Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anti Müller hormon!! fórum

Anti Müller hormon!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. Erika Fister (válaszként erre: 30. - Norcuska 82)
2016. márc. 9. 00:00
Köszi szépen. Nem adom még fel. 😀
30. Norcuska 82 (válaszként erre: 27. - Erika Fister)
2016. febr. 27. 09:31
0,1-es AMH-val sikerült nekem a lombik 32 éves koromban de nem maradtak meg. Valószínű a sosem kezelt inzulinrezisztenciám miatt. Nekem anno DHEA kapszulát ajánlottak rá. Az FSH-d sem a legjobb de nekem volt már 30 is. Szóval nem feladni, én sem fogom!!!
2016. febr. 26. 21:10
Segítsen valaki. A 0,46 ng/ml AHM érték az nagyon rossz?
28. Erika Fister (válaszként erre: 26. - Essti)
2016. febr. 26. 00:13
Az a lényeg hogy ott van az 1%. Abba az 1%-ban bàrmi lehet. A Jó Isten oda küldi a kicsikét. Sose add fel. Kitartàs. Csodàk vannak. Hidd el.😀
2016. febr. 25. 23:39
Sziasztok. Lehet màr leràgott csont de én most regisztràltam pont ez ügybe. Ma délutàn voltam az orvosomnàl mivel megjött a labor eredményem. Segitséget szeretnék kérni tőletek mert délutàn óta tiszta ideg vagyok. Vannak fiaim màr 22-20-évesek. Özvegy vagyok. Egy éve ismertem meg a pàrom neki nincs gyermeke. Ő 45-éves, én màr 40. Tudom ebe a korba veszélyes bla bla bla mindent végighalgattam màr. Egy vagy kettő èvet adtam magamnak ha addig nem hàt nem. Ma viszont elkeseritett az orvos hogy alacsony az AMH-m. De még lombikkal sem érdemes. Itt nem lesz màr baba. Törődjek bele. Tudom hülyeség de erre nem lehet valami szert tablettàt stb valamit? Segitséget kérek tőletek. Köszönöm. Eredményeim. FSH-16,0 ÖSZTRADIOL-178,6 AMH-0,3
26. Essti
2015. nov. 18. 11:25

Sziasztok!sajnos nekünk Tapolcàn közölte a gögös doki ,hogy nagyon rosszak az eredmènyeim es 0% esèly van a lombikra ès ha mègis megpròbàlnànk akkor petesejt donorra lenne szüksègem ,1% ,hogy megmaradna.szerintetek sincs semmi esèly,vagy próbàlkozzunk màs intèzetbe?eredmènyeim: Lh/fsh hànyados 0,36 , prolactin 243 ,Fsh 9,0 ; Lh 3,2 ,

;ösztradiol 84,7 ; tesztoszteron 1,6 ; szabad tesztoszteron index 0,015 ; dhe-so4 6,09 ; shbg107,8; Amh ertek sajnos 0,06 .;köszönöm vàlaszaitokat. Eszter 33éves.

25. Viki79
2015. jan. 13. 16:26

Sziasztok!

Mi is hasonló problémával küzdünk a férjemmel, mint itt a legtöbb hozzászóló. A természetes kezelési módok iránt érdeklődőknek szeretnék néhány infót átadni, hátha segít. Az én AMH-m 0,5, ami nem túl jó érték, de az orvos, akit felkerestem a hormonproblémámmal, biztatott. Ő természetes progeszteron krémet, D-vitamin krémet, barátcserje kivonatot, vitamin koplexet és minél kevesebb stresszt javasolt. Azt mondta, hogy ez egy lassú folyamat, legalább fél év, de nem reménytelen a helyzet. Nekem hétszeres ösztrogéndominanciám és pajzsmirigy alulműködésem volt, amire korábban az endokrinológusom csak annyit mondott, hogy az oka ismeretlen (???), és csak szedjem a gyógyszert. Mostanra kiderült, hogy az ösztrogéndominancia és a szervezetem kimerülése az oka. Minden mindennel összefügg! A krémek és vitaminok mellett én elkezdtem egy u.n. "ösztrogéndiétát" is, ami endometriózis, PCO és minden olyan probléma esetén hatékony, amikor az ember problémáját ösztrogéndominancia okozza. Erről ma még sok orvos sem vesz tudomást, illetve nem hangsúlyozzák eléggé, holott rengeteg hormonális probléma hátterében ez áll!!! A cél az. hogy kerülni kell minden olyan élelmiszert, (bolti húsok, vegykezelt zöldsége, stb), amik tele vannak nyomva ösztrogénnel. Ilyen a tej! is, hiszen az is abból a bociból jön, amit ösztrogénnel és antibiotikummal kezelnek. Emellett vannak olyan élelmiszerek, melyek az ösztrogén természetes és jó úton való lebontását segítik elő: brokkoli, karfiol, káposzta, kel, stb. Nem mondom, hogy egyszerű átállni, de több lányt, nőt ismerek a közvetlen környezetemben, akiknek a diéta, illetve a krémek segítettek és most vígan babáznak, vagy épp megszűnt az endometriózisuk. Szóval van remény, csak kitartónak kell lenni.

Sok sikert kívánok mindenkinek, és mihamarabbi babaáldást, jobbulást! :)))

2014. márc. 5. 18:06

Sziasztok!

Röviden annyit, hogy párommal szeretnénk már nagyon babát.

Sajnos nekem IV.-es fokú endometriózisom van. Tavaly novemberben műtöttek. Megvan még a jobb és bal oldali petefészekkel és egy jobb oldali petevezetővel.

Elvileg már csak lombik jöhet szóba.

Sajnos a hormon eredményeim sem a legjobbak. Ezért kért a doki AMH vizsgálatot is.

Ma lett kész az eredményem, de 0,1 ng/ml. Nagyon alacsony.

A kérdésem hasonló, mint Nikobeka-é. Lehet ezen javítani? Természetes úton mivel? Köszönöm a segítséget.

2014. febr. 25. 22:33

Szia! A D vitamin az mindenképpen ok. Valamint egyesek szerint a DHEA is működik - már akinél bevállt persze.

Mi már lassan 2 éve csacsogunk az AMH témában a Lombik-Alacsony AMH fórumban. Szívesen látunk, nézz be.

2014. febr. 25. 22:10
Sziasztok! Egy hónap múlva leszek 38 éves. Kb 3 éve próbálkozunk párommal, h bővítsük a Mi kis családunkat legalább egy fővel. Hát nem mesélem el a teljes tortúrát, de már sok-sok mindenen a természetes lehetőségek közül, túl vagyunk. Átestem már egy jó adag kivizsgáláson, majd januárban megvolt a laparoszkópi-ás kombi műtétem is. Ma voltunk első konzultáción a meddőségin, és közölték, h annyira alacsony az Anti müllerián hormonom (0,1 ng/ml), hogy lehet meg sem próbálják a hormon kezelést, inkább keressek egy donort. Visszaolvastam elég sok hozzászólást, meg matattam a neten is, de sajnos "hasznosat" egyelőre nem találtam arról, hogy mit lehet tenni ennek javítása érdekében. Szeretném megkérdezni Tőletek, h van-e valamilyen bevethető tanácsotok? D vitamin oké :)
2013. ápr. 11. 22:28
ero egeszseg hajra...szedjetek csak Muller ur gazdag ember lesz ha urnak nevezheto...
20. Pillangóhatás (válaszként erre: 2. - Zoé00)
2013. ápr. 11. 22:24

AMH, anti-müllerian hormon: a petefészek kapacitás meghatározására, szintje nőkben jól jelzi a petefészek működését, információt ad a petefészek rezervjéről és stimulálhatóságáról.

Akiknél az alábbi értékhez hasonlók mutathatók ki, jó eséllyel csak később, 50 éves koron túl következik majd be a menopauza

20 éves kor körül: >4,5 nanogramm

25 éves kor körül: >3,8 nanogramm

30 éves kor körül: >2,59 nanogramm

19. Pillangóhatás (válaszként erre: 1. - Zoé00)
2013. ápr. 11. 22:23
30 vagyok 5,2,de nekem feltünően magas
18. miss.poppy (válaszként erre: 11. - Anmeli)
2013. ápr. 10. 15:38
Neked is szurkolok! :)
17. miss.poppy (válaszként erre: 7. - KKala)
2013. ápr. 10. 15:36
Ja, igen...Ikrekkel! :)
16. miss.poppy (válaszként erre: 10. - Zoé00)
2013. ápr. 10. 15:36
szurkolok! :)
15. Zoé00 (válaszként erre: 13. - Anmeli)
2013. ápr. 10. 15:31
Volt Konc es Szűcs is de nem volt egyik sem olyan alapos, utaltam ennyit várni es kicsit futószalag szeru volt nekem
14. Zoé00 (válaszként erre: 11. - Anmeli)
2013. ápr. 10. 15:30
Drukkolok! Nagyon! Írd meg az eredményt!
13. Anmeli (válaszként erre: 11. - Anmeli)
2013. ápr. 10. 15:23
Mármint BMC akart lenni, bocsika csak melóban vagyok és már épp készülök haza
12. Anmeli (válaszként erre: 10. - Zoé00)
2013. ápr. 10. 15:22
Miért nem volt jó a BMB? Ki volt a dokid?
11. Anmeli (válaszként erre: 4. - Zoé00)
2013. ápr. 10. 15:22
15-én kiderül, első inszemem volt:)
10. Zoé00 (válaszként erre: 9. - KKala)
2013. ápr. 10. 15:20
BMC-be kezdtük, nem volt jó, es most a Forgacsba es ott kezdjük a 3. inszemet
9. KKala (válaszként erre: 8. - Zoé00)
2013. ápr. 10. 15:10
Melyik intézetbe jártok?
2013. ápr. 10. 15:09
Köszönöm lányok, nagyon!! Imádom hogy ide feljövök, felteszek egy kérdést es ennyi jo fej, pozitiv ember válaszol :) az ikrekhez gratula, en is úgy szeretnek, mi köv hónapban inszemre készülünk, 2 kisfiúnak uuuuuuugy örülnek :)
7. KKala (válaszként erre: 6. - Miss.poppy)
2013. ápr. 10. 15:04
Tedd azért hozzá, h ikrekkel!!! :D
2013. ápr. 10. 15:02
Nekem 0,8 volt, 30 éves vagyok! Lombikoztunk, 13 hetes terhes vagyok!
2013. ápr. 10. 14:57
Szia Zoé! Az 1,5 elég jó érték, és amúgy se aggódj, mert az AMH is változhat, és egyébként is gyerekcipőbe jár még minden ezzel kapcsolatos következtetés! Nekem 0,1 és spontán babás vagyok!!! Szóval tényleg no para! ;)
4. Zoé00 (válaszként erre: 3. - Anmeli)
2013. ápr. 10. 14:33
Es sikerult baba?
2013. ápr. 10. 14:28

Van róla másik fórum is - Anti Müllerrian hormon - esetleg ott is nézegethetsz. Nekem 3,8 lett és 39 vagyok.

Paraméter információ:


Az anti-müllerian hormon/müllerian inhibiting substance (AMH/MIS) a TGF-β fehérjék családjába tartozik. Az AMH fontos szerepet játszik az embrió nemi differenciálódásában. Nőkben a hormonszint jól jelzi a petefészek működését, információt ad a petefészek rezervjéről és stimulálhatóságáról. A hormont nőkben a petefészek granulosa sejtjei termelik, ezért a hormon szint jól mutatja a petefészek follikulus készletét és annak minőségét is. Az AMH vizsgálat információt ad a petefészek öregedéséről, működőképességének beszűküléséről. A mért hormon érték és a stimulálható folliculusok között direkt összefüggés van, ami megbízhatóbb, mint az FSH és ösztradiol mérése.


Napjainkban, amikor a gyermek vállalás ideje a nőknél kitolódik, evvel a hormon méréssel és a petefészek egyéb vizsgálatával (transzvaginális UH, inhibin B, FSH) pontos képet lehet kapni a petefészek rezervjéről. Az USA-ban az AMH mérést longitudinális vizsgálatként ajánlják terhességet nem fiatal korban tervező nőknek.


Az AMH szint mérése informatív azokban a nőkben is, akiknél malignus betegség miatt gyermekkorban vagy később petefészket károsító kezelés történt. Az AMH mérés fontos diagnosztikai paraméter lehet polycystás ovárium szindrómában, ahol magas értékek fordulnak elő.


A hormon szintje a menstruációs ciklustól független. Az AMH szintek nőkben életkor függők, a hormonszintek a menopausa felé haladva egyre csökkennek, a menopausában mérhetetlenül alacsonnyá válnak.


Hormon szintek és infertilitás összefüggése (Bispink 2006)


0.22-12.0 ng/ml fertilis fázisan mért értékek


<0.21 ng/ml kimerült ovárium


0.21-0.44 ng/ml low responder (1 oocyta)


>7.9 ng/ml PCOS valószínű

2013. ápr. 10. 14:24
Illetve aki képbe van, tudna nekem mondani pár szót erről a hormonrol??
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook