Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hőmérőzéshez digitális vagy higanyos hőmérőt használtok? fórum

Hőmérőzéshez digitális vagy higanyos hőmérőt használtok? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 2. 11:34
Higanyos. A digitális egyáltalán nem megbízható.
9. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 6. - Marina83)
2013. ápr. 2. 11:28

De benne vagyunk az EU-ban,lassan 9 éve :P


Amúgy meg megkérdeztem ma két patikában is,ahol jártam,és már évek óta nem árulják,mert hogy nem lehet.

Vmi más van benne ami olyan,mint a higanyos,de annyira nem érdekelt,hogy megjegyezzem :)

8. Szamoncsi78 (válaszként erre: 1. - Marina83)
2013. ápr. 2. 11:19
Én 3 hónapja hőmérőzök digitálissal nyelv alatt.A lényeg,hogy ne a csipogásig mérd,ahnem legalább 4 percig.Az elején én csak csipogásig mértem és jóval alacsonyabb értékeket kaptam,mint 4 perc után.Most pl 36,2 és 36,4 között van az alaphőm,akkor 35,4 és 35,9 között volt...
2013. ápr. 2. 11:05
Én hőmérőzéshez digitálist használtam (szájban mértem, nyelv alatt, minden nap reggel 6kor, még mielőtt kikeltem volna az ágyból), s teljesen bevált. Igaz, sokkal pontatlanabb, mint a higanyos, de ha minden nap ugyanazzal mérem, akkor ugyanúgy beválik, m nem a pontosság a lényeg, hanem h hogyan változnak a számok egymáshoz képest minden nap, és h ez milyen görbét fog kiadni. Szerintem 1 próbát megér a digitális is, m gyorsabb, és szájban biztonságosabb. Megjegyzem, ha hónaljban mérnél, akkor én is inkább a higanyosat mondanám, de szájban a digit. is elég pontos. Sok sikert!
2013. márc. 27. 12:15
Mi még nem vagyunk az EU-ban, itt még kapható. :)
5. globus (válaszként erre: 4. - 6ee0ffb012)
2013. márc. 27. 12:12
Nekem még van 6 db :D
2013. márc. 27. 12:10
Létezik még egyáltalán higanyos lázmérő??Oké,a fiókok alján lehet,de beszerezni már sztem nem lehet sehol.
2013. márc. 27. 12:04
Köszi. A digitális kényelmesebb lett volna de akkor lehet hogy maradok a higanyosnál.
2013. márc. 27. 11:50

Higanyos.

Pontosabb, megbízhatóbb. Egy sima lázmérésnél mindkettővel mértem, 1-2 tized különbség volt köztük.

Betegségnél nem olyan probléma, de teherbeesésnél nem mindegy 1-2 tized sem.

2013. márc. 27. 11:47
Most kezdem a hőmérőzést és nem tudom melyik fajtát vegyem meg. A digitális gyorsabban mér, a higanyosra viszont azt mondják hogy pontosabb. Nem tudok dönteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook