Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eszterünk érkezése fórum

Eszterünk érkezése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Eszterünk érkezése

1 2
34. biba82
2013. aug. 28. 15:16

Kedves Szerénke 1978!


Én is a Szt Imrében szeretnék szülni, de SOS-ben keresek egy kedves, figyelmes orvost. Az orvosod és a szülésznőd nevét meg tudnád adni?


Köszönöm:)

33. evor
2013. máj. 22. 23:10

Majdnem mintha a saját szülésemet olvastam volna!

Én is vidéki nagyvárosban lakok, 90km-re pesttől, de ettől eltekintve én is feljártam pestre és a Szent Imrében szültem. Találtam jó dokit- a szülés szép volt és nagyon jó elmék-élmény.

Sőt olyannyira tetszett ez a hozzáállás, hogy a második és harmadik gyermekem is ott született, mind a három szülésem nagyon jól alakult.

3kisfiam van :)

32. Karyka
2013. ápr. 21. 14:59
Ok, ügyes vagy!
2013. ápr. 21. 14:40
Több kórházat megnézni, több orvossal beszélni, könyveket is hozzáolvasni (Ina May Gaskin, Penny Armstrong, Stadelmann, Noll Andrea) és ezek alapján mérlegelt döntést hozni az nem a saját hülye fejem után menés. ;)
30. Karyka
2013. ápr. 20. 21:05
Hát , első babás vagyok,örülök, ha a szülést fel bírom dolgozni így előre,nemhogy jogokkal foglalkozzak,persze amit nem akarok azt nem fogom hagyni,de a saját hülye fejem után nem megyek úgy, hogy kockáztassak két életet.
2013. ápr. 20. 17:49

Ez nem egészen így van. Mondjuk én is csak utólag jöttem rá, hogy szülésre felkészülni nem egyenlő azzal, hogy a szülésről magáról szerzel információkat. Ott tartunk a mai világban, hogy először is kőkeményen le kell káderezni a kórházak statisztikáit, aztán azon belül az orvosét, akit szeretnénk választani, ha eddig stimmel, akkor pedig a helyi protokollt be kell vágnunk, majd a betegjogokat, az eügyi törvény ránk vonatkozó részeit és ha kell, nyilatkozatokkal menni szülni, hogy mi az, amibe beleegyezünk és mibe nem. Ja, és nem árt szülésből is ledisszertálni előtte. :P

Első babánál én is naivan bíztam az orvosomban és a rendszer hatékonyságában, másodszorra csak abban fogok megbízni, amit saját szememmel ellenőriztem le, én jártam utána, lehetőleg több forrásból származó információk alapján és nem bemondásra.

28. Karyka
2013. ápr. 19. 11:20
Hát ez minde igaz, csak a baj az ,hogy az orvos csinálja és ő dönt, nem mi:(
2013. ápr. 18. 20:19

Harmad- és negyedfokú gátsérülések szinte csak és kizárólag gátmetszés után jönnek létre - statisztikák vannak róla.

Érdemes belegondolni abba, hogy ha van egy rugalmas karikánk, amit nyújtasz, feszegetsz, vajon meddig bírja, mennyit fog legrosszab esetben is berepedni, mire áttolnak rajta finoman valami nagyobb gömböt és mennyit sérülne, miután ejtenénk rajta egy vágást. Természetesen csak "szalonvágást", naná...


Függőleges helyzetű szüléseknél egyébként sem jellemző még a másodfokú sérülés se, max elsőfokú, az meg tényleg nem ér izmot, csak felületi. Ehhez meg, hogy érthető legyen, abba érdemes belegondolni, hogy hogyan helyezünk fel egy tampont. Nem függőlegesen toljuk fel, hanem meg kell görbíteni az ujjunkat, megvan, ugye? Egy kis anatómia: a hüvelyünk J alakú. Ha hanyatt fekve kell kitolni a babát, nyilván a legrosszabb helyen fogja feszíteni a fej a gátat, és így egyből "indokolttá" is válik a gátmetszés, ha hagyják az embert függőleges testhelyzetben, akkor általában nincs gond és nem zökken ki az anya lelkileg se a vajúdásából.

Egyébként a WHO ajánlása szerint is csak az elsőszülők 10%-ánál lenne indokolt a gátmetszés, mint azokban az országokban, amit Szerénke sorol, ehhez képest Mo-n ennyi az, aki megússza, a 90%-nak lesz egy olyan gátmetszése, ami elkerülhető lett volna, ha haladnak a korral az orvosi egyetemeken és ha figyelembe veszik az anáyk kérését...

26. Karyka
2013. ápr. 17. 15:23
Ne vedd magadra az anyagiakos dolgot kedves, ne mentegetőzz azért,mert meg tudtad tenni,hogy adsz!!!:) Jó lenne gátmetszés nélkül szülni,csak ugye azzal érvelnek az orvosok,hogy mivan ha nem jó irányba reped, és nem picit, amit nem tudnak előre pontosan sajnos és nagyon durván is elsülhet! De mindenkinek kívánok csak picikét, Neked pedig sok boldogságot, egészséget!
2013. ápr. 17. 14:48

Köszönöm a hozzászólást mindannyiótoknak, ha valakinek segített, annak örülök!

Igazatok van, minden nő más, mindenki máshogy éli meg a várandósságot és a szülést. Én is az ösztöneimre hagyatkoztam, nem paráztam semmin, felkészülni csak a gátvédelemel kapcsolatban készültem. Akinek félelmei vannak -és miért ne lennének- az orvosoktól, kórházaktól, tűtől, szagtól, stb. szerintem hasznos,ha alaposabban felkészíti magát lelkileg is, hogy oldottabb, nyugodtabb állapotba kerüljön.

Az anyagiakkal kapcsolatos felvetésre annyit tudok mondani, hogy jogos olyan szempontból, hogy biztosan sok anyuka van, aki nem tud megfizetni saját orvost és szülésznőt. Ugyanakkor sokan vannak, akik meg tudják oldani-néha erőn felül. Én azzal a döntésemmel, hogy a pesti kórházat választottam, sokat spóroltam, bármily meglepő is! A vidéki orvosom fix tarifája 80 ezer Ft lett volna, szülésznő 30 ezer Ft. A pesti orvosom az erre vonatkozó kérdésemre nem volt hajlandó válaszolni, hogy idézzem: ne rontsuk el az esemény szépségét". Így annyit adtam neki, amennyit gondoltam, másoktól is ugyanezt hallom róla. Eredetileg 70-80 ezer Ft-ot szántunk rá, de miután ügyeletben volt éppen és 2 órát sem kellett velem foglalkoznia, végül 60 ezer Ft-ot adtunk neki, egy kis háztájival kiegészítve.

A gátmetszést megúsztam ugyan, de a varrást nem. Picit repedtem sajnos, de tényleg csak picit. Szakmailag én egyértelműen a spontán repedés pártján vagyok, mert ebben az esetben ott reped a szövet, ahol a leggyengébb, legtöbbször elsőfokú, enyhébb sérülésekről van szó, aminek a gyógyulási hajlama jobb, mint egy mesterségesen vágott, izomrétegre is kiterjedő sérülésnél. Ha előre választhatok, akkor is ezt a verziót válaszottam volna. Ugyanakkor ezt előre nyilván nem lehet megjósolni, így tényleg az orvosra és a tapasztalatára kell hagyatkozni, ő döntse el az adott pillanatban, hogy mi történjen. A probléma az, hogy idehaza még mindig kevés az olyan szülész, aki ismeri, elfogadja és alkalmazza is a gyakorlatban ezt a szemléletet. Külföldön-Spanyolország, Olaszország, Hollandia- az első szülő nők 90 %-a megszül gátmetszés nélkül! Apróbb repedések vannak, mint nálam, de ezeket könnyen orvosolják. A vidéki orvosom csak nézett rám nagy szemekkel, amikor ezt elmondtam neki, miután ő a kötelező és örök érvényű gátmetszésről győzködött.

Sajos tény, hogy ilyen szemléletű szülészt nehéz találni nálunk, de azért vannak.

24. Bronzi
2013. ápr. 17. 08:26
Gyönyörű történet, köszönöm szépen, hogy megosztottad velünk. Nekem sokat segített, hogy a szüléssel kapcsolatos szorongásaim oldódjanak! :) (Bár még "csak" dolgozunk a babán.)
2013. ápr. 15. 21:51

Nagyon tetszett ahogy leírtad a szülésedet!

Nagyon aranyos a kislányod!!!

Gratulálok!

2013. ápr. 15. 15:06

Végre egy olyan születéstörténet, ami nagyon teszik.:)

Köszönöm.

2013. ápr. 15. 10:06

Hát, nekem a (félig sürgősségi) császárom is hasonlóan szép élmény, pedig jó két órát bent voltam a műtőben az átlagos fél-1 óra helyett :)


Az is igaz, hogy minden fejben dől el, de nagyon sok nővel ott a baj, hogy megálmodnak maguknak egy cuki kis szüléstervet és ha az nem jön össze, akkor egy világ omlik össze bennük :S


Gratula a kiscsajhoz! :)

2013. ápr. 15. 09:42
Sikerült olyan hülyén fogalmaznom, mint ha arra céloznék, hogy veled ellentétben én milyen ösztönösen szültem. Természetesen nem az összehasonlítás volt a célom, és nem állt szándékomban senkit bántani! Megyek, iszom még egy kávét. :-)
2013. ápr. 15. 09:37
Annyira jól megfogalmaztad ezt a cikket, hogy gondolatban szinte én is újra átéltem a saját szülésemet. Pedig nekem császárral jött Bogi, mégis minden nagyon szép élményként maradt meg bennem. Tizedennyire sem készültem fel a szülésemre, mert én nagyon bízom az ösztöneimben, ebből a szempontból pedig szerettem volna ösztönösen cselekedni. Persze nagyon tisztelem azt, aki hozzád hasonló tudatossággal készül az eseményekre. Igazad van, minden fejben dől el! Szuper a hozzáállásod a dolgokhoz. Gratulálok nektek a szép kis Eszterhez és sok boldogságot kívánok! :-)
18. Karyka
2013. ápr. 15. 08:40
Komolyan,nem ironikusan??? Annak nagyon örülnék:)))
17. golyorago (válaszként erre: 15. - Karyka)
2013. ápr. 14. 20:10
Sőt,az én tapasztalataim szerint mamabarát is ;)
16. erigan (válaszként erre: 1. - Szerénke1978)
2013. ápr. 14. 20:08
Olyan mint egy mesėben, szerencsės vagy. Jo egėszsėget Nektek!
15. Karyka
2013. ápr. 14. 18:04
Jó volt olvasni,ittam a szavaidat:) Gratulálok a kislányodhoz és a hozzáállásodhoz, szemléletmódodhoz. A Bajcsy kórház is hasonlóan bababarát elvű:) Gondolom végül nem volt gátmetszás sem. Szerinted mi segíthetett ebben?
2013. ápr. 14. 17:09
Én is egyetértek az utolsó soraiddal. Nekem a tiédhez hasonló szülésem volt, egy picit volt csak komplikáltabb, ami miatt sajnos nekem nem rakták oda a babát a pocakra, hanem rögtön elvitték megfigyelésre. Ezért azt a részt amit a babád tekintetéről írtál megkönnyeztem. Gratulálok a kislányodhoz, jó volt olvasni a cikked! :)
13. Krisz42 (válaszként erre: 11. - Fehértulipán.)
2013. ápr. 14. 16:27
Tênyleg szêp lenne,ha így lenne,de sok nőnek már a terhesség sem komplikáciòmentes és természetesen a szülés sem,arròl nem is beszêlve,h nem mindenki tud ugyanabban a kòrhâzban,ugyanannâl a dokinâl,szülésznőnél szülni,râadául én nem tágultam annyira,de csak az első gyerekemnêl végeztek gátmetszést,aminek nagyon örültem,mert sokkal könnyebb volt szülni is,râadásul utána nem fájt annyira és nem repedtem szanaszét,mint a másodiknâl,ahol fél óráig varrtak utâna,mert felfelé,oldalra is repedtem és azt sem kellett elviselnem,mint a 3.-nâl,ahol állandóan benyúlkâltak,ami iszonyúan fájt és inkább a gátmetszés,mint az a szenvedés,amikor ráadásul úgy éreztem,mintha egy szemêlytelen valaki lennék,akiben turkál a szülésznő,mint egy darab húsban.
12. miccer
2013. ápr. 14. 16:17

Nagyon szép cikk, és a végével teljesen egyetértek. Ebbe szerintem az is belejátszik, hogy manapság olyan, mintha a fájdalomtól is minél hamarabb meg akarnánk szabadulni, sokan egy kisebb fejfájásnál is egyből gyógyszerhez nyúlnak, és ilyen módon elképzelhetetlen, hogy fájdalom csillapítás nélkül megszüljenek. Az első szülésemnél én is megijedtem, hogy nem fogom bírni, és kértem EDA-t, amit sikeresen félre szúrtak, így végülis éreztem a szülést végig. A második babámnál már sokkal bátrabb voltam, és fájdalomcsillapítás nélkül ment szépen a szülés.

Bocs, hogy kicsit elkanyarodtam a témától, gratulálok a babához és a szép terhességhez!

2013. ápr. 14. 16:09

Nagyon jó, részletes cikk!

Gratulálok a szülésedhez, és minden mondatoddal egyet értek a szüléssel kapcsolatban.

10. Yaweb
2013. ápr. 14. 13:56

Nagyon szep tortenet de mindenki mas mintahogy a babak is.

En is szep,nyugodt szulest kepzeltem el,errefol 3 napig vajudtam,kiszaradtam es majdnem mindketten meghaltunk :-( surgossegi csaszar lett a vege :-(

Ilyen is van de ez sem vette el a kedvunket a 2.babatol amin intenziven dolgozunk. Remelem hamarosan kisteso lesz :-)

2013. ápr. 14. 13:48
Gratulálok! Nagyon szép, csupa pozitív történet! Egy valamit nem értek, mindenhol az jön mostanában szembe, hogy ha folyamatos CTG monitorozás van, akkor háton kell feküdni. Nekem ezek szerint nagy szerencsém volt, mindkét gyermekem születésénél szükségesnek látták a folyamatos ctg-t, majdnem végig. De mindkétszer szabad volt bármit tennem, amit a zsinór hossza engedett - térdelni, állni, pár lépést tenni. Végül mindkétszer labdán ülve vajúdtam, csak a kitolási szakasznál másztam fel a szülőágyra. Az világos, hogy a szülésznőknek-orvosoknak kényelmesebb, ha fekszik a kismama, és nem kell túl gyakran bejönni megigazítani az elcsúszott tappancsokat. (Első alkalommal volt egy időszak, hogy 5 percenként elmászott és az én szívhangomat mérte, szülésznő jött, visszatette a helyére, aztán ment a dolgára.) Vajon van más is, ami a fekvő helyzetet indokolja?
2013. ápr. 14. 13:15
Nagyon szép történet, tényleg öröm volt olvasni! Gratulálok a lánykához! :)
2013. ápr. 14. 13:09

az én kislányom is Eszter :))

gratulálok :))

2013. ápr. 14. 12:20
Gratulálok a kislányodhoz! Jó ilyen szülésről olvasni.
2013. ápr. 14. 11:04

Nagyon jól leírtad a szülés/születés lényegét, szép, nyugodt szüléstörténet amit öröm volt olvasni.


Gartulálok a kicsi családhoz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook