Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van-e élet a halál után? Lélekvándorlás fórum

Van-e élet a halál után? Lélekvándorlás (beszélgetős fórum)

1 2
2009. nov. 3. 17:36

Tanulságos történet


...és Isten azt mondta: NEM!


Megkértem Istent, hogy vegye el büszkeségemet, de Ő azt mondta: nem.


Azt mondta, hogy büszkeségemet nem Ő veszi el, hanem nekem kell feladnom azt.


Kértem Istentől, hogy fogyatékos gyermekem legyen egészséges, de Ő azt felelte: nem.


Azt mondta, hogy a lelke egészséges, a teste csak átmeneti.


Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet, de Ő azt mondta: nem. Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás mellékterméke. Nem kapni, hanem megszerezni kell.


Kértem Istent, hogy adjon nekem boldogságot, de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, csak AZ áldását adhatja, a boldogság rajtam múlik.


Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalmaktól, de Ő azt mondta: nem.


"A szenvedés eltávolít a világi dolgoktól, és közelebb visz hozzám."


Kértem Istent, hogy adjon lelki fejlődést, de Ő azt mondta: nem.


Azt mondta, hogy a fejlődés AZ én dolgom.

De hajlandó megmetszeni, hogy gyümölcsöt hozzak.


Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretnem úgy, ahogy Ő szeret engem.


Erre azt felelte: "Látom, már kezded érteni!"


Kértem erőt...

És Isten adott nehézségeket, amelyek erőssé tesznek.


Kértem bölcsességet...

És Isten adott problémákat, hogy megoldjam őket.


Kértem bátorságot...

És Isten adott veszélyeket, hogy legyőzzem őket.


Kértem szeretetet...

És Isten küldött gondterhelt embereket, hogy segítsek rajtuk.


Kértem kegyelmet...

És Isten adott lehetőségeket.


Semmit se kaptam, amit akartam.

Megkaptam mindent, amire szükségem volt.

Az imáim meghallgatásra leltek.


Bocs ha nem épp ide való.

De nagyon érdekes gondolat.

40. Tikka (válaszként erre: 38. - Biológus)
2009. júl. 26. 23:17
Köszi a választ! Ez tényleg meggyőző!Szerencsés vagy,hogy előjönnek az emlékek! /kiskori ill.előző életbeli/Nekem sajnos nincs ilyen szerencsém...de szivesen visszamennék hipnózisban az előző életeimbe...
2009. júl. 26. 18:00
Amit mi életnek nevezünk, olyan nincs szerintem, de valami folytatódik. Több szerettemet elvesztettem, és az utolsó napjaikban, óráikban mellettük voltam. Nagyszüleim, apósom is a már meghalt hozzátartozóikkal beszélgettek, mintha ők is ott lettek volna körülöttünk. Nagypapámat többször hozták vissza a halálból, kicsi voltam és sírtam az ágyánál, megfogta a kezem és azt mondta, hogy nagyon jó volt neki ott, ne sírjak és olyan "mosoly" volt az arcán, amit soha sem tudok elfelejteni, ezzel a képpel él még a mai napig is bennem, pedig ez már tizenöt éve történt...
38. biológus (válaszként erre: 36. - Tikka)
2009. júl. 26. 17:36

Na jó, legyen bár ritkán foglalkozom ezzel a ténnyel, de ennek is megvan a magyarázata :)

Nekem több tapasztalatom is van, de most nem mennék bele mindbe. Az egyik legkorábbiról írnék, ami különös és megdöbbentő még nekem is, de igaz. Csecsemő voltam, úgy 9 hónapos. Még nem tudtam beszélni. Jött hozzánk egy nagyon idős és kicsit habarodott néni, a dédim egyik jó ismerőse. Felkapott és megrázott, s csak úgy sütött a szeméből a zavartság... amíg élek, nem felejtem el. Annyira megrémültem, segítségért akartam kiáltani, amikor rádöbbentem, hogy nem tudok, hiszen MÉG NEM TUDOK BESZÉLNI... Átcikázott a fejemen: "Ez egy őrült! Kárt fog bennem tenni! Vagy meg fog ölni." Körbenéztem és tekintetem találkozott a nagymamáméval, s ahogy összevillant a pillantásunk, tudtam, hogy ő segíthet, hát elkezdtem sírni, keservesen. Akkor rákiabált a nénire: "Jaj, tedd már le azt a gyermeket! Hát bolond vagy? Így megrázni..."

Ezt első ízben ötévesen meséltem el a nagymamámnak így, ebben a formában, tehát tévedés és a gondolatokhoz való hozzákombinálás kizárva, hiszen egy ötéves ugyan el tudja ezt mondani, de én fel is fogtam. Azazhogy teljesen komplex belátás, az őrültség és a halál fogalmának ismerete nem lehet meg egy 9 hónapos csecsemőben, hacsak nem volt már valaki azelőtt is.

Azóta már sokszor beszéltünk róla, de amúgy is elég jó a memóriám, bár ez a legkorábbi emlékem, azért már egy-másfél éves koromból sok emlékem van. Állítólag ez ritka. Szóval ez a tény nekem elég, de persze nem ez az egyetlen dolog ami meggyőzött.

2009. júl. 26. 14:23

Figyelj

Eleve amikor látsz a TV-ben olyan embereket akik azt mondják,hogy nekik különleges képességeik vannak és látják a halottakat ők sem tudják mit látnak...

Biblia:A halál olyan mint az alvás öntudatlan állapot aki meghalt nem érez nem lát nem lélegzik csak pihen és vár az örök életre vagy az örök kárhozatra...

Na de most akkor kivel beszélnek a Spiritiszták(előre mondom szívesen elmondom véleményeimet de akkor ne sértegessetek,mert eddig akárhol mondtam azt mondták rám,hogy szektás vagyok,pedig csak egy hívő)

A biblia is leírja,hogy az ördög mindenhol jelen van...tehát?

Valószínű,de nem 100% hogy azok akik ezt állítják,hogy tudnak beszélni velük azok nem az elhunytal hanem a gonoszsággal beszélnek...

A bibliában is van egy részlet,hogy megjelenik egy halott ember szelemme és ennek nagyon örülnek lehet,hogy most nem jól emlékszem vissza,de később kiderül,hogy az maga az ördög volt szellemképben...

Tehát amikor valaki azt mondja,hogy jaj én szellemeket látok az nem lát szellemet maga a gonoszságot látja vagy csak képzelődik...

Szellemek nincsenek a biblia szerint sem de van gonoszság....

36. Tikka (válaszként erre: 33. - Biológus)
2009. júl. 26. 13:57
Ezt hogy érted?Hogy bizonyosodott be számodra a reinkarnáció ténye?Én is remélem,hogy létezik!Azért jó lenne biztosat tudni!Ird le kérlek,hogy mi az,amit tudsz!
2009. júl. 26. 13:36

Nah most leírom először is a halál után nincs semmi....nincs reinkarnáció vagy hasonló

A bűn olyan, mint a betegség, amely megfertőzött mindannyiunkat, hiszen a Biblia kijelenti, hogy „mindnyájan vétkeztek”. „a bűn zsoldja halál” (Róma 3:23; 6:23). Egyikünk sem kerülheti ki. Mivel minden ember bűnös, ezért minden ember meghal. Ádám leszármazottjaiként ilyen kellemetlen helyzetbe születtünk (Zsoltárok 51:7). „Egy ember által jött be a világra a bűn, és a bűn által a halál, és akképen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek” — írta Pál (Róma 5:12). De ez nem jelenti azt, hogy nincs remény a megmentésre.

Azonban az Isten annyira szerette ezt a világot,hogy egy Fiát adta érte..ő nem más mint Jézus...és hiába akarják bizonyítani a tudósok,hogy Jézus nem támadt fel és hiába mondják,hogy Jézus rossz ember volt részeges csavargó mert ez hazugság..

Jézus tanított,majd Jézus halála előre meglett jósolva és a feltámadása is..miért kelett meghalnia Jézusnak?Azért,hogy megváltson minket a haláltól...és hogy mire volt jó ez?

Jézus mielőtt meghalt igért valamit és ezt mondta tanítványainak:

Mikor pedig az olajfák hegyén ül vala, hozzá mentek a tanítványok magukban mondván: Mondd meg nékünk, mikor lesznek meg ezek? és micsoda jele lesz a te eljövetelednek, és a világ végének?


Mát. 24.4

És Jézus felelvén, monda nékik: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket,

Mát. 24.5

Mert * sokan jonek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek.


Mát. 24.6

Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreirol: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég.

Mát. 24.7

Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lesznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé

Vannak földindulások?Hallottatok háborúkról?Hallottatok éhezőkről?járványokról?

Mát. 24.8

Mind ez pedig a sok nyomorúságnak kezdete.

Mát. 24.9

Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyulöletesek lesztek * minden nép elott az én nevemért.

Utálják-e az emberek a Vallásos embereket akik hisznek Istenben?

Mát. 24.10

És akkor sokan megbotránkoznak, és elárulják egymást, és gyulölik egymást.

?

Mát. 24.11

És sok * hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek.

Ezek például azok akik azt állítják,hogy tudnak beszélni a halottakkal...

Mát. 24.12

És mivelhogy a gonoszság * megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül.

Mát. 24.13

De a ki mindvégig állhatatos marad, * az üdvözül.

Mát. 24.14

És az Isten országának ez az evangéliuma hirdettetik majd az * egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jo el a vég.

Nem szokatlan,hogy mostanában sok helyen a Bibliáról van szó és a hitről?

Mát. 24.32

A fügefáról * vegyétek pedig a példát: mikor az ága már zsendül, és levelet hajt, tudjátok, hogy közel van a nyár:

Mát. 24.33

Azonképpen ti is, mikor mindezeket látjátok, tudjátok meg, hogy közel van, az ajtó előtt.

Mát. 24.34

Bizony mondom néktek, el nem múlik ez a nemzetség, mígnem mindezek meglesznek.


Mát. 24.35

Az ég és a föld * elmúlnak, de az én beszédeim semmiképen el nem múlnak.

Elmúltak a szavai?

Mát. 24.36

Arról a napról és óráról pedig senki * sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül.

Tudósok próbálják bizonygatni hogy mikor jön a világvége,de ezt nem lehet kitalálni mert?

Mát. 24.37

A miképpen pedig a Noé napjaiban * vala, akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is.

Mát. 24.38

Mert a miképpen az özönvíz elott való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, a melyen Noé a bárkába ment.

Mát. 24.39

És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elpirította: akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is.

Mát. 24.40

Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, * a másik ott hagyatta tik


Mát. 24.41

Két asszony őröl a malomban; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatta tik


Mát. 24.42

Vigyázzatok * azért, mert nem tudjátok, mely órában jo el a ti Uratok.


Mát. 24.43

Azt pedig jegyezzétek meg, hogy ha tudná a ház ura, hogy az éjszakának melyik szakában jo el a tolvaj: vigyázna, és nem engedné, hogy házába törjön


Mát. 24.44

Azért legyetek készen ti is; mert a mely órában nem * gondoljátok, abban jo el az embernek Fia.

KÉRDEZITEK TŐLEM?

De hát ez már mind megvolt akkor hol van az ÚR?

Akkor lesz mindez amikor Jeruszálemben felépítik a harmadik templomot és ott megjelenik az antikrisztus...Az antikrisztus személy lesz aki szokatlanul jónak mutatja magát kedves lesz minden néppel és zsidó származású lesz...majd ráveszik az embert hogy hordja bélyegét melynek számja 666...ez arra lesz jó,hogy az ember ne adhasson és ne vehessen...sokan találgatják ki lehet az antikrisztus ezt nem nagyon lehet tudni...de vannak elképzelések..

Amikor az antikrisztus felbukkan megköt egy 7 évig tartó békét Izraellel,de 3.5 év múlva megszegi és 3.5 év nyomorúság következik pusztítás...és abban az időszakban a hivők eltűnnek és az emberek nem fogják tudni miért

majd végül a 7 év végén földrengés támad akik végig imádkoztak Istenhez azok jóljárnak mert Feltűnik az ember fiának jelenléte az égen akik meghaltak megújúlt emberi testben felkelnek a sírokból persze csak azok akik hittek Istenben azok támadnak és akik jók voltak az életünkben..Azután a sátán megkötözik 1000 évre...

A jó emberek felszállnak a mennybe erre az 1000 évre majd miután letelik az idő vissza lejönnek a sátánt elengedik majd feltámadnak a rossz emberek mint például Hitler és a többiek a sátánt elengedik és a sátán gyűjti össze a rossz embereket hogy harcba szálljanak Istennel de ez mind hiába lesz,mert Isten elpusztítja őket,majd a jók összegyűlnek Isten megteremti az új FÖLDET ahol nem lesz többé halál és fájdalom csak öröm és béke....

Hogy ez hogy jön a halálhoz?

Arra ti is rájöttök hamar

A halál nem az élet természetes része...

34. biológus (válaszként erre: 5. - 566a9af38a)
2009. júl. 24. 09:01
Olvastam vagy tizenöt éve. Mindenkinek ajánlani tudom.
2009. júl. 24. 08:54
Szerencsére nekem még hinnem sem kell, mert tudom. Számomra bebizonyosodott a reinkarnáció ténye. Jobb így élni, hogy tudom: voltam, leszek.
32. 274c9996b8 (válaszként erre: 28. - 54840f0fce)
2009. jún. 30. 14:10
Erdekes , szerintem mert senki sem rohan hogy , megtapasztalja mielöbb azt az "igazi!"? eletet :)
2009. febr. 8. 11:07
én a reinkarnációban hiszek
2009. jan. 16. 16:36
Szerintem van reinkarnáció. Hiszem, hogy van külön lélek és test.
2009. jan. 5. 18:49
Remélem van..
2009. jan. 5. 18:41
Halál után vár az igazi élet...
27. zoryn
2008. jún. 25. 10:26

Sziasztok!

Véleményem szerint van élet a halál után. Úgyanis mi értelme lenne az egész földi életnek amely tart ameddig tart és megpróbálsz úgyahogy emberi erkölcsök szerint élni és mások pedig lopnak, csalnak ölnek stb. - majd amikor jön a vég akkor elmondhatód magadról, hogy egy lúzer vagy mig a másik pedig király. Sztem ez túl igazságtalan lenne. Meg pl.: nem tudjuk, hogy miért születtünk, mi a lényege ennek az egész életnek, miért van materialista világ és mi miért "bohóckódunk" benne?...No meg egy csomó minden más...Ehez egy élet kevés.

2008. máj. 9. 10:38

De most komolyan:

Megváltozna az életed, ha tudnád, hogy van életed (másfajta) a halál után?

Mi is a halál? A test elhasználódása.

De akkor van lélek, ami kitölti / betölti a testet?


Mit változtatna a mindennapi életeden, ha van élet a halál után?


Lélekvándorlás?

Visszajöhet-e aki elment? Emlékszik-e majd arra, ami vele régen történt?

(Régebben nagyon féltem volna egy regresszív hipnózistól, amikor mindenfélék kiderülhetnének erről. Mi van, ha a mostani akaratomtól ellenkező ember voltam, ha van ilyen? ) Törlődik a régi memória, vagy nem?


Érdekes kérdések...

2008. ápr. 4. 23:35
Remélem van, fizikai létemben oly kevés lehetőségem van utazni...:)
24. ac1096844d (válaszként erre: 23. - Zizisicc)
2008. ápr. 4. 23:28

Jaa, hát persze, ki tudja...

;)

2008. ápr. 4. 23:26
Ki tudja? :o))
22. ac1096844d (válaszként erre: 21. - Zizisicc)
2008. ápr. 4. 23:17
Mé, addíg mikor talizunk te...?
2008. ápr. 4. 23:16
:o(
2008. ápr. 4. 23:13
Addig nem hiszem...
19. Zizisicc (válaszként erre: 18. - Ac1096844d)
2008. ápr. 4. 23:11
Csaaaaaaaaak?
18. ac1096844d (válaszként erre: 17. - Zizisicc)
2008. ápr. 4. 23:11
Júli 5-6:)
17. Zizisicc (válaszként erre: 16. - Ac1096844d)
2008. ápr. 4. 23:10
Találkozunk mi még! :oDDDDDDD
16. ac1096844d (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2008. ápr. 4. 23:07
Én is azt mondom:)
15. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Ac1096844d)
2008. ápr. 4. 23:04
Kac-kac! :oDDDDDDDD
2008. ápr. 4. 23:04

Ha visszajövök, jópár valagat széjjelrúgok:)


És lehet, hogy Apeh-os is leszek mindemellett:)

13. cel
2008. ápr. 4. 23:01
Hitem szerint van reinkarnáció. Bizonyítani viszont nem tudom:)
12. PAGI62
2008. ápr. 4. 21:41
Bárcsak lenne!!Annyira szeretném mégegyszer...!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook