Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vállalkozás alapításához, talponálló nyitásához milyen végzettség és engedélyek szükségesek? fórum

Vállalkozás alapításához, talponálló nyitásához milyen végzettség és engedélyek szükségesek? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 28. 21:14

Budapesten hol lehet leghamarabb elvégezni

a vendéglátoi eladó okj-és képzést és ha

már beiratkozom a képzésre már kiválthatom

e a vállalkozást?

2014. márc. 28. 20:57

Milyen végzettség szükséges melegkonyhás

büfé-falatozó megnyítasához,és milyen en-

gedélyek kellenek,hol kezdjem?

5. 9d7907a17a (válaszként erre: 4. - Manci80)
2013. ápr. 7. 18:00

Szerintem büfé lévén vendéglátó üzletvezetőit kérnek, de mivel ezzel is variáltak mostanában így biztosan nem állítom.


HACCP és kémiai kozkázatbecslés dokumentáció készítésre alaposan nézz szét, mert nálunk pl. helyi szakember 200.000Ft-ért, 3 hét alatt készítette volna el azt, amit 350km-re lakó szakember kiszállással 60.000Ft-ért 3 nap alatt csinált meg.


Nem ártana helyi hasonló profilú vállalkozásnál érdeklődni arról, hogy mostanában mire utaznak az ellenőrök, mert pl. a mi környékünkön rendre figyelmeztetnek/büntetnek olyanért amiért sehol máshol az országban.

4. manci80 (válaszként erre: 3. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 7. 13:00

Köszi a segítséget. :)


Kereskedő-boltvezető is jó vagy Vendéglátó üzletvezető szükséges?

3. 9d7907a17a (válaszként erre: 2. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 7. 12:39

Ja a NAV-hoz is be kell jelentkezni. Pénztárgépet kel venni, azt is be kell jelenteni (a legtöbb helyen az eladó megteszi).


Hiteles mérleg is kell

2013. ápr. 7. 12:37

engedély biztosan kell:

Élelmiszerlánc-biztonsági hivatal

ÁNTSZ

önkormányzat


egyebek:

szerződés rágcsálóírtásra

szerződés üzemorvossal

az üzlet HACCP dokumentációját is el kell készítetni

kémiai kockázatbecslés is kell

kamarai regisztráció (5000Ft/év, ma már akkor is kel ha nem vagy tag)

nem vagyok benne biztos de szerintem üzletvezetői nélkül nem adnak engedélyt

2013. ápr. 7. 12:31

Milyen végzettség szükséges egy büfé megnyitásához, ahol hot-dog, hamburger, melegszendvics, ( később lángos, gyros) üdítő, kávé stb. árusítása történne?


Dolgoztam büfében: árut beszereztem, előkészítettem, nyilvántartásokat vezettem, (HACCP-t is), kiszolgáltam, kasszát kezeltem.

Élelmiszer eladói végzettségem van.


Milyen engedélyek szükségesek? Hol kezdjem?

Azok véleményére lennék kíváncsi, akik belefogtak már ilyenbe vagy folyamatában vannak.

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook