Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Harántsüllyedés műtét fórum

Harántsüllyedés műtét (beszélgetős fórum)


2016. júl. 16. 08:50

Sziasztok!

Nekem a hosszanti boltozatom faj nagyon, ott belul, ahol a "felkor" alaku "lyuk" van a talpban. Tehat nem a labujjaim tovenel faj.

Az ortopedian megis azt mondtak, hogy harantsullyedes.

Tudom, hogy van ez a fogalmi keveredes a koznyelvben, de az orvos is rosszul hasznalna???

Azert kene csak kibogoznom a dolgot, mert most nem tudom, milyen kiegeszitot vegyek a cipoimbe.

Gyogybetetet csinaltattam, annak igazabol erezheto a hatasa, ahogy nyomja azt a godrot a talpamon a kozepen az a domb, az eleinte faj, aztan megszokja es par nap utan mar nem faj a talpam.

De igy nyaron a papucsokba, szandalokba kene valami ontapados cucc. Felejtsem el a "harantboltozat" szot es maradjak a godrocske emelesenel, ha egyszer ott erzem a fajdalmat?

2014. dec. 2. 11:36
Az én bokasüllyedésemre azt mondták így 26 évesen hogy nem tudtan már vele mit kezdeni.Mondjuk az enyém extra fokú süllyedés.Valaki hadonló koru akinek már vol műtéte valami tapasztalat?Köszike
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Cullinan)
2013. máj. 5. 08:46

Örülök, hogy jól vagy, de ha jól emlékszem lesz még műtéted?

A gyógyulásodnak örülök, de sajnálom, hogy ilyen hosszadalmas.

2013. ápr. 30. 14:02

Na, jó, mivel én is lebutáztam kék iriszt, igy azt hittem én ejtettem ekkora hibát, csodálkoztam is magamon:)

Ne veszekedjünk,kék irisz, nem bántani akarlak, de amit irsz, nem fedi a valóságot, pl az sem, hogy én tehetek arról, hogy a harántom lesüllyedt..stb.

olvass utána ha érdekel, ha pedig nálad minden rendben, akkor örülj.

egyébként köszönöm a kérdésed, a mütét jól sikerült, már egész jól tudok sétálni, és a doki szerint szépen megemelkedett a boltozatom.

Persze lassu a gyógyulás,a csontozat mire teljesen rendbe jön, egy két év.

15. cullinan (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2013. ápr. 30. 13:56

ez valóban nagyon durva, basszus, a helyesírás pedig a gyengém:)

Ez elírás részemről, a labda jelen esetben nálad van:)

De magyarázkodni nem fogok!

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Nyuszika)
2013. ápr. 29. 06:16

Jaja, én vagyok a buta:)

Idelye:)))))


Helyesírás?

Gyakorolj még egy kicsit, bár neked nem biztos, hogy ennyi aggyal menni fog.

13. Nyuszika (válaszként erre: 7. - Cullinan)
2013. ápr. 28. 23:13

Valóban buta nő és nagyon sok idelye van.


Pajzsmirigy szakembernek hiszi magát ,na meg pszichológus is egyben.

2013. ápr. 27. 07:44

Neked a bütyök és a kalapácsujj a problémád, ami rossz cipőktől van. Csak te tehetsz a kialakulásukról. És még te mondod nekem, hogy buta vagyok. Nekem, akinek a lába szép, nincs bütyke, nincs kalapács ujja, mert van annyi eszem, hogy jó cipőkben járok.

Biztos én vagyok a buta valóban, mert fontos a jó komfortérzetem is....

2013. ápr. 27. 07:34

Megműtöttek?

Most nézem, hogy tényleg buta voltam, mert csak én álltam veled szóba.


Milyen volt a műtét?

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Cullinan)
2013. ápr. 27. 07:33

Én buta? Hát akkor te mi vagy?

Tudod milyen egy ilyen műtét? Vagdossák, faragják a csontjaidat és több hónap a felépülés.

egy bütyök műtétnél pl. ketté vágják azt a csontot, ahol a bütyök van, lefaragják, beállítják, stb., majd hónapokig kínlódsz vele. Nem tudsz cipőt felvenni, menni rendesen, stb.


Beszélgess nyugodtan egy ortopéd orvossal, aki elmondja neked, hogy ez a műtét nem egy szemöldök összevarrás, aminek csak annyi hátránya van, hogy nem lesz túl szép a varrás. Ez egy komoly műtét, és ugye tudjuk, hogy minden műtét kockázattal jár, így az ember csak akkor menjen kés alá, ha életmentésről van szó, mert bármi előfordulhat egy műtét közben. Hiszen már maga az altatás vagy egy epidurális érzéstelenítés is kockázatos, és még a műtétről sikerességéről, felépülésről nem is beszéltünk.


Szerintem gondolkodj el egy kicsit ezen.

9. cullinan (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2013. ápr. 27. 07:20

ne haragudj,de te nagyon buta nő vagy.

Nem is értem miért irogatsz egy olyan fórumhoz, ami távol áll tőled

ennyire unatkozol?

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Cullinan)
2013. ápr. 22. 10:00
Sosem mennék bele egy ilyen műtétbe.
7. cullinan (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2013. ápr. 22. 09:54

Hogyne lenne gyógyitható a haránt süllyedés??

furcsa dolgokat irsz.

Nekem most mütötték, és rengeteget olvastam utána, nagyon szépen visszaáll a láb boltozata!

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Cullinan)
2013. ápr. 21. 09:19

Nekem egy magas szárú lapos talpú cipőtől lett a kisujjamnál, de elmúlt. Igaza lett az ortopédusnak.

Valószínű, hogy még az elején elkaptuk a dolgot, így visszament. A kalapácsujj szerintem a magas sarkú cipőktől lesz. A haránt és boka süllyedés nem gyógyítható. A dokim azt mondta, hogy napi 1 óra speciális gyógytorna segíthet rajta, de ehhez nagy türelem kell.

5. cullinan (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2013. ápr. 21. 08:54

ez fura, mert a bütyök, ha egyszer kinő, az magától nem mulik el.

Kalapács ujj, harátsüllyedés, bütyök, ezek összefüggnek egymással.

Rossz cipő? hát nem tudom, lehet, de nagyon sokat hallottam, akik soha nem használtak hegyesorru magassarku cipőt, és mégis evvel kinlódnak.

Hajlam,genetika is ez.

Ötven felett gyakoribb a harátnsüllyedés, a bütyök már sajnos fiatal korban is.

A mai kinai cipők biztosan nem tesznek jót a lábnak, balerina cipő, mamusz csizma, alegnagyobb ellenség!!

Mindenkinek saját lábra készitett betétet lenne kötelező használni a cipőjében, mert késöbb megsinyli a lába ezeket a mübőr "szar" cipőnek nevezett valamik használatát!

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Cullinan)
2013. ápr. 12. 06:30

Uhh, egyszer nekem is lett bütyköm a kisujjamnál és elmentem dokihoz. Persze szépen felvettem magassarkú cipőt, stb., hogy ne mondja azt, hogy trampli vagyok, így ne csodálkozzak:) Azt mondta, hogy hordjak normális cipőket, mert ezektől nem csoda, ha bütyköm lesz. Elmondta, hogy ezek a műtétek hosszadalmasan gyógyulnak, így inkább azt javasolja, hogy jöjjek rá melyik cipőm okozza és azt dobjam ki. Igaza lett! Szépen el is múlt a bütyköm. A kalapácsujj is rossz cipőtől lesz, nem?

Talpbetét nem lenne elég?

2013. ápr. 11. 15:32

A talpam nagyon fáj, az ujjaim tövénél, és a második ujjam kezd eldeformálódni (kalapácsujj)

bütyköm is van, és ezt mind külön külön mütik.

Mivel a talpam nagyon fáj, evvel kezdi

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2013. ápr. 11. 07:39

De miért kell ezt műteni?

Nekem van boka és haránt süllyedésem is, tehát lúdtalpam van:), de sosem akartak megműteni. Sokat kell tornáztatni (napi 1 óra), de ezen kívül más gyógymódot sosem ajánlottak. Az én dokim azt mondta, hogy erre nincs más. Nekem mondjuk nem okoz problémát.

2013. ápr. 10. 15:02

Volt valakinek ilyen mütéte?

jövöhéten mütenek az Uzsoki kórházban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook