Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek 35 ev felett ajanlott fogamzasgatlot szedni es melyiket? fórum

Szerintetek 35 ev felett ajanlott fogamzasgatlot szedni es melyiket? (tudásbázis kérdés)


28. dobone78 (válaszként erre: 20. - 2a07bbb0b7)
2013. máj. 17. 09:13
Szia ! Én is a belarát szedtem most előtte pedig a tri-regolt. Azt hiszem vissza térek a tri-regolra a belarától kegyetlenül fáj a fejem.35 vagyok 3 gyermekem van. Azt mondták a spirál számomra nem biztonságos .
27. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 21. - Edb6c38cef)
2008. máj. 13. 22:09
Es jarsz felevente verkepvizsgalatra? (trombozis hajlam, verzsirok...)
2008. máj. 13. 22:01
nem megzavarja a hormonokat
25. 2a07bbb0b7 (válaszként erre: 24. - A0365ec2ae)
2008. márc. 14. 20:29

sziasztok !

hát igen igy nem sokat segitettél, de ha mag van a neve ird be ide a forúmba , hátha más is kiprobálja.

szép 7-végét nektek.

2008. márc. 13. 19:41
Van kifejezetten olyan fogazmásgátló ami negyven év felett alkalmazható.Anyu is ilyet szedett csak nem tudom mi a neve...Bár most ezzel nem sokat segítettem de majd utána nézek!
2008. márc. 13. 12:49
ÚGY TUDOM, HOGY A HORMONOKNAK NEM HASZNÁL,VALAMI MÁS KELL HELYETTE.
22. 2a07bbb0b7 (válaszként erre: 21. - Edb6c38cef)
2008. márc. 13. 11:25

sziasztok !

Zitamita tényleg nagyon jó a Triregor én is évekig szedttem most a Belarát szedem,

én 35-éves vagyok és én is még jó pár évig szedni szeretném.

ez a Belara három levél, 4800 ft, a triregornak már az árát nem tudom persze gondolom az is több mint mikor én szedttem.

szép napot.

2008. márc. 12. 21:18

Sziasztok!

41 vagyok, fogamzásgátlót szedek. Rákérdeztem a nődokimra, hogy netán abbahagyjam-e, de azt mondta, 45 éves koromig "nyugi", majd utána visszatérünk rá.

(Igaz, nem iszom soha, nem dohányzom, némi túlsúlyom van).

Amikor mondtam neki, hogy jelenleg a Triregolt szedem, de ha tudna jobbat, szívesen venném a tanácsát, azt mondta, nem kell annán jobb, mert nagyon jó gyógyszernek tartja (én is szeretem, semmi bajom nem volt vele soha, és árban is oké).

2008. márc. 12. 20:37

Sziasztok !

hát én 35-éves vagyok kettő szép gyermekem van egy 8-éves kisfiam, és egy 4-éves kislányom.

nem dohányzom , alkoholt nem iszom, tehát szerintem egy egészséges nő bátran szedhet fogamzásgátló tablettát.

most voltam éves rák szűrésen és irattam fel én is, az orvosom a Belara fogamzás tablattát irta fel, szó nélkül.

nem javasolt spirált, és más eszközöket.

szűlés elött a triregort szedttem vele sem volt semmi gondom, csak jót irhatók róla.

most azért irt mást az orvosom, hogy ez gyengébb,

majd kiderül, hogy be válik-e.

ha nem vissza térek a triregora.

irjátok meg ki, hogy gondolja persze én is kiváncsi vagyok.

szép estét, puszi:Andi

2008. febr. 28. 14:55

Sziasztok:-)

Én is elmúltam 35.Mivel két gyönyörű,egészséges különnemű gyermekem van,ezért én a művi meddővététel mellett voksoltam,és nem bántam meg.A másnap volt kellemetlen,mert a has felfúvásához alkalmazott gáz felfelé akart távozni(és megtette),ezért minden szervemet felfelé nyomta.De ez kb.2-3 óráig tartott.Azóta semmi problémám,mindez tavaly ősszel történt.:-)

2008. febr. 28. 14:42
hát én a spirált nem igazán ajánlom.anyukámnak ez volt évekig a doki azt mondta nagyon megbízható és egyszerű. nagy görcsei voltak anyának miután felrakták és mindig ellenőrizni kellett helyén maradt e a szeretkezés vagy egy tamponcsere után.de a legnagyobb baj az volt hogy teherbe esett tőle.ráadásul ikrekkel és a spirál miatt ha akarta volna sem tarthatta volna meg a babákat mert sérülhettek volna a spirál levételekor.szóval le kellett szedni és a babákat elvetetni.és ha még nem lett volna elég traumaegy 40 éves nőnek akinek már van 3 szép gyereke és szereti a gyerekeket,hogy el kell vetetni a babákat,utánna apával azon veszekedtek ki köttesse el magát mert már biztosra akartak menni hogy többet ilyen ne forduljon elő.aztán még anya köttette el magát mert apa nem volt hajlandó a férfi büszkesége miatt,holott az férfiaknál sokkal kockázatmentesebb eljárás.ezt a történetet nemrég tudtam csak én is meg ,mert anyának ez akkora lelki sérülés volt,hogy nem tudott róla beszélni.én ugy tudtam ciszta miatt van kórházban...öcséim előtt ez tabu téma...szóval gondoljátok meg bár ez csak egy elrettentő példa...
17. Egnisz
2008. febr. 28. 14:34
Tényleg nem jó gyógyszert szedni 35 év felett, én ezt tapasztaltam. Amitől ugyanis semmit sem híztam 30 évesen, sőt mellette fogytam 16 kg-ot fél év alatt, ugyanaz a gyógyszer mellett 36 évesen nagyon lelassult az emésztésem és jöttek a plusz kg-ok. Kipróbáltam a nagyon ajánlott Yadine-t is, amitől állítólag alapban fogyni lehet, és azzal is ugyaezeket a tüneteket éreztem és híztam. Már semmit sem szedek több mint egy éve, máshogy oldottuk meg a problémát.
16. be0f9391c8 (válaszként erre: 8. - Berdor)
2008. febr. 28. 12:31
szia berdor!Biztosan jó a spirál.anyukámnak is az volt 6 évig folyamatosan!Nekem az a problémám (sajnos)hajlamos vagyok a hízásra és ebből kifolyólag,nem éppen ajánlatos-egyes nő gyógy.szerint is -alkalmazni a spirált.Maradt tehát az óvszer..Igyekszem elérni a kívánt súlyomat és akkor majd jöhet a kényelmesebb megoldás:azaz a spirál.
15. 8063d44440 (válaszként erre: 14. - Kishortenzia)
2008. febr. 28. 10:10
Megoszthatod az altalad ismert modszereket, akar privibe is, erdekel minden lehetseges
2008. febr. 27. 17:28
Sajnos a nődokik 95 %-a nincs tisztában a fogamzásgátlók (kőolajból szintetizált műhormon) későbbi mellékhatásával. Vagy nem vesz tudomást róla. Az a baj, hogy van aki már 14 éveseknek is felírja pusztán menszeszi görcsökre vagy pattanásos bőrre. Mire ezek a fiatalok odajutnak, hogy gyereket szeretnének, már nem lehet nekik. egyéni érzékenység, hogy kinek mennyi a sok idő amíg szedi. Az is tény, hogy ha abba hagyja visszajönnek a problémák (görcsölés, pattanás), csak hatványozódik. Sajnos engem sem tájékoztattak megfelelő módon, de én most hagytam abba és félek a következményektől. Persze van aki megússza. Vannak más módszerek, ha érdekel ítok róluk. Üdv.
13. era06 (válaszként erre: 11. - 8063d44440)
2008. febr. 27. 17:05
Nemcsak a nőket lehet elkötni. A férfiaknál is lehet hasonlót csinálni.
12. 14775640c4 (válaszként erre: 11. - 8063d44440)
2008. febr. 27. 16:45

éppenséggel az a véleményem hogy a nőknek is és a pasiknak is egyformán kell védekezni

és nem szabad hagyni hogy csak a nők és azt se hogy csak a pasik...

én személy szerint csak magamért védekezek

akár védekezik a párom akár nem

2008. febr. 27. 16:08

ja

ez is kizarolag a mi dolgunk, gondunk?

egy kicsit nem jo a pasiknak???

2008. febr. 27. 16:05

Csak kivancsiskodom, mivel mostanig nem szedtem semmit, meg spiralom sem volt es meg gumit sem hasznaltunk. Most van ket gyerek, a pici ket honapos, azert tul korai lenne meg egy terhesseg, es arra voltam kivancsi ki mire eskuszik, ugyanis gyogyszert sem szednek de spiralt sem tetetnek, arrol is bizony sokmindent hallottam, hogy gyulladast okoz? - marad a gumi?:((((

lehet de meg beszelek a dokival csak meg nem jutottam oda

9. berdor (válaszként erre: 7. - Be0f9391c8)
2008. febr. 27. 13:54

Szia!


Nekem 24 éves kroromtól fogva spirálom van. Akkor még nem volt gyerekem, egy kicsit tartottam is tőle, de mivel nem szedhettem fogamzásgátlót ez bizonyult a legkényelmesebb megoldásnak. Azóta két kislányom van, most 38 vagyok és maradtam a spirálnál. Nekem bevált, gyógyszert nem szednék semmi esetre sem.

8. berdor (válaszként erre: 7. - Be0f9391c8)
2008. febr. 27. 13:54

Szia!


Nekem 24 éves kroromtól foggva spirálom van. Akkor még nem volt gyerekem, egy kicsit tartottam is tőle, de mivel nem szedhettem fogamzásgátlót ez bizonyult a legkényelmesebb megoldásnak. Azóta két kislányom van, most 38 vagyok és maradtam a spirálnál. Nekem bevált, gyógyszert nem szednék semmi esetre sem.

2008. febr. 27. 13:15
szerintem nem.Már az orvosok sem nagyon ajánlják,én is 35 vagyok ésnem írt fel egyenlőre semmit,hanem 2 lehetőséget kínált:ha szeretnék még babát ,akkor a spirál,ha nem akkor a lekötés!Eggyiket sem választottam még!..
2008. febr. 27. 12:55

Hát igen, erre nem lehet egyértelműen válaszolni!


Ahogy már előttem is leírták a lányok, ha fogamzásgátlót akarsz szedni, és hogy melyiket, ahhoz mindenképpen nőgyógyász kell, hiszen ő fogja majd felírni, ő tudja majd megmondani, hogy számodra melyik a legjobb, be kell állítani, mert mindenkinek más válik be!

Ha pedig úgyis elmész nőgyógyászhoz, ő azonnal megmondja neked, hogy ajánlott-e szedned vagy sem!

5. lufi (válaszként erre: 4. - 14775640c4)
2008. febr. 27. 12:50
Ezért vannak a dokik, hogy segítsenek a nőnek a legjobb megoldást megkeresni. Ezért kapják a sok lóvét:))
4. 14775640c4 (válaszként erre: 3. - Lufi)
2008. febr. 27. 12:46

persze azért mondom ilyen esetekben nőgyógyász tudja

meg aztán ott van hogy van -e gyerek vagy nincs mert ha nincs akkor spirált tán nem is tesznek fel

szóval jobb mint itt a fórumon

mert elég sok az eltérő vélemény és tapasztalat, de ha jó doki van akkor segit

3. lufi
2008. febr. 27. 12:44
Szerintem spirál. A legtöbb ismerősőm ilyen korban már ezt használja. Kérd ki nőgyógyász véleményét. Mindegy mit használsz, mindegyik mellett előfordulhat egy nem kívánt terhesség. Én pl gumi mellett lettem az, pedig ki sem szakadt:))
2008. febr. 27. 12:23

nem tudom biztos.

nőgyógyász :)))))

én mondjuk nem szedek de nem azért mert 36 vagyok hanem mert nem bizok benne

egyszer szedtem életembe terhes is maradtam

igy inkább spirál vagy gumi :(((

2008. febr. 27. 12:21
Szerintetek 35 ev felett ajanlott fogamzasgatlot szedni es melyiket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook