Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hangyák ellen milyen bevált praktika létezik? fórum

Hangyák ellen milyen bevált praktika létezik? (tudásbázis kérdés)


19. bowie
2013. ápr. 3. 06:41

Újra csak a bio kill-t tudom mondani. Az is befolyik a résekbe, így megöli a teljes populációt. Feljönnek megdögleni, mert fuldokolnak a helyükön a föld alatt.

Egy kis flakonnal 8-900 ft körül van. Évente kétszer végigfújod a padló és a fal találkozását a lakásban (én a bejárati ajtó elé is fújtam), és nyugtod van tőlük.

Felmosás után is ott marad a hatóanyaga.

Melegvérűekre, emlősökre egyáltalán nem ártalmas, még a kutyát, macskát is le lehet vele fújni élősködők írtása okán, rajta is van a flakonján.


Próbáltam már én is sütőportól kezdve ilyen olyan gyűjtőcsapdákat, aztán elegem lett abból, hogy a lakás havonta úgy néz ki napokig, mintha végigborítottam volna liszttel..ráadásul mindig visszajöttek. A bio killtől pillanatok alatt megoldódott minden..

18. 587bdae269 (válaszként erre: 17. - Cstamara)
2013. ápr. 3. 02:59

Ha megnézed a szer nevét, nagyon megköszönöm.:)


Mennyiségre változó, általában 5-6 masírozik a lakás különböző pontjain. Ha viszont véletlenül rábukkanak egy morzsára, pillanatok alatt befeketedik az egész környék is, százával lepik el a kaját.

2013. ápr. 2. 11:24
Nem tudom mennyi hangyáról van szó ,nekem tavaly nyáron ellepték a nyaralót a faházba is volt már elég sok. Végig olvastam sok mindent és szaküzlet ajánlását is figyelembe vettem, kellett 1-2 hét mire eltüntek. A módszer egyszerű volt részben a már itt is emlegetett sütőpor de több csomagot szortam szét / nem túl szép látvány ahogy a faház körül fehéredett/, és olyan szert kellett kirakni védett helyre amiből eszegetnek és ettől nem tudnak szaporodni,sajnos a nevét nem tudom mert kint van a telken ha még érdekel irjál kb. 1 héten belül kimegyünk és akkor meg tudom irni. Bevált azóta nincs,pedig ezek nagyra nöt hangyák voltak.Üdv
2013. márc. 30. 09:26
bio kill nekünk is nagyon bevált!csak ajánlani tudom!
2013. márc. 30. 09:25
pirospaprikával kell beszórni a felbukkanási helyüket
2013. márc. 30. 09:23
EN is sütöporral szoktam, söt amig volt alkoholos dezoder. Azt sem szerettek.
2013. márc. 30. 08:37
sütőport kell odaszórni :P ahol járnak, nekem ez bevált olcsó is:P...aztán összeseprem őket:P
12. 587bdae269 (válaszként erre: 11. - Kata óvónéni)
2013. márc. 30. 08:36
Nem tudom milyen fajta hangyám van. Hétköznapi, fekete színű hangyák.
11. Kata óvónéni (válaszként erre: 2. - 587bdae269)
2013. márc. 30. 08:16
Ha az apró,vörös fáraóhangyád van,akkor a kipusztulásukra 12-14 hetet kell várni.A spray csak "felületi kezelés",vagyis csak ott pusztít,ahol lefújod.A csapda pedig így működik:beviszik a fészekbe az eleséget,ami növekedés gátló anyagot tartalmaz,amitől a királynő nem tud ujjab petét rakni,a kicsik pedig nem tudnak kifejlődni.Igaz,ehhez sok hét kell,de gyökeresen a problémát csak így lehet megszüntetni.
2013. márc. 30. 07:46
9. 645b490433 (válaszként erre: 5. - Bowie)
2013. márc. 30. 07:36
Igazad van rajta kivül más nem hatásos, én próbáltam már sütőport minden vackot a bio kill a legjobb.
2013. márc. 30. 07:18
Az a gond, hogy nem nagyon látom a járatukat a falon.
2013. márc. 30. 07:14
Én fahéjat szoktam szórni a járatukhoz. Bevált.
2013. márc. 30. 07:06

Köszi a tippeket!

A sütőport mennyi ideig kell kint hagyni?

2013. márc. 30. 06:48
Nekem hangyák ellen a bio killen kívül semmi más nem vált be. Legesleghatásosabb. Emlősökre nem veszélyes anyag. Csak be kell fújni vele, fél percen belül döglött mind..és a befújás helyén, ha feltörölsz sem jönnek elő. Körbe szoktam fújni vele évente kétszer az egész lakást a padló és a falak találkozásánál.
2013. márc. 30. 06:33
Szia. Prontóval (bútorápoló) kell befújni azt a helyet, ahol járkálnak meg ahonnét előjönnek. Valamiért nem szeretik. Bevált. A sütőpor is jó.
3. netci (válaszként erre: 2. - 587bdae269)
2013. márc. 30. 06:24
sütőport keverj össze fele-fele arányban porcukorral és szórd ki az járathoz, tuti megoldás
2013. márc. 30. 06:05
Hangyacsapdát többet is kihelyeztem, időnként spray-vel fújom a kritikusabb helyeket, sajnos egyelőre hatástalannak tűnik. Nem csak a konyhában, spájzban jelentek meg, hanem gyakorlatilag mindenhol. Áááááá, de utálom őket!
2013. márc. 30. 06:03
Hangyák ellen bevált praktika?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook