Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyereknek az egyik foga elszínezödőtt ... fórum

Gyereknek az egyik foga elszínezödőtt ... (beszélgetős fórum)


15. 3c3e631065 (válaszként erre: 14. - 04de31da95)
2013. ápr. 17. 20:50
Én elmexet használok neki első fogaitól kezdve de akkor kipróbálom hátha,köszi :)
14. 04de31da95 (válaszként erre: 13. - 3c3e631065)
2013. ápr. 17. 15:03
mi fogkrémet váltottunk és elmúlt a szürkeség! A Gabi fogkrémtől szürke volt a 3 évesem foga, most aquafresht használunk és már nem szürke neki!
2013. ápr. 16. 14:09
Köszönöm hogy írtatok :) Elvittem fogorvoshoz és mondta hogy mivel eléggé halványan van elszíneződve de mégis látom szabad szemmel lehet vissza fog fehéredni ezt az idő megoldja vagy majd mikor fogváltás lesz akkor kiesik , mondta a Dr hogy persze vigyázzni de egy örök mozgó gyermeknél nem igazán lehet mit tenni mondta az elmex a legjobb rá az én kisfiam sem szeret fogat mosni de muszáj ...
12. Vikó 26 (válaszként erre: 4. - 3c3e631065)
2013. ápr. 16. 09:21

Én a baleset napján elvittem a fogorvoshoz,mert szemmel is jól látszódott,hogy kimozdult a foga!

Két hétig csak pépeset ehetett hogy rögzüljenek a fogak amiket az orvos rendezett vissza és mondta,hogy kímélni kell!

A baleset után kb két héttel szürkült el a két fog,az egyik jobban!

Most megyünk majd szerdán vissza az orvoshoz,hogy megnézze,mit lehet vele csinálni!

Érdemes elvinni fogorvoshoz,mert begyulladhat,engem is nagyon kikészített ez a dolog,még alig bújtak ki a fogai 3 éves lesz és egynek már annyi is!

Egyébként nincs vele más dolog,mint vigyázni rá,már amennyire ez lehetséges egy 3 éves eleven kisfiúnál!

2013. ápr. 16. 06:02
Minden valószínűség szerint beütötte, és elhalt az a fogacskája. Sajnos az már nem fog kifehéredni, még ha rögzül sem. Vigyázni kell rá, miután egy idő után kiszárad az a fog, sérülékenyebb lesz. Könnyen eltörhet. A fogváltás kb 7 éves korában kezdődik felül, úgyhogy addig óvatosan, minden kemény étellel! Az lenne a legjobb, ha addig a szájában maradna ez a fog, a helyfenntartás miatt.
10. ecus
2013. ápr. 15. 23:49

Sziasztok

Az én lánykámmal ugyan ez történt...sajna..ő is 2.5 éves megütötte a száját és rá 2-3 hétre kezdett szürkülni tiszta depis lettem tőle,hogy most mi lesz :-(((olvastam egy fórumon nem is egy anyuka írta ha nem halt el teljesen akkor visszafehéredik hát nem tudom.....a remény hal meg utoljára .....aztán hátha... most vettem én is elmex fogkrémet rá hátha "jobb"lesz nagyon utálja az ízét a fogkrémnek azóta utál fogatmosni:-(((((((eddig vadenekum gyümölcsös volt neki....

Nem lesz mit tenni reménykedünk...

9. gallipoli1 (válaszként erre: 8. - 3c3e631065)
2013. ápr. 15. 23:09
Még pár év és fogat cserélünk :) mármint a gyerek, de addigra lehet, hogy én is :D
8. 3c3e631065 (válaszként erre: 7. - Gallipoli1)
2013. ápr. 15. 23:07
na ez az :( Bármikor megtörténhet a baleset .... Reméljük nem lesz vele semmi gond az oviba vagyis nem fogják úgy megütni balasetből hogy ilyen legyen :(
7. gallipoli1 (válaszként erre: 6. - 3c3e631065)
2013. ápr. 15. 23:04
Persze, nem lehet mindig ott lenni. Az enyém most kezdte az ovit, lehet, hogy holnap a másik szájon vágja valamivel és kész a baj, de mit lehet tenni? :) Fogmosással tényleg nem lesz fehérebb, hiszen belülről színeződik el.
6. 3c3e631065 (válaszként erre: 5. - Gallipoli1)
2013. ápr. 15. 22:59
Nálam is épp hogy látszik azaz a kisfiamnál de észre vettem tegnap délután hogy vagy én vagyok vak de ma is ugyna azt láttam :( Halványan szürkés ,egy másik fórumon olvastam hogy "ezért jó a rendszeres fogmosás " köszi mondom magamba rendszeresen mossom a fogát :)) Elmexel már első fogak megjelenésétől de szerintem az sem fogja kifehériteni neki..... Vigyázzni igen ám de ez is csak egy balaesetből következett be nálunk is :(
2013. ápr. 15. 22:55
Az én fiamnak is elszíneződött az egyik felső "nyuszifoga" miután elesett. Először nagyon látszott a különbség, ma már csak akkor látszik, ha nagyon megnézzük. Vigyázunk vele, amennyire lehet, legalábbis amíg nem jön a maradandó foga.
4. 3c3e631065 (válaszként erre: 3. - Vikó 26)
2013. ápr. 15. 22:50
:( Akkor vigyem fogorvoshoz ? De észre sem vettem vagyis nem szólt nem sírt hogy valahova ne ütütte volna VAGY elesett a múlt héten a parkettán egy picit vérzett is az alsó ajka ... :(
2013. ápr. 15. 22:34

Neki ki is mozdult,a fogorvos igazította vissza a fogait két felsô nagymetszôt!

Ez az elszinezôdés annak a jele,hogy sajnos elhalt a fog!

Vigyázni kell rá,mert az ilyen fog jóval sérülékenyebb!

2013. ápr. 15. 22:32
Az én kisfiamnak is ilyen a foga,kb két hónapja lett ilyem,miután elesett és beütötte a fogát a küszöbbe!
2013. ápr. 15. 22:26
Tegnapi nap vettem észre hoga felső fogsorába az egyik első fog elszíneződöt ,szürkés színe van ... Nem tudja valaki hogy mitől lehet vagy volt valakinél is hasonló kisfiam 2,5-éves ... Nem esett el úgy nem ütötte be sehova :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook