Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fiam matematika-házifeladatával kapcsolatban lenne kérdésem, segítenél? fórum

Fiam matematika-házifeladatával kapcsolatban lenne kérdésem, segítenél? (tudásbázis kérdés)


11. Sirga
2013. ápr. 24. 19:34
A szakasz A végpontjából húzol egy másik egyenest, ferdén lefelé. Ez legyen 5 cm, és jelöld be a 2 cm-nél is. A túlsó végét kösd össze a szakasz B pontjával, majd a 2cm-t jelölő pontba húzz az előzővel párhuzamost(2 vonalzó eltolásával). Ha nem érthető, amit írtam, csak szólj! :)
2013. ápr. 24. 19:29

Rajzolj egy AB szakaszt, ami 12 cm hosszú! Keresd meg azt a pontját, amelyik az A ponthoz van közelebb, s a szakaszt 2 : 3 arányban osztja!


A szakasz készen van, csak azt nem tudjuk, hogy kell megszerkeszteni ezt a 2:3 arányú felosztást, és az A ponthoz közelebbi pontot.

9. Julcsi83 (válaszként erre: 6. - ◄Ilona►)
2013. ápr. 16. 06:10

Privátba küldtem neki linket egy power pointos bemutatóról, amiben le van rajzolva, hogy hogyan kell csinálni az ilyet.

Azért privátba, mert itt a fórumba nem lehet linkeket írni, és nem akartam kockáztatni egy kitiltást.

A véleményemet meg meghagyom magamnak, azzal kapcsolatban, hogy így megszólsz másokat.

2013. ápr. 14. 19:55
Bocs.Felületesen olvastam el a feladatot:(((Azt hittem,h csak az összegük és különbségük kell ha adva a két szög.Szerencsére Ilona leírta:))
7. ◄Ilona► (válaszként erre: 1. - PudingPillangó)
2013. ápr. 14. 19:17

A szögek összegéből ki kell vonni (visszamérni) a szögek különbségét és megfelezni AZT.

Béta = ((alfa + béta)-(alfa - béta))/2


Ez lesz a kisebbik szög.


A szögek összegéből EZT kivonva megkapjuk a nagyobbik szöget.

6. ◄Ilona► (válaszként erre: 2. - Julcsi83)
2013. ápr. 14. 19:13
EZÉRT kár volt koptatni a billentyűt! :-(
2013. ápr. 14. 19:06

Tetszőleges sugarú kört rajzolsz, majd ugyanezt a kört a szögekbe és. A szögeknél a húr hosszát át tudod másolni a körből hőzott sugárhoz, így meg vannak az összegek. Ugyanígy ha a nagyobb szögnél megrajzolod a kisebb szögnél lévő húrt a különbség is meglesz.

Érthető?

2013. ápr. 14. 19:06

vegyél fel két tetszőleges szöget,azonos körívvel.Összegük:lamásolod az egyik szöget,és a meghosszabított körívére ráméred a másik szög körívét.Ott meghúzod a szög szárát éa ez lesz a z összeg.Kivonás:a nagyobbat másolod le,és ezt visszafelé csinálod.Tehát a köríveket adod össze és vonod ki.Érthető így?

A rámérés úgy történik,h a körívet körzőnyílásba veszed a két szögszát között.

3. be8c230f51 (válaszként erre: 1. - PudingPillangó)
2013. ápr. 14. 19:01
Miért nem használhatsz szögmérőt?
2013. ápr. 14. 18:54
Körző, vonalzó. :-)
2013. ápr. 14. 18:53

A feladat így szól: Adott két szög (alfa és béta) összege és különbsége. Szerkeszd meg a szögeket?


Az egész család a feladat megoldásával próbálkozik, de sehogy sem jön ki senkinek. Addig megvan, hogy felveszünk két tetszőleges szöget (alfát és bétát), de ezek után hogy szerkesztjük meg az összegüket, illetve a különbségüket anélkül, hogy szögmérőt vennénk igénybe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook