Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nincs semmiféle jövedelmem, akkor is kell fizetnem a TB járulékot? Utoljára tavaly novemberben volt fizetve. fórum

Nincs semmiféle jövedelmem, akkor is kell fizetnem a TB járulékot? Utoljára tavaly novemberben volt fizetve. (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. okt. 19. 14:09
Majd rádverik jegybanki alapkamatostól,sajnos.
2014. okt. 16. 11:28

lehet nem fizetni, de a NAV előbb utóbb megtalál, és kamatostul rádterheli az elmaradást.

Egyik ismerősöm majd félmillát fizetett be, eü járulék gyanánt utólagosan részlet kedvezménnyel.

48. emagdi (válaszként erre: 46. - Almi20)
2014. okt. 15. 22:26
attól, hogy külföldön is fizetsz tb-t, még itthon is maradhat a biztosítotti státuszod, csak be kell jelentkezni az adóhatóságnál, és fizetni havonta az épp aktuális összeget (most 6700 ft körül van)
47. Regin_a (válaszként erre: 46. - Almi20)
2014. okt. 15. 21:52

Nem látják azt ha külföldön is biztositott vagy

DE

ha kimész melózni, ki kell jelentkezned a hazai eü. biztositótol

Sőt ha nem igy teszel, akkor majd egyszer a külföldi nyugdijaddal is gond lehet


[link]


[link]

46. almi20
2014. okt. 15. 13:50

Sziasztok, mi a helyzet akkor, ha valaki külföldön dolgozik, ott fizeti a mulkáltató utána a biztosítást, de itthon is szeretné, hogy biztosított legyen. Vajon a rendszerben leellenôrzik, hogy máshol is fizet? Bele tudnak nézni egy másik ország rendszerébe?

Vagy nem foglalkoznak ezzel és inkább örülnek, hogy eggyel több ember fizeti a tb-t?

45. sookye (válaszként erre: 44. - Rena.b)
2013. ápr. 9. 18:56

A kérdező nem is ezt kérdezte, hanem azt, hogy ha évek óta nem fizette, akkor visszamenőleg be kell-e fizetnie.

A nyilvántartás meg nem szentírás, lehetnek benne olyan érvényes Taj-számok is, amik mögött nincsen tényleges fizetés. De ezt a rendszer előbb-utóbb jelzi, és akkor úgyis behajtják.

44. rena.b (válaszként erre: 43. - Sookye)
2013. ápr. 9. 17:52

Mondjuk pont te.


Az érvényes taj nem jelent rendezett járulékfizetést.

43. sookye (válaszként erre: 42. - Rena.b)
2013. ápr. 9. 16:25
Ki vetett félre kit? Pontosan ugyanezeket írtuk le mi is!
42. rena.b (válaszként erre: 27. - 051809cc90)
2013. ápr. 9. 15:10

Ne vezessétek félre egymást.


Létezik tajellenőrzés, de az csak azt adja meg, érvényes-e a taj-szám. Attól, hogy érvényes, még nem feltétlenül áll mögötte járulékfizetés!!! Azé is érvényes, aki nem fizet évekig...


igen, ha 4 évig nem fizet valaki, bejelenti magát, akkor visszamenőleg, az tulsó járulékos hóig fizetnie kell. Részlefizetést engedélyezi a NAV.


Ha nem fizet valaki és elhelyezkedik, azt is kidobja a gép, hogy van nem fizetett időszaka.

41. rena.b (válaszként erre: 38. - Szekeres.A)
2013. ápr. 9. 15:07

a szocho-t a munkjáltató fizeti a dolgozó után...


Ahhoz, hogy az önkormányzat szociális alapon átvállajla az eü szolgáltatási járulék fizetését, feltétel, hogy az egy főre eső jövedelem a családban ne haladjon meg bizonyos (meglehetősen alacsony) összeget.

40. sookye (válaszként erre: 38. - Szekeres.A)
2013. ápr. 9. 14:29

A magánszemély egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettsége 2013. január 1-jétől 6.660.-forint/hó (napi: 222,-Ft)


Nem összekeverendő a vállalkozások által fizetendő járulékokkal és adókkal!!!!

39. 9d7907a17a (válaszként erre: 38. - Szekeres.A)
2013. ápr. 9. 10:38
De kell fizetni és mivel az adó "erősebb" beszedési alap mint a járulék ezt biztosabban behajtják mint a járulékot (pedig ott sem mondhatóak engedékenynek).
2013. ápr. 9. 09:52

Mivel már a TB járulék helyett a Szocho van, és valaki most munkanélküli, szerintetek azt is behajtják???


Olvastam, hogy régebbi nemfizetéseket hajtanak be, amikor még TB járulék volt, amiért még járt az egészségügyi szolgáltatás.


De mi van a Szochoval, a Szociális Hozzájárulási Adóval??? Ami után állítólag nem jár az ingyenes eü. szolgáltatás. Akkor most nem kell fizetni havonta, ha nincs munkám????


Egy idézet:

"A válasz a Szociális hozzájárulási adó nevében is megtalálható. Ez ugyanis adó és nem járulék. A járulék ismérve, hogy a befizetett járulékért cserébe valamilyen állami ellenszolgáltatás jár. A befizetett járulékokat az állam meghatározott célra használhatja fel.

Mindezzel ellentétben a beszedett adót az állam bármire használhatja azért konkrét ellenszolgáltatás nem jár. "

37. 9d7907a17a (válaszként erre: 36. - Pocak25)
2013. ápr. 4. 10:15
Én nagyjából tudom, hogy hogyan számolják. Ezért írtam, hogy a 160.000Ft úgy jön ki, illetve a másik variáció, ha csak egy év, hogy nem volt bevallásod sem és ezért élből megduplázták a fizetendő járulékot és úgy számolták rá a bírságot és a késedelmi pótlékot.
36. pocak25 (válaszként erre: 35. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 4. 10:12
Nem teljes két év,csak egy,de 2007 szeptember- 2008 jún.Nem tudom hogy számolják,de bizony jött a végrehajtó,de szerencsére sikerült részletben fizetnem.És most jön a vagyonosodasi miatt a bírság.Vagyonom pedig senmim sincs.
35. 9d7907a17a (válaszként erre: 34. - Pocak25)
2013. ápr. 4. 09:34
Két év kihagyásra 160.000Ft bírság és késedelmi pótlék. Ezt a havonta fizetendő, akkor kb. 5.500Ft-ra állapították meg mint munkanélküli? Mert csak akkor jön ki ilyen "kevésre".
2013. ápr. 3. 21:35
160 e ,persze havi 10 .Ez mind nem volt elég nekik,csináltak egy vagyonosodásit ,hogy miből fizettem a lakáshitelt ,ha nem volt jövedelmem. Persze azért is megbűntettek.Nem adóztam ,fizettem a számlákat.Azt még várom mennyi lesz !!
33. 051809cc90 (válaszként erre: 32. - 051809cc90)
2013. ápr. 3. 21:26
fizettél
32. 051809cc90 (válaszként erre: 31. - Pocak25)
2013. ápr. 3. 21:26
És mennyit fizetté rá?
31. pocak25 (válaszként erre: 27. - 051809cc90)
2013. ápr. 3. 21:20
Persze hogy ki kell.Én most fizetem a 2007/2008 -ast .Keményen kamatostól behajtják.
30. sookye (válaszként erre: 27. - 051809cc90)
2013. ápr. 3. 19:56
Egyébként olyat is láttam már, hogy valaki hasraütésszerű dátummal bejelentkezett, és a NAV módosította a dátumot a valódi nemfizetés kezdetére :/
29. sookye (válaszként erre: 27. - 051809cc90)
2013. ápr. 3. 19:55

Sajnos visszafelé is be kell jelentkezni, és utólag is ki kell fizetni. Ez a törvény. A tartozásra természetesen lehet kérni méltányosságot (csökkentést, részletfizetést) a NAV-tól.

Ha munkahelyed van, akkor a munkáltatód onnantól fizeti a TB-t amikortól alkalmaz, visszafelé nem.

A NAV pedig rendszeresen ellenőrzi az állampolgárokat, hogy kik azok, akiknek nincsen TB-jük fizetve, és felszólítja őket a pótlásra. Ha mégis van, azt igazolni kell, akkor nem büntetnek.

28. sookye (válaszként erre: 24. - Luna93)
2013. ápr. 3. 19:52

Ha van Ügyfélkapu regisztrációd, akkor a Magyarország.hu-n meg tudod nézni. De ha bemész a háziorvosodhoz, ő is le tudja kérdezni, vagy talán a patikában is, ebben nem vagyok biztos...

Illetve azt hiszem, nem csak a sajátodat tudod lekérdezni a neten, hanem bárki másét is, tehát ha van ismerősöd, akinek van ügyfélkapuja, az le tudja kérdezni neked.

27. 051809cc90 (válaszként erre: 24. - Luna93)
2013. ápr. 3. 19:49

Ez engem is érdekelne...tudja valaki hol lehet ezt megnézni??


És ha valaki 4 éve nem fizet már maga után tb-t?Mert nem volt rá lehetősége?ÉS most szeretne maga után fizetni akkor is ki kell fizetni visszamenőleg? Vagy a lesz bejelentett állása az illetőnek, (egy ismerősünk) akkor a munkáltató bejelenti és akkor??Fizeti onnantól?Vagy utána mi lesz?

26. Zebra25 (válaszként erre: 21. - Honey_bunny)
2013. ápr. 3. 19:28
engem onnan elküldtek, hogyha nem kapok Tőlük ellátást akkor Ők ezzel nem foglalkoznak
2013. ápr. 3. 19:27
igen fizetni kell, mert nem csak a Te keresetedet veszik alapul hanem a veled egy háztartásban élőkét is. Ha meghaladja az x összeget akkor fizetni kell, ha nem akkor nem. Én hiába voltam munkanélküli és semmi féle pénzt nem kaptam, mivel a férjem dolgozik, így kellett fizetnem. Visszamenőleg is kérik, sőt még meg is büntethetnek mert nem mentél jelentkezni amikortól Nekem kellett volna fizetned. Engem 5000 ft-ra büntettek emiatt:(
24. Luna93
2013. ápr. 3. 19:20
Úgy tudom interneten valahogy meg lehet nézni, hogy van-e érvényes TB ellátásom és van-e elmaradásom... Nem tudja valaki, hogy hol lehet megnézni?
2013. ápr. 3. 19:03

* munkaügyi központba (vagy mi az :) értsd rá)

Az én ügyintézőm teljesen ki volt akadva rajta hogy erről nem tudnak az emberek, és hogy nem is világosítja fel őket róla senki...

22. teletabby (válaszként erre: 1. - Shany.d03)
2013. ápr. 3. 19:02
Szociális rászorultságra való tekintettel - lehetőség van ingyenes egészségügyi ellátásra való jogosultságot kérvényezni, amennyiben a jogszabályoknak megfelelsz.A helyi polg.hivatal /polgármester/jegyző/ hatósági igazolványt állít ki 1 évre.A kieső időtartamot sztem fizetni kell, erre a NAV ad megfelelő felvilágosítást.De lehez, hogy ott is lehet egy kicsit lobbizni
2013. ápr. 3. 18:59

Szia

Nekem anno a munkaügyinél segítettek elintézni, hogy 1 évig a helyi önkormányzat fizesse utánam. Erre elvileg életében egyszer mindenki jogosult.

Mindenképp menj el a helyi munkanélkülibe, ahová regisztrálva vagy, és érdeklődj ez után. Megéri.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook