Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tartósan szeretnék lefogyni fórum

Tartósan szeretnék lefogyni (beszélgetős fórum)


12. patapucs (válaszként erre: 11. - 02de97fdd6)
2013. márc. 28. 07:45

Nem tudom az anyagi helyzeted, de ha megengedheted magadnak, akkor nézz utána az ellipszis trénernek. Nagyon jól formál és segít a fogyásban. Mi a vaterán vettük majdnem feleáron.

Ha nem gyorsan akarod leadni, akkor vehetsz ott is kaját, bár mivel a főzelékek lisztesek, szerintem nem túl jók.

Ha sportolsz valamit, akkor viszont beleférhet - szerintem.

Azt a kaloria számolóst diétát majd nézd meg, abba a főzelékek, stb. is beleférnek, a lényeg a napi összmennyiségen van.

2013. márc. 28. 07:28

Köszönöm az eddigi válaszokat.

5-6 évvel ezelőtt híztam meg, azóta tartom ezt a súlyom, nem szoktam hízni ( sem fogyni ), ételtől igazából sosem híztam, fogamzásgátló tablettától híztam meg még annó. Azóta már többször ellenőrizték a hormonháztartásom, nincs vele semmi baj, tehát azon korrigálva nem tudok lefogyni. Sosem ettem túl sokat, túl zsírosat, kenyeret nem eszem, az édességeket vagy cukros, édes italokat, vagy alkoholt egyáltalán nem szeretem. A különböző ropikat, csipszeket szeretem inkább, de azokat sem eszemm, szóval ebből a szempontból nincs megnehezítve a dolgom.

A kifőzdés dolgot pedig azért írtam, hogy amennyiben ott eszem és olyan normál ételket választok mint pl. natúr csirke és valamilyen főzelék köretnek az belefér-e a diétába, vagy az már inkább arra jobb, hogy a leadott kilókat a diéta után megtartsam.

Mozogni, edzeni nagyon szeretnék, de ebből a szempontból sajnos kicsit problémás vagyok, mert van egy betegségem ( synus pilonidalis ) ami nagyon megnehezíti azoknak a gyakorlatoknak az elvégzését amit fekvő helyzetben kell elvégzni háton, vagy pl. a gugolás és hasonló mozdulatok nálam nem jöhetnek szóba, szóval a mozgást még nem tudom, de szeretnék mindenképpen.

2013. márc. 27. 23:10

Nekem is az a véleményem, hogy el kell dönteni, hogy milyen legyen az a diéta (sajnos kifőzde diéta még nincs). Jó lenne tudni, hogy miért kaptad fel a kilókat, mert addig használható tanácsot sem lehet adni.

Ha eddig ettél kenyeret, stb. nyugodtan elhagyhatod. Én három hónapja egyáltalán nem eszem és élek, virulok. Nem jó a paníros étel, a zsíros, olajos dolgok. Én a 90 napos szétválasztó diétával fogytam/fogyok, nekem ez bevált és diéta alatt még sosem éreztem ennyire jól magam.

Van kalória számolós diéta is, lány koromban azzal fogytam.

Az ivásra mindenképp figyelni kell, a min. 2 liter az alap. Buborék mentes víz, tea, esetleg egy kis light vagy 100%-os gyümilé - nem cukros innivalók (a szénsav meg felfúj).


Én ellipszis trénerezek, de van aki a zumbára vagy a tornára esküszik. Ezt is Neked kell eldöntened, hiszen neked kell hetente többször végigcsinálnod majd.

2013. márc. 27. 22:54
Ja és mégvalami egy ember kaja nélkül meg tud lenni, víz nélkül nem. :)
2013. márc. 27. 22:53
Ha van kérdésed írj bátran. 6 évig "fogyóztam", de amikor elhatároztam magam és lemondtam az esti központi evésről csak akkor jött el a változás. A torna izmosít erősít szálkásít ha úgy eszel nem fogysz. Fogyni csak kevesebb kajával lehet és, ha este vonod meg az a legjobb. Miután abbahagytam még pár hónapig tartottam ezt, hogy ne jöjjön vissza. Azóta 2 év telt el + - 1-2 kg. Hajrá!
7. _hóvirág_ (válaszként erre: 1. - 02de97fdd6)
2013. márc. 27. 22:51
Én 2,5 hónap alatt adtam le 10 kg. Este fél 6 kor vacsoráztam és utána semmit nem ettem. Esetleg egy upd.1 pudingot vagy joghurtot. Sok folyadék ásványvíz. Kávémba reggel 1 cukrot tettem. nincs süti, se csoki. Reggeli normál, ebéd normál, de nem sok tészta/krumpli. Nincs repeta semmiből !!! Nem tornáztam ez mondjuk nem annyira jó, de gyalog leszálltam buszról/villamosról pár megállót gyalogoltam. Az első hetekben szédültem, folyton éhes voltam. ettem volna este is, mert megszoktam és sokáig vagyok fent. Bagoly:) de elmúlt pár hét alatt.
2013. márc. 27. 22:44
ja es megvalami, ajanlom neked a fogyas. info oldalt! ott nagyon sok hasznos tanacsot es praktikat talalsz, kalkulatorok is vannak!
2013. márc. 27. 22:39
Szerintem pedig a "6 utan nem eszem" jo strategia. Az a baj a kerdeseddel, hogy nagyon altalanos. Belefer-e a dietaba? De milyen dietaba? Igazabol azt kell tudni, hogy mi az ami az elhizast okozta es azon kell valtoztatni. Igazabol millio es millio fele dieta letezik. En rengeteg utanajaras utan arra a kovetkeztetsre jutottam, hogy mindenkinek maganak kell kitalalnia, hogy mi hatekony, en nem hiszek abban, hogy van egy idealis dieta... Szerintem nyugodtan ehetsz kifozdeben barmit, hanyagold a kenyeret es a zsiros eteleket. Na meg a mennyisegre is oda kell figyelni!Es ne felejtsd el: mozgas nelkul nem, vagy csak nehezen es hosszadalmasan fog menni a fogyas! Sportolsz valamit? Erdekel pl a joga? ajanlom neked Tara Stiles-t, videomegosztokon vannak fenn videoi!
2013. márc. 27. 22:34

Nálam nem vált be.

Őszintén szólva Nekem a rendszeres étkezés vált be. 3 óránként eszem. Mozgok mellette és fogyok, igaz, hogy csak heti fél kg-ot de szerintem nem is nagyon szabad többet. Esetleg 1 kg-ot hetente.

2013. márc. 27. 22:31
Állítólag a hat után nem eszem sem egy jó stratégia.
2013. márc. 27. 22:23
Reggelire szerintem kevés a zöldség. Pont akkor kellene egy picit többet enni, hogy bírd a napot. Én ha nem reggelizem akkor egész nap felmosórongy vagyok:(
2013. márc. 27. 21:58

Sziasztok !

Fogyni szeretnék, de nem tudom, hogy mit, mikor és mennyit egyek, mi az ami még belefér a diétába és mi nem. 27 éves vagyok, 72 kg. 10 kilótól minimum szeretnék megszabadulni, a többit majd meglátom. Annyira változatosan (amennyire kellene) sem időm sem kedvem főzni, ezért arra gondoltam, hogy kifőzdés ételt ennék ebédre, de fogalmam sincs, hogy ez egy diétába mennyire fér bele, persze nem arra gondolok, hogy választhatom-e a szalonnás menüt, de hogy egy közepes adagú bármilyen leves illetve egy főétel ami nem túl zsíros és pl. nem sültkrumplis körettel, megfelel diétának? Reggelire paradicsomot, zöldségeket gondoltam, néha puffasztott rizs, vagy valami ehhez hasonlókat és 6 után nem ennék már semmit, egy ideje már így csinálom és nem vagyok esténként éhes. Tehát igazából rendesen étkeznék csak a vacsorát hagynám ki, lehet így fogyni egyáltalán? Vagy mire figyeljek? Ha kifőzdés ételt eszem, akkor mi az amit soha ne válasszak? Nagyon szeretnék lefogyni és kitartónak is érzem magam, de fogalmam sincs igazából, hogy mely ételeknek van egyáltalán igazi értelmük, amire a szervezetemnek ténylegesen szüksége is van.


Mozgás? Milyen mozgást javasoltok?


Előre is köszönöm a válaszokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook