Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spórolás okosan fórum

Spórolás okosan (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 19. 10:04
14. f7586d2534 (válaszként erre: 10. - Kismaca)
2013. ápr. 19. 10:02
Van , de mivel a csatornadíj magasabb így a számládat is megdobhatja. Sőt titokban elárulom, van ahol az esővizet is belevezetik a csatornába amit egyenesen gyilkosságnak tartok a környezettel szemben(((
2013. ápr. 19. 08:58

A mosást nem ajánlom fúrott kútról, mert nagyon vasas, tönkreteszi a ruhákat, de lehet, hogy még a gépet is. Az egyik szomszédom jó ideig azzal mosott. Nem volt fehér a fehér ruha nála sosem.Pedig nekik voltak különböző szűrők, azt a vizet is itták.Csak később vezettették be a városi vizet.

Persze lehet, hogy extra szűrő berendezésekkel ki lehet ezt küszöbölni, de az meg gondolom drága.

A többi elgondolás hasznosnak tűnik.

12. Kukacc
2013. ápr. 17. 21:10
Kell egy kút (fúrt, az ásottnak nincs elég nyomása), egy szivattyú és egy házi vízmű :)
2013. ápr. 17. 19:19
Az egyik internetes oldalon írták a tanácsot: a WC-tartályba tegyenek 3 db fél literes mûanyag palackot tele vízzel. Így minden egyes lehúzásnál megmarad 1,5 liter víz.
10. kismaca (válaszként erre: 4. - F7586d2534)
2013. ápr. 17. 19:18
Nem tudom jól értelmeztem-e a válaszod,tehát elméletileg van rá lehetőség hogy külön mérőórát szereljenek be a kifelé menő ágra ami a központi szenyvizet vezeti el?Nem nagyon szeretnék (bliccelni)amilyen szerencsénk van biztos megbüntetnének.Tavaly volt akit megbüntettek mert a kútvizzel felengedett medencéből a vizet a csatornába engedte.
9. kismaca (válaszként erre: 3. - Bella 13)
2013. ápr. 17. 19:12
Automata mosógépet használnak?Kellett a hidroforon kívül valamilyen szűrő berendezést beépíteni?Nálunk van egy ásott kút az udvaron ,szerintem mosásra nem alkalmas mert nagyon vasas a víz.Tavaly a medencét engedtük fel belőle ,de had ne részletezzem mit túlóráztam rajta mire kisikáltam a medence ajját!
2013. ápr. 17. 19:06
Köszönöm a hozzászólásokat.Az elgondolás az volt,hogy egy tartályba felnyomatnánk a padlásra a mosógép vizét és ezt használnánk fel a wc öblítésére.Túlfolyót építenénk a tartályba,hogy a fölösleges vizet az eresz csatornába ki tudjuk vezetni,mert nyilván több vizet használ a mosógép mint ahányszor lehúzzuk a wc.-t.A fúrotkutas mosás már csak az én ötletem volt. Lehet ,hogy a férjem befonja a haját az ötlettől,mindenesetre gondolkodóba ejtett a téma.megpróbálunk annyit spórolni amennyit tudunk.Hosszútávon működik a dolog.A következő gondolat az:bírja-e a mosógép azt a vizet?!
7. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 3. - Bella 13)
2013. ápr. 17. 18:20
Az is egy megoldás, hogy a fürdôvíz egy része félretéve, késôbb pedig azt felhasználni a WC leöblítésére.
6. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Kismaca)
2013. ápr. 17. 17:58
Egy háztartásban, ha eleve nem úgy építkeztetek, most utólag elég nagy beruházás lenne, de ha olyan a wc tartály, hogy "látható", szóval nem közvetlenül a falból jön, hanem egy tartály, akkor annak leveheted a tetejét és egy vízzel teli műanyag vizespalackot teszel bele, úgy, hogy amikor megtelik, kevesebb víz fér el benne, mert nincs hely a palack miatt, így az öblítésnél is kevesebb vizet használtok csak el.
2013. ápr. 17. 17:41
Kint,főleg nagyobb intézményekben van már ilyen rendszer,a kézmosó vizet vezeti el egy csövön a wc tartályhoz.
4. f7586d2534 (válaszként erre: 3. - Bella 13)
2013. ápr. 17. 17:39
Általában hacsak nincs külön mérő óra. Egy ismerős hidrofonnal oldotta meg. Szűrt esővizet szivat fel,a konyhai csap kivételével mindenhol ez van. Botrányosan keveset fizet egy kétszintes 4 személyes háztartás:))
3. Bella 13 (válaszként erre: 2. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 17. 17:00

Szerintem a WC használja el a legtöbb vizet. Gondoljuk csak végig, egy nap hányszor használjuk, főleg egy nagyobb család esetében.

Anyuék kúti vízzel mosnak, a használt mosóvizet felfogják, és azzal öntik le a WC-t. Ők így spórolnak. 3-an vannak, és havonta 3 köbméter vizet fogyasztanak. A szolgáltató pedig szerintem nem tudja lemérni azt, hogy valaki mennyi szenyvizet enged le a csatornába.

2. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - Kismaca)
2013. ápr. 17. 16:45

A szürke vizet, esővizet nagyobb intézmények egyre gyakrabban hasznosítják vécé öblítésre.

Egy kis háztartásban viszont nem ér annyit az egész, mert a WC öblítésre elég kevés víz megy el Egy öblítés ha jól van beállítva a tartály akkor 6 liter.

Lehet számolgatni hogy mikor térül meg a beruházás.

2013. ápr. 17. 16:35
Sziasztok!Van -e valakinek ötlete ,hogyan lehetne megoldani a mosást,wc.öblítést olcsón?Azon gondolkodom megvalósítható -e külön bejövő ágról a mosást fúrot kútról?Tovább menve hasznosítani a "szürke"vizet wc öblítésre.A probléma csak a felesleges el nem használt vízzel van,mivel nyilván a szolgáltató nem engedi a központi szenyvíz hálózatba engedni-mivel abból nincs bevétele-.Várom az ötleteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook