Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől van vérzés normális ciklus (28 napos) esetén már a 20. naptól, ha folyamatos kivizsgálások ellenére "tankönyv szerinti" vagyok? fórum

Mitől van vérzés normális ciklus (28 napos) esetén már a 20. naptól, ha folyamatos kivizsgálások ellenére "tankönyv szerinti" vagyok? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 11. 16:45
Próbáld meg a vénusz cseppeket az beállitja a ciklust.
2013. ápr. 11. 16:16

Aranyosak vagytok, köszönöm, hogy segíteni próbáltatok/próbáltok. :) De közben megjött tegnap este. 5 nappal hamarabb a kelleténél. Hát ez van. :) Ennyire hamarabb még nem jött meg, de, egyszer mégis, az esküvőm után vártam két héttel és egy hetet akkor hamarabb sietett. :) De az az izgalomnak bemagyarázható és a stressznek. :) Most meg ráfogjuk a "tavaszra". :)

Köszönöm mégegyszer, hogy hozzászóltatok a témához. :)

13. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 12. - Hedi13)
2013. ápr. 11. 08:44

Teljesen egyetértek Hedivel!

Egy IR vizsgálatot mindenképpen kérj.

12. Hedi13 (válaszként erre: 11. - Jambesz)
2013. ápr. 10. 14:15

Én pár hónapja 1,7 -es TSH-ra kaptam gyógyszert és milyen igaza volt a dokimnak, mert tényleg alul működök, ezt igazolta egy újabb vérvétel is.

Ha visszamész az endokrinológushoz, kérj inzulinrez. vizsgálatra beutalót, nézzék meg, hátha ott a bibi.

Ha korábban nem volt ilyen barnázásod, akkor ez semmiképp nem normális. Jelzi a szervezeted, hogy valami nagyon nem okés.

2013. ápr. 10. 12:26
TSH 2 alatt van, 1,93 volt asszem. Nem görcsölök, nem érzek szúrást, mert fájni nem fáj, csak érzem, hogy van petefészkem.
10. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 6. - Jambesz)
2013. ápr. 10. 12:14
De mégi milyenek az erményeid? Mert az egy dolog, hogy a doki azt mondja, hogy oké. Nem egy olyan esetet tudok akinek azt mondták, hogy jó, a 3-as THS-e. Hát marhára nem az! 1-2 között kell lennie a babához. Az inzulin is fontos. A görcs és szúrás a ciszták miatt van. A barna a progi hiánytól.
9. patapucs (válaszként erre: 6. - Jambesz)
2013. ápr. 10. 11:59

Igazán nincs mit!


írok privit!

2013. ápr. 10. 11:52
A férjemnek lesz spermavizsgálata és ha ott minden rendben, akkor néznek tovább engem (petevezeték elzáródás stb...).
7. jambesz (válaszként erre: 5. - Durciful)
2013. ápr. 10. 11:51
Nem, ilyenem még nem volt, erre nem küldtek. :)
6. jambesz (válaszként erre: 3. - Patapucs)
2013. ápr. 10. 11:50

Köszönöm, hogy írtál. Valószinű, hogy úgy van, de nagyon bosszantó már ez a helyzet. Korábban semmi ilyen problémám nem volt, rendszeres volt mindig a menzeszem, fogamzásgátlót sosem szedtem. Amióta babát szeretnénk, azóta van ez.

A progeszteron szintem is rendben van, peteérésem is van. Annyi, de annyi vérvételen és uh-on voltam már, hogy már megelégeltem egy kicsit az orvosokat és azt, hogy ezt teljesen normálisnak tartják. Az enyhe barnázásba még bele is egyeznék, de most ez a szó szerinti vérzés nagyon nem tetszik.

5. Durciful (válaszként erre: 3. - Patapucs)
2013. ápr. 10. 11:48

TERHELÉSES CUKOR ÉS INZULIN TESZTED VOLT MÁR? A tünet tipikus inzulinrezisztens tünet (a lényeg a 0 és 120 perces inzulineredményben van), gondot okozhat ha babát szeretnél, meg számíthatsz egy-két sok cisztára is a jövőben.


egy volt inzulinrezisztens

4. jambesz (válaszként erre: 2. - Hedi13)
2013. ápr. 10. 11:46
A pajzsmirigyemre szedek gyógyszert, L-Thiroxint, mert alulműködik, de éppen csak a határértéktől eltérő. Voltam természetesen endokrinológusnál is, ezt elfelejtettem leírni.
2013. ápr. 10. 11:37

Nekem legutóbb 7 nappal korábban kezdett barnás-pirosas pecsételő vérzés lenni. Minden hónapom más és más. Legutóbb 1-2 héttel miután elmúlt hol feszítő érzés volt, hol nyilalás szerű, stb. kb. 2-3 napig. Volt olyan is, hogy azt hittem a menses előtti "szokásos" fájás...aztán elmúlt.

Ilyen előfordulnak egyeseknél, szerintem igazuk van a dokiknak.

Egyébként ettől még lehet gyereked, nekem 13 éves korom óta gondok vannak vele. Ha vki hajlamos az ilyen problémákra, kellemetlenségekre, akkor akárhány orvos megnéz nem fognak találni semmit.

2. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Jambesz)
2013. ápr. 10. 11:35

Szia! Én úgy tudom, hogy a mensi előtti barnázás a progeszteron hiánynak is köszönhető. Írod, hogy volt polipod korábban, az is az ösztrogén dominancia miatt alakul ki.

Szerintem sem normális ez a barnázás, addig menj, amíg egy olyan dokit találsz, aki egyet ért ezzel és korrektül kivizsgál.

Inzulin rezisztencia vizsgálatod volt -e? Pajzsmirigyedet nézték -e, mennyi volt a TSH-d?

2013. ápr. 10. 11:30

Csak hogy értsétek: babát szeretnénk. Már lassan három éve. 2,5 éve polipom volt, azután fél évig semmi panasz. Majd enyhe barnázás a "nem várt" előtt pár nappal. Orvos. Akarom mondani orvosok. Hogy miért nem jön a baba. Türelem, várakozás, nyugalom a tanács. Hormonvizsgálat. Minden rendben. Tanköny szerinti vagyok a legutóbbi szerint. Pár hónapja valóban csak a nem várt előtt 1-2 nappal jelentkezett barnázás. Mindig időben jön meg, max. egy napot késik.

De most, ebben a hónapban már 8 nappal hamarabb jelentkezett vérzés, ami nem menstruációs vérzés. Az majd a maga idejében fog jönni.

Eddig öt orvos látott, abból három magándoki. Mind azt mondja, hogy ez normális. Hát, szerintem meg marhára nem.

Ügyeletre menjek? Mit csináljak?

Kb. középidőben a bal oldali petefészkemnél nyomás t éreztem 1-2 napig, majd a 19-20. napon szintén. Azóta elmúlt ez az érzés, de a vérzés felváltotta. Ma vagyok a 23. napon és ma újra érzem kicsit a petefészkem és most elvagyok teljesen keseredve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook