Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyibe kerül kipofozni egy régi házat? fórum

Mennyibe kerül kipofozni egy régi házat? (tudásbázis kérdés)


24. kattyus (válaszként erre: 23. - Levra006)
2013. ápr. 7. 07:49
Tehát kimondhatjuk: Minden az igényektől függ:) Persze vannak alapvető dolgok, de a csillagos ég a határ:) Jó munkát a felújításhoz.
2013. ápr. 6. 16:35
hát mi semmi extrára nem gondoltunk. csupán egy szép, takaros házacskát akarunk. hogy benne van-e a zsebünkben a pénz??....hát ez az amit nem tudunk, hisz nem mindegy hogy 5 vagy 10 az a bizonyos millió:((
2013. ápr. 5. 09:27

Ház felújitáskor a kissé hozzáértő eljut a hőszigetelésig

Ugyanakkor mi a helyzet a fűtéssel

Ma olvastam épen egy érdekes témát, tehát tegyünk kb.5-10milliót a felújitási költségekhez

[link]

21. kattyus (válaszként erre: 20. - De Luca)
2013. ápr. 5. 08:23
Teljesen igazad van. Főleg a türelemmel kapcsolatban. Sokan minden azonnal akarnak. Abban is igazat kell adjak neked, hogy minden extrát akarnak. Nem jó tendencia ez. Akinek meg vannak az anyagi lehetőségei az nyugodtan csinálja meg, de semmi értelme sok milliós adósságba verni magunkat némi extráért. És itt most nem a fórumindítóra gondoltam:)
2013. ápr. 3. 08:17
Csendben jegyzem meg, hogy egészen megváltoztak az átalakítási szokások. Egyrészt mindenki türelmetlen, és mindent egyszerre akar. A '70-es években még ennyire sem volt pénz, mégis mindenki szép lassan építkezett és a felújítások is fokozatosan mentek. Másrészt egy csomó olyan extra kerül beépítésre, ami nem minden esetben indokolt, főleg, ha valaki lyukas zokniban jár (riasztó, távirányítós kapu, motoros redőny) Az sem elhanyagolható, hogy a média ontja magából a szebbnél szebb lakásbelsőket, magazonikat, műsorokat, sokan képesek csak azért megvenni egy snassz, divatosnak kikiáltott csaptelepet 28 ezerért, mert rá van írva a címkére, hogy "szecessziós stílusú". Meg a "jóakaró" ismerősök tanácsai sincsenek jótékony hatással a bukszára, akik azt szajkózzák, hogy ha már belevág az ember, akkor azt is fel kell újítani, ami nem is szorul felújításra, mert milyen jó, hogy akkor ahhoz már nem kell 10 év múlva hozzányúlni. De sorolhatnám...
2013. ápr. 3. 07:42
Mikor mi csináltuk, még más volt a helyzet. Apránként csináltunk mindent. Minden évben valami apróságot. A tető a mai napig nincs lecserélve. Talán 2 év múlva....Egyszerre mindent megcsináltatni úgy hogy nincs a zsebedben az ára, szerintem irreális:( Ha meg annyi pénzed van akkor lehet inkább újat veszel.
2013. ápr. 3. 00:03
Az átalakítás során még előjön egy csomó probléma, ami egyébként, szabad szemmel nem is volt látható. Szóval ez is felfelé emeli a költségeket.
17. levra006 (válaszként erre: 16. - Regin_a)
2013. ápr. 2. 22:42
Te jó ég....:DD:SSS Na kár volt számolni:DDD BEtojok ez riasztóbb mint gondoltam!
16. Regin_a (válaszként erre: 13. - Kisj)
2013. ápr. 2. 19:53

Nem számolom össze

de

tegyük hozzá a gázkazánt 300ezerért

Kéménybélelés és munakadj

villanyszerelést szintén kb. 300ezer munkadij + anyag

nyilászárók biztonsági rács

riasztók

biztonsági bejárati ajtó

automata kapubejáró

és még sorolhatnám


Számolja össze valaki hol tartunk :)

15. kisj (válaszként erre: 14. - Rita 72)
2013. ápr. 2. 19:23
így igaz
14. Rita 72 (válaszként erre: 13. - Kisj)
2013. ápr. 2. 19:14
És akkor még szó se esett a munkadíjakról...
13. kisj
2013. ápr. 2. 19:11

Kb. költégbecslés:


4. Tetôszerkezetek

4.1. Magas tetôk

max. 55 fok hajlású, egyszerû kialakítású nyeregtetô, 300 m2

tetôfelületre.

Tartalmazza: helyszínen készített ácsszerkezetet (fedélszék, lécezés ill.

deszkázat) láng és gombamentesítéssel, alátét és páraáteresztô fólia terítéssel,

héjazat készítést gerincfedéssel, pontszellôzôkkel, hófogókkal.

4.1.1. Tondach hornyolt natúr tetôcseréppel 10.400-11.300.-/m2

4.1.2. Tondach körszeletvágású tetôcseréppel 10.800-11.500.-/m2

4.1.3. Tondach hódfarkú piros tetôcseréppel 13.900-14.300.-/m2

--------------------------------------------------

1.2. Fürdôszoba-helyiség berendezése

1.2.1. Minimális felszereltséggel,

kb. 2,9 m2

alapterület esetén 110-140.000.-/m2

Tartalmazza:

– szanitereket és szerelvényeket (acéllemez fürdôkád,

mosdó rozsdamentes szifonnal)

– felszerelési tárgyakat (kerámia szappan-, törülközô- ruhatartó

fogasok, tükör)

– világító testek és szerelvények felszerelést,

– padló és falburkolat készítést mázas lapokból,

– falfelület képzést vakolással, diszperzit festéssel

1.2.2. Átlagos felszereltséggel, kb. 4 m2

alapterület esetén 240-280.000-/m2

Tartalmazza:

– szanitereket és szerelvényeket: sarokkáddal, zuhanykabinnal,

kereskedelemben kapható, bútorba épített mosdóval,

– felszerelési tárgyakat (króm szappan-, törülközô- ruhatartó

fogasok, tükör)

– korszerû világítási eszközöket és szerelvényeket,

fûtési berendezést.(pl. törülközô szárító)

– fal- és padlóburkolat készítést mázatlan greslapokból,

díszítôelemekkel, falfelületképzést

--------------------------------------------------


a kapu, meg a nyílászárók cseréje az meg teljesen szabadon választott, mert pl. azt sem írtad, hogy fa vagy műanyag

12. levra006 (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2013. ápr. 2. 19:03
Köszönöm a segítséget:)
11. bnedora (válaszként erre: 6. - Levra006)
2013. ápr. 2. 19:02

Azért nem biztos, hogy egy fiatalabb, vagy új ház ér annyit, mint egy régebbi. Mielőtt megveszitek, feltétlen statikussal nézessétek meg, hogy milyen állapotban van az épület.

Még egy jó tanács, nem biztos, hogy azzal jöttök ki jobban, ha olcsóbb dolgokat vásároltok. Inkább a minőségre menjetek.

Én is kb. 7-10 millióra becsülném a felújítást.

10. Rita 72 (válaszként erre: 9. - Levra006)
2013. ápr. 2. 18:56

A mostani helyzetben senki nem értékeli fölfelé.

Aki komolyan gondolja az eladást, az semmiképp.


Az enyém se rossz, el is képedtem, amikor kimondta, hogy mennyit költene rá.

Ha én fognék hozzá a fejújításhoz, szerintem megállnék 1 millió körül. De nem teszem, mivel egy megveszekedett vasam sincs rá.:(

2013. ápr. 2. 18:53

Hmmm...igen, ez úgy van, hogy aki el szeretné adni, az nyilván fölfelé értékeli a házát, aki pedig megvenné, az lefelé...

Az a baj, hogy tényleg rengeteg pénz minden, és egy "gyarló" emberi kereset édes kevés ehhez...

2013. ápr. 2. 18:53
Alsó hangon 7-8 millió, amit írtál.
7. Rita 72 (válaszként erre: 6. - Levra006)
2013. ápr. 2. 18:50

Én most árulom az enyémet.

Aki megnézte, azt mondta, hogy a dupláját költené rá annak, amit én kérek érte.

2013. ápr. 2. 18:47
Igen, ahogy férjemmel szoroztunk osztottunk, tényleg kb nekünk is ennyi jött ki. Nagyon meg kell ezt gondolni....Mert bár "nem drága" a ház, mire kipofoznánk 20 milliónál tartanánk, annyiból meg már fiatalabb házat is tudnánk venni.
5. Rita 72 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2013. ápr. 2. 18:43

Amit itt leírtál az 5 és 10 millió között.


A tetőcsere, ha a teljes vázat és a cserepeket is újra cseréled, talán belefér 3 millióba. Vagy nem.:(

2013. ápr. 2. 18:43
Falusi házról van szó. Igen, azért tényleg ez elég igényfüggő...:S
2013. ápr. 2. 18:41
Az se mindegy, hogy az ország melyik megyéjében; kisváros vagy falu. Nagyon szélsôségesek az árak.
2013. ápr. 2. 18:40
Szerintem,ez nagyon igény függő...
2013. ápr. 2. 18:37
Szeretném olyan emberek segítségét kérni, akik mostanában ujították föl házukat, hogy kb mennyibe kerül egy régi kockaház felujítása? Mennyibe kerül kb egy tetőcsere (ahol a gerendázatot is cserélni kell), fürdőszobafelujítás, burkolás, új kapu, nyílászárók cseréje? Házvásárlás előtt állunk és gondoltam gyűjtök itt egy kis tapasztalatokat, hátha tudtok segíteni:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook