Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki olyan boltot mondani Szegeden, ahol még kapni hagyományos villanykörtéket? fórum

Tud valaki olyan boltot mondani Szegeden, ahol még kapni hagyományos villanykörtéket? (tudásbázis kérdés)


22. icuri (válaszként erre: 19. - Anthico)
2013. ápr. 5. 22:10
:)
21. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Anthico)
2013. ápr. 5. 16:27

Ha Magyarorszagon nem kapsz, menj at Szabadkara, Szerbiaban meg nem tiltottak be. Mi is ott vettunk a multkor egy csomot.


Lehet amugy kapni takarekos izzot, aminek olyan a fenye, mint a hagyomanyose. Csak onnet tudom, hogy van 2 db. 3 fokozatos "erintos" ejjeli lampank, es az sima takarekossal nem mukodik. Kerdezz korbe, mi ennek a neve, mert magyarul sajnos nem tudom, hogy mondjak :(

20. szafaripók (válaszként erre: 19. - Anthico)
2013. ápr. 4. 12:56

Méressétek be, aztán lehet nekiállni a munkának...

Hosszú távon valakinek muszáj lesz...:(

19. Anthico (válaszként erre: 17. - Szafaripók)
2013. ápr. 4. 12:28
Itt az a vicces, h ha mindenhol lekapcsoljuk az áramot, az egyik helyiségben így is ég a villany. :D Meg tök apróságok képesek levágni a teljes biztosítékot. Porszívót+ mosógépet nem is használok egyszerre. Biztos, ami biztos alapon. A tulaj a legsilányabb kapcsolókat vásárolta, a legsilányabb lámpákat a plafonra, meg a kombikazá is haldoklik,d e húzza az időt és inkább fizeti a folyamatos javításokat, meg persze mi szívtunk, mikor nem egyszer leállt télen. A gáztűzhelyhez sincs hozzáférhető helyen csap, h bármikor el lehessen zárni a gázt, sőt csak cső van, csap nincs. A szagelszívú úgy be van építve, h bontani kéne a díszelemet, h javítani lehessen. A hűtő szintén detto, így leengedni se tudom, mert nem férek hozzá a konnektorhoz. Az egy dolog, h valami flancos lakásos magazinban szerepelt ez a lakás, meg jól néz ki, de pfff :D A szép nem mindig hasznos és praktikus. :D
2013. ápr. 4. 12:19

Át kellett köttetni az egész kapcsolótáblát, de ez viszonylag egyszerű megoldás volt.

Az ismerősötök bemérte, hogy hol milyen feszültség megy??

17. szafaripók (válaszként erre: 16. - Anthico)
2013. ápr. 4. 12:19
Mi egyszer úgy költöztünk be új lakásba, hogy minden el volt kötve: a fürdőben nem állt le a légkeringtető, egyes konektrokban nem volt áram. Másikakat meg úgy kötöttek be, h ha egyszerre üzemel a hűtő+tv+porszívó, lecsapja az egészet.
16. Anthico (válaszként erre: 15. - Szafaripók)
2013. ápr. 4. 12:10

Szerintem már havi szinten zaklatjuk a tulajt, de az lesz, h nem fog érdekelni, és megcsináltatjuk, ha itt-ott bontani kell, így járt, mi szóltunk. És benyújtjuk a számlát.

Más problémák is vannak ezzel a lakással, pedig hipreszuper modern, meg új, de annyira látszik, h ott cseszték el a "szakemberek", ahol tudták.

15. szafaripók (válaszként erre: 11. - Anthico)
2013. ápr. 4. 12:07
Hát, akkor sürgőssen csináltassátok meg a hálózatot, mert ha a lámpának megfelelő égőt vesztek és a hálózat a gond, akkor az az összes többi elektromos készüléketekre is hatással van, és drasztikusan csökkenni fog azoknak is az élettartama...
2013. ápr. 4. 12:05
2013. ápr. 4. 12:02

Köszönöm a tippeket!

Metroban, Auchanben, Tescoban szétnézünk :)

12. Anthico (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2013. ápr. 4. 12:02
Mit jelent a hideg vagy meleg fény? Hatásban miben másabb?
11. Anthico (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. ápr. 4. 12:01

De, mert mindenhol minden izzó kiég nagyon hamar. És belevalót veszünk, ez holt fix. Villamos szakember is rámondta, h mi jókat veszünk bele.

Ide még nem vettünk energiatakarékost, de akármerre megfordulunk, ahol ilyet használnak, szétfolyik a szemünk és az agyunk is. :/ Párom kimondottan nagyon érzékeny a fényükre, neki a szeme is képes huzamosabb idő után bepirosodni, és a feje is elkezd fájni. Én kicsit tovább bírom, de én se repesek az ilyen fényekért.

2013. ápr. 4. 11:56
Amúgy a ledes fényforrás árban nagyon hasonló, mint az energiatakarékos. (Legalábbis ahol normális a választék) És a ledesnél "válogathatsz", hogy hideg vagy meleg fehér fényűt akarsz - az a fejfájásos gondodat lehet, hogy rögtön megoldja!:)
9. szafaripók (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. ápr. 4. 11:54
Ha ez mellé még a fejed is fáj tőle, szerintem tuti nem jó fajtát használtok...
8. szafaripók (válaszként erre: 6. - Anthico)
2013. ápr. 4. 11:53
Nem biztos, h a hálózat hibája. Lehet, a csillárral nem jó valami, vagy nem megfelelő égőt vettetek bele. Nekem is volt olyan, hogy hetente kellett cserélni a nagycsillárban az égőt, mire a villamosmérnök férjem felvilágosított, hogy ha mindig ilyet veszek bele, hamar ki is ég, mert nem olyanba való...
2013. ápr. 4. 11:45
METRO-ban lehet kapni
6. Anthico (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2013. ápr. 4. 11:16

Ha jól láttam, a ledes igencsak drága. :S

Az albérletben meg valami nem stimmel a villamos hálózattal, mert nagyon sűrűn mentek tönkre norm villanykörték is, és nem szívesen cserélnék 700-5000 Ft-os égőket két hetente vagy havonta. :S

5. bobe1953 (válaszként erre: 1. - Anthico)
2013. ápr. 4. 11:05
Auchanban is árultak.
4. szafaripók (válaszként erre: 2. - Anthico)
2013. ápr. 4. 10:23
Próbáltatok ledeset is? Vagy más fényerősségűt???
2013. ápr. 4. 10:22
Már kivonták a forgalomból, elfekvő készleteket keressetek! Kisboltok pl. KOnkrétat nem tudok mondai, igaz, nálunk még a t*szkóban is van...
2013. ápr. 4. 10:20
Az új, energiatakarékosoktól szó szerint megfájdul a fejünk, bántja a szemünket már pár perc után. Kibírhatatlan. :(
2013. ápr. 4. 10:18
Tud valaki olyan boltot mondani Szegeden, ahol még kapni hagyományos villanykörtéket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook