Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek a tyúkszemmel? Ecsetelő, tapasz nem használt! fórum

Mit tegyek a tyúkszemmel? Ecsetelő, tapasz nem használt! (tudásbázis kérdés)


2017. jan. 29. 10:36
nekem szemölcsöm volt, fagyaszották feleslegesen, vérrehulló fecskefű segített. Azóta sem jött vissza.
21. 50aa831df8 (válaszként erre: 1. - Ibszi)
2017. jan. 29. 09:20

Kitartónak kell lenni az ecsetelővel is és a tapasszal is. (Ha rögtön nam jön is ki, egy kiadósabb melegvizes áztatáskor, lehet, hogy megszabadulsz tőle.)

A vérehulló fecskefű nedve is segíthet.

Régi házi módszer: késhegynyi szalicilt keverj össze gyűszűnyi disznózsírral, ezzel kenegessed rendszeresen. (Ezzel vigyázni kell, mert az ép bőrt is felmarja! Ezt úgy kerülheted el, hogy sima ragtapaszon vágsz egy akkora lyukat, mint amekkora a tyúkszem, és azt ragasztod rá a bőrödre, mielőtt még bekened a tyúkszemet. Végül leragasztod az egészet mindenestül. Naponta cseréled. A végén így is áztatással jön ki a tyúkszem.)

20. júliusi (válaszként erre: 18. - Manócska16)
2017. jan. 28. 19:14
Az hogy nez ki,mikor elmulik?Felpuhul,es lelehet vagni,vagy lereszelni???
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - 551c4d49e9)
2009. ápr. 21. 05:55
Sétálgatás közben bárhol fellelhetö,kicsi sárga virága van,és a lötyi is sárga ami kijön belöle!Patak környéke a tuti!
2009. ápr. 20. 22:36
de van tyúkszem is, a szemölcs az más. nekem mindkét kezem teli volt, kb 5 éve, és borzasztóan nézett ki, és nagyon zavart már, ezért elmentem bőrgyógyászhoz, adott rá ecsetelőt, napi 3x kellett kenni 2 vagy 3 hónapig, közben egyáltalán nem múlt el egy darab sem, utána nagyjából 1 hónappal vettem észre, hogy eltűnt az összes. pedig hihetetlen mennyiségű volt, nagyjából kezenként 20
17. erikpipi (válaszként erre: 16. - 551c4d49e9)
2009. ápr. 20. 22:02
Az szemölcs, nem tyúkszem.....
2009. ápr. 12. 15:22

Sziasztok,

úgy hallottam, olvastam, hogy a vérehulló fecskefű szárát ha kettétöröd, ami lé kifolyik belőle, azzal kell ecsetelni egy nap többször is, és két hét alatt elmúlik tőle. Éppen azon vagyok, hogy valahol ezt a növényt felleljem, a gyerekem kezén is éktelenkedik egy, de nem akarnám sem kivágatni, sem égetni. A vérehulló fecskefüvet a homeopátia is alkalmazza tyúkszem, és szemölcs kezelésére is.

2009. jan. 31. 07:09

KERALIT a tuti.

A tyúkszemen lévő bőrkeményedést le kell szedni és utánna ezzel ecsetelni több napig hogy a csapja lhaljon. Akkor hal el amikor befeketedik. Ezután kifordítod és szépen helyrejön a lábodon a bőr.

De vigyázz csak a tyúkszemre szabad az ecsetelőből kenni mert oldja a bőrt.

2008. dec. 19. 10:00
Én ki szoktam magamnak vágni...
13. Icus (válaszként erre: 9. - Nóra*)
2008. dec. 19. 08:36

Nekem kifordult, de a gödröcske ott maradt és ott maradt az egész "pukli":( Időnként nagyon tud fájni, int pl. most is. Hiába teszek rá tyúszemírtó tapaszt vagy kenem a naturland tyúkszemírtó kencéjével, vagy a vérehullatóval. lyuk van egy nagy pukli közepén, de fáj a lábam, ahogy a cípő hozzá ér.

Nekem egy cipővarrata hozta ki vagy másfél éve:( Azóta kinlódom:( Hol tünet mentes, hol fáj, de a pukli a lyukkal mindig itt van:(

2008. nov. 4. 18:15

Jó ég. Tyúkszemet írt, nem szemölcsöt. Bár mostanában a tyúkszemet is a szemölcsök közé sorolják, azért mégsem ugyan az. A szemölcs fetőző, és pedikűrös nem szedheti ki, csak orvos, vagy amit felír kence, van abból is jó pár a patikában.

A tyúkszemet meg egy jó pedikűrössel szedesd ki.

11. katácskák (válaszként erre: 8. - Casey999)
2008. okt. 28. 04:28
én kipróbálom amit Nóra ajánlott. Neked is sok sikert, hogy elmúljon. :) Nekem a sebész Ismink azt mondta szemölcs és kivágta, de visszanQtt, a PedikürQsöm, hogy a rossz járásomtól van.. 30 valahány éve kínlódok vele.
2008. szept. 7. 11:21
Fagyasztasd meg bőrdokival.
2008. szept. 7. 09:41

Vérehulló fecskefűből kifolyó sárga lé hatásos rá.

Néhány napig naponta többször bekened és magától kifordul az egész. A kis gödröcske pedig szépen begyógyul.

Más: vöröshagymáról leszedsz egy levelet. Egy pohár ecetbe áztatod néhány napig. Látod a hagymán áttetszővé válik. Ez 2 nap kb. Akkor a hagymáról levágsz egy akkora darabot ami befedi a szemölcsöt, tyúkszemet és leragasztod. Ezt is ismételni kell míg ki nem fordul. A fiamon alkalmaztam az úszás oktatáskor összeszedte, a talpa tele volt vele. A bőrgyógyász kiégeti ha jól tudom, de ez fájdalom mentes.

2008. aug. 1. 20:10
nekem is van vmi a talpamon és mostmár nem tom eldönteni,h tyúkszem-e vagy esetleg szemölcs!!!!Hol találhatok képeket a tyúkszemekről és szemölcsökről????
2008. febr. 25. 21:29
azt hiszem orvosilag is kezelhető.mármint ugy tudom kiégetik vagy kivágják.de nem esküszöm,nem akarlak megijeszteni...
2008. febr. 25. 21:21
Vagy bőrgyógyászhoz. Esetleg a kedvenc patikusodtól is megkérdezheted (ha nem állnak sokan mögötted)
2008. febr. 25. 21:21

Bár írtad hogy az ecsetelő nem vált be én mégis ajánlanék egyett.

Colombus a neve nagyon jó.

2008. febr. 25. 21:02
Amint tavaszodik,kimész az erdőbe,és gyűjtesz vérehulló fecskefüvet.Ha eltöröd a szárát,sárga létyó jön ki belőle,ezzel kenegesd.A patikában kapható krém semmit sem ér,próbáltam..Igaz,hogy a növény leve beszínezi a szemölcsöt,de ha hatásos....
3. daroki (válaszként erre: 2. - Lauka66)
2008. febr. 25. 21:01
Számból írtad ki a szót:D
2008. febr. 25. 21:00
Menj el pedikűröshöz.
2008. febr. 25. 20:58
Mit tegyek a tyúkszemmel? Ecsetelő, tapasz nem használt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook