Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit adhatok hurutos köhögésre 5 hónapos babának? fórum

Mit adhatok hurutos köhögésre 5 hónapos babának? (tudásbázis kérdés)


2019. ápr. 5. 11:57
Jobban kellene vigyázni egy 5 hónapos babára! A mai modern anyukák minden hülyeséggel azonnal orvoshoz rohannak. Ezért vannak tele a rendelők. Jó melegben kell lenni a babának és mondjuk 30-40 fokra felmelegített sót kell tenni egy felnőtt zokniba és azt a gyerek mellkasára mondjuk 20 percre, akár naponta 3x. Rendbe fog jönni.
2014. nov. 22. 19:01
Köhögésre próbáld ki a hagymateát. Az én kislányom 21 hónapos, kb 2 nap alatt majdnem teljesen megszüntette a köhögését. Vedd le 2 közepes, nagyobb hagyma külső héját. Az alatta lévő barna, esetleg 1 réteg vastag fehér húsából kell főzni. 2 kanál cukrot karamellizálj, öntsd fel fél liter vízzel. Amikor fő a víz dobáld bele a hagymahéjat, főzd egy pár percig, majd zárd el. Kb 15 perc alatt kihűl. Szűrd le, és iható is. Kicsit furi az íze, de a kislányom szívesen itta, és még követelte a következő adagot.
2014. nov. 22. 16:54
Sztem Prospan.
2013. ápr. 9. 09:06
Nekem anyu mindig kamillás párásítót (anno vízforralót) tett be a szobába éjszakára...
2013. ápr. 9. 08:14

Gyenge hársfa tea és Baby Luuf balzsam.

Mézet 1 éves korig nem szabad adni.

2013. ápr. 9. 08:02

Igen, ma megyünk. Majd a rendelés végére, fél 12-re, mert akkor már nincsenek sokan, és nem kell a többi beteg gyerekkel együtt várakozni.


A kenőcsöt is meg fogom kérdezni majd ha megyek a gyógyszertárba. Szeretném ha lenne ilyen megoldás is, ne csak gyógyszeres verzió legyen itthon.

3. Szuszi79 (válaszként erre: 1. - 55acef0d07)
2013. ápr. 9. 07:49
1 éves korig tilos a méz! De az orvos úgyis megvizsgálja, gondolom ma mentek, és akkor kiderül a pontos diagnózis és kezelése.
2013. ápr. 9. 07:47
Van a NATURLANDNAK EGY KENŐCSE, ami kimondottam gyerekeknek való, patikába, megmondják pontosan melyik. Asszem bevan határolva korra. h mondjuk 6hónapostól 3éves kortól, bár nemtom mi különbség van összetevőben egy pár hónaposéban és egy mondjuk 3évesében. Nekünk nagyon bevált,3-4nap alatt levisz minenféle köhögést. És ami fontos h nem gyógyszer, hanem csak egy mellkenőcs.
2013. ápr. 9. 07:40

A kislányom ma reggel köhögve ébredt. Azon kívül más tünete nincs. Nem taknyos, nem lázas. A kedve szokásához híven nagyon jó. Dokihoz mindenképp megyünk, de érdekelne, hogy kinek milyen ötlete, tippje, javaslata van az itthoni "kezelést" illetően. Kamilla tea mézzel jut eszembe. Egyéb alternatíva a gyógyszeren kívül?

Előre is köszi Mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook