Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tavaly októberben igényeltem adókártyát a gyerekeimnek, de még nem kaptuk meg, hol érdeklődjek? fórum

Tavaly októberben igényeltem adókártyát a gyerekeimnek, de még nem kaptuk meg, hol érdeklődjek? (tudásbázis kérdés)

2013. okt. 21. 20:14
szerintem ott kell èrdeklõdni ahol csináltattad. én is egy évig vártam hogy a kártyákra.
20. Z.Györgyi (válaszként erre: 19. - Sookye)
2013. márc. 26. 21:13
Persze hogy adóazonosító. :) Bocsi.
19. sookye (válaszként erre: 18. - Z.Györgyi)
2013. márc. 26. 21:08
TAJ szám? Vagy adóazonosító? :)
18. Z.Györgyi (válaszként erre: 15. - Cooltim)
2013. márc. 26. 20:58
A kicsinek most jött meg alig egy hónapja. És teljesen más, mint a régiek. olyan plasztiklap, mint a személyi, meg a jogsi. És a TAJ szám mellett tartalmaz egy azonosítót. Két betű, hat szám, mint az egyéb hivatalos iratokon. Lehet az új formátum miatt lassultak le.
2013. márc. 26. 20:55
Mi is egy év után most kaptuk meg múlthéten...leálltak a gyártással mert elfogyott az alapanyaguk mondták akkor..addig a hivataltól kapott kinyomtatott papírral járkáltunk...vagy ha éppen tudtuk az adószámát akkor az is elég volt.
16. 74
2013. márc. 26. 20:43
Egy év után most kaptuk csak meg...
2013. márc. 26. 20:35
Voban nincs hozza papirjuk, ami kulfoldrol jon. Vicc! De sajnos igaz!
2013. márc. 26. 20:10
Én augusztusban igényeltem,és még nm kaptam meg!!
2013. márc. 26. 18:44
Állítólag nincs megfelelő "anyaguk" hozzá, ezért egyáltalán nem vagy csak alig gyártanak belőle. (Legalábbis több helyről is ezt hallottam). Aztán, hogy mennyi igaz belőle, azt nem tudom, de mivel több ember is ezt mondta, így lehet valami igazságalapja.
2013. márc. 26. 18:43
Köszi mindenkinek,akkor még én is türelmes leszek!
11. sookye
2013. márc. 26. 18:43

Nem tudom, most mi a helyzet a NAV-nál, de amikor '09-ben elkezdtem ott dolgozni, akkor is egy fél évig technikai problémák miatt állt az adókártyagyártás :(

Akkor is csak annyit tudtunk mondani, mint most, hogy mindenki meg fogja kapni előbb-utóbb, ha nagyon kell, akkor be kell menni, ingyenesen adnak igazolást az adóazonosító-számról.

2013. márc. 26. 18:40

1 éves a gyermekem és még nem ért ide. :(

Olyat is hallottam hogy nincs olyan papír most,amire nyomják...vagy hasonló hülyeség.

2013. márc. 26. 18:39

Szia, én is tavaly pótoltattam. Nyáron. Mai napig nem kaptam meg, de akkor úgy tájékoztatott az ügyintéző, hogy nem gyártyják most ezeket a kártyákat. Adott egy A/4-es papírt, arra fel volt vezetve, hogy mi az adószámom, azt használhatom, míg meg nem jön a tényleges kártya. Pont a napokban gondoltam rá, hogy esetleg be kéne menni megérdeklődni, de látom, másnál is ilyen sok idő. Mondjuk nem aggódtam, mert külön felhívta rá a hölgy a figyelmemet.


babáknál: onnantól kezdve, hogy beadtuk az igényt, kb 3 hónap múlva jött meg. Ez 2010 elején volt. Tehát alapból az is hosszú idő, míg legyárották Nekik, nemhogy így, hogy nem is gyártják.

De már korábban kiküldtek egy igazolást, amin rajta van, hogy nyilvántartásba vették őket,legenerálták az adószámukat, ez és ez az adószámuk, és benne volt, hogy majd jön a kártya is.

2013. márc. 26. 18:36
Mi megkaptuk igénylés nélkül, de mind a két gyerek elmúlt egy éves, mire kiküldték.
2013. márc. 26. 18:35
Névváltozás miatt kértem én is másikat, akkor az ügyintéző hölgy azt mondta hogy összegyüjtönek kb. 50-60 db-ot és azután küldik el csináltatni. Ez beletelhet6-8 hónapba is, ugyhogy türelmemet kérte.
2013. márc. 26. 18:32
Kösz,most egy kicsit megnyugodtam...De hát a hivatalok malmai sokáig őrölnek.Bezzeg ha én tartoznék nekik....
2013. márc. 26. 18:30
azt olvastam valahol, hogy akár egy évet is várni kell rá! Van olyan ismim, aki névváltozás miatt kérte a cserét szintén tavaly szeptemberben és még mindig nem kapta meg.
4. ibuska1990 (válaszként erre: 2. - Tinamama)
2013. márc. 26. 18:29
Én is nemrég csináltattam, és azt mondták hogy kb fél év mire kiküldik...
3. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - Tinamama)
2013. márc. 26. 18:27
Légy kitartó, egyszer csak felveszik. Vagy menj be személyesen, de az időgyilkosabb.
2013. márc. 26. 18:26
Sziasztok!Tavaly októberben igényeltem adókártyát a gyerekeimnek,de még nem kaptuk meg.A hivatal meg nem veszi fel a telefont,mintha nem dolgozna ott senki.Hol érdeklődjek?
2013. márc. 26. 18:24
Adókártya

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook