Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet kezdeni az ősszel bezsákolt, vizes diófalvéllel? fórum

Mit lehet kezdeni az ősszel bezsákolt, vizes diófalvéllel? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 25. 21:53
Azt hallottam a diófa levele nagyon káros a talajra nézve, mindenképp érdemes összeszedni. A kukásautó nálunk elviszi a kitett levelet,specko zsákba csomagolva, aminek darabja 400.-Ft körül van.
2008. okt. 25. 20:40
A legjobb összegyűjteni és elégetni, de a hamuját ne szórjátok szét a kertben, veteményesben. Ugyanis növekedésgátló anyagokat is tartalmaz a dió ( a hamuja is)
2008. okt. 25. 19:55
Megeszem:-)
2008. okt. 25. 19:53
Hála az égnek a mi diófánk olyan helyen van, ahol nem zavar senkit sem, hogy van-e levél vagy nincs, így ahogy lehullik, úgy ott is marad. Érdekes mód, sem a fának, sem annak környezetének nincs semmi baja sem - úgy tudom, hogy savas a levele - így lebomlik a természet rendje és módja szerint.
2008. szept. 18. 12:00
Nézzetek utána,a google-ban a legújabb kutatások szerint bele lehet tenni a komposztba,mert nem káros.Én sem akartam elhinni,és utána néztem.
2008. szept. 10. 16:57

mi megvárjuk míg az össze lehullik...

aztán csontra megszárad és utána elégetjük.

ha tényleg száraz akkor nem csinál nagy és büdi füstöt...

2008. márc. 26. 07:43
Nem jo elásni,mert méreganyag van benne!Ha lehet égessétek el,de ha akadályba ütközik valamiért is apránként rakjátok a kukába!Mert nem minden kukás rendes!
2008. febr. 26. 15:28

Nem jó elásni!


Szerintem csak a kukásoknak adjátok oda.Nálunk így csinálják.

2008. febr. 26. 15:08

A diófalevelet mi elégetjük ősszel, miután összegereblyéztük. Nem szabad elásni komposztnak.


Attól függ, hogy hány zsákkal van. Minden alkalommal tehetsz a kukába 1-1 zsákot. De ha sok van akkor beszéld meg a kukásokkal, hogy mennyiért viszik el egyszerre.

2008. febr. 26. 15:05
Mit lehet kezdeni az ősszel bezsákolt, vizes diófalvéllel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook