Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tehetek lakossági bejelentést egy élelmiszer boltról? fórum

Hogyan tehetek lakossági bejelentést egy élelmiszer boltról? (tudásbázis kérdés)

2016. júl. 16. 19:01
A fogyasztóvédelem foglalkozik lejárt szavatosságú termékekkel.
22. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Kicsimanóci)
2016. júl. 16. 16:07
Nálunk a kisboltot szállták meg az alkeszok reggel hattól délután ötig...és miért,?mert a kocsmát bezárták...ez sem normális..de senki nem tesz semmit...
2016. júl. 16. 15:48

felhivás

Megbiztam egy B.csabai kőművest egy WC kicserélésre A munkát el is végezte 25000ft és én vettem a ragasztót is de számlát csak másnap ad azt mondta Két nap mulva szóltam neki hogy a WC mozog nem ragadt meg Azt mondta hogy holnap jón ez kb 3 hónapja volt ...azóta is jón Én mobilon irtam ó személyesen egyszer kétszer válaszolt de most már nem Nem értem miért nem vállalja azt ha elront valamit Remélem valamit azért lehet csinálni Ha mást legalább kűldene vissza 10000ft A kóműves KÁRÁSZ RÓBERT BÉKÉSCSABAI lakos

20. kicsimanóci (válaszként erre: 19. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 10. 08:31
Az szakmai ártalom, igazságügyi adószakértő vagyok (többek között.)
19. bd55e3f068 (válaszként erre: 17. - Kicsimanóci)
2013. ápr. 10. 08:17
Azért a NAV-os témában te is papoltál a becsületről.
2013. ápr. 10. 08:14
Másrészt nálunk pl. a kisboltban rendre átcímkézik az árut. Vagyis az árazóval véletlenül éppen pont mindig a joghurt (tejföl, tejszín) szavatossági idejére nyomják a cetlit. (Mondjuk engem nem érdekel, mert ez nagy város, legfeljebb máshova megyek.)
2013. ápr. 10. 08:11
De marhára bírom, itt mindenki micsoda egy spártai jellem, aztaaaaa!!!!
16. Regin_a (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2013. ápr. 10. 07:35

A mai világban, mai Mo-gon, még egy ilyen boltos história után is jól képenvágják egy sötét estén

Te bátor vagy?


Ennek ellenére én a nevesített fel/bejelentés mellett vagyok, mert bizonyára mások is káromkodnak magukban, csak senki nem szól, a boltos meg nyomja a szarjait.

15. e32d76b828 (válaszként erre: 3. - 3697406b65)
2013. ápr. 9. 20:59
nem kell oket csesztetni...legyel figyelmesebb...nezd meg a szavidoket de ha en legkozelebb mennek hozzajuk....van csendes sarka az uzletnek biztosan....no odahivnam es elmeselnem neki mi a palya...ha kikeri maganak nem kell hangoskodni johet az Antsz ill.Apeh v mi ma mar...nemtom...intelligensen oldd meg
14. e28c748947 (válaszként erre: 10. - 3697406b65)
2013. ápr. 9. 20:57

Miért, te, hogy vásárolsz??? Lekapod a polcról, azt szia..?? Persze, hogy megnézem mi az, és elsősorban meddig jó.Addig meg sem veszem.

A feljelentésről pedig annyit, hogy igen, ezért be is zárhatják, aztán mehetsz máshova.Név nélkül pedig mocskos dolog.Vállald, hogy neked mi nem tetszik.....

13. 17aadc1082 (válaszként erre: 10. - 3697406b65)
2013. ápr. 9. 20:47
Már nem azért, de miért nem nézed meg a boltba a szavatosságát??? Akkor nem is kéne visszavinni. Sztem.
12. michelle.r (válaszként erre: 11. - 3697406b65)
2013. ápr. 9. 20:40

Naná, hogy az a "kedves és jóakaró ember", aki nem ért egyet a sunyi, névtelen feljelentéssel.


Büszke lehetsz magadra, igazán büszke :/

2013. ápr. 9. 19:52

Ja és igen a névtelenség.... biztos lenne itt is ahol élek néhány kedves és jóakaró ember, aki kb. ugyan így reagálnának mint ti...

Egyszer-kétszer előfordulhat, igen...aztán amikor rendszeresen hordod vissza a cuccot, majd inkább már nem is szólsz, mert úgysem változik semmi, csak hallgatod a sopánkodást, kíváncsi lennék nektek mennyire lenne elegetek.

Ja és még annyit tennék hozzá, hogy amikor egy településen azt is kinézik és szinte utánaköpnek aki nem vezetheti vissza a családját itt 100 évre, mint pl. mi sem, akkor mennyire vállalnátok a neveteket....

De kár volt ezt az egész fórumot elindítanom, nem is tudom miért vártam tanácsot vagy megértést, amikor itt minden fórumnak az a vége, hogy szarozzák egymást az emberek...én kérek elnézést....

10. 3697406b65 (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2013. ápr. 9. 19:45

Szerinted hányszor vittem vissza?????????

Nem egyszer, nem kétszer......

De egyszerűbb egyből letámadni ugye? Bocs, hogy nem írtam le az utóbbi évek minden kis afférját és a reakciómat úgy 200 mondatban...

9. kszb (válaszként erre: 8. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 9. 18:25
sztem ezen már régen túl vannak... és gondolom nem csak ők tették meg, ha valóban ennyire gyakori jelenség ez abban a boltban.
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - 9e315ae72e)
2013. ápr. 9. 18:12
Nem a szegény boltost védjük, hanem én mondjuk visszavinném a terméket, vagy ha arra érdemesnek tartom az ügyet, akkor a saját becses nevemmel tennék bejelentést.
2013. ápr. 9. 18:08
Ez most komoly,hogy a boltost véditek??? Az eszem megáll komolyan..szerintem nem a bejelentő felelőtlen,sumák alak,hanem aki lejárt,penészes,MÉRGEZŐ terméket árul mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ti odaadnátok a gyerekeiteknek,ha olyan terméket kapnátok,ami romlott,mert jajj,ne bántsuk meg a boltos nénit..vagy ha vissza is viszitek,megtennétek gyakorlatilag minden nap?? Egy dologban értek csak egyet veletek:ha feljelenteném,akkor vállalnám a nevemet is ! De feljelenteném én is,pláne,hogy ez a dolog sorozatos.
2013. ápr. 9. 16:27
Jelentsd fel, legfeljebb majd megbüntetik vagy bezáratják, aztán majd kocsikázhattok/buszozhattok a legközelebbi városba élelmiszerboltba (mivel kis település gondolom nem sok lehetőség van vásárolni). Épp annyira tisztességtelen lejárt dolgot árulni, mint feljelenteni valakit. Az nem jut eszedbe h visszavidd és visszakérd a pénzt? Nem egyszerűbb és tisztább? Osztom Agostina véleményét.
2013. ápr. 9. 13:05
De bírom az ilyen sumák alakokat...
4. michelle.r (válaszként erre: 3. - 3697406b65)
2013. ápr. 9. 12:35

Persze, hogy megteheted, Magyarország a névtelen feljelentők országa ;) Bár szerintem lényegesen egyenesebb volna magának a boltosnak visszavinni az árut és megmondani neki, hogy ÁNTSZ vizsgálatot fogsz kérni, ha nem változtat.

De nyilván sokkal könnyebb és évezetesebb névtelenül, aztán kedvesen belemosolyogni az arcába, netán még szánakozni is majd.


Szerintem kezdd az adóhivatalnál, azok gyorsabban reagálnak és kedvelik is a névtelen sumákolást, gyorsan bezárják az üzletet és vége a lidércnyomásnak :D

2013. ápr. 9. 12:06

Ahol élek van egy kis élelmiszerbolt. Mivel ez van a legközelebb hozzánk, itt vásárolunk (vagyis már nem...).

Rendszeresen előfordul, hogy lejárt szavatosságú termékek vannak a boltban, illetve blokkot ritkábban adnak, mint nem....

Vettünk már (igen, sajnos anyu nem figyelt rendesen) penészes, 2!!! hónapja lejárt szav idejű, vákum csomagolt baconszalonnát, illetve romlott tejet, tejfölt stb.....

Igazából a mentetét értem a dolognak, a megfelelő hatóságnak kell bejelenteni, inkább az érdekelne,hogy ez megtehető-e név nélkül....Leírom azt is, miért....mivel ez egy igen kis település, nem szeretném, ha utána mindenki arról beszélne, hogy én felnyomtam szegény boltost, és mekkora szemétláda vagyok....Aki vidéki, érti mire gondolok...Sokan feltehetik a kérdést, hogy miért is akarom ezt a bejelentést megtenni...Mert elegem van, hogy az ember nem kevés pénz ott hagy egy olyan boltban, ahol ennyire nem figyelnek oda. Én is dolgoztam hasonló helyen, ahol brutál szigorral követelte a főnökünk a szavatossági idők figyelését, és ez nagyon nagy mániám nekem is. Mert annyit tán már megérdemlünk, hogy ha otthagyjuk egy üzletben a fizunk nagy részét, akkor már normális termékeket kapjunk. Vagy rosszul gondolom?

Köszi a tanácsokat előre is.

2013. ápr. 9. 12:02
ÁNTSZ ??
2013. ápr. 9. 12:00
Hogyan tehetek lakossági bejelentést egy élelmiszer boltról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook