Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletezés-mindig rosszul döntünk, járt valaki így? fórum

Albérletezés-mindig rosszul döntünk, járt valaki így? (beszélgetős fórum)


22. bowie (válaszként erre: 21. - Szafaripók)
2013. ápr. 6. 07:31

Hát a mai világban sokszor kell pofátlannak lenni.

Mikor a tv-ket vettük hipermarketben, akkor is alkudtam..ha ideadják ennyiért, akkor viszem a másikat is..

Amikor a tűzhelyet vettük tavaly, mondtam, ha adják mellé ajándékba azt a villanyborotvát meg azt a hajvasalót..(na csak a villanyborotvát kaptuk:D)

Gyereknek focikapu, hervis..utolsó darab..milyen már, hogy nincs kettő? Félárban visszük el csak..hát nem fél árban, de 40%al olcsóbban adták.


És meg sem lepődnek az alkudozáson, az eladók automatikusan mennek telefonálni.


És épp így volt az ingatlantulaj is anno..előttem jól megjárta, így szerintem bármit megtett volna egy megbízható bérlőért. Nagy összegű kauciót ajánlottam, ez már pozitív..:)

21. szafaripók (válaszként erre: 19. - Bowie)
2013. ápr. 5. 09:12
Szerencsés!:) Bár már majdnem a pofátlanság határát súrolja egy-egy kérés... De ha belementek...:)
20. 033054ac6c (válaszként erre: 19. - Bowie)
2013. ápr. 4. 15:16
Tényleg szerencsés vagy:)
19. bowie
2013. ápr. 4. 06:37

Hát én egyre inkább rájövök, hogy milyen szerencsés is voltam anno.:)

Igaz általában mindenhová én vittem szerződést, stb...de nekem olyan szupi tulajokat sikerült kifognom, hogy mindegyik azt mondta, hogy szóljak, ha bármi kell, meglesz. Az egyik helyen kicseréltettem a radiátorokat, mert sárgák voltak..:D

A másik helyen felújíttattam a fürdőszobát és még a csempét is én választottam bele..:DDD Ez déli fekvésű volt, redőnyök nélkül. Mondtam, csak akkor költözöm, ha lesznek..6 nap múlva volt redőny, jöttek festők festeni, színskálával, mert én dönthettem..:D

A végén viccesen benyögtem, hogy egyéb vágyam már nem lehet, mert minden megvan..kivéve egy díszített wc ülőke.:DDD Persze nevettem, mert poénnak szántam, és mondtam is, de másnap hozta.:))))

Életem végéig laktam volna ott szívesen...csak aztán hjaa..a szerelem elszólított abból a városból...:)

18. szafaripók (válaszként erre: 17. - 033054ac6c)
2013. ápr. 3. 15:08
Sajnos ez ilyen. Mi az előző albérletünkben olyan lakásban laktunk, ahol előttünk még senki. Penészedtünk - kiderült, nem szigetelték le a tűzfalat (a mi hálószobánk fala). A lakóközösség szerint meg, a "probléma lakáson belül jelentkezett, oldjuk meg mi". A megoldás: szigeteld a tűzfalat. Persze... Költöztünk.
2013. ápr. 3. 14:54
Na legalább nem vagyunk egyedül:)Volt ahol a fűtésszezon kezdetekor derült ki,hogy nem jó a cirkó és nem is lesz az,még a rokon szerelőt is elhívtuk,lehetett költözni a falak penészedtek és egy 2 éves társasházról beszélünk.Erről pl ne tehettünk,hiába választottunk cirkó fűtéses pecót,ami szempont volt:)
2013. ápr. 3. 13:29
Szerintem mi is igy vagyunk:-) elöször mikor költöztünk akkor nyáron 19 ezret fizettünk a fütésre,peddig juniustol szeptemberig laktunk ott:-) szóval montam mi lesz télen,,,távfütés volt..költöztünk,nagyon jó ház volt,imádtuk,de elkelett jönni mert beirtam a népszámláláskor hogy albérlő vagyok..:-) vicces mi :-) msot ez a 3. de horribilis összegek jönnek gáz villany számlák,nem gyözzük fizetni,az ablakon befolyik az eső ha esik,befuj a szél,persze miközben zárva van:-) szóltunk ha valami elromlott,de mindent mi fizettünk..kértünk ablakcserét,persze az sem lett meg :-(
15. kszb (válaszként erre: 12. - 033054ac6c)
2013. ápr. 3. 13:07

jesszusom :) Csak nme ti költöztetek tegnap a mi szomszédságunkba :)

A másik szomszédban nálunk is egy 90 körüli bácsi lakik, aki szó szerint bömbölteti a tv-t :)

14. 033054ac6c (válaszként erre: 13. - Adfa0d8bdb)
2013. ápr. 3. 09:56
Hát nem tudom,nem hiszem,és nem idegen a környék sem,mert évekkel ezelőtt még laktam is itt.
2013. ápr. 3. 09:35
Szerintem még várj egy kicsit, hátha megszokod, megkedveled a környéket!
12. 033054ac6c (válaszként erre: 10. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 3. 09:27
bizony a falak mindenhol vékonyak,de nem egyformán,van ami kevésbé zavaró,van ami nagyon.Az első este üvöltött a szomszéd tévéje mintha mi néztünk volna,itt minden de minden áthallatszik!
2013. ápr. 3. 09:24
Igen,listám az van.De magamat okolom most a legjobban,mert tényleg voltak kételyeim,nem is értem miért mentem bele.
10. 9d7907a17a (válaszként erre: 5. - 033054ac6c)
2013. ápr. 3. 09:23

A legtöbb társasházban vékonyak a falak. Ezzel kalkulálnod kell. Más is írta már előttem, hogy nem árt többször megnézni a környéket, beszélgetni egy két leendő szomszéddal. Ha pl. két vasárnap reggel is azt hallod a lépcsőházban, hogy gyerekek rohangálnak, gyakorolnak, stb. akkor az nagy valószínűség szerint így lesz később is.


Ha tartasz a gázkazános, konvektoros lakásoktól, akkor eleve nem volt jó ötlet beköltözni, bár szerintem meg lehet szokni. Én is távfűtésesben nőttem fel, viszont amikor összeköltöztünk a férjemmel akkor konvektoros, átfolyós gázmelegítős lakásba költöztünk, az elején baromi furcsa volt, hogy várni kell a meleg vízre. Ma már egyáltalán nem zavar.

2013. ápr. 3. 09:14
Jah, és írd föl azt is, ami az előző helyeken nem jött be. és így azt is tudod szűrni.
2013. ápr. 3. 09:09

Próbáld fölírni előre egy papírra, hogy mik az igényeid. Csendes környék, bulizósabb, iskola, ovi közel legyen e, melóhely közel legyen e...minden szempontot amit fontosnak érzel.

Nagyságot, panel, kertes, társas...szomszédok,..stb. így nem utólag jönnél rá, hogy dehát nem is ezt akartad.:)

2013. ápr. 3. 09:04
Miért költöztök ilyen sokat? csak a hely miatt? mert akkor bocs, de egyáltalán nem vagytok körültekintőek...Ha meg a kétségeid ellenére belemész, akkor utólag sajnos kár ezen keseregni...
2013. ápr. 3. 09:00
És még messzebb is vagyunk mindentől,ami azt hittem nem fog zavarni,mert autóval járunk,nincs távolság igazán,most nem 20-30 km-ekről beszélünk.De a környék is más,minden,nem érzem jól magam itt.Máshol mindig olyan hamar otthon voltam,de itt...
2013. ápr. 3. 08:57
Nem mondom,hoztunk rössz döntést mikor tetőtéri lakásba mentünk és egész nyáron főttünk..de volt hogy a lakás szuper volt kivéve hogy minden nap dübögtek ezerrel a gyerekek késő estig és hétvégén is.a többit nem is részletezném,de most egy olyan lakást fogtunk ki ahol aztán minden rossz,bár én féltem is ettől a konvektoros gázkazános megoldástól a panel után.Nem beszélve a papírvékony falakról.
2013. ápr. 3. 07:34

Én három évig laktam albérletben. Két helyen. Az elsőről azért költöztem, mert a szomszéd gyereke vasárnap reggel 7kor kezdett gyakorolni. Zongorázni tanult...

De a második már jó volt. Előre tisztáztuk a tulajjal a fizetés részleteit, a rezsit, kb háromszor mentem megnézni a környéket, a házat, beszélgettem néhány lakóval...

Neked mik a gondjaid az albérletekkel?

3. kisj
2013. ápr. 3. 06:45
Azt írod, hogy körültekintőek voltatok. Akkor mi a gond?
2013. ápr. 3. 06:32
Miért érezted, hogy legszívesebben egy percet sem maradnál?
2013. ápr. 3. 06:28
Sziasztok!Ez a 6.lakás amibe költöztünk,de itt a beköltözés napján már tudtam,legszívesebben egy percet sem maradnék,költözünk!Ez már durva,pedig úgy gondolom most választottunk a legkörültekintőbben és mégis.járt már így valaki,mi a titok nyitja,hogyan találnak mások hosszabb távra lakást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook