Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Adtál már a gyermekednek propoliszos mézet? Mi a tapasztalatod? Tényleg van immunerősítő hatása? fórum

Adtál már a gyermekednek propoliszos mézet? Mi a tapasztalatod? Tényleg van immunerősítő hatása? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 22. 14:30
Sziasztok, hol lehet venni propoliszos mézet?
2011. jún. 27. 09:07
Szeretném tudni milyen arányban kell készíteni a propoliszos oldatot,ha valaki méhész és ért hozzá,kérem segítsen!Köszönöm!
14. sajert
2009. dec. 30. 14:12

Nemcsak a kaptár falán, a kereteket is megtalálható.

Az egyik legjobb immunerősítő anyag, az alkoholost azt propolisz tintúrának hívják. Gyereknek úgy jó adni, hogy egy kockacukorra rácseppenteni, egy pár percet állni hagyni (alkohol elillan), és úgy megetetni a gyerkőccel.

Én most fogok egy tintúrát elkészíteni (méhészek vagyunk).

Ha valakinek fáj a foga, akkor egy kortynyi vízbe kell 10-15-öt cseppenteni, és azzal öblögetni a fájós részt. Csodát tesz!

Vigyázni kell, mert mindent megfog. A csészét, a ruhát, ha valahova lecsöppen, irtó nehéz kiszedni a foltot (sok esetben lehetetlen).

Sokan allergiásak rá.

13. funki
2009. dec. 30. 13:46
A propolisz tényleg a kaptár falán található.. de nem fehér por..sőt, barna ragadós anyag.. Méhésztől kaptam már abban a formájában ahogy a kaptár falán található.. ezt reszelik le és oldják fel alkoholban.. de csak azért mert különben nem lehetne hogyan kezelni, annyira tömény és ragadós..
12. bjudit46 (válaszként erre: 11. - Banita76)
2009. szept. 21. 10:00

Tudnál tanácsot adni, hogy milyen adagolásban lehet a propoliszos mézet adni egy 4 éves gyereknek?

Kösz, bjudit46@gmail.com

2008. márc. 14. 14:22
Köszi a hozzászólást, de rosszul tudod, mert van propoliszos méz, már vettem is, és lehet adni gyerekeknek is.
10. Banita76 (válaszként erre: 8. - Jázminka)
2008. febr. 29. 20:55

Szia!

Nyugodtan adhatod valami lötyibe a fiaidnak a prolpolisz oldatot. Ahol én vettem a prop.mézet, ott is ajánlották az oldatot, és azt mondták teába vagy gyümilébe keverve lehet beadni a gyereknek. Te is az immunerősítő hatása miatt vetted meg?

2008. febr. 29. 14:57

szerintem mézet csak egy éves kor után jó adni, mert allergizál. és amerikában volt több eset, h botulinus toxin volt a mézben, mert nem forralják...

de utána nem árt, mert a baci nem él benne, és a toxin csak éretlen bélrendszeren jut át.

2008. febr. 29. 14:39

Én most vettem alkoholos propolisz oldatot.Az alkohol miatt javasolta a bácsi,hogy 2-3 részletbe adjam be a gyerekeknek a napi adagot,ami5-10 csepp.

Mézet nem szeretika fiaim,úgyhogy nem gáz,ha valami lőtyibe adom nekik?Tudja valaki a választ?

2008. febr. 28. 18:52
A mézzel csak jót adsz a gyermekednek! Nem csak a propolisznak, de a méznek is van immunerősítő hatása többek közt.
6. tandori (válaszként erre: 4. - Jázminka)
2008. febr. 28. 18:38

Szia, több félét is használtunk már. Sima gyógyszertárit és FLP-t. Ahogy így jobban belegondoltam nem is volt mindegyik rágótabletta, de akkor összetörtem és belekevertem mézbe.

Így aztén tényleg propoliszos méz lett belőle :-))

Nem tudom van-e alsó határ, mármint hogy hány éves kortól lehet adni. Amikor először adtam a lányunknak kb 3 éves lehetett.

5. Banita76 (válaszként erre: 3. - Tandori)
2008. febr. 28. 16:00

Szia!

Köszi, szépen, hogy válaszoltál! Gondolom hasonló a hatóanyaga mindkettőnek.

4. Jázminka (válaszként erre: 3. - Tandori)
2008. febr. 28. 11:51

Szia! Hol veszed és milyen rágótablettát adsz a gyerkőcödnek?

Milyen idős kortól lehet adni?

Megírhatod priviben is!

3. tandori (válaszként erre: 2. - Banita76)
2008. febr. 28. 10:21
Szia, propoliszos mézzel még nem találkoztam, de propoliszrágótablettát szoktam adni a lányomnak, mikor kialakulni látszik valami betegség + sok c-vitamin. Az esetek nagy részében nem is alakul ki igazán a betegség. Nekünk jó tapasztalataink vannak.
2008. febr. 27. 15:12
Úgy látom nagyon nehéz kérdést tettem fel, hogy senki sem válaszol! Ha valaki mégis hallott már a propoliszos mézről, akkor légyszi válaszoljon!
2008. febr. 25. 15:02
Adtál már a gyermekednek propoliszos mézet? Mi a tapasztalatod? Tényleg van immunerősítő hatása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook