Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi tesz jót pikkelysömörre? fórum

Mi tesz jót pikkelysömörre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2022. jún. 16. 06:50

Sziasztok, 24éve küzdök ezzel a problémával. Már mindent kipróbáltam, szteroidos kenőcsöt, diétáztam is. Kerültem az édességet, napoztam. Egy időre enyhült, de nem volt az igazi.


Viszont most úgy tűnik gyorsan javul :)) már azt hittem sosem fog...

2015. júl. 28. 11:32
sziasztok.használt már valaki regenort pikkelysömörre?
2014. júl. 16. 22:12
Én is olvastam a kéklukácsról ha beválik ugye megosztod?
2014. jún. 24. 09:46

Sziasztok!

Én most a Kék Lukács krémet, sampont próbálom. Egész jónak tűnik, kezdenek halványulni a foltjaim. Előtte Psorioderm sampont használtam, de úgy vettem észre, hogy attól több lett a fejbőrömön, viszont a Kék Lukács mintha kezdene hatni így 1 hét után és nem is annyira büdös, mint a többi. :)

2014. jún. 17. 11:38

Sziasztok!

Phytosphingosine és emu olaj két olyan összetevő ami nagyon jó ha az összetevők között van . De persze az olívától a teafa és még sok olaj van ami nagyon kedvező hatású , nekem 2 hónapja jönnek ezek a bigyók de minél előbb sabadulni szeretnék tőlük.

59. Veronika27 (válaszként erre: 58. - Bogiika)
2011. jún. 22. 12:50
Nem. Olvass vissza és akkor megtudod, hogy mik a hatásosak.
2011. jún. 22. 11:30
a testárpolo kéremk hagyomáyos is jó rá?
2011. ápr. 15. 10:10
bocs, tipikusan
56. Veronika27 (válaszként erre: 53. - Jollymama)
2011. ápr. 15. 10:09
Szerintem az arcodon levo seborrheas dermatitisz, nalunk is van a csaladban, titikusan orrto, szemoldok, hajto korul jon ki, hamlik es gyulladt alatta a bor. Altalaban szteroidos kremet szoktak raadni, de fontos a borradirozas, hogy lejojjenek a hamsejtek es tudjon alatta a bor lelegezni.
2011. ápr. 15. 10:07
Tengerviz, nap, olivaolaj.
2011. ápr. 15. 10:06

Nem személyes tapasztalat. Ezt most hallottam:" a pikkelysömöröm tünetmentes, a nyári meleg időben való kéz-láb ödémásodás elmúlt, migrénes fejfájásaim eltűntek, nőgyógyászati problémáim rendbe jöttek, alacsony vérnyomásom normalizálódott, kezdődő csontritkulásom normalizálódott... és alapvetően egészséges vagyok."

Lean kapszula, Garcinia kapszula és áfonyás-aloe vera ivólé segítségével

2011. ápr. 14. 09:27
sziasztok ,nekem évek óta jelen vannak a tünetek az arcomon(orrom mellett,hajtőben,mintha korpás lenne) Pár hónapja a testemen kezdetm pöttyöket látni vízre pirosodik ,aztá kiszárad ,hámlik és hosszú hetek mire egy-egy rendbejön,aztán kijön máshol.Na elmentem a dokihoz ,kaptam Nizoralos sampont amit a gyógyszertátban készítettek el ,tehát nem a gyári,tökéletesen elűnt a fejmeről már két hónapja nyoma sincs .pedig előtte állandóan már hajmosás után ki volt száradva ,mintha korpás lenne,és kaptam testápolót meg fürdőkrémet.NA a fürdőkrémet nem nagyon használom mert szeretem érezni az illatokat fürdés után az meg inkább büdös,de a másik kenőcs nagyon jó ,éjszakára bekenem a testem és 1-2 nap alatt rendebjönnek a pöttyök,viszont barna foltok maradnak utána.Ez el fog múlni vagy max halványodik majd??? Az arcomra meg Pimafucort krémet írt fel ,jóformán egy éjszaka alatt rendbehozza a gyulladást.Én nem tudtam hogy ez pikkelysömör ,úgy világosított fel róla a doki,de most meg vagyok elégedve a z eredménnyel mert múlnak a tünetek.Csak ezek a foltok zavarnak,másnak is megmaradtak ???
2011. ápr. 14. 09:00

"Eredmények: 15 napos napsugárzás 72.8% (+/- 18.0 SD) PASI pont csökkenéshez

vezetett"


"Szájon át adott 1 alpha-hydroxyvitamin D3 hatása a psoriasis vulgáris kezelésében

feltáró szándékú tanulmány....a vitamin

szájon át történő alkalmazása hatásosnak bizonyult a psoriasis kezelésében."


"A HESZPERIDIN ÉS AZ ASZKROBINSAV HESZPERIDIN

KOMBINÁCIÓ A PIKKELYSÖMÖR KEZELÉSÉBEN..."


"A pikkelysömörös izületi gyulladás kezelése szájon át adott 1,25-dihydroxyvitamin

D3-al: előzetes tanulmány...

A nagy dózisú D vitamin egy hasznos terápiás anyag lehet a pikkelysömörös izületi

gyulladás kezelésében"


"A PIKKELYSÖMÖR CITROM CITRINES (P-VITAMINOS),

CITRIN LIMONÁDÉS ÉS ASZKORBINSAVAS KEZELÉSE..."


Ezeket találtam, remélem, sokaknak jelent segítséget !

51. Odax
2011. ápr. 5. 12:43
Mindent kipróbáltam már krémek, diéták, de eddig egyik sem volt igazán hatásos. De most van egy reménysugár. A semmelweis egyetem bőrklinikáján be kell jelentkezni, és ott felmérik, h milyen kezelést fognak neked nyújtani. Ez a sömör súlyosságán fog múlni. A krémes kezelésem túl biológiai kezelést, illetve fényterápiát javasolhat. A biológiai a nagyon súlyos esetekre van az injekciós eljárás. A fényterápia, ahova én jártam az értelemszerűen fénnyel kezelik az egész testet. Én 2 hónapig jártam a fénykezelésre, sajnos tovább nem folytattam, mert időm nem nagyon engedte, de már 4 kezelés után drasztikus javulás volt érzékelhető. A hátam, mellkasom, karom, teljesen rendbe jött. Én csak javasolni tudom, h próbáljátok ki.
2010. jún. 22. 17:14
Teafaolajjal bedörzsölni a megmosott fejbőrt, de jó állítólag a grapefruitmag cseppek is.
2010. jún. 22. 17:07
Sziasztok! Attól tartok,nekem is pikkelysömöröm van...:) A fejbőröm korpás ,viszket. Mit használtok hasonló panaszra, megosztanátok velem?
2009. jan. 8. 08:51
kapható rá krém, rendszeres használata megszünteti
47. kisvirág03 (válaszként erre: 46. - Gréger)
2008. nov. 14. 13:43

Igen. Annyira rendbejött, hogy a héten be tudtuk festeni a haját!!!

Igaz, hogy a festék kikezdte egy kicsit a fejbőrét, és a füle mögött ejőjött egy kicsit, de már múlófélben van.

46. gréger (válaszként erre: 40. - Kisvirág03)
2008. nov. 14. 09:03
.....de igen, vakarja szinte állandóan, és sokszor mondja, hogy már nem bírja tovább, nem tudja elképzelni, hogy így élje le az életét.Neki is volt sebes a fejbőre, talán most nem annyira vészes.De neki nyáron sem múlik el.Egyébként annak idején kipróbálta a Dr.Michaels /biztos nem jól írtam/ termékeit, és tényleg jó, csak drága, és elhiszem neki, hogy már nem tudja megvenni.Azt mondja, hogy ő már nem költ rá, nem érdemes.Édesanyádnak ettől a vitamintól tényleg elmúlott?
45. Ymanie
2008. nov. 13. 22:02
még egyszer elnézést kérek!!!!!
44. Ymanie
2008. nov. 13. 22:01

az előző véletlen volt,ez lesz az::::

[link]

43. Ymanie
2008. nov. 13. 22:00
bocsi,valami nem stimmel,nem jót írtam be
42. Ymanie
2008. nov. 13. 21:58

amúgy már megtalálták a betegség kiváltó okát.


[link]

itt olvashattok róla.....

41. Ymanie
2008. nov. 13. 21:56
a pikkelysömör örökletes betegség,nálunk többnek is van a rokonságban.Gyógyítani csak átmenetileg lehet.Soha nem múlik el teljesen.Nekünk a Diprosalic készítmények váltak be.Van belőle oldat,gél,és smpon is.Csak receptre lehet kapni.
40. kisvirág03 (válaszként erre: 39. - Gréger)
2008. nov. 13. 21:45

Az én anyumnak kb. 1 éve kezdődőtt. Sajnos esztétikailag nagyon kellemetlen, és ez még rátesz egy jó nagy lapáttal a lelkiállapotra.

A te anyukádnak nem viszket nem sebesedik?

Az én anyum sokszor véresre vakarta, és észre sem vette, hogy sebes volt a fejbőre.

39. gréger (válaszként erre: 35. - Kisvirág03)
2008. nov. 13. 17:55
Az én anyukámnak kb 5-6 éve lehet.Szerintem neki a stressztől jött elő.Amikor kb 3 éve véget ért egy nehezebb időszak az életében, és teljesen elmúlt szinte egy hét alatt.Aztán tavaly előtt megint jött egy nehezebb időszak, és megint előjött, azóta nem múlik.Egyébként tényleg vannak nagyon jó krémek, de annyira drágák, hogy egyszerűen nem tud 10-20 ezreket erre költeni....Most sima babaolajat vagy hajolajat használ, de tényleg csak felpuhítja a bőrt, és pár nap múlva megint kifehéredik, nagyon csúnya.
2008. nov. 13. 16:08
Sajnos a családunkban halmozottan fordul elő/örökletes/,így a lehetséges,ismert szereket már mind kipróbáltuk.Leginkább bevált a Dr Michaels készítmények a gél és a krém.Szinte tünetmentessé teszi a gél a fejbört is. Nem olcsó, de sokáig elég.Gyógyszertárakban és gyógytermékeket áruló boltokban kapható.
2008. nov. 13. 15:46
Nekem is valami hasonló nyavajám van és a hátamon nagyon látszik, mikor kijön, egy pár nap alatt el is tűnik ha rendszeresen bekenem. Én Dermovate kenőcsöt használok, ezt orvos írja fel.
36. csefi77 (válaszként erre: 31. - Kisvirág03)
2008. nov. 13. 14:03

Szia!

Nekem is ilyen gondom van.Légyszi írd meg a fórumon a termék nevét!Bizonyára sok embernek tudnál ezzel segíteni!Köszi!

35. kisvirág03 (válaszként erre: 34. - Gréger)
2008. nov. 10. 21:57

A Te anyukádnak mióta van pikkelysömöre?

Anyukám is kipróbálta az olajos dolgot, mert elment egyszer az egyik gyógyszertárba egy ingyenes fejbőrvizsgálatra. Ott azt ajánlották neki, hogy Hot-tengeri sót tűzhelyen olvassza meg /persze nem sikerüllt, csak egy gombocba összeállt a só/. És tegyen hozzá oliva olajat, ehez kellett még 2 féle illóólajat is tenni, úgy emlékszem az egyik jojoba olaj volt. Na ezt kente 2* vagy 3* a fejére /kb.4-5 órát volt a fején/, de ez sem jött be, felpuhította azt a vastag réteget, de nem jött le. Ráadásul másnap megínt ugyanúgy feszült neki az egész.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook