Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már altatás nélküli vastagbél tükrözése valakinek, mennyire fáj, mire számítsak? fórum

Volt már altatás nélküli vastagbél tükrözése valakinek, mennyire fáj, mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2013. nov. 11. 10:38
Sziasztok! Úgy látom nem nagyon írt senki a témában mostanság. De ha valaki benézne,és tudna segíteni az jó lenne. Anyukámnak kellene mennie vastagbéltükrözésre. Altatásban szeretné,ha elvégeznék. Valakinek tapasztalat,hogy altatásban lehet-e kérni,esetleg volt e valakinek Nyíregyházán vagy környékén?köszi
2013. júl. 31. 14:21

Egészen friss tapasztalataimat osztanám meg mindazokkal, akik félnek a vastagbél tükrözéstől.

Tegnap estem át rajta, mindenféle bódítás és fájdalomcsillapítás nélkül. Nem magánrendelésre mentem, hanem a kórházba, ahová területileg tartozom.

Az ott dolgozókról /ápolónő, orvos,/ csak a legjobbakat tudom mondani, rendkívűl empatikusak, kedvesek voltak, próbálták oldani a feszültséget, ami ilyenkor az emberben van.

Engem leginkább a megelőző tortúra készített ki, 2 és fél napig éhezni, 8 liter folyadékot meginni, majd órákig a WC-n ülni, hát ez nem semmi volt.

Nem mondom, hogy a vizsgálat kellemes, de ki lehet bírni ordítás és sírás nélkül. Leginkább egy elég erős hasi görcshöz hasonlítanám a fájdalom érzést, ami azokon a részeken jelentkezik, ahol kanyar van a bélben.

Amikor felfelé halad a bélben az eszközzel és közben fújja a széndioxidot a belekbe, na az nem volt kellemes. Kifelé "jövet" már elviselhető.

De tőlem mindig kérdezték, fáj-e, mennyire fáj, és akkor igyekeztek, hogy gyorsabban túljussunk azon a szakaszon.

Higgyétek el, én is paráztam több mint egy évig, írogattam mindenféle portálokra, de megnyugvást csak a tükrözés ad, hogy nincs valami komoly baj.

Fel a fejjel, 2o perc alatt túl lehet lenni rajta.

112. youlcsi (válaszként erre: 111. - Lilaeper)
2013. júl. 30. 10:04

nem hat mindenkire ugyanúgy a bódító szer... mint ahogy van akit egy algopyrin is kiüt (nem véletlen lett receptköteles), más meg szedheti levélszámra, meg se érzi a hatását.


kitartás!

2013. júl. 29. 13:05

Sziasztok!


nekem április óta fáj a bal alhasam, most már a jobb oldalon is fáj kicsit. Minden más szervet kizártunk, maradt a béltükrözés.


Nem egészen értem miért vannak különféle vélemények a bódításról. Miért van az, hogy van aki szinte félálomban van tőle, van aki pedig szenved ugyanúgy?


Én a MÁV kórházba megyek.


Várom a válaszokat! Üdv

110. beneliv (válaszként erre: 109. - CosmicLove22)
2013. jún. 19. 13:37
hm...30 ezer! Bár, ha nem éreztél semmit és hatékony volt a beavatkozás, nem kell érte sajnálni. Utólag én is azt mondom, inkább fizettem volna, ha teljes munkát végez. Az IBS micsoda, írj!
2013. jún. 18. 21:31

Na túl vagyok vastag,és gyomortükrözésen is.

Lehetőségem volt mindkettőt altatásban csináltatni,elég baráti áron (30 ezer a kettő),tehát az egészből semmit sem éreztem.


Nem találtak sehol semmit (érdekes mert még mindig megy a hasam),viszont 2 helyről is vettek szövettant,ennek eredményére várok jelenleg is.

Nagyon durván ment az elején a hasam,még most is néha 3x,4x is,viszont még egy gyulladást sem találtak.

Tehát esélyes sztem az IBS.....

108. youlcsi (válaszként erre: 107. - Beneliv)
2013. ápr. 20. 14:15

én szedtem bélmozgatót, jelszó: ibs-em van. hát nincs, így nem is hatott... de szerintem diverculum esetén is jó lehet.


mindenféle béltisztító cuccot meg ne próbálj! hülyeség, és általában ámítás az egész (pl colonix). hazudnak, hogy pénzükhöz jussanak...


ha a klinikán nincs rád idő, el kell menni máshová. vagy ki kell harcolni, hogy igenis foglalkozzon veled a doki. magánrendelésre nem biztatlak, én sem mennék, minek, ha fizetem a tb-t?

egyébként az én (volt?) dokim szintén ilyen rohanós volt, semmire nem volt soha ideje... de azért sikerült mindent megbeszélni. amikor máshogy nem ment, befektetett 1 hétre. igaz, azóta eltelt 3 év, és felé sem néztem :) kellene... ja, ez szintén klinika... de már nem mennék máshoz, mert a legjobb :D max a helyi kórházban mennék a gasztróra tanácsért, gyógyszerért... de az itteni főorvos utalt át a klinikára, szóval kezelésembe sosem akart belefolyni már utána.

107. beneliv (válaszként erre: 106. - Youlcsi)
2013. ápr. 20. 07:45
Akkor is javítható, ha diverticulum (vastagbél öblösödés) miatt van? Tapasztalatod van a bélmozgató gyógyszerekről? Az egyik megbízható ismerősöm kínai eredetű béltisztító receptúráról, de őszintén, én inkább a marketing oldalát vélem, nem a gyógyító szándékot. Az az igazság, hogy a klínikán nincs az orvosnak arra ideje, hogy útravalóval lássa el a beteget, a nővér pedig felelősen nem mond semmit. Szép Tőled, hogy törődsz bajommal, amit megköszönök. Üdv!
106. youlcsi (válaszként erre: 105. - Beneliv)
2013. ápr. 19. 22:10

a "lusta" belekre van gyógyszer. dicetel, spasmomen... mindkettő bélmozgásra hat.


bármennyire is bután hangzik, a székrekedés nem szokott rosszat jelenteni. azt étkezéssel, életmódváltással lehet rendezni, de semmiképp nem bélműtéttel!

a hasmenés annál inkább gond :/

105. beneliv (válaszként erre: 104. - Youlcsi)
2013. ápr. 19. 18:27
Ez az, hogy a leletből nem derült ki, hogy meddig tudott menni. A tükrözést magánorvosként (de nem kért pénzt, mert tb-re ment) végezte, rögtön megállapította, hogy műteni kell aranyérre. Ő ajánlotta a príma sebészt is, aki úgy engedett el, hogy a súlyos székrekedést is rendezni kell (gondolom vastagbélműtét), ami továbbra is fenáll. Már iszok annyi folyadékot, összezabálok mindent, az állaggal nem is lenne baj, csak "lusták a belek".
104. youlcsi (válaszként erre: 102. - Beneliv)
2013. ápr. 19. 12:55

lehet feljebb még rosszabb is... de lehet, hogy semmi extra.

lehet, hogy nem is készült nagyon más tükrözésre a doki, csak sigmoidiscopiára... ha igen, akkor a leírásban benne kell, hogy legyen, hogy miért akadt el, miért nem ment tovább.


ha indokolt, úgyis újra csinálja... de ha az aranyérműtéttel megoldódott a panaszod, akkor minek?

103. tündér74 (válaszként erre: 100. - CosmicLove22)
2013. ápr. 19. 12:22
Oké, Te tudod.:)
102. beneliv
2013. ápr. 19. 08:21
A vastagbéltükrözésemről utólag az derül ki - hogy amiről én azt hittem fájt ugyan, de túl vagyok rajta - nem is volt befejezett. Írás csak a szigmabélről szól; számtalan széklettel telt gyulladt diverticulum szűkít. Mivel már az aranyér műtéten is túl vagyok (közel nem volt kellemetlenebb, mint a tükrözés), kontroll után kiderül, hogy hogyan tovább. Azt nem értem, miért nem mondta konkrétan meg a colonoscópiát végző orvos, hogy nem tudott a szigmabéltől továbbjutni, csak x cm-t tudott megnézni. Akár feljebb még csúnya dolog is lehet?
101. youlcsi (válaszként erre: 100. - CosmicLove22)
2013. ápr. 18. 21:15
akkor viszont jobb túllenni rajta mielőbb...
2013. ápr. 18. 15:50
Azt mondta a dokim,hogy mivel minden okés(igen,rákérdeztem hogy a napi 3 hasmenés is az e),várjak még egy hetet,szedjem a probiotikumot,diétázzak,és ha nem múlik,előjegyez a tükrözésre.......
2013. ápr. 18. 11:12
nnnnna??????
2013. ápr. 17. 15:21
Na megjöttem a hasi ultrahangról,semmi kóros,minden szép....az orvosnak hirtelen el kellett mennie,holnap megyek megbeszélni,hogy most akkor mi van?Hogyan tovább?
97. youlcsi (válaszként erre: 95. - CosmicLove22)
2013. ápr. 17. 11:39
írd majd, hogy mi volt!
96. tündér74 (válaszként erre: 95. - CosmicLove22)
2013. ápr. 17. 11:36
Természetes, hogy félsz egy ismeretlen dologtól. De meglátod, hogy nem lesz vészes. (persze kérjél bódító injekciót!)
2013. ápr. 17. 08:44

Na gyerekek!

Ma megyek vissza a gasztróra,sajnos a hasam a Normix ellenére még mindig megy,mintha kötelező lenne neki....most lesz egy hasi ultrahang.

Gondolom szintén negatív.


Igazából csak azért félek,mert úgy képzelem el ezt az egészet,hogy lefekszem az asztalra,betolják csövet,én meg végigordítom az egész vizsgálatot :((

94. f1e23b97ee (válaszként erre: 93. - Tündér74)
2013. ápr. 16. 23:05
Bizony ne. Azt mondom jó túlesni rajta. Ha nem találnak nála semmit akkor megnyugodhat és lehet ezzel a panaszai is csökkennek.
93. tündér74 (válaszként erre: 92. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 16. 23:00

Igen, kb. úgy érzi az ember.:))

Na de ne szegjük kedvét a fórumindítónak.:)

92. f1e23b97ee (válaszként erre: 91. - Tündér74)
2013. ápr. 16. 22:35
Mikor már az összes testnyílásán jönne kifelé az embernek a lötty :-)))
91. tündér74 (válaszként erre: 88. - Slöj)
2013. ápr. 16. 22:28

Dehogy érez mindent, különben nem lenne értelme a bódításnak.


Egyébként nekem a legkellemetlenebb nem is maga a tükrözés volt, hanem az előző napi előkészület.

90. judyt640 (válaszként erre: 86. - CosmicLove22)
2013. ápr. 16. 17:28
Próbáltad már a tafedim teát olvass utánna.Van egy jó bélflóra helyreállitó is ha jól emlékszem a nevére Pro gastro 8 .
89. f1e23b97ee (válaszként erre: 88. - Slöj)
2013. ápr. 16. 17:21
Pont ma voltam életem harmadik tükrözésén , bódításban csinálták és semmit nem éreztem belőle.
88. slöj (válaszként erre: 87. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 16. 10:48
Ez nem igaz. Akkor is fog mindent érezni.
87. f1e23b97ee (válaszként erre: 86. - CosmicLove22)
2013. ápr. 15. 21:11
Ha bódításban csinálják, akkor nem fogsz semmi érezni.
86. CosmicLove22 (válaszként erre: 85. - Tündér74)
2013. ápr. 15. 15:06

Igen,vérvétel,széklet eredmény,liszt érzékenységi teszt negatív.....szerdán ultrahang,szerintem az is negatív lesz,belemegyek a tükrözésbe,már a párom is azt mondogatja,hogy ez így nem állapot,nagyon aggódik,ideges.....hát én is!

csak ne fájjon nagyon....de ez nem kívánságműsor :(

85. tündér74 (válaszként erre: 83. - CosmicLove22)
2013. ápr. 15. 14:43
Vérvétel eredményét már tudod? Mert abból is sok minden kiderülhet. Ha a vérképed is jó, akkor nincs értelme húzni halasztani a tükrözést. Minél előbb, annál jobb, és akkor legalább kiderül, hogy mi a probléma.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook