Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorbetegek segítségét kérném fórum

Cukorbetegek segítségét kérném (beszélgetős fórum)


11. b489973a29 (válaszként erre: 9. - Judyka001)
2013. ápr. 8. 07:21
Írok Privit,hol érdemes beszerezni!
10. makoska+2 (válaszként erre: 9. - Judyka001)
2013. ápr. 7. 20:13
Én a Rossmannban vettem 800-ért, most meg még 10%-os kupon is van április végéig náluk. Szóval kilós árban is az a legolcsóbb, amit én találtam.
2013. ápr. 6. 21:37

[link]


Itt egy oldal, amit érdekesnek találtam. Vettem ma xilitet, de mikor kibontottam a nagy dobozt, kivettem belőle kb fele akkora zacskót. Őszintén szólva akkor nagyon sajnáltam azt az ezer forintot. Talán holnap fel merem már bontani a zacskót is! :/ :)

2013. ápr. 6. 18:51

Sziasztok!


Én cukorbeteg anyukámnak próbálkozok süti sütéssel,már régóta.


Én utoljára gyümölcscukorral sütöttem neki répa tortát ,és narancsos -étcsokis muffint .


Ízlett neki


A gyümölcscukor állagra olyan ,mint a kristálycukor,és olcsó

2013. ápr. 6. 15:15

Nem mindenki bírja a Xilitet, nálam már kis mennyiség is gyomor bajokat csinál.


A barátom eritrolt használ, állítólag az az egyik legjobb. Érdemes utána nézni, a Gi-je is nagyon alacsony, bőven a Xilit alatt van.

2013. ápr. 6. 13:29
Piskótát még nem sütöttem, főleg olyasmit próbáltam, ami barna lisztből is jó lehet (kevert tészta, keksz). De ha megpróbálod, érdekelne engem is. :)
5. b489973a29 (válaszként erre: 1. - Judyka001)
2013. ápr. 6. 09:14
Szia!A párom cukros. Először túrós rétest,meggyes-mákosat készítettem xilittel. Szórásnak is ezt használtam.Mivel van ch tartalma,a párom közel annyi egységet lőtt be mint szokott egy ilyen süti után. És olyan hypo lett a vége,hogy nem győzte kapkodni a szőlőcukrot. Tényleg nem emelte a vércukrot.Azóta mindenhez ezt használok,mert természetes anyag,kivéve a kelt tészták,mert lefogja az élesztőgombák szaporodását.
4. Pillangóhatás (válaszként erre: 1. - Judyka001)
2013. ápr. 6. 09:06
Ezen könnyen segíthetsz.Létezik Xillovit zéró.én azt használok.süteményekbe kb 2/3 annyit teszek, mnt cukrot.0 cal, 0 ch és szinte semmi mellékíze nincs
3. Judyka001 (válaszként erre: 2. - Makoska+2)
2013. ápr. 6. 06:43
Köszönöm a választ! :) Kipróbálom, hátha! :) Jobb, mint a kristálycuki. Azt nem tudod-e véletlen, hogy a piskótát meg lehet-e vele sütni?
2. makoska+2 (válaszként erre: 1. - Judyka001)
2013. ápr. 5. 22:46

Szia!

Nem vagyok cukorbeteg, de cukorbeteg diétára fogtak. Használok nyírfacukrot, sütöttem is vele, úgy fogalmaznék, talán nem annyira édes, mint a kristálycukor, viszont garantáltan nem műanyag. Van 250g-os kiszerelés is, egy próbát megér. Viszont a szénhidráttartalmát (kb. negyede a cukorénak) mindenképpen kalkuláld be!

2013. ápr. 5. 22:12

Sziasztok!

Egy ideje nem használok mesterséges édesítőszereket, üresen iszom a kávémat, ha édesítek, azt Steviával teszem. De nekem olyan érzés, mintha csak keserű lenne az amit eszek/iszok, és egy másodperc múlva érzem csak azt az émelyítő édes ízt. Meg lehet szokni, és inkább ez, mint a Műanyag! DE! Most olvasgatok a xilitről, és eléggé megoszlanak a vélemények. Nézegettem én is a boltok polcain, mint alternatív édesítőszer, de a magas szénhidráttartalma elriasztott. Viszont a GI-je csak 7, és csak a fele szívódik fel, meg ilyen okosságok. Ez mind szép és jó, de az érdekelne, van-e valakinek tapasztalata a xilittel kapcsolatban. Szívesebben sütnék vele sütit! :) Előre is köszönöm, ha valaki megosztja velem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook