Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincsérv lehet, amikor a derekamnál a csigolya nyomásra élesen fáj? fórum

Gerincsérv lehet, amikor a derekamnál a csigolya nyomásra élesen fáj? (tudásbázis kérdés)


15. Dócy
2015. márc. 22. 15:40
Na végül mi lett?Mi volt az a kocsonyás a gerinceden?
2013. ápr. 3. 14:28
Azért remélem, hogy ez nem sérv, mert simán hajolok vele és megyek futok minden, csak nyomásra érzékeny meg a sarok hajoláskor húzódik élesen.
13. pumukli1985 (válaszként erre: 12. - Manó62)
2013. ápr. 3. 13:53

Hát igen,ez szerencse kérdése ha valaki éveket tud hosszabbítani a műtétet kitolva :)

Nyilván a sérv elhelyezkedése is sokat számít,és az ember életmódja,h tud-e változtatni olyan irányba h kímélni tudja magát...

12. manó62 (válaszként erre: 11. - Pumukli1985)
2013. ápr. 3. 11:50

Igen szerintem mindenki ugy van vele hogy nem egyböl a műtőbe rohan, nyilván én is kipróbáltam mindent amit csak tudtam, de a fájdalmak nemhogy nem csökkentek, hanem egyre csak erősödtek! a kimerültség teljes határán voltam a nem alvástol, a fájdalmaktol.. nekem megváltás volt a mütét!

Viszont ismerek sok olyan embert akik hosszu évekig is együtt tudnak élni a sérvel, mert van olyan módszer ami enyhiti vagy elmulasztja a fájdalmukat.

11. pumukli1985 (válaszként erre: 10. - Manó62)
2013. ápr. 3. 11:33

Nyilván a zsibbadásra gondolt,mert nagyon sok esetben olyan súlyos a sérv h annyira nyomja az ideget h gyakorlatilag mozgásképtelenné válik...

És hát a kezelésekkel,gyógyszerekkel,tornákkal ideig óráig ki lehet tolni a műtétet,de én azt látom h kis híjján akkor műtik már a betegeket amikor majdhogynem már menni sem bírnak vagy a kezüket mozgatni sem tudják :(

10. manó62 (válaszként erre: 9. - Pumukli1985)
2013. ápr. 3. 11:25

Sziasztok)

Mikor nálam megállapitották hogy gerincsérvem van, a doktornő azzal kezdte, hogy amig a sarkamra és a lábujjhegyemre rátudok állni, addig nem mütenek meg!

vagyis, ezek szerint lehet valami köze a saroknak a sérvhez.Hozzákell tennem, semmi fájdalmat nem éreztem a sarkamban, viszont a bal lábam fájt, nyilallt! egy évig huztam igy, a vége mütét lett.

9. pumukli1985 (válaszként erre: 8. - NataliaWeiss)
2013. ápr. 3. 10:40

Akár lehet is közük egymáshoz,bár én személy szerint nem találkoztam még ilyen sérvvel ami a sarokkal lett volna összefüggésben,de azért ne parázz rá a sérvre!

Kitartás még 2 hétig!

8. NataliaWeiss (válaszként erre: 7. - Pumukli1985)
2013. ápr. 3. 10:36
Köszi Pumukli, a jobb sarkamba szúr bele valami, ha lehajolok, nem tudom a kettőnek köze lehet-e egymáshoz.
2013. ápr. 3. 10:33

Akár az is lehet...kisugárzik valamilyen irányba,végtagba a fájdalom?

De amúgy majd a doki fog erre konkrétabban válaszolni.


Nekem is rohadt mód fáj az egyik csigolyámnál,totál ki tudom tapintani h hol és melyik,de nem sérv!


Szóval itt csak találgatni lehet...


Jobbulást!

6. NataliaWeiss (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2013. ápr. 3. 08:55
két hét múlva kaptam időpontot, megyek mindenképp. Remélem, hogy nincs baj, félek:(
2013. ápr. 2. 22:48

Akár lehet az is

"Ha a porckorongok degenerálódnak, a puhább belső rész "előreboltosulhat", kitüremkedhet, vagy áttörhet a kemény külső rétegen. A porckorongnak ez a kiszakadt része nyomhatja, ingerelheti, sőt, meg is sértheti az ideggyököket."


De inkább doktornak mutasd meg

2013. ápr. 2. 22:05
Nem tudom, de ahogy megnyomom érezni, hogy ugrál valami kocsonyás szerű, de az nem fáj.
2013. ápr. 2. 21:58
Anyám, de jól megtapogattad magad. Milyen folyadék?
2013. ápr. 2. 21:56
Tapintásra más mint a többi csigolya, mintha folyadék venné körül és tapintásra, nyomásra ez a folyadék mozog. Egyelőre csak nyomásra érzékeny.
2013. ápr. 2. 21:55
Deréknél csigolya nyomásra fáj élesen fáj, lehet gerincsérv?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook