRENa egy drága szerkezet, ami megközelítőleg sem biztonságos!

Üdv. mindenkinek

2010. aug. 26. 18:14
359,szióka,piviben szivesen a dók,tanácsót.agnes1219
2010. aug. 26. 18:13
362,361,sziasztók,van,már 4 éve van nekem,is spirál./irnák,bövebbenróla,piviben. az imel cimre,ha megirjátók.agnes1219
362. Totyka
2010. aug. 26. 17:25
Valaki tudna, priviben írni, erről a spirálról? Én tablettát, szedek, de szeretnék váltani, vannak mellékhatások, és félek a trombózistól, felmenők közt volt, mindenkinek!!! Köszönöm a segítséget!!!
2010. aug. 3. 19:16
Sziasztok? Nekem 5 éve van már spirálom és mostanában 2-3 hetet késik a mensesem.Nem tudom hogy ez baj-e. Tudna valaki segiteni.Előre is köszönöm.
2010. febr. 13. 09:53
Rendben.
2010. jan. 29. 12:19

én tabitol hiztam:(

Spirált meg olvasva ,félek töle..

injekciot akartam de amiket olvasok rola:(

2009. júl. 20. 19:56
Senki sincs aki tudna nekem segíteni?
2009. júl. 13. 12:17

Sziasztok,

Nekem meg nincs gyerekelem, de a nogyogyaszom ajanlotta a spirat (minis spiral amit direkt meg nem szult noknek gyartanak.) Ha van tapasztalatotok ezen a teren akkor osszatok meg velem legyetek szivesek. Szeptemberre tervezem, hogy feltetetem.

2009. ápr. 30. 18:29
chajnalka köszi a hozzászólást! Sajnos az én mensim összevissza van (szülés óta még egyáltalán nem is jelentkezett) úgyhogy sztem anélkül lesz. De megnyugtató, hogy szinte meg se érezted :D
355. chajnalka (válaszként erre: 354. - C8a6111a55)
2009. ápr. 29. 23:12
SZIA ÉN IS TARTOTTAM TŐLE,DE VÉGÜL FELRAKATTAM!ENGEM IS MEGRÉMISZTETT MIKOR KÖZÖLTE LEHET TÁGÍTANIA KELL,MIVEL ÉN CSÁSZÁROS VOLTAM,DE MINDEGY BEVÁLLALTAM!HÁT NEKEM MENZINÉL TETTE FEL,DE CSAK EGY KIS SZURÁST ÉREZTEM!ROSSZABRA SZÁMÍTOTTAM!DE KELLEMESSEN CSALÓDTAM!BÁR MINDENKI MÁS!
2009. ápr. 28. 23:37

Sziasztok!


Hát végigolvastam a fórumot, és hosszas vívódás után, lehet mégiscsak megpróbálom ezt a spirál dolgot. 8.5 hónapos kislány anyukája vagyok. Annak idején, a 6 hetes kontrollon kérdezte meg a dokim (aki mellesleg nő), hogy mivel védekezünk, de akkor még erre nem is mertem gondolni... ő már akkor a spirált javasolta. Igazság szerint nagyon féltem tőle.

3 hónap múlva mentem vissza, minden bátorságomat összeszedve, hogy mégiscsak legyen a spirál, akkor ismét jól beparáztatott, hogy most már nem lesz egyszerű a dolog, mivel hogy lehet hogy tágítani kell, meg ilyesmi. Hű, na azóta eltelt 4,5 hónap. Menzeszem persze semmi. Szülés előtt se volt rendszeres, csak a tabletta miatt, de azt nem szeretnék többet szedni, mert migrénes lettem tőle, meg egyébként se.

Kérdésem lenne, hogy mennyire fáj a felhelyezés, ha nem menzesz alatt teszi fel a doki. Tudom, hogy ez mindenkinél más, de igazából számomra a szülés a legcsodálatosabb és egyben legfájdalmasabb élmény volt, és nem szeretném a csoda nélkül még egyszer ugyanazt átélni.

2009. ápr. 28. 17:06
tabletta
2009. ápr. 28. 16:56
Nekem hét éve spirálom van.Öt évente kell cserélni.Első pár hónapban fájt a derekam,de elmúlt.Nekem is van pecsételő félidőkor,de az orvosom szerint is normális dolog.Amúgy semmi gondom vele.
2009. ápr. 8. 23:21

Sziasztok


Nekem a jövő héten teszi fel a dokim,már elég izgulok mi vár rám utánna!valami tapasztalat?köszi

2009. márc. 22. 20:42

Sziasztok!


Normál spirál mellett félidő közeledtével mindig pecsételek.Az orvos szerint normális.Van valakinek hasonló tapasztalata?Egyébként lassan 4 éve fent van és ezen kívűl más panaszom nincs,de nagyon lehangoló tud lenni az az egy-két nap!Esetleg egy csere meg oldaná a problémát?Ha van valakinek hasonló tapasztalata kérem írja meg!Esetleg ha egy más tipusú spirál megoldotta a problémát azt is.

349. Cyntia (válaszként erre: 348. - Napalm)
2009. febr. 12. 19:01
Nincs jó megoldás.. :-(!
348. napalm (válaszként erre: 346. - Cyntia)
2008. dec. 2. 18:22

Nem törvényszerű.

Ennyi erővel a hormontartalmú készítmény meg hazavágja a hormonháztartását.

2008. nov. 29. 17:36
Nekem januárban lett feltéve,lassan 1 éve!Nincs semmi bajom vele,nem mozdul el,kevés vérzésem van!Nekem is menszsz alatt tette fel a doki,1 napig görcsöltem,de azóta semmi problémám vele!Egy gyerekem van!!!
346. Cyntia (válaszként erre: 345. - Napalm)
2008. nov. 29. 17:33
Mert az gyulladást csinál a szervezetben. S mi van: ha a további gyermekvállalást veszélyezteti?
345. napalm (válaszként erre: 342. - Cyntia)
2008. nov. 28. 20:36

Miért ne tehetettné fel?

Párom is első gyermekes és ő is feltetette.

2008. nov. 26. 14:36
Sziasztok!Én peddig avval kapcs.érdeklődnék:hogy 2napja tetettem fel a spirált,a menzeszem már előtte 2nappal elmúlt,és semmi gondom nem is volt vele aznap,sem görcs semmi.Viszont másnap elkezdtem vérezgetni,és ma is,talán ma még jobban.Normális lehet ez?Nekem még soha nem volt spirálom,20 évig gyógyszert szedtem.Próbáltam ismerőseimtől érdeklődni,de akinek van,annak menzesz alatt tették fel,így nem tűnt fel nekik,ez a vérzés dolog.Olvasva a fórumot,elég vegyes érzéseket váltott ki belőlem,ez a spirál téma.Remélem nekem bejön gond nélkül!Majd írok róla,ha már van tapasztalatom.Nekem a gyógyszerrel,kapcs.nem voltak rossz élményeim,nem estem soha teherbe mellette,nem is híztam tőle,ahogy szüneteltettem,teherbe is tudtam esni,3 egészséges gyermekem van.Nekem bevállt.Most viszont váltanom kellett már,mivel 40felé közeledem,és már nem tanácsolja a dokim a szedését.Ő a végleges módot választotta volna,de valahogy arra én nehezen szánom rá magam,egyenlőre a spirál melett döntöttem.Remélem nem bánom meg!Szóval,ha tud vki. evvel a vérzéssel kapcs.vmit. azt megköszönném!
343. Cyntia
2008. nov. 26. 10:11
Még mindig senki sem tud segíteni a dologgal kapcsolatban?
342. Cyntia
2008. nov. 25. 17:36

Sziasztok!

Dobjuk fel a témát. .

Szeretném tudni, hogy egy elsőgyermekes anyuka felteteheti-e? Ha nem miért nem? És mik a tapasztalatok?

341. Cyntia
2008. nov. 25. 17:02
???
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook