Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ma túléltem egy tűzesetet! fórum

Ma túléltem egy tűzesetet! (beszélgetős fórum)


30. Suesue
2013. ápr. 25. 08:53

Minden jó, ha jó a vége!


Végre korom mentesek vagyunk, igaz beletelt egy hétvégébe, de sikerült.

29. Suesue (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2013. ápr. 7. 08:21
Remélem nem, és nem kívánom senkinek.
28. andi6020 (válaszként erre: 26. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 7. 08:15
Lesz következő alkalom?
27. Suesue (válaszként erre: 26. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 7. 07:50

Pont ezt beszéljük a férjemmel. :)

Poroltó, füstjelző mindenképp kell.

26. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - Suesue)
2013. ápr. 7. 00:12
Az áramtalanítás jó ötlet volt, de nem árt beszerezni egy poroltót a következő alkalomra!
25. Suesue (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2013. ápr. 6. 16:48

Az a jó, hogy a fő biztosíték lekapcsolt magától, de a külön állókat is lekapcsoltam mind.

Magam sem tudom, hogy miért voltam végig higgadt, olyan 11-körül jött ki a feszültség rajtam, de az is inkább testileg.

A vállam feszült be, azután pedig a fejem fájt, most már jól vagyok.

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Suesue)
2013. ápr. 6. 16:39
Igen, az a lényeg, hogy mindenki jól van!:)
23. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - 5847448901)
2013. ápr. 6. 16:38

Elolvastam, de ettől függetlenül nem hiszem, hogy szerencsés vízzel oltani az elektromos tüzet. Persze azt nem tudom, hogy házilag mi mással lehetne.

Mert mi van akkor, ha nem minden lesz áramtalanítva?


Jó, persze ez már az én túlgondolkodásom...

2013. ápr. 6. 16:18

Jó kis ijedelem lehetett!

Néhány hónapja nekünk is volt egy kis kalandunk. A fürdőszobában fatüzelésű bojlert használunk, nagyon jó, egyzserre fűt és meleg vizet ad. Azon az estén parázsról gyújtottunk be. Csakhogy hideg volt a kémény, nem indult meg rendesen kifelé a füst, hanem visszaáramlott az egész a fürdőbe.

Mire észrevettük, hogy szivárog az ajtón a füst, gyakorlatilag nem lehetett látni, lélegezni, egyszerűen nem sikerült bejutni ablakot nyitni.

A nagyfiam minden vackot hazahord, morgok is vele eleget. Akkor jól jött a ki tudja honnan odakerült gázmaszk:-) Majdnem egy órába telt, mire az összes füst kiment, és napokig érezni lehetett a szagát.

Azóta ügyelek rá, hogy rendesen lángra kapjon a fa, addig nem megyek ki.

21. Suesue (válaszként erre: 19. - 408020f45e)
2013. ápr. 6. 16:13

Persze természetesen, a tűzoltók kivitték a hűtőt, csak a megégett dolgokat vittük ki és kitakarítottunk.

A biztosító, ha jön mindent megmutatunk neki.

20. Suesue
2013. ápr. 6. 16:11

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, azért írtam le, hogy tanuljunk belőle.

Az nagyon nagy szerencse volt, hogy itthon tartózkodtunk, és időben észrevettük.

Próbáltam mindenkinek visszaküldeni egy köszönöm jelet, de csak a kis széttárt karú állatka hasonlít szerintem egy köszönömre.

A lényeg az, hogy élünk!!!

19. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Suesue)
2013. ápr. 6. 16:10
Nagyon jól csináltátok! De most hagyjatok mindent úgy amíg a biztosító ki nem jön felmérni a kárt.:)
18. Suesue (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2013. ápr. 6. 16:05

Villany a konyhában és a nappaliban nincs, de a ház többi részén van.

Kaptunk egy kis hűtőt kölcsön, szóval szerencsére minden jól alakult.

Bosszant kicsit, de nem történt személyi sérülés, és szerintem ez a lényeg.

17. Suesue (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2013. ápr. 6. 16:01
Nem a tüzet, hanem az izzó gerendát.
16. Suesue (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. ápr. 6. 16:01
Nem a hűtő körül, mert az olvadt műanyag lecsepegett. Csak azután locsoltuk amúgy miután megbizonyosodtam, hogy áramtalanítva van minden.
15. patapucs (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2013. ápr. 6. 15:54

Azt írta, hogy áramtalanítottak elötte.


Minden tiszteletem, hogy ilyen ügyesen megoldották.

14. 5847448901 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2013. ápr. 6. 15:53
Azt írta hogy előtte áramtalanított!!Csak el kellene olvasni :DD
13. globus (válaszként erre: 7. - Sajert)
2013. ápr. 6. 15:50

Hogyhogy felrobbant? :(

Mit NE tegyünk, hogy elkerüljük az ilyent?

2013. ápr. 6. 15:50

És egyébként mennyi kár lett? Van villanyotok? Vagy most mi lesz?



Én is tudom, hogy lesz ám karácsonyi tűz:)


4 éve karácsonykor az asztalon meg lett gyújtva az adventi koszorún a gyertyák, vacsiztunk, majd ajándékozás, stb. Én a gyerekekkel bent maradtam a szobában, a férjem és barátnőm a nappaliban. Mesélés alapján: a barátnőm egyszer véletlenül odanézett az asztalra és ekkor már lángolt az adventi koszorú és az asztal terítő is. Természetesen pánikba esett, a férjem pedig mondta, hogy semmi gond, a terítővel együtt bedobta a mosogatóba a koszorút és vizet engedett rá:)

Ha ők is bent maradnak velünk, akkor nem tudom mi lett volna....

11. szafaripók (válaszként erre: 7. - Sajert)
2013. ápr. 6. 15:50
Szénmonoxid, meg széndioxid mérőt kell venni, az visít, ha füst van, tuti felébredsz!:)
10. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Suesue)
2013. ápr. 6. 15:47
Én úgy tudom, hogy tűz esetén nem szabad ablakot, ajtót nyitni, hogy ne tápláljuk oxigénnel a tüzet.
2013. ápr. 6. 15:43
Na igen, ügyes, de áramot vízzel....
8. andi6020 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. ápr. 6. 15:42

Olvadó műanyagról meg gerendáról volt szó, nem?


Hát csak nem az elosztót öntötték le vízzel?

2013. ápr. 6. 15:42

Ügyik voltatok!! Gratula :-).


Nekem is volt tűzesetem, a fürdőszoba gyulladt ki. MINDEN elégett, szerencsére csak a füst jött ki a fürdőből, mert ha az előszobai rizsporos tapéta elkezd égni...

Mire a tűzoltók kiértek, mi már a tüzet eloltottuk. Gázpalackot kivittük a házból, a szomszéd futott az oltóval (azóta is van itthon). A bátyámnak a szemöldöke égett le, meg elől a haja (aeroszolos spray robbant fel a fürdőben - azóta nincs itthon ilyen).


Tudod mi azóta a rossz, hiába történt nappal, időben észrevettük, DE a tudat, hogy bármikor tűz lehet, amíg mondjuk alszunk, nagyon rossz. Kb. 20 éve történt, de mindig szaglászok, hogy nem érzek-e füstszagot.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Suesue)
2013. ápr. 6. 15:40

Mákotok volt! Ügyesek vagytok!

De jól értem, spricnis flakonnal oltottátok a tüzet?

5. globus (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. ápr. 6. 15:38
Nekem is ez ugrott be, de megvártam, míg tisztázza valaki... :) Elektromos áram környékén nem kicsit életveszélyes a vízzel oltás.
2013. ápr. 6. 15:37
POnt a napokban olvastam itt egy kérdést, kinek van otthon porral oltó készüléke...:)
3. szafaripók (válaszként erre: 1. - Suesue)
2013. ápr. 6. 15:36
Jól értem: az elosztót kezdtétek vízzel locsolni???
2. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Suesue)
2013. ápr. 6. 15:33
Sajnos a központosításra már a bevezetésekor megmondták a vonulós tűzoltók, hogy nem jó ötlet.
2013. ápr. 6. 15:27

Óriási mázlink volt, hogy a férjem felébredt a kattogó zajra, és lement megnézni, hogy mi okozza.

Amint leért az elosztó környékén lángok voltak, amiből az olvadó műanyag ráesett a hűtőre, az okozta a zajt.

Elkezdett kiabálni erre pizsamában lerohantam, az volt az első dolgom, hogy lekapcsoljam az áramot, ami automatikusan lekapcsolt, de biztos ami biztos.

Beértem a házba, és pörgött az agyam vödör-lavór víz én elkezdtem ráönteni, a férjem pedig felváltva hozta őket.

A füsttől szinte nem láttunk semmit, de folytattuk, amint a lángok elaludtak, körbe mentünk a házon és az összes ablakot kinyitottuk, dőlt kifelé a füst.

Telefonáltam a tűzoltóknak 105, 6:42-kor egyből mondtam a címet, sajnos annyira lassú volt a kezelő a vonal túlsó végén, hogy miután harmadjára mondtam, hogy hol vagyunk kinyögte, hogy kapcsol a megyei diszpcserhez.

Erre letettem a telefont, mert a gerenda még izzott és sanszos volt, hogy újra égni fog.

Elkezdtük vízzel locsolni, de mivel nagyon magasan volt, felmosóval próbálkoztunk, az izzás nem akart elaludni, ezért kiöntöttük az ablakmosó folyadékot kiöblítettük, és azzal fújkáltuk, mire végre megszűnt az izzás.

6:46-kor csörög a telefonom, valamilyen diszpécser volt, hogy akkor mi a cím, és küldenek kocsit.

Két autó jött Érdről, de több mint 20-perc volt, hogy kiérjenek.

A tűzoltók normálisak voltak, de ezt a késlekedést nem értem, mert ők a risztás után 2-percen belül indultak, a tűzoltóság nincs olyan messze, mégis mi tartott eddig?

A központosítás nem volt jó ötlet, mert nem azon a helyen jelez ahol a baj van.

Hiába a 105-öt hívtam, nem ők voltak a vonal végén.

Viszont meg lettünk dicsérve, hogy nem kaptunk pánikot, hanem logikusan cselekedtünk. :)

Szóval én így éltem túl életem első tűz esetét!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook