Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan váljunk el úgy, hogy az ovis gyerek a lehető legkevésbé sérüljön? fórum

Hogyan váljunk el úgy, hogy az ovis gyerek a lehető legkevésbé sérüljön? (beszélgetős fórum)


1 2
41. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2013. ápr. 6. 23:58
Nem biztos hogy el kell válni. Csak levegőt venni.
40. b8103f009a (válaszként erre: 37. - Andi6020)
2013. ápr. 6. 12:19
Uhh, itt már tényleg nem lehet közös jövőről beszélni. Talán a válás a jobb megoldás, de nem mindegy, hogyan zajlik, és, hogy viselkednek a felek egymással. Ha mindketten szeretik a gyereküket valóban, akkor az Ő érdekében képesek lehetnek a lehető legnormálisabban lezárni a közös életüket.
39. b8103f009a (válaszként erre: 15. - Bebekriszti)
2013. ápr. 6. 12:15

Remélhetőleg mindketten vagytok annyira intelligensek, hogy kulturáltan meg tudjátok beszélni a közös dolgaitok lezárását.

A gyerek mindenképpen sérül, az tőletek függ, hogy mennyire. Ha mindkettőtöknek fontos a gyereketek, akkor megtesztek mindent annak érdekében, hogy a legkevésbé sérüljön, félretéve a saját sérelmeiteket, vagy vélt sérelmeiteket. Üljetek le közösen, ha eldöntöttétek már, hogy mit, hogy rendeztek, és beszéljétek meg a gyerekkel is a jövőt. Biztosítsátok róla, hogy mindkettőtöknek fontos marad Ő, és akkor találkozik a külön élő szülővel, amikor csak akar. Ha ellenségeskedtek, csatároztok, akkor semmi esély rá, hogy ne tegyétek tönkre a gyereket ezzel.

38. Cippora (válaszként erre: 35. - 26c9a8950c)
2013. ápr. 6. 10:51

Azért írtam idézőjelbe.De amíg 50 éve még szégyellni kellett,addig manapság már teljesen elfogadott,hogy valakinek elváltak a szülei.

Senkinek sem kellemes egy válás,de azért a többség nem omlik össze...

37. andi6020 (válaszként erre: 6. - Bebekriszti)
2013. ápr. 6. 10:18

Amúgy megvan még az a pasid, akivel évekig csaltad az uradat?


("Az uram 54 éves,én 43, a gyermekünk 5 éves. Későn ismertük meg egymást,de jó volt minden....8 év együttélés után beleszerettem egy fiatalabb elvált férfiba. Küzdöttem ellene,tiltakoztam az érzés ellen,de hiába....Majdnem másfél éve egyszerre 2 vasat tartok a tűzbe,nem megy tovább... Az uram már mindent tud....Nem tudok tovább hazudni!! A gyermekünk semmit nem érez.Még.")

2013. ápr. 6. 10:09

Ha már fórum indul az ügyben, az sejtetni engedi, hogy a békés, barátságos válásra az esély igen kevés.

Megspékelve mindez az apukára illetett jelzőkkel, nullára csökkenti a súrlódásmentes válás lehetőségét.


Azért én meghallgatnám a másik felet is....

35. 26c9a8950c (válaszként erre: 33. - Cippora)
2013. ápr. 6. 10:03
Szerintem egyáltalán nem "természetes". Azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy a válás mindenképpen megviseli a gyereket. Természetesen függ a mértéke a gyerek személyiségétől és a válás minőségétől, de mindenképpen megviseli. Ebben az esetben ráadásul egy apás gyerekről van szó. Vagy magát, vagy az anyut fogja hibáztatni, amiért apu elköltözik.
2013. ápr. 6. 09:23
válás amit a gyerek nem viselne meg nem létezik....ez egészen bíztós
2013. ápr. 6. 08:23
Ha normálisan váltok el,akkor semmi baj lesz.Az apa akkor lássa amikor csak akarja.Más gyerek is túl tette magát rajta,a tied is túl fogja ha emellett döntesz.Hidd el,megérzi egy gyerek ha nincsenek rendben a dolgok,akkor meg mi értelme együtt maradni?Lassan több az elvált,mint aki együtt van,ez is,az is "természetes" a gyerekeknek...
32. 91d4989ab9 (válaszként erre: 31. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 6. 01:59

az a baj itt, hogy ha a pasi tényleg ilyen féltékeny meg lesi a nőt és kémkedik utána, akkor az nagyon nem az a tipusú férfi aki csak úgy csöndben hagyja hogy elváljanak tőle....


lehet hogy a forumindító helyében először valami párterápiára beszélném rá a pasit, talán ott megértené hogy miért nem helyes ennyire ellenőrizni a másikat és felfogná hogy a szerelem nem birtoklás, és ha elválunk az nem megsértése a másiknak, hanem egy megoldás végszükség esetén...

31. Csipkerózsika (válaszként erre: 29. - 91d4989ab9)
2013. ápr. 6. 01:28

Így van, mindenképp megviseli. A mérték a hogyantól függ.

De egy rossz kapcsolatban együtt élő szülőpár mellett ugyanúgy sérülne, sőt talán még jobban is. Ha kulturáltan, a gyerek érdekeit szem előtt tartva sikerül elválni és a nevelésben együttműködni, akkor még mindkét szülőnek esélye van boldognak lenni, s ez a gyereknek is jó.

30. Csipkerózsika (válaszként erre: 28. - Ditta67)
2013. ápr. 6. 01:26

No és ha nem tudják helyrehozni és épp az együttélés az ostromállapot?

Meg kell próbálni, de azt gondolom, ha valaki már eljut az elhatározásig - és láthatóan a gyereket is figyelembe vette - akkor valószínűleg már mindent megpróbált.

2013. ápr. 5. 23:30
a gyereket meg bármilyen is a válás megviseli, még ha nem is látszik rajta, de pl gyengül az immunrendszerük, többször beteg stb....
2013. ápr. 5. 23:29

Sehogy! Próbáljátok meg helyrehozni,megjavítani!

Egy gyereknek mindkettőre szüksége van,de ostromállapotra nincs!

27. 91d4989ab9 (válaszként erre: 23. - Bekacomb)
2013. ápr. 5. 23:29

kicsit még jobbá teheted ezt ha egy utolsó esélyt még adsz a pasinak miután felhozod hogy elválnál, hátha komolyan veszi és javitható még a dolog, meg szerintem így korrekt.


vagy ezen már túlvagytok?


szóval mondd el neki hogy legszívesebben elválnál, mert... okokat is sorold fel neki. majd azt hogy kér-e még egy utolsó esélyt arra hogy megpróbáljátok, ha igen akkor adj neki egy konkrét dátumot hogy meddig kap, 3-4 hónap talán elég ehhez. és utána ülj le vele megint megbeszélni mi a helyzet

26. 91d4989ab9 (válaszként erre: 17. - Bebekriszti)
2013. ápr. 5. 23:24
te ismered az urad, hogyan viselkedne a válásnál? meg lehetne vele beszélni? vagy mondana rád kigyót-békát? mert ez a lényeg itt, hiszen ha ti ketten megtudjátok beszélni szépen akkor a gyereknek is tudtok egyfajta biztonságot nyújtani a bizonytalanban, de ha harc lesz akkor szerintem nagyon sérülhet a gyerek.
25. 91d4989ab9 (válaszként erre: 6. - Bebekriszti)
2013. ápr. 5. 23:20
van rá oka? öszintén
24. Bekacomb (válaszként erre: 23. - Bekacomb)
2013. ápr. 5. 22:55

Bakter, nekem is késő van. Tehát sérülne, nem sértődne. :-)

Amúgy szerintem az csak duma, hogy nem sérül a gyerek, ha kulturáltan válnak a szülők. Szerintem mindenképp sérül, de az rajtatok múlik hogy mennyire. De nem vagyok szakember, tehát ez csak a személyes véleményem.

23. Bekacomb (válaszként erre: 17. - Bebekriszti)
2013. ápr. 5. 22:52
Bizony, nehéz szituációban vagytok. Gondolod hogy a férjeddel képesek lesztek ezt viszonylag csendesen megoldani? Te ismered a kapcsolatotokat, hogy milyen a viszonyotok jelenleg. Beszéld meg vele hogy így döntöttél, és meséld el, amit ide is leírtál, hogy szeretnéd, ha a közös lurkó a legkevésbé sértődne. Remélem, menni fog nektek és sikerül együttműködni a gyerkőc érdekében. Szívből kívánom nektek!
22. 17aadc1082 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2013. ápr. 5. 22:48
ja, csak késő van :)
21. 17aadc1082 (válaszként erre: 18. - 17aadc1082)
2013. ápr. 5. 22:48

bocsi.. figyelmetlen voltam, megvan a gyerek kora is.


Ő már akkor nem olyan kicsi, és tök értelesen el lehet magyarázni, hogy mi a helyzet. apuka-anyuka már nem szereti egymást, de téged igen, bla-bla.. már, ha ezt így apukával is meg lehet beszélni. Ha nem, akkor az szívás.

20. andi6020 (válaszként erre: 18. - 17aadc1082)
2013. ápr. 5. 22:47
Bébi! Olvastad az indító hozzászólást? :D
19. 17aadc1082 (válaszként erre: 17. - Bebekriszti)
2013. ápr. 5. 22:47
Nem lehetetlen. Nálunk pl megvolt negyed óra alatt, közös megegyezéssel, alig 2 éves gyerekkel. A kapcsolat azóta is okés.
18. 17aadc1082 (válaszként erre: 15. - Bebekriszti)
2013. ápr. 5. 22:46
A gyerek hány éves? :D apukát pont letojom :D
17. bebekriszti (válaszként erre: 15. - Bebekriszti)
2013. ápr. 5. 22:43
És egy válásnál nagyon nehéz intelligensnek maradni...
16. Regin_a (válaszként erre: 12. - Bebekriszti)
2013. ápr. 5. 22:42

mindegy miért"


Igazad lehet

Ugynakkor nem mindegy, mert esetleg megbeszélhető, javítható még a házasság és akkor a kissráccal sincs gond

De legyen mindegy, ezt te érzed

Okosabbat nem tudok mondani, mint emberi hangon megbeszélni és elmondani ,hogy apa-anya külön fog élni, de te mindig találkozhatsz apáddal


Egy barátnőm iylen korú gyerekkel vált el, egy hangos szó nem esett

Igaz, "került férfi" a házba, aki jól összejött a gyerekkel, tehát gyorsan lett "apapótlék"

Az apjához meg akkor ment/vitték amikor akart.

15. bebekriszti (válaszként erre: 14. - 17aadc1082)
2013. ápr. 5. 22:42
Evvel kezdtem...55 éves.De még ez sem lényeges...A szétválás a lényeges,a gyerek szempontjából...
14. 17aadc1082 (válaszként erre: 12. - Bebekriszti)
2013. ápr. 5. 22:38

hány éves?


Ha intelligensen tudtok beszélni, és nem lesz játszma a gyerek miatt, nem fogja megsínyleni.

13. 17aadc1082 (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2013. ápr. 5. 22:37

ok. Mondjuk jelen helyzetben totál irreleváns, hogy alapból ilyen, vagy a kora miatt.

Totál kibírhatatlan lehet egy ilyennel élni.

12. bebekriszti (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2013. ápr. 5. 22:36
Nem a -más ok- itt a lényeg....nem ez a fontos... A kapcsolat végleg megromlott,mindegy miért....Itt a kisfiún van a hangsúly....azon,hogy el fognak válni a szülei és nem tudom hogyan fogja feldolgozni!! Ő érte aggódok,nem az apjáért...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook