Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a fodormenta tea tesztoszteroncsökkentő hatásával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a fodormenta tea tesztoszteroncsökkentő hatásával kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. nov. 23. 19:17
Én is ittam sokáig, mert kaptam egy hatalmas adagot az egyik ismerősünktől, akkor még nem is hallottam ilyen hatásáról, csak szeretem az ízét. Szerintem nálam semmilyen változást nem okozott, legalábbis nem tűnt fel. Ha céllal iszom biztos bemagyaráznám magamnak :)
2015. jan. 28. 20:24
használt végül valakinek? én lassan 2 hete iszom minimális változást tapasztalok
36. 499547a867 (válaszként erre: 34. - Krisz38)
2014. szept. 22. 02:25
Szia! Meg tudom érteni, hasonló cipőben járok én is, már 17 éve. Voltam mindenféle kivizsgáláson és úgy néz ki, semmi bajom. Nem utal semmi hormoneltérésre, legalábbis a leleteim alapján. Most megyek egy IR szűrésre. Kíváncsi leszek. A fodormentával is próbálkoztam, több héten át ittam naponta többször, (már a végén, hányingerem volt a szagától is) de nálam semmi hatása nem volt sajnos. Lehet, hogy bizonyos esetekben a Hirsutizmus nem szerzett, hanem öröklött: alkati, és azzal tényleg nincs mit tenni, ahogy a dokim is mondta.... Mindenesetre egyenlőre még nem adtam fel, reménykedem, de elég elkeserítő a helyzet...
35. aqds
2014. júl. 18. 13:18

Szijasztok! :)

Én 1 hete iszom a fodormenta teát, napi 2t, reggel és estefele.. Mindig 2 teáskanálnyit forrázok le, majd hagyom kihűlni, ízesítem... és hihetetlen nagy a változás!! :) Az arcomon(főleg oldalt) küszködtem szőrproblémákkal .. és amióta iszom fokozatosan csökken, sőt majdnem hogy nincs is már szőr ott !:) úgyhogy nagyon örülök, továbbra is inni fogom, nekem nagyon hatásos, végre kezdem visszanyerni az önbizalmam, ajánlom mindenkinek! :)

2014. máj. 4. 23:27
Na mindent elovastam. Normális a vérzésem, mindig is az volt. Nem vagyok csubakka, de ha napi szinten nem 2 órán át baszkurálódnék a fejemmel, akkor beleillenék az Aradi vértanúk fényképkoszorúba! Voltam endokrin, házi, meg egy másik endrokín vizsgáalaton, Vesebigyuszon, és amit meg lehetett tenni, azt én megtettem. Hirsuitizmus. Ez a neve. Ezt mondják? Fogadjam e!! Hát kösz nem. Cirkuszban még nem akarok melózni, Kinek van ötlete? És én nem kezdtem. 18 éve nyomozok. Ma 42 vagyok. Szörnyű mert összeadom a napi nyűgöm, a napi izélgetést, akkor sokkal rövidebb az életem!!
33. nacza
2013. dec. 26. 13:47

Szőrtelenítő fodormenta tea


Török kutatók felfedezték, hogy a fodormentából főzött tea gátolhatja a túlzott szőrnövekedést nőknél. A jelenségre úgy figyeltek fel, hogy a törökországi Isparta nevű városból jelentették, hogy a férfiak csökkent libidója, azaz az alacsony adrogénszintje minden bizonnyal a fodormentából főzött tea fogyasztásának tudható be.A tea hatóanyaga csökkenti a férfi nemi hormonok szintjét, a túlzott mennyiségű férfihormon okozza ugyanis a hirzutizmust, azaz a nők hason, mellen vagy arcon található szőrösödését.


A hirzutizmus bizonyos esetekben súlyosabb betegség következménye lehet, mint például a policisztás ovárium-szindrómánál. Minden nő szervezete termel androgén hormonokat, többek közt tesztoszteront is, a túlzott szőrnövekedést ezeknek a hormonoknak a fokozott termelődése okozza.


A vizsgálatban 21 önkéntes nő vett részt, valamennyi hirzutizmusban szenvedett, 12-nek volt policisztás ovárium-szindrómája. A résztvevők öt napon át napi két alkalommal kaptak fodormenta-teát, amelyet forrázással készítettek, és 10 percen át állni hagyták a leforrázott mentaleveleket.


A kutatók a vér tesztoszteron szintjének jelentős csökkenését tapasztalták, valamint azt is, hogy nőtt a tüszőhormon szintje.


– Az enyhe fokú hirzutizmus kezeléséhez a fodormentával kapcsolatos további kutatásokra van szükség, de az ismét bebizonyosodott, hogy egyes növényi anyagok hatással vannak az ember hormonháztartására – mondja Richard Sharpe edinburgh-i professzor, aki óv azonban attól, hogy a súlyos betegségben szenvedők teát igyanak ahelyett, hogy felkeresnék az orvosukat és kezeltetnék magukat.

2013. ápr. 27. 19:57
Köszönöm, este majd neki is állok...:)
31. life14
2013. ápr. 25. 20:39

inzulinrezisztencia másképpen.hu


[link]


[link]

30. life14 (válaszként erre: 29. - Bernuska)
2013. ápr. 25. 20:35

Szívesem.:)

Sok sikert kívánok.


Ha még nem olvastad, akkor figyelmedbe ajánlom ezeket az oldalakat:


[link]

[link] ARWEN-A%20fogamzas.pdf

[link] tajekoztato.html

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. ápr. 24. 19:56

Köszönöm, hogy válaszoltál! :)

bár 90%-ban csak számomra új dolgokat írtál, most nekiállok google-zni....:)))

Vettem 2 csomag teát, úgy gondoltam, hogy 2x2-3 dl-t fogok meginni egy nap, de megnézem a cikket is újra.

Holnap elmegyek egy vérvételre, aztán majd 1-2 hónap múlva szerintem újra, és majd meglátom, hogy mit változtat a vérképemen.

28. life14 (válaszként erre: 27. - Bernuska)
2013. ápr. 22. 17:32

Szia!


Abban a cikkben benne van, hogy a vizsgalatban szereplo nok mennyit ittak meg belole.


Ha fitohormon tartalmu novenyeket hasznalsz hosszu tavon, akkor sem teszel jot vele.

Ezeknek a hormonoknak az atomjai sem azonosak a sajat hormonjaideval, mint, ahogy a fogamzasgatloe sem.

Ugyanugy beleavatkozol mestersegesen a hormonrendszeredbe.

Ugyhogy hosszutavon az sem sokkal jobb mint a fogamzasgatlo.


Vannak dietak, amik a hormonkiegyenlitest szolgaljak.

Meg a mozgas, intim torna is segithet.


Maganlaborban is lehet hormonvizsgalatot csinalni,pl Laboratorium kft.

Es inzulin rezisztencia, d vitamin vizsgalat is sokat elarul.

2013. ápr. 21. 10:56

Sziasztok!


Én is gondolkodom a fodormenta teán.... az én problémám a fokozott szőrösödés. Nem vészes, de szeretnék ellene tenni valamit, főleg, ha találok egy alternatív módot. Igazából nem mennék orvoshoz, kerülöm a gyógyszereket, márpedig ha hormonális hátterű a probléma, akkor úgyis felírna valamit. Rendben van a vérképem is, és most olvasok csak a fodormenta után....

Na de mit jelent az, hogy korlátlan mennyiség? :))) 2 liter naponta? és szerintetek kúraszerűen, vagy életfogytig?

26. life14 (válaszként erre: 25. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 18. 13:52

Koszi, kedves toled.

Regebben nagyon sok alternativ gyogyitonal,termeszetgyogyasznal voltam,tobbfele teakevereket is vettem naluk,de nem hatott egyik sem.

Osztrogen hatasu teakat semmikepp nem szeretnek inni, mert magas az osztrogen szintem.

A progeszteron Women's cream-ot en is kentem dr Pusztai Zoltan tanacsara.

Es d vitamint is szedtem tobbek kozott.

25. napocskaszemű (válaszként erre: 13. - Life14)
2013. ápr. 17. 20:59
Egy a problémánk. Azt én is szedtem...meg progi krém is volt, meg magam kevert méherősítő tea....mivel én gyereket szerettem volna, szeretnék...az a progeszteront is felnyomja és az ösztrogént is....emellett közvetetten nyomtam le a tesztoszteron csökkentő teával. Nem rábeszélni akarlak, de nekem így állt le a szőrcsomók növése, és így lehetek ismét állapotos :) ha valami bővebben érdekel írok szívesen. :)
24. napocskaszemű (válaszként erre: 8. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 17. 20:55
Pontosan utána fogok nézni ezt még honnan olvastam, tudom, mert már nem emlékszem. :) boszorkány társaimtól is kegkérdezem, ők is ezzel befolyásolják elsődlegesen a tesztoszteront. Abban tökéletesen igazad van, hogy nem kifejezetten tesztoszteronra hat, hanem közvetetten, ugyanakkor mechanizmusában eddig ezzel értük el a legtöbb sikert. :)
23. life14
2013. ápr. 17. 20:21
Koszi a valaszokat.
22. life14 (válaszként erre: 21. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 17. 20:21

Attol felek, hogy osztrogenszeru hatasa lehet vagy verzesfokozo.

A borsmentanal olvastam, hogy segitt meghozni a menstruaciot.

Regebben mar probaltam erre a celra, es masnapra hatott is.

21. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 20. - Life14)
2013. ápr. 17. 15:20

Bajod valószínűleg nem lesz tőle, a fodormentának nincsenek ismert káros mellékhatásai.

A borsmenta tesztoszteron csökkentő hatását, káros mellékhatásként tartják számon, de csak extrém nagy mennyiség elfogyasztásánál jelentkezik.

20. life14 (válaszként erre: 19. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 17. 15:16

Nem tudom mennyire hiteles.

Azert is irtam ki a kerdest, hatha probalta mar valaki, es tud rola szemelyes tapasztalatot irni.

Forumokon mar olvastam olyan hozzaszolasokat, hogy volt, akinek bevallt.

Nem tudom merjek-e kiserletezni vele.

19. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 18. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 17. 09:13

Felmerül egy csomó kérdés:

1. Kik voltak ezek a török kutatók

2. Mikor és hol történt a kísérlet

3. Melyik tudományos szaklapban publikálták

4. Mik voltak a pontos eredmények...stb.


Így lenne hiteles.

18. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 17. - Life14)
2013. ápr. 17. 09:11

Megvan (informed.hu):


"A vizsgálatban 21 önkéntes nő vett részt, valamennyi hirzutizmusban szenvedett, 12-nek volt policisztás ovárium-szindrómája. A résztvevők öt napon át napi két alkalommal kaptak fodormenta-teát, amelyet forrázással készítettek, és 10 percen át állni hagyták a leforrázott mentaleveleket.


A kutatók a vér tesztoszteron szintjének jelentős csökkenését tapasztalták, valamint azt is, hogy nőtt a tüszőhormon szintje."


Azért ez még nem kellő tudományos alapossággal elvégzett vizsgálat, ráadásul nem találok arra forrást, hogy hol publikálták a kutatást. Ilyesmit bárki leírhat akinek jó az írói vénája.

17. life14 (válaszként erre: 16. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 16. 21:51

Egy pcos honlapon olvastam rola, es forumon is, hogy volt akinek hasznalt.

De egy csomo oldalon fenn van ez a torokorszagi vizsgalatrol szolo cikk, ha beirom a google-be pl, hogy fodormenta Torokorszag.

16. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 10. - Life14)
2013. ápr. 16. 20:24
Hol olvastad ezt?
15. life14 (válaszként erre: 9. - JudyTim)
2013. ápr. 16. 20:08

Igen,ezt is olvastam, bar nem all fent nalam androgen szorosodes szerencsere, de a magas tesztoszteronszint miatt gondolkodtam rajta, hogy kiprobalom a fodormenta teat.

Bar nem nagyon merek olyan gyogynovenyekkel kiserletezni, amik hatassal vannak a hormonrendszerre.

Arrol nem talalok sehol leirast, hogy van-e a fodormentanak fitoosztrogen hatasa.

Remelem nincs.

14. life14 (válaszként erre: 12. - Life14)
2013. ápr. 16. 20:03
rosszul irtam: osztrogen progeszteron arany rossz.
13. life14 (válaszként erre: 5. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 16. 20:01

Baratcserje kapszulat szedtem orvos tanacsara.

Hasonlo hatasa van, mint a palasztfunek, noveli a progeszteron szintet, es az LH szintet csokkenti.

12. life14 (válaszként erre: 5. - Napocskaszemű)
2013. ápr. 16. 19:59

Koszi a tanacsot, de a gorogszenamagnak ha jol tudom fitoosztrogen hatasa van, ami nekem karos lenne, mivel endometriozisom van, ami osztrogenfuggo betegseg, es az osztrogen szintem is eleg magas. A tesztoszteron meg magasabb, a progeszteron alacsony, az osztrogen tesztoszteron arany rossz.

Pcos-om es inzulin rezisztenciam is van.

A barat

11. life14 (válaszként erre: 3. - Wanda2)
2013. ápr. 16. 19:30

Azt is olvastam,hogy a borsmenta tea is hat a hormonrendszerre,de a fodormenta tearol olvastam tobb helyen,hogy rendszeres fogyasztasa csokkenti a tesztoszteron szintet.

Es valamelyik blog forumjan is olvastam pozitiv tapasztalatokat ezzel kapcsolatban,hogy sokaknak bevallt.

10. life14 (válaszként erre: 2. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 16. 19:25

Multkor olvastam valamelyik oldalon, hogy Torokorszagban vegeztek kutatasokat annak megallapitasara, hogy van-e a fodornemntanak tesztoszteronszint csokkento hatasa.

Azert indult a vizsgalat,mert tobb ferfi kereste fel az orvosat libidocsokkenesre panaszkodva.Es kiderult, hogy az volt a kozos legtobbjukben,hogy rendszeresen ittak fodormenta teat.

Aztan magasabb tesztoszteron szinttel rendelkezo nokon teszteltek a teat,tobbseguk ferfias tipusu szorosodessel is kuzdott,es a vizsgalat bebizonyitotta,hogy a tea rendszeres fogyasztasa soran csokkent a tesztoszteron szintuk,es a szorosodes is megszunt.

2013. ápr. 16. 19:12
szia, a" Büki füves-ember" leírása szerint női szőrösödés ellen valóban fodormenta teát kell inni, korlátlan mennyiségben.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook