Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit lehet tenni az étvágy elűzésére? fórum

Mit lehet tenni az étvágy elűzésére? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 23. 12:00
Olyasmit javaslok, ami nekem--és másoknk -- bejött. Nincs benne ördöngösség.Minden étkezés előtt, igyál meg--- szép lasasan, nyugodtan, kortyolgatva-- egy nagy bögre vizet. Válasz nagyobb bögrét, mert így van esélyed, hogy végig iszod. Eleve félig tele hassal ülsz az asztalhoz, kevesebb étel fér beléd. Ha kitartóan csinálod, a szervezeted, hamar megszokja, hogy kevesebbel is beérje.Az eredmény lassú, de biztos és semmi szenvedéssel nem jár. Én kb. egy év alatt adtam le, a felesleges kilóimat kb. 8 kiló. Igaz a fogyás nem viselte meg a bőrömet sem. Ha éhes lszel, egyél almát, diabetikus háztartási kekszel, az még megfizethető ( a diás ételek nagyon drágák )Még egy jó tanács. Az ételeket ne ránts be.Nem is hinné az ember, mennyi felesleges szénhidrátot hagy ki így . Természetese van egí-két étel, amit muszáj habarni ( pl spenót, sóska ) de a többi megoldható azzal, hogy az ételbe főzök egy szem krumplit, ha kész kiveszem, turmixxal összetöröm és vissza. A főzelék máris kész.Az ízén semmit, az állagán egy keveset változtat. Minden megszokás kérdése.
13. 728bc62be9 (válaszként erre: 1. - NicoleS117)
2013. ápr. 16. 17:30

Szia!

Édességkívánás ellen: króm tabletta!

Az édesítőszeres üdítők, igen gátolják a fogyást!

Helyette inkább készíts limonádét stevia édesítővel! Így nem viszel be káros méreganyagokat, melyekkel tele vannak az édesítőszeres üdítők!

A legjobb a víz, önmagában, legalább 2,5 liter minimum és garantáltan csökkenni fog az éhségérzeted is, nem beszélve arról, hogy szebb lesz a bőröd meg sorolhatnám a bő folyadékfogyasztás előnyeit! Sok sikert kívánok!

2013. ápr. 16. 17:16
Ami nekem be szokott jönni, az a 3:1-ben kávé, de nagyon kiadósra csinálva, mondjuk 1 dl víz+1 dl tej. Engem nagyon eltelít, és mivel édes a csoki utáni vágyat is csillapítja. Vagy mozogj. Nekem pl azokon a napokon, mikor edzésre megyek, alig van étvágyam. Ez biztos valami pszichés dolog :)
11. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - NicoleS117)
2013. ápr. 16. 17:03
Legjobb a jó stresszes, pörgős munkavégzés.
2013. ápr. 16. 16:51
Szióka :)! Ha nagyon éhes vagy...egyél...DE! ...cseréld le kalóriaszegény változatra...pl.: fagyit ennél? cseréld le mélyhűtött joghurtra, gyümölcs és nyírfacukor ízesítéssel...igyál energiaszegény szörpöt ( diabetikus) süssél palacsintát...vízzel és Norbi liszttel...diabetikus lekvárral...váltsd ki a kajákat és ehetsz...nem éhezel és mégis fogysz...Puszi: Fokhagyma
2013. ápr. 16. 16:47

Alacsony glikémiás indexű ételeket egyél a súlyodnak megfelelő tápanyagtartalommal, akkor elvileg mindent megkap a szervezeted és nem leszel éhes.:)

Nem tudom, hogy az innivaló mellett mennyire figyelsz arra, hogy mit eszel, de a finomított szénhidrátok (pékáru, krumpli, cukros dolgok) a fokozott inzulintermelés következtében folyamatos éhségérzetet okoznak.:(

8. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - NicoleS117)
2013. ápr. 16. 16:40

Köztudott, hogy az édesítőszerek hizlalnak! Főleg, ha buborékos az "üdítő", még éhségérzetet is generálnak.

Miért nem iszol tiszta vizet? Vagy, ha unod, akkor citromot, ill. narancsot facsarj bele.

Amúgy meg ropogtass mogyorót, amit magad feltörsz, az is lefoglal, de persze, nem marék számra, mert olajos.

Foglald le magad, és nem fogsz kajára gondolni. Egyél nyers répát, karalábét, almát.

2013. ápr. 16. 16:40
Az édesítőszeres üdítők is beindítják az inzulin termelést, azért lehetsz még éheseb tőlük.
6. bd5e718401 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. ápr. 16. 16:38
Egyél, igyál, és ne búslakodjál!
2013. ápr. 16. 16:37

Tisztára mint a reklámban. Egyél, igyál, rágózz!


Bocs :)

2013. ápr. 16. 16:36
igyál, mondjuk vizet
2013. ápr. 16. 16:36
vagy egyél
2013. ápr. 16. 16:35
rágózz
2013. ápr. 16. 16:33

Mit tegyek, hogy ne legyek állandóan éhes? És ne kívánjam az édességet se?

Édesítőszeres üdítőket iszok, de csak éhesebb vagyok... Ezek az üdítők gátolhatjáka fogyást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook