Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van-e valaki, aki felsöfokú nyelvvizsgára készül vagy a közelmúltban vizsgázott? fórum

Van-e valaki, aki felsöfokú nyelvvizsgára készül vagy a közelmúltban vizsgázott? (tudásbázis kérdés)


9. 18e79e1970 (válaszként erre: 8. - Saci101)
2013. ápr. 15. 07:54

Nekem van itthon egy raklap angol újság. Igaz mind mezőgazdasági - a párom agrármérnök, és nekik küldözgetik a malomba - azt olvasgatom, aztán van, hogy nekiállok csak úgy lapozgatni a szótárat. A filmeket ha úgy van átkapcsolom, a műsorokat is (és ugye itt nagy a szórás, bármit át lehet szinte állítani angolra, az orvosi műsortól kezdve az egyszerű "hogyan készült"-ig)


Órákat nem foglalkozok vele, sajnos. Szakdolgozatot írok, és sajnos lusta vagyok. A párom szerencsére rágja a fülemet.

Viszont, ha eljutok a nyelvvizsgáig akkor BME-re megyek. Nekem az a szimpatikusabb.



Ha megvan a téma, hogy gazdaság, szociológia, akkor ez irányban indulj el. Biztos vannak a neten hasonló táblázatok elemezve. Azt ha megnézed, akkor lesz pár mondatod, amit el tudsz lőni a vizsgán.

8. saci101 (válaszként erre: 4. - 18e79e1970)
2013. ápr. 14. 10:33

"bármiről el tudjon beszélgetni. Az űrkutatástól kezdve a földművelésig. "


Igen, de ennek a sok témának hogy szerzi meg az ember a megfelelö szókincset?

Mert ezen a szinten már valóban erröl van szó.

Naponta átlagban hány órát foglalkozol az angollal?

Gondolom, több óra TV és egy-két óra olvasás.

A probléma, hogy én már évek óta nem nézek TV-t, magyart se. Annyira elszoktam, hogy már idegesít.

A napilap az valóban jó ötlet.


Nekem többek között egy grafikont kell elemeznem az írásbelin és egy összefüggö fogalmazásban kifejtenem a véleményem róla.

Gazdasági vagy szociológiai téma.

2013. ápr. 14. 10:09

Én is angolból akarok menni felsőfokra, régóta tervezem, csak mindig közbejön valami. Volt, hogy már be is fizettem, de nem kapták meg a jelentkezésemet, valamiért nem akar összejönni:D

Nekem a Pannon nyelvvizsga (Veszprém) szimpi, németből azt csináltam. Megcsináltam az ELO-s üzleti angolt, aminek a szókincse nagyon hasznos lesz szerintem a nyelvvizsgán. A középfokút a Rigó utcában csináltam, azt soha többé, készítettem már fel ismerősöket a BME-re, többit nem ismerem.

2013. ápr. 14. 08:27
Szia! Én két nyelvből is most szereztem meg a C1-et. A legfontosabb kérdés szerintem, ahogy fildus is írta, hogy hol fogod csinálni a nyelvvizsgát?
5. fildus (válaszként erre: 1. - Saci101)
2013. ápr. 14. 07:47
Egyes nyelvvizsgaközpontok honlapjain vannak letölthető mintafeladatsorok. Szerintem a követelmény függ attól is, hogy milyen nyelvvizsga (bgf, origo, közgáz, bme).
2013. ápr. 14. 07:34

Szia! Én angolból szeretnék menni. Nem tudom a németnél is így van e, de angolból már ezen a szinten sok nyelvtani újdonság nincs. A szókincs a lényeges dolog, így én olvasok angol napilapokat, angol csatornákat nézek a TV-ben. Fontos hogy az ember megértse a "sorok közötti" gondolatokat is, és szinte bármiről el tudjon beszélgetni. Az űrkutatástól kezdve a földművelésig.


Egyik ismerősöm illetve kettő is volt németből felsőfokúzni még gimiben. Ők is nagyjából így csinálták mint én.

3. 956dd26a13 (válaszként erre: 2. - Forgatos)
2013. ápr. 13. 23:23

Német.

Tulajdonképpen módszerek, ill. technikák érdekelnének, amikkel felküzdi magát az ember erre a szintre.

2. forgatos (válaszként erre: 1. - Saci101)
2013. ápr. 13. 23:03
Milyen nyelvből?
2013. ápr. 13. 23:01
Van-e valaki, aki felsöfokú nyelvvizsgára készül vagy a közelmúltban vizsgázott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook