Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy kiegyensúlyozottabb, szebb életért (fogyás) fórum

Egy kiegyensúlyozottabb, szebb életért (fogyás) (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 9. 06:36

Jó a cím, mondhatni tökéletes. lefogytam huszonötöt két év alatt, és azóta kiegyensúlyozott szebb életem van.


na a súlytartás az némi kihívást jelent, de megéri...

19. 4d6f668ed2 (válaszként erre: 17. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 5. 10:58
Nem vagyok zsiros, de a testzsirszazalek meresen en is gondolkodom. Ezert nem is merem az eredeti 50 kilogrammot kituzni, nem szeretnem, ha elmaradna a menzeszem. Gyakorlatilag mar kilatszanak a bordaim, feszes vagyok, feleslegem nagyon nagyon minimalis 1-2 helyen, ha egyaltalan annak nevezheto. Na azon szeretnek szepiteni, hogy kicsit kisebb legyen, es feszesebb is. De azzal en is tisztaban vagyok, hogy nem vagyok hajas.
18. AlBundy (válaszként erre: 16. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 5. 10:50
Madár csontozat..:)
17. 731e5b9ffb (válaszként erre: 13. - AlBundy)
2013. ápr. 5. 10:49
Igazából a zsírszázalék adná a legjobb eredményt, tehát az alapján lehetne megállapítani, valóban van-e túlsúlyról szó, de ezek az adatok nincsenek a birtokomban. Bár nehezen tudom elképzelni, hogy 168cm 59kg-hoz olyan hatalmas zsírszázalék párosulna.
16. 731e5b9ffb (válaszként erre: 13. - AlBundy)
2013. ápr. 5. 10:46
Inkább a testépítők és a versenysportolóknál mutat fals értéket, ugyanis a magas izomtömeget nem veszi figyelembe, ezért az izmos emberekre simán rámondja, hogy túlsúlyos. De egy átlagos testalkatú, tornázgató nőnél megfelelő eredményt ad, arról nem is beszélve, hogy itt most a "sovány"-"normál" súly közötti értékről van szó, abban pedig maximum a madár csontozat, ami miatt valakinél a "sovány" kategória lehetne valójában a pont jó.
2013. ápr. 5. 10:25

Sajnos a kozelemben nincs edzoterem, en este allok neki, takaritas, tanulas utan edzeni, ugyhogy nalam egyelore ez nem jatszik.:(


Azt elfelejtettem mondani, hogy nyugodtan johetnek olyanok is, akik tobb vagy sokkal tobb sulyfelesleggel kuzdenek. En is ugy indultam eloszor, az etrendem pedig nagyjabol ugyanez volt.

14. *iceprincess* (válaszként erre: 13. - AlBundy)
2013. ápr. 5. 10:19

Én sem hiszek a BMI-nek,azért ennél összetettebb szerintem a dolog.

Csinálom most egyelőre PE-t,aztán majd meglátom,hogy alakulok tőle. A semminél mindenképp jobb,érzem,hogy hatékony és élvezem is,ez a legfontosabb :) Ha kevés lesz,fontolóra veszem majd esetleg az edzőtermet. De ez még a jövő egyelőre :)

2013. ápr. 5. 10:11
A BMI baromság. A súlyoddal azonban nincs baj, lehet inkább testkompozíciót kellene változtatni. Péntek Enikő jó a csajoknak, de nem a végtelenségig, előbb utóbb túl fogod nőni és akkor lehet menni az edzőterembe az igazán feszes alak ott készül.
12. *iceprincess* (válaszként erre: 6. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 5. 10:11

Hát,nekem nem alacsony,úgyhogy emiatt nem aggódom :) Látom is magamon,hogy kilóban hiába nincs olyan sok többlet,de azért van rajtam felesleg.

Az 55 kg sem kevés egyébként,azzal pont csinos lennék még,de mint mondtam,főleg a tükörre hagyatkozom,így ha az már szépet mutat,már elégedett leszek :)

11. *iceprincess* (válaszként erre: 8. - 4d6f668ed2)
2013. ápr. 5. 10:07
Régebben nálam is volt olyan,hogy megvolt a napi 1-2 óra torna,de most egy ideje már nem fér ez bele. Meg nem is a mennyiség,hanem az intenzitás a lényeg :) PE tornáit 20-40 percben is hatékonyabbnak érzem,mint a korábbi 1-2 órákat :)
10. *iceprincess* (válaszként erre: 5. - 4d6f668ed2)
2013. ápr. 5. 10:02

Egy nap kb 20-40 percet,mikor mennyire van idő és kedv,de van amikor többet. Péntek Enikő tornáiból elég is mondjuk ennyi,mert elég kemények és hatásosak :) A szerda-csütörtök általában kiesik,mert akkor nincs időm,szóval általában azok a pihinapok. Így a heti 5 alkalom összejön általában.

Én szeretek videókra tornázni,de Enikőtől mostanában a honlapján lévő kisvideókat csinálom,aminek a gyakorlatai ki vannak jegyzetelve nekem,berakok egy jó kis zenét és mehet :) Igaz,megvannak a dvd-i is,de azokat még nem próbáltam ki.

9. 4d6f668ed2 (válaszként erre: 6. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 5. 09:56
Bizom benne, hogy nem izombol fog lemenni ez az 5 kilo, ezert is szeretnek kicsit emelni a sportmennyisegen, es novelni a feherjet, persze csak kicsit, mert az se tul jo, ha sokat viszunk be. Ha 56 korul gyengenek fogom erezni magam (izomveszteseg), akkor viszont leallok.
8. 4d6f668ed2 (válaszként erre: 7. - *iceprincess*)
2013. ápr. 5. 09:55
Nyilvan van valamennyi, de inkabb ugy ertettem, nem sokat nyom a latba, ha napi fel orat csinalom,mert en van, hogy csak ennyit. Van, hogy semmit, es igazabol sok minden nalam nem valtozik, bar azert a combom szep formas lett a futastol, azt viszont nem napi fel oraval ertem el, de legalabb tartom. Hosszutavon biztos, hogy fontos napi fel ora is, foleg ha az egeszsegedre gondolsz. Vannak, akik napi 1-2 orat tornaznak, naluk ez szamottevo, nalam ugy erzem csak amolyan hobbi.
7. *iceprincess* (válaszként erre: 4. - 4d6f668ed2)
2013. ápr. 5. 09:50
Szerintem van azért szerepe a súlytartásban. Mert pl én is,amikor rendszeresen tornáztam valamit,stabilan tartottam a 60-61 kg-t,pedig nem ettem többet,mint most. Egy ideje viszont leálltam a mozgással,jött a húsvét is,a zabahegyek,fel is szaladt a súlyom 63 kg körülre. Úgyhogy muszáj visszaállni a rendszeres tornára,hogy legalább súlyt tartsak és ne menjen ennél is feljebb a súlyom. A kajacsökkentés meg ugye a fogyás miatt kellene. Ez mondjuk nehéz,de dolgozom rajta. Nekem sincs kitűzött dátum és inkább a tükör,mint a mérleg a mérvadó. De 60 kg alá mindenképp szeretnék bemenni,hogy legalább 5-össel kezdődjön a súlyom és ne 6-ossal. Közben úgyis látom hogy alakulok és majd annak megfelelően döntök a továbbiakról :)
2013. ápr. 5. 09:47

Ugye tisztában vagytok azzal, hogy ha már alacsony a zsírszázalékotok és mégis fogyni akartok, akkor az nagytészt izomból fog lemenni? Hacsak nem vagytok testépítők, mert kemény súlyzós edzésekkel meg lehet tartani az izmot, sima tornával nem hinném.

Amúgy beírtam a BMI kalkulátorba az adataitokat és a ti magasságotokhoz az 58kg alatti súly már kiesik az ideális tartományból.. Most az ideális tartományban vagytok, szóval csak ésszel..

5. 4d6f668ed2 (válaszként erre: 3. - *iceprincess*)
2013. ápr. 5. 09:46

Szia!


Tetszik a hozzaallasod, udv itt.:) Nekem 58 az elso kicsi celom, aztan 56, 54, igy hatha konnyebb. Mennyit sportolsz egyszerre? Minden elismeresem a tied, nekem sose ment a videora tornazas, folyton elaludtam rajta. En futok, tekerek, neha uszok, neha roplabdazom, mikor mi adodik. De igazabol van mar, hogy napokat, vagy 1 hetet nem csinalok semmit, ha tul surure sikeredik a hetem. Amint idom van ujra folytatom, dieta alatt naponta csinaltam, eleinte pihenonapom se volt.

4. 4d6f668ed2 (válaszként erre: 2. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 5. 09:43

Szia!


Valoban, mar a tukorrel is elegedett vagyok, igazabol ez szinte mar csak a "szammaniamnak" tudhato be, na meg annak, hogy ahogy idosodik az ember ugy lesz egyre nehezebb meg a sulytartas is. Felfoghatjuk ugy is, hogy elore gondolkodom.:) Illetve az edessegfalasom probalom ezaltal realizalni. Mostanaban tenyleg elszaladt velem a lo, es bar a merleg nem mutatja, erosen buntudatom van. Ugy vagyok vele, hogy 54-55 a vegcel, de mar 56-58-al is elegedett lennek. Adok 2 honapot magamnak, 54 a vegcel, aztan max nem megy le annyi. De lefog!:)Kicsit ugy erzem elbuktam, es a kitartasom szeretnem probara tenni, illetve a helyesebb utra visszaterni. Mert mar nem tudok nagyon nagyon sokat enni, de azert meg sokat igen, ha erted mire gondolok.:) Ezt a sulyt mar 2 eve tartom, meglatjuk menni fog e -5 kilot tartani. Mar azt se tudom en vajon miert hizhattam meg, hisz mindent eszek ma is, es most nincs ilyen problemam, igaz sportolok, de azt inkabb a kozerzetem miatt egy kicsit, nem hiszem, hogy tul nagy szerepet tolt be a sulytartasban.

2013. ápr. 5. 09:24

Sziasztok!


Én is 168 cm vagyok,jelenleg kb 63 kg,de 55 kg nekem is az álomsúly. Első körben persze a 60 kg alá kerülés a cél és onnan majd meglátom. Igazából nem is a súly a lényeg - mérlegre is max egy héten egyszer állok -,hanem inkább a formásodás,elsősorban Péntek Enikő tornáival. Heti minimum 4-5 alkalommal igyekszem mozogni és figyelek a kajára. Ez nálam annyit jelent,hogy próbálom lecsökkenteni a mennyiséget és 6 után nem eszem. De egyébként nincs tiltott étel,csak próbálok ésszel enni.

Van naplóm is,ha gondoljátok,nézzetek be :)


Sép napot! :)

2. 731e5b9ffb (válaszként erre: 1. - 4d6f668ed2)
2013. ápr. 5. 09:16
Szia, a 168cm-hez az 59kg épp ideálisnak tűnik. Biztos, hogy nem esnél át a ló túloldalára az 54-55 kilóval?
2013. ápr. 5. 09:05

Sziasztok!


Eloszor is elnezest, nincsenek ekezeteim. Azert a forum cimet probaltam magyarosan osszehozni.


Mindenkit varok, aki fogyni szeretne modszertol fuggetlenul. De elsosorban azokat, akik csokkentett energiabevitellel, kiegyensulyozottan probalnak fogyni.


Rolam par szo: Jelenleg 168 cm vagyok es 59 kilo. Celom: 54-55 kg. Erre max 2 honapot adok magamnak. Nem szeretek idopontot kituzni, de mar mashogy nem megy, nincs mi motivaljon. En mar leadtam jo par kilogrammot, egy ideje tartom ezt, viszont elkeserit, ha arra gondolok nem voltam kepes meg kicsit kitartani. Huszoneves vagyok, dolgozom, tanulok, ferjnel vagyok, szoval emellett is meg lehet csinalni.:) Naponta tornazom, es most mar probalok az etkezesre is odafigyelni. Mindent eszem, de kevesebbet, illetve az edessegeket kellene most minimaliazalnom es a pizzatol egy kis idore megvalnom.:) A sulytartas szepen ment, sot, sokszor tul sokat is ettem, de nem jott fel extra, viszont meg idoben szeretnek a sok edesseg eveszetnek megalljt parancsolni. 6 utan mar probalok nem enni, nem tul egeszseges, de en csak igy fogyok. Szerintem sokat segitene, ha leirnank mi nyomja a szivunket, illetve eveszet helyett beszelgetnenk, foleg este.:) En holnaptol kezdem, ma toborzok, de igazabol az elhatarozas mar ma is megvolt, csak a bevasarlas meg nem. Hetvegen vendegsegben leszunk,de mar visszafogom magam, hetfotol pedig probalok egy kicsit tobbet mozogni is.


Gyulekezzunk! Ird meg, hogy hany cm vagy, hany eves, hany kg, es mi a celod. Ha van valami fincsi recepted, amit egy atlagos csalad is elfogyaszt, csak epp egy kicsit dietasabb oszd meg. Hiszek benne, hogy fogyokura alatt is lehet jokat enni, csak kicsit maskepp elkeszitve, illetve kicsit kevesebbet, mint altalaban.


Negativ emebereket nem varok. Tudom, hogy sok fogyokuras forum van, epp ezert egy meg boven elfer.:D Szeretnek egy sajatot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook