Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az 1 éves fiam hisztis és kezelhetetlen fórum

Ha az 1 éves fiam hisztis és kezelhetetlen (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 19. 08:41
ez az idoszak ugy 2 ev korul van a legtobb kisgyereknel,de elmulik aztan.
40. Dorka29 (válaszként erre: 36. - Gerna)
2008. szept. 8. 14:27

Ezt nekem is ki kell próbálni a lányomon. Neki a hiszti mellé az étvágya sem a legjobb, így ártani nem fog.

Köszi!

39. jucy81
2008. aug. 5. 07:32

Sziasztok!

Remélem valaki elolvassa az irományom és tud segíteni.

Kisfiam elmúlt 2 éves és nem tudom hogy kezljem, mert nagyon agresszív néha. Néha. . . napjában többször.

A bátyját pl. úgy kelti fel hogy belemar a bőrébe, engem is rugdos ha úgy látja jónak, csapkod, de mindezt tök higgadtan. . . néha sajnos kiborul a bili és én is odacsapok, pl. mikor akkora fájdalmat okoz hogy a könnyem is kicsurran. elmagyaráztam neki többször hogy nem szabad de semmi hatása. Megérti amit mondok kérek tőle és tud angyal is lenni. Ő is rázza a fejét mielött elalszik, és ha van a közelében valami bele is veri a fejét. . . . éjjel is felkel és ezt csinálja és közben kiabál is. Biztos hogy a párkapcsolati probléma is rátesz egy lapáttal meg hogy ideges vagyok néha, de nem akarom elhinni hogy ez lenne az oka.

Nem tudom kezelni.Főleg ha az apja elviszi és ott mindent szabad,amit nálam nem tehetne meg és abból is csak a baj van.Nem tudom az apjának se megmagyarázni,hogy ennek nem így kéne működnie.

Anyukám is csak les,hogy ilyen nincs.Hatunkat nevelt egyedül és nem volt ilyennel dolga.

38. gerna (válaszként erre: 37. - Gabi0630)
2008. máj. 25. 10:56
Na én pont ezért nem szedhetem: mert nő az étvágy ;-)
37. gabi0630 (válaszként erre: 36. - Gerna)
2008. máj. 25. 09:31

Mostmár értem!

Köszi!

Lehet hogy kipróbálom!

36. gerna (válaszként erre: 31. - Gabi0630)
2008. máj. 24. 22:37
A Béres csepp (felnőtt) fogyasztói elmondhatják neked: Csökkenti a stressz-érzékenységet, nyugodtabbak, nő a frusztráció elviselésének képessége. Emellett nő az étvágy és jobban alszanak.
2008. máj. 24. 21:58
Jelenleg én is ott tartok, hogy nyugodt hangon(már amennyire nyugodt tudok lenni, miközben veri a fejét a falba) odamegyek mellé és megkérdezem, hogy mi a baj és miért csinálja azt amit jelenleg művel. Hát eddig nem sok sikerrel jártam, de nem adom fel. Másik nagy fegyverem az orrszívás. (azt nem szereti. Na arra enyhül egy kicsit. De volt úgy hogy 10 mp-ig tartott a csönd.
34. gabi0630 (válaszként erre: 33. - Mokka78)
2008. máj. 24. 21:52
Nálunk férjem nagyanyja dettó. És még neki áll feljebb, mondván hogy a fiam még kicsi és neki ezt vagy azt szabad! És mindennap.....
2008. máj. 24. 21:42

Mi is elértük ezt a kort! :(

Síkít és toporzékol ,ha nem úgy van ahogy szeretné az én Drágám!!! Még erősen tartom magam :)

De nehéz ha anyós megengedi neki azt amire én nemet mondok! nem érti hogy egyszer lehet ,utána nem..... De anyóssal nhezebb lesz :)

32. gabi0630 (válaszként erre: 29. - O.andi)
2008. máj. 24. 20:33

Igen, igyekszem következetes lenni vele, és mindent megcsinálok amit mondok.

Néha használ, de többször nem. Hiába mondom hogyha nem fejez be, bemgyünk. (mikor nem érti hogy a köves út nem játszótér). Be is megyünk, de semmi. És ezt napok óta csináljuk. Mindig beviszem ha megígérem, és ha lehiggadt elmondom hogyha legközelebb is hisztizel, szintén bejövünk. És következő alkalalommal kezdi megint...

31. gabi0630 (válaszként erre: 30. - Gerna)
2008. máj. 24. 20:31

Szia!


Lehet hogy buta vagyok, de mi köze a Béres cseppnek a hisztihez???????

Nagyon megköszönöm ha válaszolsz!

30. gerna
2008. máj. 24. 16:31
Próbálj neki rendszeresen Béres-cseppet adni, testsúlyához igazítva. Sok picinél használt már.
29. o.andi
2008. máj. 24. 15:42

Szia!!

Most kell még idejében elkezdeni a nevelést..pld.okos gyerekek nem hisztiznek..te is az vagy miért csinálod

vagy:

jól van akkor foglalkozom veled ha befejezted addig nem.

olyanokat kell mondanod neki hogy tudja tényleg ugy is teszel..és nem érdekel ha folytatja a hisztit!!

PRÓBÁLD MEG!!HIDD EL BEVÁLIK!

2008. máj. 24. 15:03
Csak most olvastam bele a fórumba, mert én is hasonló problémával küzdök mint Gabi. Sajnos tökéletesen meg tudom érteni, és tudom milyen amikor egyik tanács sem válik be. És állok tehetetlenül felnőtt létemre a kétéves üvöltő gyerekem mellett, és nem tudom hogy mit kéne tennem. Egyik "jó tanács", hogy nem kell tudomást venni róla, ha hisztizik. Hát igen de ha a radiátorba, kiságyba, betonba folyamatosan veri a fejét, megnézném én azt a szülőt aki higgadtan otthagyja a gyereket, vagy kedvesen odaszól, hogy "jaj, azt nem szabad". Egy éve tart nála a "dackorszak", és nem olvasta azt az álláspontot a gyerek, hogy ha nem ér el célt, akkor abba kéne hagynia.És ha jön a "roham" akkor terelhetem én a figyelmét, nem segít. Ha otthagyom még jobban veri a fejét a földbe, ha ottmaradok, és megölelem még össze is harapdál. Vizet öntök rá vagy kezére ütök hasztalan. Sőt nem "csak" magában tesz kárt, hanem minden keze ügyébe kerülő tárgyat is széttör. Mindkettőnk érdekében jó lenne tudni, hogy a szülő hogy reagál helyesen ilyen helyzetben. Aki volt hasonló helyzetben és sikerült valamennyire kezelni kérem írjon. Köszönöm.
2008. máj. 5. 12:32
Hát, nem tudom, hogy mikor kezdik el igazán a hisztit, de szerintem az én lányom, már most hisztis korszakában van....pl. ha felvesszük semmi baja, vagy ha kell neki valami és megkapja, akkor is abbahagyja a hisztit...csak mindig nem lehet bírni idegekkel...pedig szeretem a lányomat...
26. gabi0630 (válaszként erre: 25. - Addienne)
2008. máj. 3. 19:10

Szia!


Egyetértek, megelőzni kell, nem orvosolni.

Ha azért van a hiszti, mert nem kapja meg amit akar azt a legkönnyebb orvosolni. Gyors figyelemelterelés.

De akkor mit csináljak, ha be kell jönni, mert pl éhes, vagy nekem van dolgom? Minősíthetetlen hisztit ki tud vágni,mert ő még nem akar bejönni. Hiába mondom hogy kap hamit! Semmit se ér. Vagy ha nem engedem ki a kövesútra az autók közé szaladgálni (főútvonal)? Ilyenkor mutathatok buszt, füvet, fát, mindent, nem egyszerű.

2008. máj. 3. 17:02
Kedves Gabi! Nehany kijelentesedben magamra ismertem, de sajnos el kell ismernem hogy ez a fajta melleallas reszemrol sem celravezeto. Nem mindig lehet a bajt orvosolni, jobb megelozni. Ehez nagyon jol kell ismerned a gyerekedet, es idejeben mas iranyba terelni, nem pedig a hiszti fele. Ha egy akaratos gyereknek azt mondod nem szabad, meg duhosebb lesz. Sajnos neha manipulalnunk kell a gyerekeket, elterelni a figyelmuket. Ehez rengeteg kreativitas kell, es nagyon faraszto tud lenni, tudom es erzem. En is lefogom a kezet es mondom hogy nem ramolunk le mindent az asztalrol, de falrahanyt borso, csak meg jobban kapalozik. Viszont ha felallok vele az asztal mellol es peldaul elmegyunk megnezni magunkat a tukorben-ezt szereti- lenyugszik, utana pedig visszamehetunk folytatni az evest. A hisztit szerintem gyokereiben kell elfolytani, nem pedig "orvosolni" .
24. gabi0630 (válaszként erre: 20. - 0260f21e84)
2008. márc. 8. 09:20
Nem szóraakozásnak nevezném, próbálgatja mit szabad és mit nem.
23. gabi0630 (válaszként erre: 22. - Drnéni)
2008. márc. 8. 09:18

Nem tekintem a gyerekem sem ellenségnek, sem betörni való lónak. DE azt hiszem, valahol határt kell szabni a viselkedésének, mert nem csinálhat meg mindent. Én abban kértem itt tanácsot, hogy ezt hogyan lehet, milyen módszerekkel, mert semmi nem segít.Egy módszert dolgozzak ki és ne próbálgassak mert nem tesz jót a gyereknek? Egyetértünk. Csak mondd meg akkor mi az a módszer. Próbálgtaja meddig mehet el, és ez nem mindig vicces. Elég fárasztó minden nap minden téren küzdeni, mert homlokegyenest mást akar csinálni, mint amit kéne, és a saját feje után akar menni. MIntahogy írtam, én sem voltam egyszerű eset, nyilván az akaratosság öröklödött. És ha visszaolvastál volna láttad volna amit írtam, hogy nem tudom kire hagyni.

Tracy Hogg könyvei közül a Suttogó I-et és a Suttogó mindent megold könyveit ismerem. Nem biztos hogy egyetértünk abban hogy a nevelés istennője volt, sőt! Nem tagadom vannak jó ötletei is, de én akkor tettem le a könyvét, mikor világossá is vált, mi az a napirend. Én úgy gondolom, hogy minden gyereknek szüksége van rendszerességre. Nálunk is hasonló időben eszik, alszik nap nap után, de gyerekem van, nem robotom, akinek meg van percre pontosan határozva, hogy mikor kelljen, mikor egyen, mikor mennyit aludjon. Jó, hogy nem szabja meg mikor vegyen levegőt. Innentől kezdve nem vagyok meggyőződve minden módszerének a helyességéről.

2008. márc. 7. 22:44

Vigyázz, Gabi! Szerintem kezdesz veszélyes vizekre evezni. Olvasd vissza, mit írtál le: "ő nyert", "kiröhög", "meghunyászkodik". Mintha nem a gyerekedről, hanem az ellenségedről írnál. Pedig biztos vagyok benne, hogy imádod! Viszont az, hogy szinte már ellenfélként kezeled, akit meg kell törni, le kell győzni, azzal biztos, hogy nem pozitívan befolyásolod a viselkedését. Nem tudom, megoldható-e, de szerintem ki kéne venned 1-2 nap "szabit", amikor se Dominik, se házimunka, hogy picit rendezhesd magadban a dolgokat, és valódi megoldást keress, ahelyett, hogy mindenféle tippeket próbálsz ki, amivel csak összezavarod őt. Egy ilyen korú gyerek még nem lehet szándékosan rossz, hiszen még csak kevéssé képes tudatosan befolyásolni a magatartását. Egy egyévesnek nagyon nehéz (az én lányom is annyi), mert az igényei egyre bonyolultabbak, viszont még nem tudja magát kifejezni, emiatt gyakran lehet frusztrált. Ez még nem a dackorszak!

Talán segítene, ha pl. az utcán nem törődnél azzal, hogy mások mit gondolnak.

Most jön a lényeg: rögtön szerezd be Tracy Hogg A Suttogó titkai II., és A Suttogó mindent megold c. könyveit! Az a nő a gyereknevelés istennője volt, 4 hónapja vettem mefg a könyveit, mindent tanácsát elfogadtam, és milliószor könnyebb az életünk. Segít megérteni a gyerekünket.

21. Zsu77 (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2008. márc. 5. 09:44

Az én kislányom 20 és fél hónapos. 1 éves korától nagyon dacos és pár hete annyira eldurvult a hiszti, hogy boltba nem is tudok vele menni. Mivel egyedül nevelem mindenki azt mondta, hogy a válás és a munkám stb. miatt ilyen. Már nevelési tanácsadóhoz fordultam amikor a doktornénink megnyugtatott: ennek a gyereknek semmi baja nincs és az anyukának sem, egyszerűen a mai gyerekek olyan rohamosan fejlődnek, hogy felnőttnek érzik magukat. Egy gyerek szemszögéből a felnőtt azt csinál amit akar. Ahhoz viszont még kicsik, hogy megértsék ez korántsem így van. Nem látják, hogy a felnőttet valaki utasítaná, fürödni vinné egyebek.

Nálunk a dobálás után megszeretgetem az eldobott tárgyat, mosolygok. Viszont a kislányomra elgondolkodva nézek és egy szót sem szólok. Egy idő után közli, hogy anya ne legyen szomorú, mosolyogjon. Ilyenkor kicsit elbeszélgetek vele, de nem viszem túlzásba.

Természetesen nagyon nagy önuralomra van szükség és rengeteg türelemre, sajnos pont ez a legnehezebb :(

2008. márc. 4. 20:22
Szerintem ez a gyerek szorakozik veled, azt csinal, amit akar. A pofon meg a viz csak feluleti kezeles. Lehet, hogy annak jo, en annyira ezzel nem ertek egyet, de meg nincs is gyerekem. Valami lehet a hatterben szerintem, egy gyerek nem passziobol jatszmazik.
19. _kleo_
2008. márc. 4. 20:22
Gabi, ez eleg durvan hangzik. Nekem is van egy 1 evesem, de kozel sem ilyen durva, pedig o sem egy egyszeru eset. Az alapszabaly az az hogy probalj nyugodt, higgadt maradni es ha hisztizik eltavolitani a helyszinrol, otthon pedig figyelmen kivul hagyni. Elobb-utobb megtanulja hogy nem er el vele semmit. Egyebkent pedig minel tobbet foglalkozni vele, hagyni hogy a sajat kis dolgaiban o dontson, pl. melyik meset olvassatok, melyik pulcsit veszi fol, stb. Biztosan rendezodni fog, csak legy kovetkezetes!
18. gabi0630 (válaszként erre: 17. - _kleo_)
2008. márc. 4. 20:10

Köszi!

Utcán ezt szoktam. Most az a legújabb, hogy ki akar menni az úttestre(főút), és nem hagyomn. Földre vágja magát és megy a műsor. Mondom neki ha nem kel fel és nem hagyja abba, akkor bemegyünk. Eredmény semmi úgyhogy be! Közbe kapok jónéhán pofont.

Mikor érti meg hogy ne verekedjen? És azt hogy ne hisztizzen?

17. _kleo_
2008. márc. 4. 15:00
Gabi, ha boltban hisztizik hagyj ott csapot-papot, vidd ki. Ha megnyugszik magyarázd el neki hogy így nem viselkedünk és ha lenyugodott újra próbáljatok meg bemenni. Ha nem nyugszik meg, akkor irány haza.
16. gabi0630 (válaszként erre: 15. - Sóvágó)
2008. febr. 29. 11:42
Ma altatásnál zajlott a verseny. Ki bírja tovább? Ő ébren vagy én cérnával! Ő nyert. Úgy kiakadtam (20 percig altattam) hogy otthagytam a kiságyba, rácsuktam az ajtót, hogy jó akkor ordítsál. Ahogy becsuktam az ajtót, azonnal csönd lett. Már azt hittem megtörtént a csoda, és alszik, de nem. Mikor visszamentem, röhögött, és azt is elfelejtette mi volt a baj.
2008. febr. 29. 09:14
Van erre egy jó történetem, az első dackorszak idején(még nem volt két éves) az apja nagyon kiakadt egy ilyen hiszti alkalmából, és beállította a sarokba a fiút! Erre ő, még élvezte is, elvolt magában, még a falfelé is befordult, nem tudom, hogy mi tetszett neki benne, mindenesetre nem hisztizett tovább! Próbáld ki, legalább csend lesz, ha beválik!
2008. febr. 28. 20:50

Köszönök mindenkinek a tanácsokat.

Ma azt csináltam, hogy nem vettem róla tudomást, úgy csináltam mint aki nagyon el van foglalva. Kb 20 másodpercig tartott. Ilyen se volt még! Csak az a baj, hogy ez nagyobb hisztinél nem segít, és nagyon a boltba se kéne alkalmazni.

Úgyhogy nagyobbnál nyilván kipróbálom a vizet. A boltba meg tűrők...

2008. febr. 28. 07:41

Úgy látom kb egy cipőben járunk. Az enyém 1-jén lesz 15 hós, és még mindig "bolond". Útközben annyira nem vészes szerencsére MÁR, de ha itthon rájön....

Vízzel mi is próbálkoztunk, ideig-óráig be is vált. Már ráztuk is meg (nem nagyon, épphogycsak észheztérjen), röhögött, majd folytatta.

Egy-két (nagyon kicsi, épphogycsak hozzáérő) pofon is "csattant" már, főleg az apjától, attól is elhallgatott, de hát azért mégsem akarjuk verni.

Most az válik be, hogy nem nagyon megyünk el, ha meg itthon hisztizik, odébbmegyek, és ha látja, hogy nem törődöm vele, abbahagyja.

Mi is ritkán bízhatjuk családtagra, bár ő bölcsis.

Másokkal természetesen földre szállt angyal.

Szerintem majd elmúlik... 2-3 éves kora után, a miért? és a dackorszakot követően... vagyis remélem.

2008. febr. 27. 20:32
Nálunk is bevált a mosdatás. Mikor hisztizett, kivittem és megmosdattam. Közbe mutattam a tükörbe hogy "nézd meg milyen csúny vagy mikor így ordítasz".
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook