Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan kezdjem el? fórum

Hogyan kezdjem el? (beszélgetős fórum)


24. Jasmin77 (válaszként erre: 23. - Taste)
2013. ápr. 16. 23:34
Igen, 2 este sétáltam, ma futottam, a többi estén szobabicikli, és minden este 20 felülés, aztán majd emelem.
23. Taste (válaszként erre: 22. - Jasmin77)
2013. ápr. 16. 09:56

Szia,


Valamit elkezdtél már??

2013. ápr. 10. 21:32
Nagyon köszönöm mindenkinek! Szurkoljatok remélem sikerülni fog!!! Majd írok, hogy sikerült e, és ha igen mennyi ment le!!!
21. Taste (válaszként erre: 20. - Jasmin77)
2013. ápr. 10. 13:26
Olyasmi, mint a felülés, csak nem ülsz fel teljesen, hanem "összepréseled" a hasad. Én fittneszlabdán csinálom, nekem úgy jobb. És mégvalami: hullahopp karika. Nekem nagyon bevált. Olyan izomlázam volt tőle, h mozogni alig tudtam.
2013. ápr. 10. 12:26
Még annyit, hogy mi az a hasprés?
19. Taste (válaszként erre: 1. - Jasmin77)
2013. ápr. 10. 11:02
Szia Jasmin77, Először is: nem vagyok egy nagy fitness guru, továbbá azt sem tudom, mit értesz jó néhány kg alatt, de gyanítom, nem 1-2 kg -ról van szó :) Még mielőtt bármilyen mozgásformát elkezdenél űzni, sztem csinálj otthon 1-2 alap dolgot, h felmérd az állapotod. Alap dolgok alatt fekvőtámaszt, guggolást, hasprést, 4 ütemű fekvőtámaszt, stb .. értek (mint az általános iskolában). Tuti, h 10 perc mozgás után "kiköpöd majd a tüdőd" :), de 2-3 hét után javul majd az állóképességed és sikerélményeid lesznek. Egyre tovább bírod majd, egyre többet tudsz majd megcsinálni minden gyakorlatból. Ez mellett a helyedben futnék, de szigorúan csak kicsi távokat először. Ha van lehetőséged, 7végente bicajozz sokat. Most jön a jó idő, nekem mondjuk az a tervem, h tollasozom majd a párommal sokat... Hidd el, 1 óra tollaslabdázás felér egy kiadós tornával. Ha már kicsit fittebbnek érzed magad és a mindennapjaid részébe beiktatsz 20-30 perc tornát, könnyebben eltudod dönteni, hogy edzőtermi edzést szeretnél (akár edzővel), vagy mondjuk zumbázni, vagy csak futni, stb ... A lényeg az, h először szépen-fokozatosan, alap, egyszerűnek tűnő mozgással kezdd el az új életed :)
18. Krisz42 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2013. ápr. 10. 10:32
Én sokat bicajozom,a 20kg picit is azzal viszem oviba,ráadásul jó minőségű kerékpárom van és nyomom is rendesen,mert elég jól tudok,vigyázni is a gyerekre is,de a lényeg,h nem égeti a zsírt.Azét kezdtem a fegyencet ès a futást mellé,mert a fenekem,combom izmos,de a zsír nem akar lejönni róla.Futàst ha tudod,akkor inkább egyben fussdle amennyit bírsz,mert az a jobb,ha akkor van akaraterőd,akkor utána úgy fogod èrezni magad,mintha a csillagoknâl járnál:)Én kimentem ès már az első 100m után le akartam állni,mert a testem azt èreztette,h ez túl strappás,ne csináljam.De nem engedelmeskedtem neki,futottam tovàbb.Kb.2.5km volt,de végigcsináltam.Az hagyján,h nagyon büszke voltam magamra,de másnap reggelik teljesen eufórikus hangulatban voltam.Annyi boldogsághormon szabadult fel bennem,h olyan èrzés volt,mintha bedrogoztam volna-gondolom:)Na,már csak ezért is ki akarsz majd menni megint:)
17. e32d76b828 (válaszként erre: 1. - Jasmin77)
2013. ápr. 10. 09:49
a buta valaszt felre teve amit elozoekben...elsosorban ismerd meg magad...hogy reagalsz dolgokra...mit birsz...hogy muxol stb.ha ez megvan tunni fogod az edzesterved...ne mastol varj segitseget es elmeleteket mert egyenre szabott a dolog nem egy iskola-kopeny formacuccos
2013. ápr. 10. 06:42

Szerintem ez a személyi edző baromság. Bocs!

Mit tud rólam a személyi edző? Semmit. És hiába kérdez meg bármit, akkor sem.

Mindenkinek ugyan azt mondja, csak úgy adja elő, mintha személyre szabott lenne.


Gondolom otthon tornáznál. Amit én ajánlok, bár nem tudom mennyi a felesleged. Pilátesz torna, napi 35 perc. Szépen formál. Ezt kb. 2 hónapig, majd csinálni tovább és kiegészíteni. A neten rengeteg gyakorlatot találsz, az erősítéstől kezdve mindent. Én járok aerobicozni és emellett még tornázok itthon. 10 perc ugra-bugra (helyben futás, ugró kötél nélkül ugrálás, majd 10 percig hasizom gyakorlatok (hasprés előre, oldalra), majd kar (fekvőtámasz kb. 30 db, fél kilós súlyzókkal emelgetések), majd nyújtás. Ha teheted bicajozz! Az egyik legjobb zsírégetés. Hétvégente szoktam napi 1 órát kb., ami úgy 10 km. Ha szeretsz futni, akkor futhatsz is, de a futást ne úgy képzeld, hogy fél órát folyamatosan futsz, hanem fuss 100-200 méter, majd sétálj, utána megint futás, ha már az erőnléted fejlődik, akkor lehet növelni a futás mennyiségét.

15. Huncutka84 (válaszként erre: 14. - Jasmin77)
2013. ápr. 10. 02:58
ment a válasz :-)
2013. ápr. 9. 21:40

""akkor már az első nap 5. percébe bele akartam halni"-ettől félek én is.


De az a 5K app mi lenne?

2013. ápr. 9. 21:30

-Esetleg ha futni akarsz és van androidos telefonod, keress rá az 5K app-ra. Hetente 3X 8 hétig kell sétálni --> futni... A teljesen kezdő szintről elvisz a "le tudok futni 30 percet megállás nélkül" szintig :-)

-Illetve interneten lehet találni ezer féle edzéstervet kezdőknek... csak ez azért nem annyira jó, mármint ha egyedül nekivágsz, mert ha nem helyesen csinálod a gyakorlatokat, akkor csúnyán le is sérülhetsz.

-Neten vannak mindenféle letölthető edzővideok (pl a beachbody programok), amikre otthon "ugrálhatsz"... azok úgy vannak felépítve, h ahogy haladsz, úgy nehezednek.... bár mikor én kezdtem, akkor már az első nap 5. percébe bele akartam halni :-))

12. 204b0f6e6a (válaszként erre: 1. - Jasmin77)
2013. ápr. 9. 21:25
Mondjuk ilyen estben én a személyre szabott dolgokban hiszek.Mert ami másnak megfelelő az neked nem biztos.
11. Krisz42 (válaszként erre: 4. - Jasmin77)
2013. ápr. 9. 21:22
Egy olyan edzês,ami saját testsúllyal törtênik,minden izmot és ami nagyon fontos,h minden izületet is erősìt,gerinctartò izmokat is,nem vája tönkre az izületeid és teljesen az alapokròl indul,bárki elkezdheti gyerektől az idősebbekig.Könyvben jelent meg,de fenn van,le is tudod tölteni,bár én jobban szeretem,ha itthon a polcon van.4000ft,könyvesboltban lehet kapni,2.része is van már.
2013. ápr. 9. 21:17
Nevelo elore...
9. patapucs (válaszként erre: 1. - Jasmin77)
2013. ápr. 9. 21:15

Szerintem az, hogy hogyan, mennyit tornázz, attól is függ, hogy mennyi a súlyfelesleg, mennyire gyengék az izmaid.

S. Norbinak is vannak olyan tornái, amit nagyobb felesleggel is lehet csinálni. A mozgás persze úgy hatásos igazán, ha odafigyelsz az étkezésre is.

8. Kerámia (válaszként erre: 7. - Jasmin77)
2013. ápr. 9. 21:09

Nekem csak 5 kg súlyfeleslegem volt, és mind lement!

Ez fél éve volt. Azóta -bizonyos okok miatt- abbahagytam az edzést és rengeteget ettem, egészségtelenül, ez meg is látszott rajtam! 2 hete kezdtem el újra, és eddig 3 kg-ot fogytam. Persze a helyes táplálkozásra is figyelek, ebben a kaloriabazis.hu nagyon sokat segít.

2013. ápr. 9. 21:06

köszi, igen már nézegettem,jónak tánik, és annyira nem is drága.

És te mennyit fogytál vele?

2013. ápr. 9. 20:59
Személyi edző, ne viccelj már, a világ végén lakom, a közelbe nincs személyi edző.
5. 3f19a28084 (válaszként erre: 1. - Jasmin77)
2013. ápr. 9. 20:55

edzéshez (személyi) edző


fogyáshoz háziorvos ÉS dietetikusra van szükség


anélkül nem fog menni, tartósan biztos hogy nem

2013. ápr. 9. 20:55
Mi az a fegyencedzés?
3. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Jasmin77)
2013. ápr. 9. 20:52
OGondolom te sem akarsz edzőre költeni,mert akkor nem ide írtál volna:)Kérdés,h otthon szeretnéd megoldani,költeni akarsz-e râ,stb.Saját tapasztalat,ami költségkímélő is,időben se sok az elején,az a fegyencedzés.Jól formál,izmosít-egyre többen csinâlják és mindenkinek bejön:)-,de én most elkezdtem mellette futni is,mert nekem nincs nagy súlyfeleslegem,ilyenkor már nem fogyaszt,csak formál,izmosít,viszont a futás mindenki szerint fogyaszt.Ami még fontos:diéta.
2. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Jasmin77)
2013. ápr. 9. 20:32

A kérdéseidre csak egy személyi edző tud felelni. Bocsi, de így van!:)Mindenki más, csak legfeljebb a saját tapasztalatát tudja leírni, de hát nem vagyunk egyformák és ami bejön az egyiknek...

Szóval azt mondom szakembertől kérj segítséget.

2013. ápr. 9. 20:27
Sziasztok, tanácsokra lenne szükségem. nagyon rég nem tornáztam már, és szeretnék jó néhány kilótól megszabadulni. Tudnátok ajánlani valami útmutatót, hogy hogyan építsem fel az edzéstervemet? pl. mit csináljak, mennyivel kezdjem, mennyit emeljek rajta, milyen időközönként stb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook