Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyesről visszamennék dolgozni, de előtte fizetésnélküli szabadságra mennék. Van ennek akadálya? fórum

Gyesről visszamennék dolgozni, de előtte fizetésnélküli szabadságra mennék. Van ennek akadálya? (beszélgetős fórum)


12. Matyimama (válaszként erre: 11. - C9f9b53798)
2013. ápr. 10. 16:21
Köszi,utánnajárok.
11. c9f9b53798 (válaszként erre: 10. - Matyimama)
2013. ápr. 10. 14:50

Akkor az biztosan nem jó, az egy évi szabadság, és a gyerekek után járó, ha nem maradt bent a szülés előttről szabadság.


Lehetőleg ennek is nézz utána.


Ez 100%, hogy így van, személyügyes voltam, bérszámfejtettem is. Azonkívül nekem a Kislányom majd csak januárban lesz 3 éves, de nekem pl. 45 nap a felgyűlt szabadságom, igaz nekem maradt bent szülés előttről kb. hét nap, de akkor is 35 napodnak min. lennie kell!!!

10. Matyimama (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2013. ápr. 10. 14:40
27 nap szabit számoltak, aug 11-re fogy el.
9. c9f9b53798 (válaszként erre: 8. - Matyimama)
2013. ápr. 10. 10:49

Nem akarok beleszólni, de akkor rosszul számolták a szabadságjaidat! Még a régi munka törvény könyve alapján kell számolni, ha a gyerekkel a gyed-et 2011. augusztus 1. előtt kezdted, és biztos, hogy Nálad ez áll fenn, hiszen a tgyás-ed 2011. januárjában legkésőbb lejárt.


Ilyenkor még a tgyás-re, és a gyed első évére is jár a szabadság, azonkívül, ha nem vetted ki az összes szabadságodat 2010-ben ami járt júliusig, az is ott van, és a gyerek után járó plusz két nap. Életkorodat nem ismerem, de ez akárhogy is van legalább másfél hónapot jelent, vagyis augusztus közepe-végéig szabadságon leszel.

8. Matyimama (válaszként erre: 7. - Kitrákotty)
2013. ápr. 10. 09:19
Köszi, akkor ezt az augusztust megérdeklődöm. Júliusban lesz 3. Azt mondták nyáron nem ajánlják a beszoktatást.
7. kitrákotty (válaszként erre: 6. - Matyimama)
2013. ápr. 9. 15:05
Az óvodák már augusztus utolsó két hetében nyitva vannak általában, az utolsó egyben biztosan. A beszoktatást már akkor is el lehet kezdeni. Még abban az esetben is, ha csak szeptembertől járhat (de miért? akkor lesz 3?).
6. Matyimama (válaszként erre: 4. - C9f9b53798)
2013. ápr. 9. 14:54
Sajnos csak szeptemberbe kezdhet. Valamennyit apával meg tudunk oldani, de a beszoktatáshoz tuti én kellek neki.
5. r-iett (válaszként erre: 1. - Matyimama)
2013. ápr. 9. 14:53
Ha nem egyedül neveled akkor az apukának is van szabadsága amit ki tud venni és ketten már úgy simán megoldjátok
4. c9f9b53798 (válaszként erre: 1. - Matyimama)
2013. ápr. 9. 14:47

Hamarabb nem veszik be óvodába? nálunk beveszik 2,5 éves kortól, ha már szobatiszta a gyerek. Tehát be tudnád szoktatni, gondolom nem augusztusra esik az óvodai szünet (ha igen, az pech), és augusztusban már járhatna oviba, Te pedig tudnál menni dolgozni.


A szünet után újra kellene szoktatni, de talán kaphatna a férjed is pár nap szabadságot, és akár Te is a 2013-asból előre egy hetet, így az augusztus szinte meg lenne oldva.


Ettől jobb ötletem nincs. Fiz. nélkülit ilyen indokra nem kötelező adni,és szerintem nem is igen adnak, én olyan cégnél vagyok személyügyes (most gyesen szintén), ahol betartjuk a jogszabályokat, de ilyenre még nálunk sem adnának, csak ami a tv-ben meg van határozva (beteg hozzátartozó ápolása, lakásépítés).

3. szafaripók (válaszként erre: 2. - F0d623b3f2)
2013. ápr. 9. 14:42
Na igen. És akkor azt még nem is kalkuláltad bele, hogy az elején a legtöbb gyerkőc rengeteget lesz beteg. Úgy se tudod megoldani, hogy ismerős vigyázzon rá? Gondolok itt "bébiszitterre" - gimis lányok nálunk szoktak ilyet vállalni, vagy fősulisok. Persze az pénzbe kerül...
2013. ápr. 9. 14:34

Ez most új rendszer mert mar nem jár annyi szabi mint régebben - ha jol tudom. Szerintem egyeztetni kell a munkáltatóval de nem örülnek annak ha valaki egyből GYESről FNnel kezd. Az tuti. :(

Ráadásul az oviba be is kell szoktatni. Az kb 2 hét. Jo esetben.

2013. ápr. 9. 14:31
Kisfiam szeptemberben kezdheti az ovit, de a gyes után kapott szabik már augusztusban elfogynának. Rábízni nem tudom senkire. Ilyenkor meg lehet beszélni a munkáltatóval plussz egy hónap fizetés nélküli szabit? Jár ez nekik valami hátránnyal? pl.járulékok fizetése.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook