Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ajánljatok olyan receptet amit ovis gyerekekkel készíthetünk el fórum

Ajánljatok olyan receptet amit ovis gyerekekkel készíthetünk el (beszélgetős fórum)


26. tulipan82 (válaszként erre: 25. - Gy.Ibi)
2009. okt. 9. 13:16
Igen, a kocka élesztő kell hozzá, 1 egész. Barátnőmtől van a recept, ezzel a tésztával hozott át almás pitét, és el voltunk 'ájulva', hogy milyen finom! Én annyiban változtattam a recit, hogy nem futtatom fel cukros tejben az élesztőt, hanem belemorzsolom mindig a lisztbe. Nekem csak így jön fel szép nagyra a tészta sütés közben. + persze előmelegítem a sütőt. Remélem Nektek is ízleni fog.. :-)
25. Gy.Ibi (válaszként erre: 21. - Tulipan82)
2009. okt. 9. 11:20
Egy egész élesztő kell?Keveslem a lisztet.De ha kipróbált recept,akkor holnap megcsinálom.
24. Kata75 (válaszként erre: 23. - Gy.Ibi)
2009. okt. 9. 08:59

Még nem próbáltuk, és most hétvégén sem fog beleférni, de amint sikerül mindenképp jelzem milyen lett!


A receptet nem én írtam, és bár tényleg fura, de e szerint fogom csinálni aztán meglátjuk:)

23. Gy.Ibi (válaszként erre: 22. - Kata75)
2009. okt. 8. 20:30
Írd meg ha kipróbáltad,nekem 30dkg liszthez soknak tűnik a 4dl folyadék.Élesztő is kell hozzá meg sütőpor is?Mennyit teszel?
22. Kata75 (válaszként erre: 21. - Tulipan82)
2009. okt. 7. 15:41
Köszi, nagyon jól hangzik, tuti kipróbáljuk!:)
2009. okt. 7. 09:53

Gyorstészta

30dkg liszthez

2,5dl tej

1,5dl étolaj

1 élesztő

1 sütőpor

1 tojás

Ha édes tésztát készítünk cukrot ha sósat sót teszünk hozzá.

Az élesztőt a tejben kevés cukorral megfuttatjuk.

2009. okt. 7. 09:43
Köszi Kata a reciket!:-)Ki fogjuk próbálni.. Küldök én is egy nagyon egyszerű recit, ami lehet akár almás pite alap is, és nagyon finom, gyors, egyszerű.. :-) Mindjárt küldöm is..
19. Kata75
2009. okt. 6. 15:49
A mézeskalács mellett (nem csak karácsonykor), a mézes puszedli is finom:)
18. Kata75
2009. okt. 6. 15:46

Előkerestem még egyet ami édes, bár ritkábban jut eszünkbe, de finom:)


Linzer:

- 10dkg cukor

- 25dkg vaj, v. margarin

- 30dkg liszt

- 1 tojás szétválasztva

- 1 cs. vaníliás cukor


A hozzávalókat összegyúrjuk, és hideg helyen pihentetjük 1 órát. Majd fél centisre nyújtjuk és formára szaggatjuk.

A tetejét tojásfehérjével megkenjük, diós cukorral megszórjuk, sütés után pedig lekvárral összeragasztjuk.

17. Kata75 (válaszként erre: 16. - Tulipan82)
2009. okt. 6. 15:39

Persze, bár mi legfőképp sima sósat szoktunk, és akkor nem hosszúkásra vágjuk, hanem különböző formákat szaggatunk belőle.

Karácsonykor pedig természetesen mézeskalácsot:))


Sós rúd:

- 80dkg liszt

- 40dkg margarin

- 2 tojás szétválasztva

- 2 kis pohár/v.1 nagy zsíros tejföl

- 4 teáskanál só

- sajt/szezámmag/mák


A hozzávalókat összedolgozzuk, de ha nem áll össze a massza, akkor adjunk még hozzá tejfölt.

Kb. 2-3mm vastagra nyújtsuk, majd a tojásfehérjével kenjük meg. Végül reszelt sajtot, szezámmagot vagy mákot szórjuk rá, és mehet is a sütőbe míg kicsit megpirul.


Édesből inkább muffint szoktunk csinálni, vagy különféle kevert sütiket. Ezek legnagyobb előnye, hogy az egész egy mindent egybe bele, de finom édesség:)

16. tulipan82 (válaszként erre: 14. - Kata75)
2009. okt. 5. 12:01

Szia!


Milyen kiszúrós aprósütire gondolsz? Megírod a recijét? Nagyon köszi előre is, ha megteszed.. :-)

15. Kata75
2009. okt. 4. 17:11
Ja, és most jut eszembe, hogy tegnap együtt csináltunk csipetkét a babgulyásba:)
14. Kata75 (válaszként erre: 1. - Dogiz)
2009. okt. 4. 17:10

Szia!


Nálunk a közös pizza sütés a menő:))

Meg persze mindenféle kiszúrós aprósüti készítése.

2009. okt. 4. 17:02
Sült krumplit segít az én kis 3.5 éves Fiam kinyomni krumpliszeletelővel, és amikor takarék lángon van az olaj, akkor segít belerakni a krumplikat a serpenyőbe. Amikor tésztát nyújtok, adok Neki formát, azzal szaggathat, formázhat csigát, vagy bármit amihez kedve van.-és megsütjük.. Só-liszt gyurmából ugyanígy. De volt már olyan, hogy muffint segített készíteni, és megengedtem, hogy belekanalazza a formákba a tésztát..Mindenbe bevonhatóak szigorú állandó szülői felügyelettel.. :-)
12. Hürem
2009. márc. 28. 10:11
A felszeletelt kenyeret felvert tojájba forgatjátok /bundáskenyér/, majd egy szelet sonkát, egyszelet sajtot tesztek rá. Ezt egy hosszúkás jénai tálba teszitek egymás utan élére állítva a kenyereket. Sütőben kb 20 p szuper jó vacsi vagy reggeli
2008. okt. 14. 01:55
Az én Drágám kiskorától szabad akaratából: zöldség hámozástól,-panírozásig,-sütemény összeállításig,-puding,-kávé készítésig mindenbe bevonható volt.Óvatosan állt mindenhez.Elnézést, ha nem konkrét receptet írtam : )
2008. márc. 12. 09:32
Végülis kellő türelemmel,elszántsággal és sok sok idővel bármilyen étel elkészíthető gyerekkel is,ügyesen segítenek:)
2008. márc. 12. 09:17
Nekem tapasztalatom nincsen, de vasárnaponként Stahl Judit műsorában mindig van ilyen recept. Ha esetleg.
2008. márc. 12. 09:14
Szia!Az én 4 éves lányom imád barátfülét készíteni!Friss puha sósperecet és bögremértékes sütit is gyakran csinálunk együtt.A másik kedvelt feladata a rakott krumpli készítés:tojástisztítás és a hozzávalók tepsibe rakosgatása.
2008. febr. 27. 13:00

Köszi lányok!

süti, meg bármi jó ötlet, (saláták,....) a jövőben is fel tudom használni.

Most úgy látom kókuszgolyó lesz:)

6. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 5. - Bea0824)
2008. febr. 27. 12:35
Kókuszgolyó szerintem is jó,ma hajnalban együtt csináltuk a kicsoportos fiammal ovis farsangra:)
2008. febr. 27. 12:30
Mi szoktunk csinálni kókuszgolyót, szeretik gyúrni, formázni.
2008. febr. 27. 12:10
Az én lányom tojást kavarni szeret meg minden ehhez hasonlot.
2008. febr. 26. 23:45

Süti, vagy más is jöhet?

A lányom imád panírozni, pogácsát szaggatni! :o))

2008. febr. 26. 23:42

linzersüti!

lehet formázni, finom, azt imádják:-)

2008. febr. 25. 18:58

Sziasztok!

Szóval olyan receptcímekre lenne szükségem ami könnyen elkészíthető, és amibe az ovisok is besegíthetnek.

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook