Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A tavaszi/nyári szezon elején mennyire újítod fel ruhatáradat, és hová teszed a régebbi megunt ruhadarabokat? fórum

A tavaszi/nyári szezon elején mennyire újítod fel ruhatáradat, és hová teszed a régebbi megunt ruhadarabokat? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. máj. 16. 11:25
Nektek van "alap" ruhatáratok? Az miből áll? :)
31. grizus
2013. ápr. 29. 06:47
Mindig veszek egy két új cuccot, a régebbieket meg hátrább tolom... Most az a gondom, hogy meghíztam és pillanatnyilag egy nyári szoknya jó rám. Francba!
30. 06718ca650 (válaszként erre: 29. - 06718ca650)
2013. ápr. 18. 14:53
időm lenne, ha akarnám a boltokat járni, csak útálom. nagynéha nekilódulok, de akkor is van, hogy nem veszek semmit, mert nem tetszik semmi. vagy elborul az agyam a sok cucctól. :) azt szeretem mikor bejön egy árus, kétféle gatyával, azt jónapot. :D
29. 06718ca650 (válaszként erre: 27. - F758a7200f)
2013. ápr. 18. 14:51
na én a ragasztgatást kihagyva, ultragyorsan eldöntöm már, hogy ez nekem nem is kell. :)
2013. ápr. 18. 13:06
elajándékozom a megunt darabokat, és egy-egy szezon elején veszek pár új darabot, amit jól ki tudok használni.
27. f758a7200f (válaszként erre: 24. - 06718ca650)
2013. ápr. 18. 12:59

Nekem legtöbbször nincs is nagyon időm kirakatot nézegetni ezért ha valamiért elmegyek a kedvenc boltjaim környékén, beugrom és kérek egy katalógust. Azt otthon, nyugodt körülmények között megnézem, nincs sietség, nem kérdés, hogy van-e méret csak megnézem és variálok. Általában így első körben mindig kiválasztok 5-6 dolgot amit, ha a boltban lettem volna, a régi szokásaimhoz híven lehet, hogy meg is vettem volna.


Így viszont csak kiválasztom őket és ha van ár, akkor azt is felírom, hogy mennyi ideig kellene gyűjtenem, esetleg ebben a hónapban már szeretnék-e valami mást ami fontosabb, mittudomén más velem kapcsolatos dolgot. És beosztom, hogy oké, esetleg jövő hónapban, vagy kiárusításkor stb. hagyok magamnak időt. Kivágom az 5-6 képet és beragasztom a költségvetésfüzetembe. Nagyon vizuális típus vagyok, nekem kell az ilyen, hogy ha már cél, lássam, hogy mi:)


Eltelik egy hét, és máris kihúztam 1-et, vagy 2-őt a felragasztott képekből, mert ezalatt rájöttem, hogy van már egy hasonlóm (vagy több!), és így tovább, 1 hónapot minden tud várni, rendszerint 1 hónap elteltével marad az 5-ből 1, erről tudom, hogy csak ez tetszett igazán, és ez fontosabb a többinél, szóval, ha akarnám meg is vehetném, következik a dátum, mert ugye elmegyek, fel is próbálom stb. Szóval úgy indulok már el, hogy tudom, hogy ezt megveszem, ha jól áll. Ha nem áll jól, vagy kényelmetlen akkor kösz szépen, de így is legalább felpróbáltam, szóval tudom, hogy mit veszítek vele, vagy hogy semmit sem veszítek vele, ha nem veszem meg.


Tudom, ez olyan erőltetettnek hangzik, de tulajdonképpen hány és hány olyan cucca van az embereknek amit utál, csak úgy megvett, még mindig jobb az én tervezgetésem, meg ragasztgatásom, mint az, hogy utána meg azon törjem a fejem, hogy mennyi pénzt bactam el valamire, ami ráadásul nem okoz örömet, mert kényelmetlen, vagy én nem érzem jól magam benne (túl nagy kivágás, valahol szorít, valahol bő)

26. agis
2013. ápr. 18. 12:50
Altalaban voroskeresztnek adom a mar nem hasznalt ruhadarabjaimat.
2013. ápr. 18. 12:16
a "kinőtt", megunt ruhadarabjaimat ismerősöknek szoktam megmutatni, és szoktam is tőlük kapni.
24. 06718ca650 (válaszként erre: 21. - F758a7200f)
2013. ápr. 18. 12:15
én is sokszor jártam úgy, hogy tetszett valami, aztán nem is volt pl. mihez felvennem, meg nem is éreztem jól magam benne. már rászoktam arra, hogy előbb átgondolom, hogy milyen meglévő cuccomhoz tudnám felvenni, és hogy tényleg kell-e ez nekem. azóta sokkal kevesebb marhaságot veszek. :)
2013. ápr. 18. 12:12

Nekem nincs pénzem minden évben új ruhákat vásárolni, de nem is értem miért kellene évente a ruhatáramat lecserélni.

Egyébként amire már nincs szükségem, és még jó állapotú, az megy a Karitászhoz.

2013. ápr. 18. 11:57

Szoktam venni 1-2 új darabot, de ez nem azt jelenti hogy a tavalyit már fel sem veszem...


Ami nagyon nem kell, továbbadom anyukámnak vagy rászoruló ismerősnek.


De olyan ruhadarab is van, ami évek óta a szekrényben áll, de valami miatt kötődöm hozzá, nincs szívem kidobni.

21. f758a7200f (válaszként erre: 14. - Linda111)
2013. ápr. 18. 11:54

Huu, pont ezeket vegkepp eladnam, meg ha nagyon olcson kell eladnod, akkor is, mert ha nem is kenyelmes, nem is szereted mar, teljesen felesleges az eletedben, engedd el!:)))


Amit nyersz rajta, hogy utana soha tobbet nem fogsz mar impulzusbol shoppingolni, mert tanulsz ebbol az esetbol, egyszeruen tobbet ndm fognak izgatni a kirakatok, elhiszed?:)

20. f758a7200f (válaszként erre: 8. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 18. 11:51

:)))))


Ellenkezoleg! A trendi azt is jelenti, hogy kepes valaki olyan cuccot kivalasztani 50 masik kozul ami meg 5-10 ev mulva is divatos lesz.


Persze, gondolom, teged ez a szempont sem vezerel de onmagaban az, hogy vki felvesz 5 evvel ezelotti cuccot, meg nem jelenti azt, hogy nem trendi.


Egyik ismerosom francia es megvan neki az a dzseki ami osszesen 3 peldanyban letezik (1 madonnae, amit egy filmjeben hordott, 1 a divattervezoje es 1 az ismerosome), es hiaba tobb mint 20 evvel ezelotti holmirol van szo, az egy muremek es ha meglatjak rajta, kabe leborulnak a laba nyoman....:)))))


Sot, most megint divat a szegecs is ha mar itt tartunk!

19. 06718ca650 (válaszként erre: 8. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 18. 11:49
én sem vagyok trendi akkor. egy az, hogy utálok vásárolni, a másik meg az, hogy nem is engedhetek meg magamnak sokmindent.
18. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Linda111)
2013. ápr. 18. 11:46
En a meguntakat is leadom, ha meg sajnalod meg leadni mert nem is olyan regiek akkor a vasarlasi szokasaidon kellene valtoztatni, legalabbis ha ilyen hamar megunsz valamit akkor vagy feleslegesen vetted meg mert nem is tetszett igazan csak impulzusbol vasaroltal, vagy nem tudsz egymassal jol kombinalhato alap ruhatarat kialakitani, errol mar nagyon sok konyv es ujsag letezik, hogy hogy alakitsd ki az alapruhatarat es nem fogod ugy erezni, hogy meguntad, esetleg, hogy nem divat vagy ilyesmi:)
2013. ápr. 18. 07:34
Szezontól függetlenül néha veszek egy-egy darabot, ami tetszik, de a teljes ruhatárcserére sem pénzem, sem igényem nincs, némely jó minőségű tizenéves régi darab úúúgy a szívemhez nőtt. A nem használt, de még jó állapotban lévő göncöket a helyi nevelőotthonos gyerekeknek viszi be az uram, az elrongyolódottak meg gambeson-töltelékként vagy macskapárnaként végzik.
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 18. 07:11

Én nem is értem, hogy miért kellene minden szezonban felújítani a ruhatárat teljesen...


Nekem van olyan pulcsim, amit 84-ben vettem 150 Ft-ért és még mindig nagyon szép és divatos is. Senki nem hiszi el, hogy mikor vettem.

Persze én mindig úgy veszek valamit, hogy az ne csak egy szezonra legyen divatos. Van olyan, hogy évekig nem veszek fel valamit, aztán ismét kedvenc lesz x ideig.

15. Bcicus (válaszként erre: 1. - Linda111)
2013. ápr. 18. 00:01
Én mindig kidobálom ami már nem tetszik.
14. Linda111 (válaszként erre: 8. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 17. 21:41
Én is felveszem őket, mert vannak kedvenceim nekem is, amiket már sokadik éve hordok. De van sok olyan, amit megvettem mert akkor tetszett, de valahogy nem szeretem hordani mert nem kényelmes, stb, vennék helyettük ujakat, viszont még jó állapotban vannak. Fizetős oldalon eladni elég nagy ráfizetés szerintem.
13. Noorah (válaszként erre: 12. - Szeplakisz)
2013. ápr. 17. 20:24
Vaterán szoktam.
12. Szeplakisz (válaszként erre: 9. - Noorah)
2013. ápr. 17. 19:52
És hogy tudod eladni őket?
11. Noorah (válaszként erre: 9. - Noorah)
2013. ápr. 17. 19:51
*80 százalékbam
2013. ápr. 17. 19:51
Kaposváron most lesz Lady börze valamikor. Olyan mint a bababörze, csak itt női ruhákat, kiegészítőket lehet eladni, venni. Gondolom máshol is van ilyen. Némi pénz visszanyerhető így belőle, és az is jól jár, aki megveszi :)
9. Noorah (válaszként erre: 8. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 17. 19:50

Én is így vagyok vele!


Van egy stílusom, ahhoz veszek ruhát, amikor épp megtehetem és sokáig hordom, hisz szeretem.

Ráadásul a divat néha annyire ronda, hogy jól jön az a régi, szeretett darab.


Ja és 80-ban turiból és ebay-ről öltözöm, mert azok a ruhák "tartósak".


Mostanság pedig adom el őket sorban és tényleg csak a legkedvesebbeket tartom meg. 27. évemre elértem azt, hogy nem érdekel a mennyiség. Végre! :)

2013. ápr. 17. 19:44

Lehet, hogy csúnyán fogtok rám nézni, de én bizony felveszem azokat a ruhákat is amit tavaly, tavalyelőtt, vagy esetleg 5 éve hordtam.


Ugye mennyire nem vagyok trendi.

2013. ápr. 17. 19:13

Bárcsak én is teljesen fel tudnám újítani. :) Ez szerintem sok nő álma... :) De ebből a fizetésből, amit kapok.. képtelenség.


Én mindig figyelem az akciókat. Csak azt veszem meg, amit tényleg ki tudok használni. Volt, hogy turikból is szereztem be egyedi darabokat. Valamint vaterázni is szoktam.


Vaterán próbálkoztam az eladással is. Viszont nekem nagy macera volt, és hasznot nagyon nem hozott, mivel a vatera fizetős oldal.


Most az a terv, hogy keresztanyámmal összefogva májusban csinálnánk garázsvásárt. Persze nem biztos, hogy az is elsőre menne, de hátha. Ott a még jó állapotban lévő, vagy alighasznált megunt ruháinkat adnánk el. Neki gyerekruha is rengeteg van.

Örülnék, ha egy kis pénz bejönne. Persze még meg is kell hirdetni.

6. Linda111 (válaszként erre: 5. - Db32d06b97)
2013. ápr. 17. 19:03
Kiknek ajándékozod a megunt dolgokat? Én szivesen vennék sok uj ruhát tavaszra (persze amennyit a pénzem engedne), de kicsit már lelkiismeretfurdalásom van, hogy a szekrényemben ott áll egy csomó jó dolog, csak már unom őket, és gyűjtőhelyre is sajnálom elvinni őket, mert túl jók ahhoz...
5. db32d06b97 (válaszként erre: 4. - Linda111)
2013. ápr. 17. 19:01
Teljesen felújítom.
4. Linda111 (válaszként erre: 3. - Db32d06b97)
2013. ápr. 17. 19:00
Teljesen felújítod, vagy van amit meghagysz az ezelőtti szezonból?
2013. ápr. 17. 18:56
Minden szezon elején felújítom a ruhatáram. A megunt ruháimat elajándékozom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook