Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van köztetek gyermekpszichológus? fórum

Van köztetek gyermekpszichológus? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 4. 12:46
Nekem vissza kell mennem már augusztusban mennem dolgozni. Ami azért is rossz mert nyáron vagy bezár a bölcsi vagy összevolt csoportok vanak..szóval beszoktatás sem lehetséges. Nem lesz rá sok időm, de megpróbálok beszélni majd az igazgatóval, hogy hadd menjünk be majd mindennap a bölcsibe nyáron beszoktatás előtt, hogy ismerje meg a lány és szokja az egészet.
21. megi04 (válaszként erre: 19. - Mimi mami)
2013. ápr. 4. 12:15
Nem tudom..de egy próbát megér..
2013. ápr. 4. 11:56
A mi játszóterünkön is volt egy ilyen kisfiú.Az anyukája fel is adta a próbálkozást,inkább sétáltak a környéken,vagy a játszótértől nem messze leültek egy plédre játszani.Ha senki nem volt a játszón,a kisfiú csak akkor ment oda.2,5 évesen kezdett bölcsibe járni,kicsit hosszabb idő volt a beszoktatás,mint a többi gyereknél,de nem volt komoly gond.
19. mimi mami (válaszként erre: 18. - Megi04)
2013. ápr. 4. 09:29
És mit tudna vele csinálni vajon? Se rajzolni se beszélni nem tud még a lánykám...Tényleg kiváncsi vagyok, hogy oldaná meg esetleg a problémát, ha meg tudná.
18. megi04
2013. ápr. 4. 08:38

Azért mutasd meg,ha teheted,egy gyerekpszichiáternek.ELképzelhető,hogy valamitől szorong a kicsi.

Azt nem tudhatjuk,mitől.Történhetett olyasmi,amiről fogalmad sem lehet,de ő nagyon megijedt.Pl. mese jelenet,behallatszó hangosabb visítás,álom,stb.

2013. ápr. 4. 08:01

Köszönöm lányok :)

ittmost, ki fogom ezt is próbálni mindenképp!!! :)

2013. ápr. 4. 07:58

Lehet,hogy már többet nem kéne magyarázni neki,hanem magával az öleléssel vigasztalni.Ha már odajött sírva,akkor felvenni,és mondani neki,hogy oké,akkor mostmár maradhat az öledben,amíg kedvet nem kap újra a játszáshoz.És ottmaradni vele,az öledbe fogva ,magadhoz ölelve.és nem küldeni újra játszani,ha abbahagyta a sírást(mert lehet h azért sír oylan hosszan,h ne kelljen visszamenni)

Remélhetőleg hamarabb abbahagyja a sírást,ha megígéred neki,h az öledben maradhat végig.De ha már nem sír,akkor úgy tartsd,hogy kifelé is láson,hogy mi történik körülötte.

Szerintem talán az általános biztonságérzet hiányzik belőle,még nagyon kicsi.

Valószínűleg őt többet kéne ölelni,ölben tartani(nem úgy értem,h vinni járás helyett)csak minden lehető alkalommal,pl. olvasáshoz,várakozáskor.

2013. ápr. 4. 07:57
Írtam.
2013. ápr. 4. 07:57

Köszi lányok :)


Csak ez olyan nehéz, higyjétek el...nem látom a végét :(

2013. ápr. 4. 07:56

Szerintem ezt ki fogja nőni!


A bölcsi szerintem jót fog tenni és amint elkezdi, pár hét után ez a probléma magától meg fog oldódni!

12. mimi mami (válaszként erre: 10. - 325d3a7c83)
2013. ápr. 4. 07:52
Az az érdekes, hogy ha megyünk valahová ahol tudom lesz gyerek, pl az említett barátnő akkor várja hogy menjünk....de amint meglátja a kislányt sír. Holott a kislány ténylegnem bántotta soha!!
2013. ápr. 4. 07:50
Vagy lenn vagyunk a ház előtt és lejön egy másik kisgyerek is az anyukájával. A lányom már sírásra görbíti a száját és jön hozzám. Holott a gyerek semmit nem is csinált....
10. 325d3a7c83 (válaszként erre: 9. - Mimi mami)
2013. ápr. 4. 07:49
Ki fogja nőni,ne aggódj. A te szereped az lenne,hogy próbáld neki mutatni,hogy a játszótéren a gyerekek milyen szépen eljátszanak egymással. Valószínű érhette kisebb trauma(megijesztette egy gyerek,vagy ilyesmire gondolok)és azért fél. Az fontos,hogy ha gyerektársasághoz szeretnéd szoktatni, csak 1-2 perc legyen mindig az elején,ne több.
9. mimi mami (válaszként erre: 8. - Ittmost)
2013. ápr. 4. 07:46

Ha nincs a közvetlen közelében gyerek pl homokozó akkor hamar megnyugszik és tudunk tovább játszani. De ha pl barátnőmhöz megyünk el ahol ott vagyunk a lakásban és ügye jönne közel a kislány akkor nem nagyon tud megnyugodni. Volt, hogy el kellett hoznom, mert nem hagyta abba a sírtást, hiába magyaráztam vígasztaltam.


De volt olyan, hogy megnyugszik az ölemben egy ideőre....


Néha már úgy érzem, hiogy benne ez egy berögzült dolog, hogy hé itt én sírni szoktam..vagy ez nagy hülyeség???

8. ittmost (válaszként erre: 6. - Mimi mami)
2013. ápr. 4. 07:40
Addig sír,amíg haza nem mentek?tehát oda,ahol nincs más gyerek..vagy egy idő után megnyugszik az öledben?
2013. ápr. 4. 07:30
Hozzám menekül!
2013. ápr. 4. 07:30

Nem megyünk el, hanem ő odaszalad és én a szemébe próbálok magyarázni, hogy nem bánt, nem akar rosszat a kisfiú hanem csak meg akar ismerni. Azt gondolom, hogy nem megoldás ha elszaladok vele....

Igyekszem megvígasztalni, érezze, hogy ott vagyok. Nem hagyom magátra a gondjával...van aki azt mondja, hogy ne vegyek róla tudomást. Próbáltam azt is, de akkor még jobban sírt, levegőt sem véve..nem tudom, hogy mi a jó viselkedés már..mert mindent próbáltam...

5. ittmost (válaszként erre: 4. - Mimi mami)
2013. ápr. 4. 07:24

A menekülés az úgy néz ki,hogy elfut tőlük valahová,vagy elbújik előlük,vagy hozzád menekül?

Mit teszel,miután ez a dolog lezajlik,hogy kiviszed,elfut-sír?mi jön utána? Pl. felveszed-hazaviszed,vagy beszélgetsz vele,megöleled,és megpróbáltok maradni még..?

2013. ápr. 4. 06:31

Oké :)


Arra adjatok nekem választ vagy segítséget, hogy a 19 hós lányom miért RETTEG az összes gywerektől???


Ez van mióta találkozik gyerekekkel, szóval nem újkeletű a dolog, hónapok óta trat és nem hogy enyhülni hanem erősödni látszik.

Barátnőmmel és kislányával sokat talizunk. Neki 15 hós a lánya. Már hacsak meglátja a lányt sír, pedig semmilyen rossz élmény nem érte, tehát nem ütötte meg soha gyerek ezt tudom, mert mindig a popsimban van....Szóval ez is kizáró ok.


Igaz mi magunk vagyunk, de mikor jó az idő viszem a játszóra de ott is menekül a gyerekek elöl, sírva :(


Hamarosan vinnem kell bölcsibe...mi lesz ott???

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2013. ápr. 3. 20:47
Szerintem is kérdezz, hátha tapasztalatból tudunk válaszolni!
2013. ápr. 3. 19:23
Én nem vagyok az, de nyugodtan felteheted a kérdésed. Hátha mi is tudunk segíteni. :)
2013. ápr. 3. 18:20
Kérdezni szeretnék, vagyis segítséget kérni :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook