Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zöld Út szaknyelvi nyelvvizsga NÉMET-ből! fórum

Zöld Út szaknyelvi nyelvvizsga NÉMET-ből! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
179. Andrea9
2019. aug. 30. 12:59

Sziasztok,


Turizmus Vendéglátás szakon szereztem oklevelet 2014-ben viszont a 2. nyelvvizsga hiányában sajnos nem kaptam kézhez a diplomám.

Az angol mellett idén nyáron tettem le a nyelvvizsgát Német Gazdálkodási management-ből. Az írásbeli nyelvvizsgafelkészüléshez az interneten található próbanyelvvizsgákat illetve a SZIE segédanyagok webshopból rendeltem szóbeli nyelvvizsgafelkészítő könyvet.

Természetesen magán tanárhoz is jártam, akivel a szituációkat és a grafikonelemzéseket jól be tudtam gyakorolni.

A vizsgám 72%-osra sikerült és meglepő módon a szóbeli nyelvvizsga sikerült a legjobban. (Pedig ettől tartottam a legjobban).

Összességében jól éreztem magam a vizsgán és abszolut nem bántam meg, hogy a Zöld út nyelvvizsgát választottam.

Mindenkinek sok sikert kívánok, aki még vizsga előtt áll! :)

178. Soma7
2019. júl. 29. 09:18

Kedves Szabtim !

Lehetséges, hogy már lekéstem, de megkérdezem, hogy a Zöld Út német nyelvvizsgára felkészítő anyagot lehetne -e még kérni. Novemberben nyelvvizsgázom, mint diplomamentő.

Köszönöm szépen !

Üdv.: Kovács Heni

2019. máj. 7. 09:48
Szia! Engem is érdekelne!
176. Andrea9 (válaszként erre: 176. - Szabtim)
2019. ápr. 11. 12:46

Szia Szabtim, Engem érdekelne a felkésíztő anyagok, amiket összegyűjtöttél! Írtam privát üzenetet is.

Köszi, Andrea

175. garkol
2017. nov. 9. 13:22

Sziasztok!


Van valakinek valami anyaga szóbelire? Leginkább a szituációs részre gondolok ez alatt.

174. Janet27 (válaszként erre: 173. - Ildikoka75)
2017. nov. 1. 09:18
Szia! Én megyek. :)
2017. okt. 24. 09:17
Sziasztok! Ki megy a novemberi nyelvvizsgára??? :)
2017. márc. 11. 17:26

Sziasztok!

Én most készülök a Zöld út szóbeli részére, szituációs feladatok milyenek lehetnek? Nincs ez valahol fenn?

2016. szept. 25. 10:04

Sziasztok!


Szívesen fogadnék mindenféle anyagot a német középfokú, GAZDÁLKODÁSI ÉS MENEDZSMENT vizsgákhoz! :)

Cserébe szívesen küldöm, amim nekem van.

Elérhetőségem: ms.hiddleton@gmail.com


Üdv.:

Szandi

170. Dora827 (válaszként erre: 166. - VikToryy)
2016. szept. 10. 08:19

Szia! Voltál májusban vizsgázni? Milyen,mennyire volt nehéz a vizsga? Azt szeretném kérdezni,hogy milyen szinten voltál amikor elkezdtél készülni, és egyedül vagy magántanárral készültél fel a vizsgára?


Én most kezdek el készülni a márciusi vizsgára Miskolcon. 6 éve van középfokú nyelvvizsgám, de eléggé megkopott a tudásom. Muszáj elkezdenem felkészülni egyedül, de úgy gondoltam, hogy a szóbeli részhez mindenképpen kellene keresnem egy tanárt. Most derült ki,hogy az msc-s diplomához kell a nyelvvizsga,és eléggé félek a vizsgától.


Előre is köszönöm a választ! :)

169. Dora827
2016. szept. 10. 08:07

Sziasztok! Most kezdek el egyedül készülni német gazdasági középfokú nyelvvizsgára. Egy könyvem van,illetve összeszedtem az itteni cikkeket, és szívesen fogadnék anyagokat a felkészüléshez.


Előre is nagyon köszönöm!

Elérhetőségem: dora.juha@gmail.com

168. Kitti.P
2016. ápr. 7. 22:18

Sziasztok :)

Eladnám zöld út középfokú német gazdálkodási menedzsment szaknyelvvizsgára felkészítő kiadványaimat, szóbeli, írásbeli feladatgyűjteményt illetve a hallgatáshoz szükséges feladatokat és CD-t, akár külön-külön is :)

Átvehető Budapesten vagy Kecskeméten. Érdeklődj bátran e-mailen: kitti19931217@gmail.com

167. krisyta
2016. márc. 10. 09:27

A márciusi 4-ei írásbeliből az alábbiakra emlékszem:


Németről magyarra fordítás: [link]


Ha jól emlékszem, akkor a "In der EU gab es im vergangenen Jahr starke Zuwächse vor allem in Spanien, Italien und Frankreich." mondat volt az utolsó.


Szövegértésnél a két hosszú szöveg címére sajnos már nem emlékszem.


A levélírás témája ajánlatkérés volt. Mi egy olyan cég vagyunk, akik sporteszközök beszerzésével és értékesítésével foglalkoznak. Egy webshopot szeretnénk nyitni, és ehhez kérünk árajánlatot egy honlap készítő céggel. A webshop által külföldi vevőknek is tudnánk szállítani és a honlap által az online fizetés és lehetséges lesz.

Fel voltak írva különböző szempontok, hogy mire térjünk ki a levélben, pl: mutassuk a vállalkozásunkat, tevékenységét, mi a célunk a webshoppal és hogy mennyibe fog kerülni a webshop, fizetési határidő... Ezekre emlékszem.

2016. márc. 2. 12:40

Sziasztok!

Annyira örülök,hogy rátok találtam!:) A májusi Zöld út német gazdasági középfokú nyelvvizsgára szeretnék menni, ez lesz az első. Igazából én magántanárt keresnék aki kifejezetten erre készítene fel, csak elég rosszak a tapasztalataim. Tehát ha tudtok ajánlani Budapesten valakit annak nagyon örülnék. De addig is muszáj elkezdenem felkészülnöm egyedül,így ha tudnátok küldeni anyagot vagy ajánlani olyan könyvet/ könyveket amiből érdemes felkészülni, akkor örök hála!:)

Előre is nagyon köszi!!!!

Elérhetőségem: nemethh.viki@gmail.com

165. niks222
2016. febr. 28. 16:01

sziasztok

Nekem is szükségem lenne gazdasági német középfokú feladatokra, szóbeli részhez anyagokra. Valaki tud küldeni?

Előre is köszönöm :)

nikoletta222@freemail.hu

164. astok7
2016. febr. 19. 16:50

Sziasztok!

Én a májusi német zöld út gazdasági nyelvvizsgán szeretnék részt venni alapfokon. Akinek van valamilyen segédanyaga és segítene, azt megköszönném!

Bármilyen anyag jól jön (középfokú is), szószedetek szintén!


Mégvalami! Aki hasonló cipőben jár, mint én és nem nagyon tudja gyakorolni a német beszélgetést (vagy unatkozik-a régi vizsgázók közül) az is nyugodtan keressen fel és beszélgessünk, gyakoroljuk a nyelvet (pld. skypeon)! Ez mindenkinek hasznára válik! ;)


Elérhetőségem: astok7@freemail.hu


Sziasztok! :)

163. b.lin
2016. jan. 20. 08:20
Ki hol volt vizsgázni? Mi a tapasztalotok?
162. P.ancsi
2015. dec. 12. 16:55

Sziasztok!


Eladnám a zöld út középfokú német gazdálkodási menedzsment szaknyelvvizsgára felkészítő kiadványaimat. Van írásbelire, szóbelire és magnóhallgatásra felkészítő feladatgyűjteményem. Akit érdekel, írjon a paal.annamaria@gmail.com email címre.

2015. okt. 28. 11:53

Sziasztok!


Láttam,hogy sokan kértetek egymástól anyagot a nyelvvizsgához, ha tudnátok nekem is küldeni azt nagyon megköszönném.


e-mail címem:kucsiklilla@gmail.com

160. K. Lilla (válaszként erre: 159. - Nagy.zsuzsanna890419)
2015. okt. 27. 12:15

Szia!


Eltudnád nekem küldeni azokat a jegyzeteket amik a honlapon voltak.


Az e-mail címem: kucsiklilla@gmail.com


Előre is köszi!

2015. okt. 25. 18:36

Sziasztok!


Zöld Út nyelvvizsgára készülök német gazdálkodási és menedzsmentből középfokon!

A honlapukon meghatározott jegyzetek megvannak, de ha a esetleg tudtok nekem küldeni bármit nagyon örülnék!


Természetesen, ha esetleg arra a jegyzetre szüksége van valakinek amit a központ adott ki szívesen elkülöm e-mailben!


Zsuzsi

2015. okt. 13. 13:00

Sziasztok!


Zöld utas gazdasági német nyelvvizsgához vannak anyagaim.

Tételek, jegyzetek,grafikonok elemzése megoldással, és levelek.

Tanár által ellenőrzött!


Írj: ha érdekel:

Mintát tudok küldeni!

Érdeklődni:

ksandor080@gmail.com

157. Bindi
2015. szept. 24. 11:53

Sziasztok!

Jövő márciusban szeretnék nyelvvizsgázni, és arra szeretnélek megkérni benneteket, hogy bárki aki tud nekem küldeni Zöld-Utas német gazdasági anyagot (könyv, vagy gyakorló feladat, tétel)...bármit azt nagyon szépen megköszönném! Óriási segítség volna!


Előre is köszönöm! :)

2015. szept. 14. 11:22

Sziasztok!

A novemberi középfokú német gazdasági nyelvvizsga felkészítő tanfolyamra jön valaki Budapesten, ami indul? Akinek lenne segédanyaga a felkészülésemhez azt örömmel fogadnám.

Köszönöm előre is segítségeteket

2015. aug. 21. 16:05

Sziasztok!


B2 zöld út német anyagot keresek, akinek van, írjon egy mailt legyen szíves:) Eladó anyag is érdekel.

Akit esetleg érdekel angol zöld út tétel, könyv, feladatgyűjtemény, tudok adni cserébe:)


Köszi!


ormandivida @ gmail . com

154. mattm (válaszként erre: 136. - Csaocsilla)
2015. aug. 3. 10:11

Kedves Csaocsilla!


Esetleg nekem is el tudnád küldeni a felkészítő anyagot ? Köszönöm szépen!mail címem: juventusfc87@freemail.hu


Üdv

153. edcyyy (válaszként erre: 151. - Laki82)
2015. jún. 10. 18:30
Nekem a Klimawandel hallas utani ertes a kovetkezokepp alakult: HIHIIIII
152. happybear (válaszként erre: 136. - Csaocsilla)
2015. jún. 6. 15:13

Kedves csaocsilla!


tudnál nekem is felkészítő anyagot küldeni, az email címem liptondk12@gmail.com

Előre is köszönöm!

151. laki82
2015. máj. 28. 21:36

Hali! Tudja valaki, hogy a Klimawandel hallás utáni szövegértésen mi volt a helyes megoldás? Én én válaszaim, ha jól emlékszem: HIIHIII.

Üdv.,

150. edcyyy (válaszként erre: 148. - Tordaj)
2015. máj. 26. 19:27
Szia, én voltam, itt le is írtam, hogy milyen volt. :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook