Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés magánklinikan - érvek, ellenérvek, tapasztalatok, vélemények fórum

Szülés magánklinikan - érvek, ellenérvek, tapasztalatok, vélemények (beszélgetős fórum)


1 2
48. Ave3 (válaszként erre: 46. - Kinga630)
2021. jan. 8. 06:14

De szerintem ott sem lehet már orvost fogadni.

Megmondom őszintén én nem is orvos miatt választottam másik kórházat, hanem körülmények miatt. Tehát hogy legyen privát szoba lehetőség, epidurálisra lehetőség... Na meg persze a légkör, de ez szubjektív.

47. MGyVerus (válaszként erre: 46. - Kinga630)
2021. jan. 7. 19:04

A Maternityben is rendel az én orvosom is, ő prof.dr.Koppan Miklós, a barátnőm a gyerekeit pedig dr Szőnyi Györgynél szülte.

Tavaly költöztünk vissza Zalaegerszegre, előtte par évig Nagykanizsán laktunk, Orosházi drhoz nem volt szemelyesen szerencsém, de ismerősöktől szinten jókat hallottam róla.

Viszont Nagykanizsán is ugyanaz a probléma, mint a maganklinikan, ha a babával valami gond van, akkor a koraszülött mentő ide hozza Zalaegerszegre.

46. Kinga630 (válaszként erre: 43. - Ave3)
2021. jan. 7. 13:32

Szia,

Fú de jó hogy nem vagyok egyedül 🙂

Én még Nagykanizsán gondolkodom, ott a Orosházi doktor úrról jókat hallottam

45. Kinga630 (válaszként erre: 44. - MGyVerus)
2021. jan. 7. 13:27

Szia,

Köszönöm !

A Maternity-t nèzegetem èn is, úgyhogy örülök hogy ezt leírtad 🙂 lehet hogy felkeresem őket

Nekem van családtagom aki Pesten èl ezért gondoltam BP-re

44. MGyVerus (válaszként erre: 42. - Kinga630)
2021. jan. 6. 08:12

Szia!


Zalaegerszegi vagyok én is, de Pécsett szültem tavaly. Bár én nem a rossz tapasztalatok miatt, hanem mert ott volt az orvosom. Kizárólag 2 vervetelen voltam itt a kórházban, az összes többi vizsgálat Pécsett volt. Ott a Da Vinci magánklinikara jártam, de a szülés a PTE klinikán volt. A Da Vinci maganklinikan lehet szülni is, a honlapon utána tudsz nezni. Pl nekem, aki a genetikai UH vizsgálatokat csinálta ő csak ott vállal szülést. Az NST-re hetente jártunk a terhesség végén és az utolsó vérvétel is már ott volt. Nekem tervezett császár volt, korábbi műtét miatt, így megbeszéltük a konkrét időpontot, előtte nap volt még NST, de akkor már nem jöttünk haza, másnap reggel befeküdtem a klinikára és megszületett a kislanyunk.

Viszont, ha nem császár lett volna, akkor innét azért 2,5 óra az út, ami nem autópálya, mint Bp fele, hogy belehuzol...lehet paraztam volna, ha beindul a szülés és utána ennyit kocsikazni.

Én nagyon meg voltam elégedve a klinikán az ellátással, a VIP szobát kértük, teljesen rendben volt minden.

Egyik barátnőm 3 babája született Bp-n a Maternity maganklinikan és ő nagyon elégedett volt minden alkalommal.

Jelen helyzetben nekem pl prioritást élvezne az a hely, ahova negatív Covid teszttel beengedik az apukát, mert az nagyon jó volt, hogy ott lehetett mellettünk végig.

Ami viszont nálam nem a magánklinika mellett szól az az, hogyha valami gond van a babával és intenzív ellátásra szorul, akkor úgy tudom őt mindenképp atviszik klinikára vagy kórházba, mert a magán intézményekben nem biztosított ez.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe, remelem segítettem valamit 😊

43. Ave3 (válaszként erre: 42. - Kinga630)
2021. jan. 6. 06:17

Hello! Én pont így vagyok mint te. Meg a zalaegerszegi kórház is stimmel. Meg a kellemetlen érzéseim is.

Bár nem magankorhazba, de Bp-en fog születni a gyerekem. Majd csak a 30. heti uh-ra megyek oda, meg ctg-re. Addig meg csak a "kotelezokre" megyek zegen. Ha nem ragaszkodsz a magankórházhoz, érdemes lehet más közintézményeket is fontolóra venni.

Sajnos magankórház ügyben nem tudok tanacsot adni.

2021. jan. 5. 22:05

Sziasztok!


Látom, hogy rég volt már hozzászólás, de azért teszek egy próbát.

Az lenne a kérdésem, hogy aki vidéken él és pesti magánklinikán szült, hogy voltak megoldva a vizsgálatok? Mindig fel kellett járni, vagy az otthoni orvoshoz is lehetett uh-ra és vérvételre?

Zalaegerszegen lakom, itt járok nőgyógyászhoz magánrendelésre, a kórházzal eddig csak rossz tapasztalatom volt és már előre stresszelek ha vérvételre be kell mennem vagy uh-ra...

Ha esetleg közelebbi magán szülészetet tud valaki ajánlani annak is örülnék.

Köszönöm!

41. Nikimiki01 (válaszként erre: 40. - Mona..)
2013. ápr. 8. 20:21
Ja, igen, bocsi, csak veletlen a sajat hozzaszolasomra nyomtam " valaszt" nem a tiedre...
40. Mona.. (válaszként erre: 39. - Nikimiki01)
2013. ápr. 8. 19:05
Ha ez nekem szólt, akkor valamiért nincs a listán, 6éve sem volt rajta. Talán csak azokat sorolják fel akik nap mint nap ott dolgoznak.
39. Nikimiki01 (válaszként erre: 37. - Nikimiki01)
2013. ápr. 8. 18:45
Huha, ost megneztem a Telki honlapjan akinel Te szültel, es nincs a neve a listan.. Lehetseges h mar nem dolgozik ott, vagy en neztem be valamit?
38. Nikimiki01 (válaszként erre: 34. - Hajni0121)
2013. ápr. 8. 18:42

Hat ha ugyanaz a doki vizsgal a maganrendelojeben mint aki a Telkibe szüleszt, akkor mar csaknem hanyagolna el.. :/ vagy?

Sokat valszeg amugy nem lehetne vele sporolni, csak azert latolgatom eselyeim :)

2013. ápr. 8. 18:35
Mona, köszi, most olvastam csak az üzidet, igy tekintsük a kerdesem semmisnek :) ha eljutok odaig ma/holnap, még faggatlak ha nem banod :)
36. Hajni0121 (válaszként erre: 35. - Mona..)
2013. ápr. 8. 10:23
Igen, mert befogadó kórház (azt hiszem így hívják) Ha nem is dolgozik Telkiben az orvos, szülni viheted magaddal....
35. Mona.. (válaszként erre: 31. - Nikimiki01)
2013. ápr. 8. 10:20
Igen lehetséges, ha az orvosodnak van szerződése a Telki kórházzal. Én az Istenhegyire jártam terhesgondozásra, és Telkin szültem a saját orvosomnál.
34. Hajni0121 (válaszként erre: 31. - Nikimiki01)
2013. ápr. 8. 08:47
Lehetséges úgy tudom, de én így nyugodtabb voltam :) Aztán fene se tudja, hogy máshol is olyan alapos-e. Igaz mindegyiknél elkérik az árát.
33. porvoo (válaszként erre: 29. - Hajni0121)
2013. ápr. 8. 07:46
Ja igen,a maternityben is mindent adtak,nekünk is csak az kellett amiben hazahoztuk,pelenka,törlő,kenőcs ott volt,mellszívót nekem is atdtak és nagyon sokat segítettek a szoptatàsnál,nagyon nehezen ment nekem az elején de lelkesen segítettek meg lelkileg is támogattak,nagyon aranyosak voltak!!
32. szafaripók (válaszként erre: 31. - Nikimiki01)
2013. ápr. 7. 23:23
Ha magánkórházban akarsz szülni, akkor kicsit fura dolog "költséghatékonyságról" beszélni...
2013. ápr. 7. 23:18
Olyan párositas amugy lehetseges, hogy terhesgondozasra nem a Telkibe jarok, hanem mondjuk a doki maganrendelojebe, ill ha rendel allami korhazban, akkor esetleg oda? ( csak költseghatekonysagi okokból kerdezem.. )
30. Mona..
2013. ápr. 7. 22:45
Dr. Varsányi Hajnalka az István kórházban is dolgozik. Telkin én is csak viziten találkoztam vele, szimpatikus volt.
29. Hajni0121 (válaszként erre: 28. - KHajni79)
2013. ápr. 7. 20:08

erről jut eszembe kaja. Na arra sem volt panasz. Minden nap jöttek, hogy holnap mit szeretnénk kérni egy csomó mindenből lehetett választani minden étkezésnél. Szóval jól voltunk tartva :)

Vinni csak azt kellett amiben hazajöttünk, mindent kaptunk! Még mellszívót is kaptam. És ahogy Hajni Te is írtad ha fogadok orvost, szülésznőt, magánrendelés, az sem lett volna olcsó. Igaz ez az én véleményem...

28. KHajni79 (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2013. ápr. 7. 19:55

Szia!

Én három gyermek édesanyja vagyok. Szerintem ha megengedheted magadnak igenis magánba szüljél. Mellesleg a mai árakat figyelembe véve az állami sem olcsóbb olyan sokkal, mint a magán mire a végére érsz ez tapaszalat. Én államiba szülte, fogadott orvos-szülésnővel és mire végére értünk bizony nem kevés lett privibe megírom ha kíváncsi vagy rá. Mellesleg az ellátástól nem dobtam hátast, kajáról nem is beszélek, a körülmények meg semmit sem változtak 12 év alatt mikor az elsőt szültem szóval én a magán mellett voksolok. A Róbert K. szerintem sokkal jobb, de ez az én véleményem :) Üdv jó babavárást

27. Carpediem* (válaszként erre: 17. - Zsanetta)
2013. ápr. 7. 19:06

Értelek.

Persze, ezt megértem.

Nem tudom bennem nem volt para, mert biztosítottak róls, hogy ha baj van, akkor nagyon gyorsan átszállítják, addig pedig a mentőautóban ellátják!

De mondjuk szerencsére ilyenre nem került sor!

Csak mondjuk az igaz, megnéztem a korház honlapját, egy sima snassz szülés bruttó380 ezer forint! a többiről pedig ne is beszéljünk!

ennyiért legyen koraszülött részlege!!!

és akkor, jahjjj nincsennek megfizetve az orvosok meg a többi, inkább be is fejezem, mert nagyon fel tudom magam húzni az egészségügyünkön, meg a sok hála mála pénzen!!!

meg a bőgésen, és a sok Bmw, Merci, stb......

26. Hajni0121 (válaszként erre: 25. - Nikimiki01)
2013. ápr. 7. 18:06
Róla is jókat mondanak, vele csak vizitkor találkoztam, így ne migazán van Róla kialakult véleményem. Mondjuk szerintem sokszor az emberek inkább a negatívumokat említik meg, mint azt, hogy tényleg jó orvos. De nekem tényleg nagyon jó tapasztalatom van :) Én nem éreztem pénzkidobásnak (persze ezt sokan nem így gondolják) de engem az én élményem meggyőzött.
2013. ápr. 7. 17:36

Huu hát úgy tűnik hogy nektek akik ott szültetek csupa jó tapasztalatotok van, ez ,megnyugtató :)

Ezek szerint azert nem penzkidobás, tényleg megéri oda menni ha az embernek lehetősége van ra..

Orvos tekintetében en is vegyes velemyeket hallottam B.Brunorol, nekem ami egy orvosnal fontos szempont ( nyilvan a szakmai hozzaertese mellett) hogy őszinte legyen, es nyitott. Talalkoztam mar par olyan nőgyógyasszal akikbol fogoval is alig lehetett kihuzni 2 mondatot ha kerdesem volt, ill olyannal is aki bar valaszolt, de nem volt tul közvetlen, nagyon távolsagtarto volt. Ezt nehezen tudom kezelni, főleg egy olyan kiszolgaltatott helyzetben mint egy szules...

Varsanyi Hajnalkarol hallottatok valamit? Ugy tudom nem csak a Telkiben szüleszt, kivancsi lennek pl (pusztan elmeleti sikon) hogy mennyivel maskepp viselkedik ugyan az a doki maganban mint allamiban..

2013. ápr. 7. 16:39
Bocsi az elirasokert!
23. Hajni0121 (válaszként erre: 14. - Nikimiki01)
2013. ápr. 7. 16:38
En terhesgondozasra is vegig oda jartam, a szulesnel is az orvosom volt benn akirol en csak jokat tudok mondani, folyamatosan ellenorzott, nem csak a vegen jott be, nekem ez nagy biztonsag volt, a szuloszno is vegig velunk volt, parom is, egy pillanatig sem ereztem ugy, hogy rossz kezekben lennek. Mikor megtudta, hogy babat varok egy maganorvoshoz menti a helyi allami korhazba es nagyon rossz tapasztalatom volt rola, igy dontottunk, hogy megprobaljuk Telkit, igaz olyan kozel nekunk nem volt, de minden rendben volt szerencseri egesz varandossag alatt igy sor sem kerult arra, hogy mondjuk a legkozelebbi korhazba kelljen mennunk. Amugy Telkinek van sajat verbankja is. Megtapasztaltam a vajudast es a mutot is... Olyan profi csapat volt! Meg az is jo elmenykent maradt bennem, az osszes alkalmazott jelesre vizsgazott nalunk :) az orvosom dr Bino Bruno volt, vegyes velemenyeket lehet olvasni Rola, de en nagyon szerettem es a mai napig hozza fordulok bizalommal :) az eges varandossag alatt semmi kerdes nem maradt bennem, jo kezekben voltam, alapos, emberi es jo szakembernek tarom. Amugy akit nagyon dicsernek meg Fenyohazi dr Ur. Egyszer vizsgalt o es a mutetnel is o segedkezett, pozitiv Rola is a velemenyem. Szoval en ha lesz meg gyerekem szeretnem ott vilagra hozni. :) csupa jot tudok mondani Roluk!
2013. ápr. 7. 14:26

Én államiban szültem, vidéken, kisvárosban. Itt azok a körülmények uralkodnak, amik voltak 30 éve, mikor én születtem.

Most várom a másodikat, és előre rettegek. Mert lehetőségem sincs sem jobb államira, főleg nem magánra.

Mert Pest pl 300 km.

2013. ápr. 7. 13:59
Én az Uzsokiban szültem 3éve,akkor még fel se volt újítva,de a szülésznők,a nővérek,étel,higénia mind maximális volt.Jelenleg a tesóval vagyok terhes és azt mondtam,hogy nem érdekel,hogy fél óra az út,nem érdekel,hogy 1órát utazok csak oda a terhes gondozásra,de az Uzsokihoz ragaszkodok.Most voltam ott,úgy nézz ki ráadásul mint egy magánkórház.Maximálisan megbízom a kórházban.
20. porvoo (válaszként erre: 15. - Nikimiki01)
2013. ápr. 7. 13:56

Terhesgondozásban annyi (azon kívül amit mondasz te is h alig kell vàrni) h vérvétel pl helyben van nem kell külön menni meg semmilyen más vizsgálatra sem,mindent lerendeznek helyben.

És tényleg az,hogy a környezet gyönyörű,tiszta,napi 4 kaja tálcàn a szobába hozva,tea,innivalók minden,itt olyan volt a szoba meg a fürdő mint egy wellness hotelban komolyan :) ja és a férjem vègig bent feküdt velünk,5 napot voltunk.

19. szafaripók (válaszként erre: 18. - Szafaripók)
2013. ápr. 7. 13:49
Amúgy én állami kórházban kértem alapítványi szobát - így a szülés után is mindennel meg voltam elégedve!! A nővérkék is rendesek voltak, minden nyűgömet megoldották. Igaz, ez annak is köszönhető volt, hogy melyik doki betege voltam - őt is szereti ott minden nővér!:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook